16.9.2019 2:13:07

Epäviralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 2 (reitti Päijännepurjehdus (Lyhennetty))

Väliaika: Ykskoivu
Tulokset 17 / 17
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 41 Anni FIN-7518 LYS 2 1,07 Maxi Fenix SGV AKPS Peltokorpi Päiviö 01:41:08 01:46:08
Partanen Pekka, Partanen Mikko, Keränen Juho, Partanen Eero
2. 44 Mareye FIN-8221 LYS 2 1,10 Albin Alpha SGV JVS Lind Jorma 01:43:52 01:50:49
Siik Olli, Lind Jukka, Lind Heini
3. 42 Karoliina FIN-1693 LYS 2 1,10 Hydro SGV HeiPS Ilola Heikki 01:44:17 01:51:14
Vesa Kukkonen, Matti Aaltonen, Jukka Hietanen, Essi Ilola, Miia Hietanen
4. 43 Rox-Mary FIN-144 LYS 2 1,09 SK 22 SG HeiPS Juha Peltonen 01:45:00 01:51:19
Salminen Roope, Kalso Seppo
5. 47 Vimma FIN-893 LYS 2 1,10 Albin Express SKV APS Pynnönen Olli 01:44:38 01:51:35
Pynnönen Markku, Pynnönen Jukka, Pynnönen Jari
6. 56 Bella Nova FIN-236 LYS 2 1,11 Albin Express SK BSS Kulju Kaj 01:52:35 02:00:10
Kulju Mikael, Nordgren Robert, Graeffe Mats
7. 50 Claudia FIN-960 LYS 2 1,09 Jon 30 SGV JVS Aartolahti Antti 01:58:32 02:04:51
Aartolahti Eeva, Keinonen Petri, Aartolahti-Tikkanen Susanna
8. 49 Aquarius L-2135 LYS 2 1,09 Targa 101 SGV APS Koponen Jarmo 01:59:40 02:05:59
Seesvaara Pentti, Markkanen Aatu, Hahlomaa Tauno, Hannola Esa
9. 55 Blåbär FIN-1039 LYS 2 1,11 Albin Express SK JVS Strömmer Juho 01:58:40 02:06:15
Strömmer Juho, Wikgren Jan, Honkavaara Iida, Rantanen Mikko
10. 52 Burgundy II 650 LYS 2 1,10 Skippi 650 Cruiser K TP Pesola Risto 02:00:06 02:07:03
Aalto Matti, Aalto Pyry, Kämäräinen Henri
11. 48 Sting 94 LYS 2 1,11 Albin Express S TePS Hyöky Göran 02:02:10 02:09:45
Muuronen Tuulia, Muuronen Elias, Karhunen Ilkka
12. 46 Vilana² FIN-10370 LYS 2 1,11 Bavaria 30 cr SV JVS Kautto Ari 02:04:57 02:12:32
Oinonen Timo, Juutilainen Kimmo, Saarikoski Aarne, Anttila Tahvo
13. 45 Bellus FIN-10471 LYS 2 1,11 Bavaria 30 Cr SGV TePS Heinonen Hannu 02:05:10 02:12:45
Glans Ismo, Glans Greta, Kansonen Pertti, Pirkkalainen Minnaleena
14. 51 Henriitta FIN-8324 LYS 2 1,09 Sunwind 311 GV PPPS Wilén Jari 02:12:38 02:18:57
Hartikainen Janne, Oksanen Eero, Oksanen Miki
15. 53 Albatross FIN-1364 LYS 2 1,10 Targa 96 SGVK TePS Nuutinen Pekka 02:23:39 02:30:36
Nuutinen Aarne, Hyvönen Sami, Hyvönen Joni, Laukkanen Jari
16. 40 Regina FIN-579 LYS 2 1,08 Botnia 6 SGV JVS Nieminen Jouko 02:30:22 02:36:02
Nieminen Jukka, Nieminen Mikko
17. 54 Santa Fe FIN-4075 LYS 2 1,09 Targa 101 SGV TePS Laukkanen Juha 02:38:55 02:45:14
Laukkanen Miia, Itkonen Ville, Ahonen Pertti, Pajunen Joonas, Rautio Jarmo, Nieminen Janne