23.7.2019 13:18:00

Epäviralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 4 (reitti Päijännepurjehdus (Lyhennetty))

Väliaika: Ykskoivu
Tulokset 19 / 19
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 116 Plan B FIN-10060 LYS 4 1,18 Elan 31 SGV APS Sipponen Jalmari 01:46:41 01:58:21
Lusila Niilo, Lohtamo Tomi, Eerolainen Antti, Suokas Juhani
2. 107 Kerttu FIN-844 LYS 4 1,20 J80 SK TePS Hinskala Onni 01:48:51 02:01:36
Hinskala Juha, Heickell Iivari, Airola Atte, Airola Leevi
3. 100 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SV LPS Kallio Teemu 01:47:05 02:01:53
Kallio Sami, Ojala Petri, Simola Valtteri, Tsutsunen Santtu, Tsutsunen Roope
4. 104 Descaro FIN-11707 LYS 4 1,27 ILC 30 SGV LPS Selin Jorma 01:46:40 02:02:56
Lindroos Pekka, Björklund Pekka, Viljakainen Simo
5. 128 Slipfree FIN-11819 LYS 4 1,23 Dufour 34 LR SGV JVS Välimäki Harri 01:48:50 02:03:08
Pälvimäki Janne, Kasurinen Kalle, Ruosteinen Mixu, Aavisto Jamppa, Hinkkanen Jarkko
6. 115 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,21 Wind 328 SGV HeiPS Kanninen Kauko 01:50:53 02:04:10
Varmanen Erkki, Kanninen Aulis, Kanninen Anne, Kukkonen Janina, Aho Lassi
7. 114 Aleksantra SWE-61 LYS 4 1,33 Dehler 38C SKV TePS Hotakainen Kai 01:45:41 02:04:40
Hotakainen Julius, Kämäri Mikko, Tervakangas Lauri, Yrjölä Petri, Skyttä Vesa
8. 106 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 4 1,25 X-99 SV TePS von Bonsdorff Henrik 01:51:06 02:06:24
von Bondsdorff Anneli, Airola Leena, Bützow Anna, Airola Niiles, Bützow Ralf
9. 127 EkoTeko FIN-11219 LYS 4 1,32 Seaquest 36 RP SKV TaPS Valolahti Matti 01:48:01 02:06:34
Miikkulainen Juha, Vainio Juha, Kärnä Sampsa, Ikonen Erkka, Valolahti Hanna, Männikkö Jukka, Leppänen Anni,
10. 112 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 02:07:36 02:18:43
Sallinen Petri, Sivonen Tuija, Kesti Katja, Leino Eero
11. 109 Lola of Cowes FIN-16966 LYS 4 1,26 X-362 Classic SGV APS Mäkinen Eerikki 02:04:08 02:19:55
Hult-Mäkinen Laura, Mäkinen Ukko-Ville, Mäkinen Hannu, Virolainen Samuli
12. 101 Melina FIN-11346 LYS 4 1,24 Finngulf 331 SGV APS Hiltunen Juha 02:27:35 02:42:23
Koskinen Tommi, Melanen Kari, Ojanen Asko, Niemelä Pasi
13. 108 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 1,22 Finngulf 335 Mod SGV APS Tast Panu 02:29:35 02:43:23
Tast Tuija, Tast Silja, Rantanen Jani, Rantanen Tea, Paavilainen Matti
14. 111 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,32 Dynamic-35 SGV JVS Lilja Ilkka 02:31:15 02:49:48
Elivuo Kari, Lilja Lasse, Puhalainen Mikko, Puhalainen Noa
15. 125 Chip FIN-3674 LYS 4 1,17 Banner 23 racer LPS Niemi Andreas 02:41:57 02:53:04
Makkula Emil, Eskola Pekka, Poikolainen Juho, Poikolainen Markus, Koskinen Veeti
16. 113 Filao FIN-11887 LYS 4 1,21 Beneteau First 35.7 SGV TaPS Rellman Ismo 03:22:00 03:35:17
Rellman Johanna, Rellman Roope, Rellman Teemu, Inget Helmi, Siik Kivi, Järvinen Aaro, Viitala Veikka
17. 129 Poco Loco 4338 LYS 4 1,21 Dehler 36 cws SGKV TaNS Särkinen Perttu 03:41:20 03:54:37
Hanki Risto, Järvenpää Jukka, Markkanen Juho, Särkinen Juha, Markkanen Aleksi
18. 105 Evita FIN-5788 LYS 4 1,26 Selection 37 SGKF PP-SS Wilhelms Martti 03:44:12 03:59:59
Wilhelms Amanda, Alanen Samuel, Äijänen Jakke, Mattila Jussi, Hietanen Mikko, Lassila Ville
19. 102 Damaris FIN-7009 LYS 4 1,17 Dehler 34 SV HeiPS Laine Esko 04:32:58 04:44:05
Laine Petteri, Liisanatti Harri, Rytkönen Risto