15.12.2019 2:55:14

Epäviralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Päijännepurjehdus (Lyhennetty)

Väliaika: Ykskoivu
Tulokset 110 / 110
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 120 Auvo FIN-10926 Urheiluveneet 1,47 Over 33 S- HeiPS Lehtinen Jyri 01:06:10 01:30:38
Lehtinen Harri, Hillberg Petri, Alitalo Tomi, Halmesuo Jari, Ryymin Mikko, Honkavaara Pekka, Rinkinen Mikko, Tuominen Tuukka, Heinonen Kim, Boman Mikko, ,
2. 93 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Hämäläinen Heikki 01:22:31 01:31:55
Ahola Kalle, Niskanen Timo, Leppänen Matti
3. 121 Tigru Fin-10738 Urheiluveneet 1,37 Ft-10 G JVS Vartiainen Hannu 01:28:44 01:49:24
Hokkanen Ville, Niemelä Hannu, Haimi Paavo, Korkeila Jaakko, Kirjavainen Jukka
4. 124 Pii FIN-11 Avoin luokka 1,45 E Scow ---- V-71 Raita Raimo 01:29:06 01:52:50
Myrskyranta Ari, Kulmala Mika, Nurmela Juha
5. 118 Alice FIN-150 Urheiluveneet 1,26 Lutra 25 S- SP Juva Ilkka 01:30:52 01:46:39
Ritala Markus, Ritala Miika, Idman Johan, Voutilainen Kimmo
6. 88 Onff L-4390 LYS 3 1,14 H-323 SGV APS Rantala Börje 01:31:24 01:40:48
Backman Aki, Laakkonen Marko, Kähkönen Esa
7. 98 Carmencita FIN-4311 LYS 3 1,16 Maestro 35 SGV HVS Kalojärvi Juha 01:31:50 01:42:23
Sinivaara Mikko, Ruuth Jani, Reinikainen Mika, Autio Jouni
8. 90 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 S- JVS Nurmi Heikki 01:33:27 01:42:51
Nurmi Tuomas, Nurmi Sakari, , Aalto otto
9. 92 Elina FIN-10938 LYS 3 1,14 Dufour 325 SGV JVS Kiiski Ari 01:35:36 01:45:00
Kiiski Anna, Kiiski Pirkko, Janhonen Laura, Ylönen Olga
10. 85 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SGV LPS Nilsson Jesper 01:36:44 01:45:32
Nilsson Heli, Nilsson Jenny, Harju Matias, Harju Nina
11. 74 Stemma FIN-918 H-vene 1,07 H-vene S- JVS Koho Mikko 01:38:38 01:43:38
Saarikorpi Jukka, Koho Heikki, Paatola Matti
12. 122 Mimosa FIN-529 Urheiluveneet 1,27 Melges 24 SK ESF Mattsson Jan 01:39:55 01:56:11
Elo Joel, Lähteenkorva Otto, Tuominen Oula-Matti
13. 94 Augusta FIN-3517 LYS 3 1,14 Facil 30 SGV TePS Järvinen Janne 01:40:44 01:50:08
Järvinen Katariina, Saunamäki Mikko, Rajamäki Marko
14. 41 Anni FIN-7518 LYS 2 1,07 Maxi Fenix SGV AKPS Peltokorpi Päiviö 01:41:08 01:46:08
Partanen Pekka, Partanen Mikko, Keränen Juho, Partanen Eero
15. 95 New Deal FIN-6567 LYS 3 1,16 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 01:42:04 01:52:37
Mellanen Seppo, Mellanen Markku, Saarela Sami, Granlund Markus
16. 87 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV JVS Mäkelä Ilkka 01:42:33 01:50:45
Leskinen Harri, Linjama Urpo, Rihto Kimmo
17. 123 Flying By FIN-115 M Avoin luokka 1,42 Farrier F-31 -- JVS Vanhala Jari 01:43:21 02:05:59
Vanhala Aki, Toikkanen Mikko, Pudas Vesa
18. 91 Isola II FIN-084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV JVS Nieminen Niko-Mikko 01:43:28 01:52:52
Honkanen Tuomo, Tirronen Mika, Partanen Veli-Pekka, Floor Anton
19. 84 Albertiina FIN-2289 LYS 3 1,14 Banner 28 Raser SGK LPS Mäkelä Eetu 01:43:51 01:53:15
Virintie Visa, Virintie Pasi, Virintie Heikki, Virintie Annakaisa
20. 44 Mareye FIN-8221 LYS 2 1,10 Albin Alpha SGV JVS Lind Jorma 01:43:52 01:50:49
Siik Olli, Lind Jukka, Lind Heini
21. 59 Burgundy IV FIN-15415 Lightning 1,00 Lightning TP Laura Pesola 01:44:04 01:44:04
Björk Laura, Aro Meeri
22. 69 Muru FIN-899 H-vene 1,07 H-vene S-- LPS Boman Juhani 01:44:16 01:49:16
Saarinen Timo, Utter Timo, Salo Juhani
23. 42 Karoliina FIN-1693 LYS 2 1,10 Hydro SGV HeiPS Ilola Heikki 01:44:17 01:51:14
Vesa Kukkonen, Matti Aaltonen, Jukka Hietanen, Essi Ilola, Miia Hietanen
24. 60 Sini FIN-14352 Lightning 1,00 Lightning TP Siira Sanni 01:44:32 01:44:32
Soukka Nico, Aromaa Pirita
25. 47 Vimma FIN-893 LYS 2 1,10 Albin Express SKV APS Pynnönen Olli 01:44:38 01:51:35
Pynnönen Markku, Pynnönen Jukka, Pynnönen Jari
26. 43 Rox-Mary FIN-144 LYS 2 1,09 SK 22 SG HeiPS Juha Peltonen 01:45:00 01:51:19
Salminen Roope, Kalso Seppo
27. 71 Oink FIN-728 H-vene 1,07 H-vene HSK Pentti Matti 01:45:17 01:50:17
Vuorjoki Petri, Karlsson Olli
28. 97 Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SGV PP-SS Vavuli Timo 01:45:24 01:55:23
Poutiainen Hannu, Westerlund Toni, Raskinen Kari, Salminen Pasi
29. 19 Amoriina FIN-11391 Retkiluokka 1,24 Hanse 375 TePS Tommola Hannu 01:45:30 02:00:18
Tommola Raija, Saari Miia, Saari Joni, Ekqvist Ilpo
30. 114 Aleksantra SWE-61 LYS 4 1,33 Dehler 38C SKV TePS Hotakainen Kai 01:45:41 02:04:40
Hotakainen Julius, Kämäri Mikko, Tervakangas Lauri, Yrjölä Petri, Skyttä Vesa
31. 104 Descaro FIN-11707 LYS 4 1,27 ILC 30 SGV LPS Selin Jorma 01:46:40 02:02:56
Lindroos Pekka, Björklund Pekka, Viljakainen Simo
32. 116 Plan B FIN-10060 LYS 4 1,18 Elan 31 SGV APS Sipponen Jalmari 01:46:41 01:58:21
Lusila Niilo, Lohtamo Tomi, Eerolainen Antti, Suokas Juhani
33. 78 Ankanpoika 3 FIN-885 H-vene 1,07 H-vene LPS Salonen Jaakko 01:46:44 01:51:44
Sandell Lasse, Väänänen Otto, Virtanen Lauri
34. 75 For Sail FIN-863 H-vene 1,07 H SK JVS Karhusaari Vesa 01:46:49 01:51:49
SuutariJääskö Eeli, Lehtinen Esko
35. 100 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SV LPS Kallio Teemu 01:47:05 02:01:53
Kallio Sami, Ojala Petri, Simola Valtteri, Tsutsunen Santtu, Tsutsunen Roope
36. 127 EkoTeko FIN-11219 LYS 4 1,32 Seaquest 36 RP SKV TaPS Valolahti Matti 01:48:01 02:06:34
Miikkulainen Juha, Vainio Juha, Kärnä Sampsa, Ikonen Erkka, Valolahti Hanna, Männikkö Jukka, Leppänen Anni,
37. 128 Slipfree FIN-11819 LYS 4 1,23 Dufour 34 LR SGV JVS Välimäki Harri 01:48:50 02:03:08
Pälvimäki Janne, Kasurinen Kalle, Ruosteinen Mixu, Aavisto Jamppa, Hinkkanen Jarkko
38. 107 Kerttu FIN-844 LYS 4 1,20 J80 SK TePS Hinskala Onni 01:48:51 02:01:36
Hinskala Juha, Heickell Iivari, Airola Atte, Airola Leevi
39. 10 Manta FIN-651 Retkiluokka 1,27 Melges 24 SK SSS Mauri Tuominen 01:49:13 02:05:29
Salmio Risto, Salmio Harri
40. 57 Burgundy III FIN-15331 Lightning 1,00 Lightning TP Pesola Sakari 01:49:52 01:49:52
Tolvanen Arttu, Niemi Jukka
41. 67 Elle II FIN-866 H-vene 1,07 H-Vene EMK Talvitie Henrikki 01:50:21 01:55:21
Talvitie Jarno, Seppälä Jussi, Liden Sverker
42. 115 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,21 Wind 328 SGV HeiPS Kanninen Kauko 01:50:53 02:04:10
Varmanen Erkki, Kanninen Aulis, Kanninen Anne, Kukkonen Janina, Aho Lassi
42. 89 Ensemble L-5901 Retkiluokka 1,17 Artina 33 SGV LPS Yrjölä Esa 01:50:53 02:02:00
Yrjölä Ville, Yrjölä Olli-Pekka, Yrjölä Mikko
44. 76 Peppi FIN-917 H-vene 1,07 H-vene SK HSK Sundbäck Rolf 01:51:03 01:56:03
Vappula Risto, Valkonen Pekka
45. 106 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 4 1,25 X-99 SV TePS von Bonsdorff Henrik 01:51:06 02:06:24
von Bondsdorff Anneli, Airola Leena, Bützow Anna, Airola Niiles, Bützow Ralf
46. 86 Marie FIN-9949 LYS 3 1,15 Bavaria 32 SGV JVS Vekkeli Jari 01:51:32 02:01:31
Vekkeli Hemmo, Viertola Arvo, Vekkeli Minka, Miekkoniemi Mikko, Jääskeläinen Jukka
47. 119 Patu FIN-289 Urheiluveneet 1,27 Melges 24 S TaPS Turunen Ville 01:52:24 02:08:40
Turunen Eemeli, Harju Joonas, Waden Tere,
48. 56 Bella Nova FIN-236 LYS 2 1,11 Albin Express SK BSS Kulju Kaj 01:52:35 02:00:10
Kulju Mikael, Nordgren Robert, Graeffe Mats
49. 73 Shaman FIN-540 H-vene 1,07 H-vene SK JVS Kolomainen Lauri 01:52:38 01:57:38
Tykkyläinen Sampo, Weckström Petteri
50. 72 Banzay FIN 887 H-vene 1,07 H-vene SVK Huusko Petri 01:53:37 01:58:37
Malinen Timo, Leinonen Jari
51. 110 Kulkuri FIN-742 Urheiluveneet 1,27 Melges 24 LPS Sorvali Jukka 01:56:32 02:12:48
Uoti Pekka, Rajala Risto, Nurminen Antti
52. 79 Jias FIN-563 H-vene 1,07 H-vene S- HVS Kavén Jorma 01:57:08 02:02:08
Kavén Jouni, Halme Pyry
53. 33 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Santala Juha 01:57:52 02:01:31
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Kalle
54. 50 Claudia FIN-960 LYS 2 1,09 Jon 30 SGV JVS Aartolahti Antti 01:58:32 02:04:51
Aartolahti Eeva, Keinonen Petri, Aartolahti-Tikkanen Susanna
55. 55 Blåbär FIN-1039 LYS 2 1,11 Albin Express SK JVS Strömmer Juho 01:58:40 02:06:15
Strömmer Juho, Wikgren Jan, Honkavaara Iida, Rantanen Mikko
56. 28 Toutain FIN-1907 LYS 1 1,01 Sonata 7 SG TePS Kaitila Ilkka 01:59:04 01:59:49
Kaitila Pentti, Mäkipää Veikko
57. 49 Aquarius L-2135 LYS 2 1,09 Targa 101 SGV APS Koponen Jarmo 01:59:40 02:05:59
Seesvaara Pentti, Markkanen Aatu, Hahlomaa Tauno, Hannola Esa
58. 52 Burgundy II 650 LYS 2 1,10 Skippi 650 Cruiser K TP Pesola Risto 02:00:06 02:07:03
Aalto Matti, Aalto Pyry, Kämäräinen Henri
59. 63 Rosita 42 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SGV PPPS Kuorikoski Joonas 02:00:27 02:06:07
Sainio Samuli, Saari Arttu, Rytkönen Lauri, Kamaja Markus
60. 24 Carusel FIN-6490 LYS 1 1,03 First 235 SG JäPS Tyllilä Kari 02:01:21 02:03:35
Sanaslahti Tuomo, Sillanpää Jarkko, Sillanpää Arttu
61. 18 Frida FIN-8281 Retkiluokka 1,04 Albin 78 Cirrus SGKV JäPS Jokinen Mikko 02:01:29 02:04:26
Järvi Jani, Järvi Jaakko, Luoma Risto
62. 22 Eulalia FIN-1468 LYS 1 0,98 Misil II SG- APS Haapanen Jaakko 02:01:34 02:00:00
Soininvaara Mikko, Soininvaara Siiri
63. 21 Mima 2 L-4611 LYS 1 1,06 Ohlson 29 SGV JäPS Raami Jorma 02:01:36 02:05:56
Vihijärvi Kalle, Koskinen Lauri
64. 48 Sting 94 LYS 2 1,11 Albin Express S TePS Hyöky Göran 02:02:10 02:09:45
Muuronen Tuulia, Muuronen Elias, Karhunen Ilkka
65. 99 Team Morgan 3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGK LPS Viljanen Panu 02:03:38 02:13:02
Wirta Mikko, Pöppönen Tony, Hyvärinen Erkka
66. 58 Judit Polgár 13561 Lightning 1,00 Lightning N Huuskonen Matti 02:03:49 02:03:49
Huuskonen Maija, Kaikkonen Noora, Ruotsalainen Mikko
67. 61 Bertta 2131 Finn Express 83 1,08 Finn Express SGV JVS Niemi Reijo 02:04:06 02:09:46
Niemi Esa, Hintsa Jari, Hintsa Kaapro, Hyvönen Lassi
68. 109 Lola of Cowes FIN-16966 LYS 4 1,26 X-362 Classic SGV APS Mäkinen Eerikki 02:04:08 02:19:55
Hult-Mäkinen Laura, Mäkinen Ukko-Ville, Mäkinen Hannu, Virolainen Samuli
69. 17 Nautilus FIN-9430 Retkiluokka 1,13 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto 02:04:30 02:13:18
Rusinen Lyyti, Koiranen Maria, Koiranen Marika, Ackermann Manuel
70. 46 Vilana² FIN-10370 LYS 2 1,11 Bavaria 30 cr SV JVS Kautto Ari 02:04:57 02:12:32
Oinonen Timo, Juutilainen Kimmo, Saarikoski Aarne, Anttila Tahvo
71. 62 Sea Cloud FIN-2585 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV LPS Anttila Juha 02:05:00 02:10:40
Mattila Pertti, Uusitalo Pekka, Mattila Olli
72. 45 Bellus FIN-10471 LYS 2 1,11 Bavaria 30 Cr SGV TePS Heinonen Hannu 02:05:10 02:12:45
Glans Ismo, Glans Greta, Kansonen Pertti, Pirkkalainen Minnaleena
73. 112 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 02:07:36 02:18:43
Sallinen Petri, Sivonen Tuija, Kesti Katja, Leino Eero
74. 96 Aino FIN-3382 LYS 3 1,14 Guyline 95 SGV JVS Nurminen Pekko 02:08:38 02:18:02
Nurminen Karoliina, Nurminen Juho, Nurminen Eero, Pitkänen Ilari, Kylmälahti Elina, Kantola Senja
75. 23 Tuulipursi L-3423 LYS 1 1,03 Finn 26 SV LPS Juhola Kristiina 02:09:04 02:11:18
Tamminen Taina, Hinkkanen Tarja,
76. 82 Kajo L-528 H-vene 1,07 H S JVS Hilme Jarkko 02:09:24 02:14:24
Hilme Eeli, Hilme Vilma
77. 68 Ofelia FIN-475 H-vene 1,07 H-vene APS Erkola Pekka 02:11:20 02:16:20
Erkola Jesse, , Erkola Janni, Keinonen Antti
78. 29 Fanny FIN-1138 LYS 1 1,03 Finn 26 SGV HVS Porkka Antti 02:11:46 02:14:00
Hakkarainen Antti, Ihamäki Jukka, Parkkinen Jarno
79. 51 Henriitta FIN-8324 LYS 2 1,09 Sunwind 311 GV PPPS Wilén Jari 02:12:38 02:18:57
Hartikainen Janne, Oksanen Eero, Oksanen Miki
80. 66 Minna FIN-31 H-vene 1,07 H-vene S- JVS Pekkarinen Raino 02:15:35 02:20:35
Salerto Sami, Taipale Terho
81. 53 Albatross FIN-1364 LYS 2 1,10 Targa 96 SGVK TePS Nuutinen Pekka 02:23:39 02:30:36
Nuutinen Aarne, Hyvönen Sami, Hyvönen Joni, Laukkanen Jari
82. 70 Tina L-61 H-vene 1,07 H SG LPS Hannola Eetu 02:25:40 02:30:40
Knuuttila Iska, Knuuttila Luukas
83. 101 Melina FIN-11346 LYS 4 1,24 Finngulf 331 SGV APS Hiltunen Juha 02:27:35 02:42:23
Koskinen Tommi, Melanen Kari, Ojanen Asko, Niemelä Pasi
84. 108 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 1,22 Finngulf 335 Mod SGV APS Tast Panu 02:29:35 02:43:23
Tast Tuija, Tast Silja, Rantanen Jani, Rantanen Tea, Paavilainen Matti
85. 40 Regina FIN-579 LYS 2 1,08 Botnia 6 SGV JVS Nieminen Jouko 02:30:22 02:36:02
Nieminen Jukka, Nieminen Mikko
86. 111 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,32 Dynamic-35 SGV JVS Lilja Ilkka 02:31:15 02:49:48
Elivuo Kari, Lilja Lasse, Puhalainen Mikko, Puhalainen Noa
87. 30 Beaulieu FIN-4486 LYS 1 1,02 Avance 245 SGK JVS Renlund Markku 02:32:03 02:33:33
Kouba Thomas, Siekkinen Keijo
88. 26 Lilli FIN-9441 LYS 1 0,96 Mikro 550 S,K JVS Hintikka Mauri 02:32:19 02:29:08
Pohjola Kari, Kyrönviita Atso
89. 16 Aliida 11363 Retkiluokka 1,17 Jeanneau 33 i SGV TePS Junttila Hannu 02:34:09 02:45:16
Rentola Maija, Junttila Janne, Paukku Sari, Laurila Mari, Laurila Aki
90. 54 Santa Fe FIN-4075 LYS 2 1,09 Targa 101 SGV TePS Laukkanen Juha 02:38:55 02:45:14
Laukkanen Miia, Itkonen Ville, Ahonen Pertti, Pajunen Joonas, Rautio Jarmo, Nieminen Janne
91. 125 Chip FIN-3674 LYS 4 1,17 Banner 23 racer LPS Niemi Andreas 02:41:57 02:53:04
Makkula Emil, Eskola Pekka, Poikolainen Juho, Poikolainen Markus, Koskinen Veeti
92. 20 Sofia FIN-3419 Retkiluokka 1,03 Finn Express 741 SGKV TePS Perttilä Marko 02:42:10 02:44:24
Perttilä Vilma, Hyttinen Mikko, Koskinen Atte
93. 36 Wanda FIN-1489 LYS 1 1,03 Finn 26 SGV JVS Sillanpää Mikko 02:42:40 02:44:54
Paloma Paavo, Lehtinen Ari, Kasurinen Kaisli
94. 81 Hannibal FIN-64 H-vene 1,07 H-vene S, purjenumero 182 TePS Nousiainen Osmo 02:44:21 02:49:21
Toukkari Jari, Klemettilä Veikko
95. 27 Yagal FIN-1601 LYS 1 1,04 Finn Flyer 27 SK PP-SS Argillander Janne 02:45:49 02:48:46
Argillander Janne, Salmensuu Eetu, Gale Henri, Heikkinen Henri, Laurell Miika
96. 35 Kaija FIN-4254 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SV PP-SS Bondén Heidi 02:48:16 02:51:13
Lähde Annika, Mansikkamäki Tiina, Ämmälä Lauri, Voutilainen Mikko
97. 32 Samanyolu 8526 LYS 1 0,98 X15737 Purjevene SK TePS Leimio Jussi 02:51:42 02:50:08
Fuchs Bertold, Hasewinkel Volker
98. 31 Nereida FIN-2981 LYS 1 1,02 Avance 245 SGV LPS Andersson Juha 02:53:41 02:55:11
Kauhanen Jalmari, Peltomaa Teemu
99. 13 Tango L-2093 Retkiluokka 0,00 Maxi84 SGV TePS Seppälä Kari 02:58:54 --
Pihlajasaari Juho, Kostiainen Olli, Seppälä Helena
100. 117 Fortuna FIN-328 Urheiluveneet 1,27 Melges24 OTPS Ylönen Jari 03:03:01 03:19:17
Tulomäki Keijo, Heikkinen Kari-Pekka, Toivo Joni, Toivonen Erkki
101. 15 Arona KRL-1273 Retkiluokka 0,96 GT-kryssare SGKF KVS Mustapirtti Matti 03:09:32 03:06:21
Hyytinen David, Orava Juha
102. 25 Matilda II FIN-826 LYS 1 1,04 Shipman 28 GV RauV Suviola Teuvo 03:17:00 03:19:57
Suviola Irmeli, Suviola Mikael, Suviola Helmi, Suviola Vilho
103. 113 Filao FIN-11887 LYS 4 1,21 Beneteau First 35.7 SGV TaPS Rellman Ismo 03:22:00 03:35:17
Rellman Johanna, Rellman Roope, Rellman Teemu, Inget Helmi, Siik Kivi, Järvinen Aaro, Viitala Veikka
104. 77 Zambeda FIN-490 H-vene 1,07 H-vene SK JVS Nivala Saima 03:27:06 03:32:06
Teutari Hele, Jämsä Heidi, Turpeinen Maija
105. 129 Poco Loco 4338 LYS 4 1,21 Dehler 36 cws SGKV TaNS Särkinen Perttu 03:41:20 03:54:37
Hanki Risto, Järvenpää Jukka, Markkanen Juho, Särkinen Juha, Markkanen Aleksi
106. 105 Evita FIN-5788 LYS 4 1,26 Selection 37 SGKF PP-SS Wilhelms Martti 03:44:12 03:59:59
Wilhelms Amanda, Alanen Samuel, Äijänen Jakke, Mattila Jussi, Hietanen Mikko, Lassila Ville
107. 14 Marie FIN-5718 Retkiluokka 0,00 Jeanneau Eolia 25 GV LPS Petlin Jarmo 03:50:07 --
Petlin Tuomas, Marttala Jukka, Rämö Ari
108. 34 Marita FIN-253 Hai 1,03 Hai GK LPS Kuokkanen Eero 04:03:50 04:06:04
Lauttamus Riitta, Mäkelä Marketta
109. 12 Sagittarius 11 Retkiluokka 1,03 Maxi 77 SGF JVS Korhonen Henrik 04:10:40 04:12:54
Puikkonen Peetu, Jäppinen Jaakko
110. 102 Damaris FIN-7009 LYS 4 1,17 Dehler 34 SV HeiPS Laine Esko 04:32:58 04:44:05
Laine Petteri, Liisanatti Harri, Rytkönen Risto