19.10.2018 4:55:27

Epäviralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Päijännepurjehdus

Väliaika: Ykskoivu
Tulokset 109 / 109
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 133 Auvo FIN-10926 Urheiluveneet 1,47 Over 33 S- HeiPS Lehtinen Jyri 12:23:38 16:20:04
Lehtinen Harri, Hillberg Petri, Alitalo Tomi, Halmesuo Jari, Ryymin Mikko, Honkavaara Pekka, Ruusunen Teemu, Tuominen Tuukka, Heinonen Kim, Boman Mikko, Lehtinen Aaro, Ruusunen Teemu
2. 136 Flying By FIN-115 M Avoin luokka 1,42 Farrier F-31 -- JVS Vanhala Jari 13:43:05 17:21:49
Vanhala Aki, Toikkanen Mikko, Pudas Vesa
3. 137 Pii FIN-11 Avoin luokka 1,43 E Scow --- V-71 Raita Raimo 13:49:50 17:32:12
Myrskyranta Ari, Kulmala Mika, Tuuri Jaana
4. 124 Aleksantra SWE-61 LYS 4 1,33 Dehler 38C SKV TePS Hotakainen Kai 14:00:08 17:03:37
Hotakainen Julius, Kämäri Mikko, Suikki Miska, Yrjölä Petri, Hotakainen Irja
5. 130 Tigru FIN-10738 Urheiluveneet 1,37 Flying Tiger 10m Skv JVS Vartiainem Hannu 14:00:56 17:20:39
Haimi Paavo, Hokkanen Ville, Ruosteinen Miksu, Luumi Heikki,
6. 120 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SV LPS Kallio Teemu 14:03:36 16:26:44
Kallio Sami, Nevalainen Mikko, Snickeri Sami, Tsutsunen Santtu
7. 138 Melges FIN-670 Urheiluveneet 1,27 Melges 24 SK HSK Laiho Aki 14:07:59 16:45:12
Eloranta Eero, Siren Jukka, Hjelm Aku
8. 134 Alice FIN-150 Urheiluveneet 1,26 Lutra 25 S- SP Juva Ilkka 14:12:50 16:45:26
Ritala Markus, Ritala Miika, Idman Johan, Toivonen Tero
9. 109 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,21 Wind 328 SV HeiPS Kanninen Kauko 14:19:50 16:28:11
Varmanen Erkki, Kanninen Aulis, Kanninen Anne, Kukkonen Janina, Aho Lassi
10. 132 Loiskis FIN-2 Urheiluveneet 1,45 E-Scow G- TPS Lumme Ilkka 14:29:55 18:19:25
Nikulainen Jukka, Koivunen Tuomas, Harka Henri
11. 119 Lettu III FIN-9980 LYS 4 1,28 First 36,7 SGV HVS Lindholm Harri 14:30:47 17:12:33
Liisanantti Harri, Vuori Ykä, Lehtinen Kalevi, Tikkinen Kari
12. 94 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Ahola Kalle 14:34:13 16:05:02
Hämäläinen Heikki, Niskanen Timo, Leppänen Matti
13. 118 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,29 Dynamic-35 SGV JVS Lilja Ilkka 14:48:42 17:34:57
Elivuo Kari, Lilja Anssi, Puhalainen Mikko, Puhalainen Noa, Lilja Katri
14. 110 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 1,22 Finngulf 335 Mod SGV APS Tast Panu 14:49:24 17:02:45
Tast Silja, Tast Sofia, Tast Jonatan, Paavilainen Matti, Airola Niiles, Koskinen Tommi
15. 131 Patu FIN-289 Urheiluveneet 1,27 Melges 24 S TaPs Turunen Ville 14:49:45 17:26:58
Turunen Eemeli, Harju Joonas, Vaden Tere, Karjalainen Jussi
16. 112 Descaro 11707 LYS 4 1,27 ILC 30 LPS Selin Jorma 14:49:55 17:27:08
Lindroos Pekka, Salonen Jouni, Wirtanen Jan
17. 116 Junnu FIN-11144 LYS 4 1,21 J/80 SG HRV Rantanen Jani 14:52:35 17:00:56
Rantanen Tea, Rantanen Jenna, Rantanen Moona
18. 114 Plan B FIN-10060 LYS 4 1,17 Elan 31 SKV APS Sipponen Jalmari 14:57:52 16:45:19
Jenkins Daniel, Lohtamo Tomi, Eerolainen Antti
19. 106 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 14:59:25 16:46:52
Sallinen Petri, Leino Eero, Kesti Katja, Nurminen Pekko
20. 101 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 SGK JVS Nurmi Tuomas 15:20:44 16:51:33
Nurmi Heikki, Kalo Ilkka, Aalto Otto
21. 111 Kerttu FIN-844 LYS 4 1,20 J80 Sk TePS Hinskala Onni 15:22:21 17:25:36
Hinskala Juha, Heickell Iivari, Airola Atte, Airola Leevi
22. 117 Lola GBR-6966R LYS 4 1,26 X-362 Classic SGV APS Mäkinen Eerikki 15:28:01 18:00:37
Mäkinen Hannu, Mäkinen Ukko-Ville, Hult-Mäkinen Laura, Toivonen Juha, Nisula Ilkka
23. 107 Slipfree FIN-11819 LYS 4 1,22 Dufour 34 LR SGV JVS Välimäki Harri 15:28:19 17:41:40
Hannu Niemelä, Andersson Katarina, Kalle Kasurinen, Janne Pälvimäki, Jarkko Hinkkanen, Arttu Jokinen
24. 16 Manta FIN-651 Retkiluokka 1,27 Melges 24 SK SSS Mauri Tuominen 15:40:07 18:17:20
Salmio Risto, Tuominen Juhani, Meyer-Arnold Rolf
25. 122 Melina FIN-11346 LYS 4 1,24 Finngulf 331 SGV APS Hiltunen Juha 15:45:13 18:08:21
Kelppe Risto, Melanen Kari, Ojanen Asko, Saari Hannu
26. 40 Karoliina FIN-1693 LYS 2 1,10 Hydro SGV HeiPS Ilola Heikki 15:48:13 16:55:27
Vesa Kukkonen, Matti Aaltonen, Jukka Hietanen, Essi Ilola, Miia Hietanen, Elisa Saarela
27. 113 Eiri Kehykset FIN-9871 LYS 4 1,24 3/4 ton SGKV TePS Leppänen Anni 15:56:23 18:19:31
Partanen Veera, Uuttu Martti, Aalto Ahti, Saarikko Miia, Miikkulainen Juha
28. 98 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 15:58:04 17:40:04
Mellanen Seppo, Mellanen Markku, Saarela Sami
29. 125 Damaris FIN-7009 LYS 4 1,17 Dehler 34 SV HeiPS Laine Esko 16:00:47 17:48:14
Laine Petteri, Kettula Jari, Halme Markus, Hämäläinen Harri, Gartman Atte
30. 95 Skywalker FIN-1629 LYS 3 1,13 FinnFlyer31 Cr SGV HeiPS Skyttä Vesa 16:00:48 17:25:53
Ylitalo Sauli, Ojala Petri, Ojala Heli
31. 121 Aava FIN-5905 LYS 4 1,23 Guyline 3800 SGV TaPs Yli-Rantala Marko 16:01:29 18:19:46
Dziadulewicz Paula, Valolahti Matti, Vainio Juha
32. 115 Filao FIN-11887 LYS 4 1,21 Beneteau First 35s7 SGV TaPS Rellman Ismo 16:02:35 18:10:56
Rellman Johanna, Rellman Roope, Rellman Teemu, Hynninen Juha, Koivistoinen Aku
33. 43 Mareye FIN-8221 LYS 2 1,10 Albin Alpha SGV JVS Lind Jorma 16:03:02 17:10:16
Siik Olli, Lind Jukka, Lind Heini
34. 100 Albertiina FIN-2289 LYS 3 1,14 Banner 28 Raser SGK LPS Mäkelä Eetu 16:06:42 17:37:31
Virintie Visa, Virintie Pasi, Virintie Heikki
35. 88 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV JVS Mäkelä Ilkka 16:07:18 17:26:32
Leskinen Harri, Linjama Urpo, Rihto Kimmo
36. 17 Albertina FIN-1 LYS 4 1,17 Avance 36 SV TePS Nikkanen Arto 16:08:21 17:55:48
Kronh Thomas, Ahava Pasi, Lehtinen Jukka, Nikkanen Iisa
37. 105 Juusiituu 10931 LYS 4 1,18 Finngulf 36 GKVS LPS Sorvali Jukka 16:09:25 18:02:13
Uoti Pekka, Sorvali Paula, Knuuttila Jani
38. 123 Triton FIN 9938 LYS 4 1,24 Dufour 34 Performance SGV LPS Unelius Mikko 16:11:03 18:34:11
Malinen Timo, Malasto Harri, Taxell Kurt, Ristkari Yrjö, from New Zealand Mike
39. 60 Stemma FIN-918 H-vene 1,07 H-vene S- JVS Koho Mikko 16:12:29 17:00:52
Kanninen Antti, Koho Heikki, Paatola Matti
40. 87 Onff L-4390 LYS 3 1,13 H-323 SGV APS Rantala Börje 16:14:37 17:39:42
Backman Aki, Laakkonen Marko
41. 91 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,13 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto 16:17:30 17:42:35
Alaja Pertti, Pöyry Jorma
42. 12 Amoriina FIN-11391 Retkiluokka 1,24 Hanse 375 TePS Tommola Hannu 16:20:14 18:43:22
Tommola Raija, Saari Miia, Saari Joni
43. 92 Carmencita FIN-4311 LYS 3 1,16 Maestro 35 SGV HVS Kalojärvi Juha 16:23:48 18:05:48
Sinivaara Mikko, Ruuth Jani, Reinikainen Mika, Autio Jouni, Dufva Kari
44. 89 Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SGV PP-SS Vavuli Timo 16:24:56 18:01:23
Päivärinne Panu, Westerlund Toni, Raskinen Kari, Salminen Pasi
45. 93 Elina FIN-10938 LYS 3 1,14 Dufour 325 SGV JVS Kiiski Ari 16:26:22 17:57:11
Kiiski Anna, Kiiski Pirkko, Hyytiä Jukka
46. 97 Lady Express II FIN-4091 LYS 3 1,13 H-323 SGV LPS Yrjölä Mikko 16:28:06 17:53:11
Laine Aki, Yrjölä Jukka
47. 90 Papu FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV HVS Kaijanen Sami 16:33:14 18:04:03
Kaijanen Emma, Kaijanen Liina, Kaijanen Marita, Kaijanen Mika
48. 84 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SGV LPS Nilsson Jesper 16:36:13 18:01:18
Nilsson Heli, Nilsson Jenny, Harju Matias, Harju Nina
49. 99 Isola II FIN-084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV JVS Nieminen Niko-Mikko 16:36:58 18:07:47
Honkanen Tuomo, Tirronen Mika, Partanen Veli-Pekka, Hytönen Tuukka
50. 80 Marie FIN-9949 LYS 3 1,14 Bavaria 32 SGV JVS Vekkeli Jari 16:39:02 18:09:51
Vekkeli Hemmo, Viertola Arvo, Vekkeli Minka, Rowley Albert, Salmenkivi Ari
51. 46 Claudia FIN-960 LYS 2 1,09 Jon 30 SGV JVS Aartolahti Antti 16:41:34 17:42:38
Aartolahti Eeva, Keinonen Petri, Aartolahti-Tikkanen Susanna, Ala-Mononen Aleksi
52. 56 Burgundy IV FIN-15415 Lightning 1,00 Lightning TP Risto Pesola 16:45:55 16:45:55
Aalto Pyry, Kämäräinen Henri
53. 73 Muru FIN-899 H-vene 1,07 H-vene S- LPS Boman Juhani 16:51:07 17:39:30
Utter Timo, , Salo Juhani
54. 82 Ensemble L-5901 LYS 3 1,15 Artina 33 SGV LPS Yrjölä Esa 16:52:21 18:28:48
Yrjölä Ville, Yrjölä Olli-Pekka, Yrjölä Raili, Suhonen Heini
55. 85 Naos FIN-11292 LYS 3 1,15 Beneteau Oceanis 34 SV LPS Kivistö Teemu 16:52:50 18:29:17
Kivistö Miikka, Tsutsunen Roope, Makkula Elis, Simola Valtteri, Simola Hugo
56. 20 Toutain FIN-1907 LYS 1 1,01 Sonata 7 SG TePS Kaitila Ilkka 16:53:38 17:00:57
Kaitila Pentti, Mäkipää Veikko
57. 70 Julia / Autokoulu Juha FIN-907 H-vene 1,07 H S,K JVS Winqvist Stefan 16:54:35 17:42:58
Ahonen Juhani, Renvall Affe
58. 86 Team Morgan 3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGK LPS Viljanen Panu 16:58:30 18:29:19
Wirta Mikko, Pöppönen Tony, Hämäläinen Tuomas
59. 28 Mima 2 L-4611 LYS 1 1,06 Ohlson 29 SGV JäPS Raami Jorma 16:59:55 17:41:47
Raami Tuomo, Koskinen Lauri
60. 63 Ankanpoika 3 FIN-885 H-vene 1,07 H-vene LPS Salonen Jaakko 17:01:56 17:50:19
Poikolainen Juha, Eklund Juha,
61. 68 Peppi FIN-917 H-vene 1,07 h vene s k HSK Sundbäck Rolf 17:03:01 17:51:24
Vappula Risto, Valkonen Pekka
62. 75 Banzay FIN-887 H-vene 1,07 H-vene LPS Heikkilä Matias 17:07:20 17:55:43
Salo Panu, Virtanen Kimi, Heikkilä Janne
63. 47 Burgundy III FIN-15331 Lightning 1,00 Lightning TP Pesola Sakari 17:10:02 17:10:02
Tolvanen Arttu, Partanen Janiina
64. 36 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Santala Juha 17:12:40 17:47:53
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
65. 72 Elle FIN-728 H-vene 1,07 H - EMK Talvitie Henrikki 17:13:25 18:01:48
Talvitie Veikko, Talvitie Elsa
66. 66 For Sail FIN-863 H-vene 1,07 H SK JVS Karhusaari Vesa 17:15:00 18:03:23
Kolttola Jenna, , SuutariJääskö Eeli
67. 42 Anni FIN-7518 LYS 2 1,08 Maxi Fenix SGV AKPS Peltokorpi Päiviö 17:16:47 18:11:34
Partanen Pekka, Partanen Mikko, Keränen Juho
68. 74 Levikarikko FIN-847 H-vene 1,07 H T TPS Rinne Sakari 17:17:26 18:05:49
Mäki Veli-Pekka, Kataja Pauli, Lehtonen Aleksi
69. 71 Shaman FIN-540 H-vene 1,07 H-vene JVS Kolomainen Lauri 17:21:34 18:09:57
Tykkyläinen Sampo, Weckström Petteri
70. 76 Jias FIN-563 H-vene 1,07 H-vene S- HVS Kavén Jorma 17:22:31 18:10:54
Kavén Jouni, Halme Pyry, Lahdenne Antti
71. 64 Sarvipää FIN-208 H-vene 1,07 H-vene S HSK Nygård Leif 17:27:18 18:15:41
, Nygård Kai, Forsman Vincent
72. 23 Carusel FIN-6490 LYS 1 1,03 First 235 SG JäPS Tyllilä Kari 17:28:21 17:49:53
Sanaslahti Tuomo, Sillanpää Jarkko, Sillanpää Arttu
73. 83 Iltatähti FIN-6157 LYS 3 1,14 Elan 31 GV APS Lehtimäki Jukka 17:29:28 19:00:17
Hasari Antti, Kylä-Sipilä Marko, Päkkilä Jari
74. 27 Eulalia FIN-1468 LYS 1 0,98 Misil II SG- APS Haapanen Jaakko 17:37:25 17:22:19
Hänninen Lauri, Soininvaara Mikko
75. 55 Rox-Mary FIN-144 LYS 2 1,09 SK 22 SG- HeiPS Juha Peltonen 17:37:57 18:39:01
Turunen Risto, Kalso Seppo
76. 61 Ofelia FIN-475 H-vene 1,07 H-vene APS Erkola Pekka 17:42:33 18:30:56
Erkola Pekka, Erkola Jesse, Erkola Janni
77. 65 Vaakalintu FIN-182 H-vene 1,07 H S TePS Glans Ismo 17:47:53 18:36:16
Maja Patric, Järvinen Kari
78. 38 Paulina FIN-269 LYS 1 1,03 Hai SK LPS Nikander Pancho 17:50:46 18:12:18
Nikander Markus, Nikander Ulf
79. 41 Regina FIN-579 LYS 2 1,08 Botnia 6 SGV JVS Nieminen Jouko 17:59:05 18:53:52
Nieminen Jukka, Nieminen Mikko
80. 57 Porkkana Fin 14179 Lightning 1,00 Lightning Marjaniemen purjehtijat Rantanen Mikko 17:59:26 17:59:26
Schneider Kalle, Schneider Otto
81. 50 Filia FIN-3290 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV APS Niemelä Pasi 18:00:32 18:55:19
Niemelä Erja, Wahlman Elsa, Niemelä Aleksi, ,
82. 48 Sini FIN-14352 Lightning 1,00 kevyt TP Siira Veera 18:00:36 18:00:36
Siira Iida, Siira Sanni
83. 67 Hannibal FIN-64 H-vene 1,07 H-vene S, purjenumero 182 TePS Nousiainen Osmo 18:07:31 18:55:54
Toukkari Jari, Heinonen Hannu
84. 53 Sea Cloud FIN-2585 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV LPS Anttila Juha 18:14:01 19:08:48
Anttila Heikki, Uusitalo Pekka, Mattila Olli
85. 69 Redtube FIN-765 H-vene 1,07 T52899 K, S JVS Aho Kari 18:24:40 19:13:03
Honkamäki Olli, Tarvonen Jenna
86. 45 Aquarius L-2135 LYS 2 1,09 Targa 101 SGV LPS Seesvaara Pentti 18:28:12 19:29:16
Hannola Esa, Parikka Arto, Knuuttila Iska, Hannola Eetu
87. 44 Albatross FIN-1364 LYS 2 1,10 Targa 96 SGVK TePS Nuutinen Pekka 18:38:50 19:46:04
Nuutinen Aarne, Hyvönen Sami, Hyvönen Joni, Laukkanen Jari
88. 52 Rosita 42 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SGV PPPS Kuorikoski Joonas 18:38:54 19:33:41
Sainio Samuli, Peuranheimo Peik, Rytkönen Lauri, Kamaja Markus
89. 49 Merengue FIN-3170 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SGV APS Koponen Jarmo 18:48:27 19:43:14
Markkanen Aatu, Leimio Jussi, Karjalainen Markus
90. 21 Trinity 324 LYS 1 1,00 Najad 34s GF LPS Makkula Emil 18:58:51 18:58:51
Niemi Andreas, Koskinen Veeti, Eskola Pekka, Poikolainen Markus, ,
91. 32 Tuulipursi L-3423 LYS 1 1,04 Finn 26 SV LPS Juhola Kristiina 18:59:13 19:27:40
Kotamaa Taina, Hinkkanen Tarja,
92. 126 Aliida 11363 Retkiluokka 1,17 Jeanneau 33 i SGV TePS Junttila Hannu 19:05:35 20:53:02
Haukilahti Kristiina, Junttila Janne, Laurila Mari
93. 30 Fanny FIN-1138 LYS 1 1,03 Finn 26 SGV HVS Porkka Antti 19:17:53 19:39:25
Hakkarainen Antti, Ihamäki Jukka, Lahikainen Teemu
94. 51 Bertta FIN-2131 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SGV JVS Niemi Reijo 19:18:56 20:13:43
Hintsa Kaapro, Niemi Esa, Hintsa Jari
95. 13 Tango L-2093 Retkiluokka 0,00 Maxi84 GV TePS Seppälä Kari 19:21:48 --
Vinblad Marko, Kostiainen Olli, Seppälä Helena
96. 29 Lilli FIN-9441 LYS 1 0,96 Mikro 550 S,K JVS Hintikka Mauri 19:52:16 19:21:27
Pohjola Kari, Timonen Matti
97. 31 Kaija FIN-4254 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SV PP-SS Kiviluoto Liisa 19:54:39 20:23:06
Lähde Annika, , Voutilainen Mikko, Mattila Tiina, Karjalainen Noora
98. 25 Beaulieu FIN-4486 LYS 1 1,02 Avance 245 S G K JVS Renlund Markku 20:03:43 20:18:13
Söderblom Raimo, Siekkinen Keijo
99. 33 Anina FIN-11797 LYS 1 0,99 Microtross SGK LäVe Linkopuu Tom 20:27:14 20:19:46
Karppinen Kimmo, Linkopuu Elina
100. 34 Serenel FIN-5703 LYS 1 1,04 Albin 78 Cirrus SGV JäPS Mäkinen Esa 20:27:37 20:56:04
Mäkinen Esa, Mäkinen Päivi, Mäkinen Antti-Mikko, Heikkilä Samuel
101. 11 Spica FIN-8684 Retkiluokka 1,01 Jeanneau Eolia 25 GF keurusselän pursiseura Kippilä Tero 20:29:11 20:36:30
Perttula Jukka, Kinnunen Risto, Kallio Jussi
102. 22 Matilda II FIN-826 LYS 1 1,04 Shipman 28 GV RauV Suviola Teuvo 20:30:33 20:59:00
Suviola Irmeli, Suviola Juha, Suviola Anton
103. 26 Marita FIN-253 LYS 1 1,03 Hai SGK LPS Kuokkanen Eero 20:48:06 21:09:38
Lauttamus Riitta, Mäkelä Marketta
DNF 150 Foilin center Nacra 20 Avoin luokka 0,00 Nacra 20 HSK Samuli Leisti DNF
DNF 81 Allegria FIN-2442 LYS 3 1,15 Maestro 31 RC SGV JVS Strömmer Juho DNF
Wikgren Jan, Vesterinen Anton, Löfbacka Antti, Hämäläinen Rauli,
DNF 54 Santa Fe FIN-4075 LYS 2 1,09 Targa 101 SGV TePS Laukkanen Juha DNF
Laukkanen Miia, Itkonen Ville, Ahonen Pertti, Peltonen Pertti, Rautio Jarmo
DNF 15 Auriga FIN-9304 Retkiluokka 0,00 Jeanneau 36,2 GV JVS Lahti Juha DNF
Kiviniemi Ulla, Kiviniemi Mari
DNF 10 Marie FIN-5718 Retkiluokka 0,00 Jeanneau Eolia 25 GV LPS Petlin Jarmo DNF
Petlin Tuomas, Paavilainen Arto, Rämö Ari
DNF 37 Telkkä L-1446 LYS 1 1,03 Finn 26 SGF PP-SS Jani Heino DNF
Gale Henri, Sutinen Timo, Heino Jani, Nivala Iisakki, Argillander Janne