19.10.2018 4:56:46

Epäviralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 3 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Ykskoivu
Tulokset 21 / 21
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 94 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Ahola Kalle 14:34:13 16:05:02
Hämäläinen Heikki, Niskanen Timo, Leppänen Matti
2. 101 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 SGK JVS Nurmi Tuomas 15:20:44 16:51:33
Nurmi Heikki, Kalo Ilkka, Aalto Otto
3. 95 Skywalker FIN-1629 LYS 3 1,13 FinnFlyer31 Cr SGV HeiPS Skyttä Vesa 16:00:48 17:25:53
Ylitalo Sauli, Ojala Petri, Ojala Heli
4. 88 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV JVS Mäkelä Ilkka 16:07:18 17:26:32
Leskinen Harri, Linjama Urpo, Rihto Kimmo
5. 100 Albertiina FIN-2289 LYS 3 1,14 Banner 28 Raser SGK LPS Mäkelä Eetu 16:06:42 17:37:31
Virintie Visa, Virintie Pasi, Virintie Heikki
6. 87 Onff L-4390 LYS 3 1,13 H-323 SGV APS Rantala Börje 16:14:37 17:39:42
Backman Aki, Laakkonen Marko
7. 98 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 15:58:04 17:40:04
Mellanen Seppo, Mellanen Markku, Saarela Sami
8. 91 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,13 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto 16:17:30 17:42:35
Alaja Pertti, Pöyry Jorma
9. 97 Lady Express II FIN-4091 LYS 3 1,13 H-323 SGV LPS Yrjölä Mikko 16:28:06 17:53:11
Laine Aki, Yrjölä Jukka
10. 93 Elina FIN-10938 LYS 3 1,14 Dufour 325 SGV JVS Kiiski Ari 16:26:22 17:57:11
Kiiski Anna, Kiiski Pirkko, Hyytiä Jukka
11. 84 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SGV LPS Nilsson Jesper 16:36:13 18:01:18
Nilsson Heli, Nilsson Jenny, Harju Matias, Harju Nina
12. 89 Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SGV PP-SS Vavuli Timo 16:24:56 18:01:23
Päivärinne Panu, Westerlund Toni, Raskinen Kari, Salminen Pasi
13. 90 Papu FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV HVS Kaijanen Sami 16:33:14 18:04:03
Kaijanen Emma, Kaijanen Liina, Kaijanen Marita, Kaijanen Mika
14. 92 Carmencita FIN-4311 LYS 3 1,16 Maestro 35 SGV HVS Kalojärvi Juha 16:23:48 18:05:48
Sinivaara Mikko, Ruuth Jani, Reinikainen Mika, Autio Jouni, Dufva Kari
15. 99 Isola II FIN-084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV JVS Nieminen Niko-Mikko 16:36:58 18:07:47
Honkanen Tuomo, Tirronen Mika, Partanen Veli-Pekka, Hytönen Tuukka
16. 80 Marie FIN-9949 LYS 3 1,14 Bavaria 32 SGV JVS Vekkeli Jari 16:39:02 18:09:51
Vekkeli Hemmo, Viertola Arvo, Vekkeli Minka, Rowley Albert, Salmenkivi Ari
17. 82 Ensemble L-5901 LYS 3 1,15 Artina 33 SGV LPS Yrjölä Esa 16:52:21 18:28:48
Yrjölä Ville, Yrjölä Olli-Pekka, Yrjölä Raili, Suhonen Heini
18. 85 Naos FIN-11292 LYS 3 1,15 Beneteau Oceanis 34 SV LPS Kivistö Teemu 16:52:50 18:29:17
Kivistö Miikka, Tsutsunen Roope, Makkula Elis, Simola Valtteri, Simola Hugo
19. 86 Team Morgan 3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGK LPS Viljanen Panu 16:58:30 18:29:19
Wirta Mikko, Pöppönen Tony, Hämäläinen Tuomas
20. 83 Iltatähti FIN-6157 LYS 3 1,14 Elan 31 GV APS Lehtimäki Jukka 17:29:28 19:00:17
Hasari Antti, Kylä-Sipilä Marko, Päkkilä Jari
DNF 81 Allegria FIN-2442 LYS 3 1,15 Maestro 31 RC SGV JVS Strömmer Juho DNF
Wikgren Jan, Vesterinen Anton, Löfbacka Antti, Hämäläinen Rauli,