17.12.2018 22:36:23

Epäviralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 4 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Ykskoivu
Tulokset 21 / 21
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 120 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SV LPS Kallio Teemu 14:03:36 16:26:44
Kallio Sami, Nevalainen Mikko, Snickeri Sami, Tsutsunen Santtu
2. 109 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,21 Wind 328 SV HeiPS Kanninen Kauko 14:19:50 16:28:11
Varmanen Erkki, Kanninen Aulis, Kanninen Anne, Kukkonen Janina, Aho Lassi
3. 114 Plan B FIN-10060 LYS 4 1,17 Elan 31 SKV APS Sipponen Jalmari 14:57:52 16:45:19
Jenkins Daniel, Lohtamo Tomi, Eerolainen Antti
4. 106 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 14:59:25 16:46:52
Sallinen Petri, Leino Eero, Kesti Katja, Nurminen Pekko
5. 116 Junnu FIN-11144 LYS 4 1,21 J/80 SG HRV Rantanen Jani 14:52:35 17:00:56
Rantanen Tea, Rantanen Jenna, Rantanen Moona
6. 110 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 1,22 Finngulf 335 Mod SGV APS Tast Panu 14:49:24 17:02:45
Tast Silja, Tast Sofia, Tast Jonatan, Paavilainen Matti, Airola Niiles, Koskinen Tommi
7. 124 Aleksantra SWE-61 LYS 4 1,33 Dehler 38C SKV TePS Hotakainen Kai 14:00:08 17:03:37
Hotakainen Julius, Kämäri Mikko, Suikki Miska, Yrjölä Petri, Hotakainen Irja
8. 119 Lettu III FIN-9980 LYS 4 1,28 First 36,7 SGV HVS Lindholm Harri 14:30:47 17:12:33
Liisanantti Harri, Vuori Ykä, Lehtinen Kalevi, Tikkinen Kari
9. 111 Kerttu FIN-844 LYS 4 1,20 J80 Sk TePS Hinskala Onni 15:22:21 17:25:36
Hinskala Juha, Heickell Iivari, Airola Atte, Airola Leevi
10. 112 Descaro 11707 LYS 4 1,27 ILC 30 LPS Selin Jorma 14:49:55 17:27:08
Lindroos Pekka, Salonen Jouni, Wirtanen Jan
11. 118 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,29 Dynamic-35 SGV JVS Lilja Ilkka 14:48:42 17:34:57
Elivuo Kari, Lilja Anssi, Puhalainen Mikko, Puhalainen Noa, Lilja Katri
12. 107 Slipfree FIN-11819 LYS 4 1,22 Dufour 34 LR SGV JVS Välimäki Harri 15:28:19 17:41:40
Hannu Niemelä, Andersson Katarina, Kalle Kasurinen, Janne Pälvimäki, Jarkko Hinkkanen, Arttu Jokinen
13. 125 Damaris FIN-7009 LYS 4 1,17 Dehler 34 SV HeiPS Laine Esko 16:00:47 17:48:14
Laine Petteri, Kettula Jari, Halme Markus, Hämäläinen Harri, Gartman Atte
14. 17 Albertina FIN-1 LYS 4 1,17 Avance 36 SV TePS Nikkanen Arto 16:08:21 17:55:48
Kronh Thomas, Ahava Pasi, Lehtinen Jukka, Nikkanen Iisa
15. 117 Lola GBR-6966R LYS 4 1,26 X-362 Classic SGV APS Mäkinen Eerikki 15:28:01 18:00:37
Mäkinen Hannu, Mäkinen Ukko-Ville, Hult-Mäkinen Laura, Toivonen Juha, Nisula Ilkka
16. 105 Juusiituu 10931 LYS 4 1,18 Finngulf 36 GKVS LPS Sorvali Jukka 16:09:25 18:02:13
Uoti Pekka, Sorvali Paula, Knuuttila Jani
17. 122 Melina FIN-11346 LYS 4 1,24 Finngulf 331 SGV APS Hiltunen Juha 15:45:13 18:08:21
Kelppe Risto, Melanen Kari, Ojanen Asko, Saari Hannu
18. 115 Filao FIN-11887 LYS 4 1,21 Beneteau First 35s7 SGV TaPS Rellman Ismo 16:02:35 18:10:56
Rellman Johanna, Rellman Roope, Rellman Teemu, Hynninen Juha, Koivistoinen Aku
19. 113 Eiri Kehykset FIN-9871 LYS 4 1,24 3/4 ton SGKV TePS Leppänen Anni 15:56:23 18:19:31
Partanen Veera, Uuttu Martti, Aalto Ahti, Saarikko Miia, Miikkulainen Juha
20. 121 Aava FIN-5905 LYS 4 1,23 Guyline 3800 SGV TaPs Yli-Rantala Marko 16:01:29 18:19:46
Dziadulewicz Paula, Valolahti Matti, Vainio Juha
21. 123 Triton FIN 9938 LYS 4 1,24 Dufour 34 Performance SGV LPS Unelius Mikko 16:11:03 18:34:11
Malinen Timo, Malasto Harri, Taxell Kurt, Ristkari Yrjö, from New Zealand Mike