22.8.2017 15:50:58

Viralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Päijännepurjehdus

Väliaika: Ykskoivu
Tulokset 123 / 123
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 140 Auvo FIN-10926 Urheiluveneet 1,47 Over 33 S- HeiPS Lehtinen Jyri 00:53:01 01:17:29
Lehtinen Harri, Hillberg Petri, Alitalo Tomi, Halmesuo Jari, Ryymin Mikko, Honkavaara Pekka, Ruusunen Teemu, Tuominen Tuukka
2. 138 Pii FIN-11 Avoin luokka 0,00 E Scow --- V-71 Raita Raimo 00:59:52 --
Myrskyranta Ari, Kulmala Mika, Nurmela Juha
3. 128 Tikru FIN-10737 Urheiluveneet 1,37 Flying Tiger Gk JVS Vartiainen Hannu 01:01:35 01:22:15
Haimi Paavo, Unelius Mikko, Ristkari Yrjö, Korkeila Jaakko, Luumi Heikki
4. 100 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Hämäläinen Heikki 01:03:47 01:13:11
Ahola Kalle, Leppänen Matti, Lindström Riikka
5. 141 Flying By FIN-115 M Avoin luokka 1,42 Farrier F-31 -- JVS Vanhala Jari 01:04:15 01:26:53
Vanhala Aki, Toikkanen Mikko, Pudas Vesa, Vanhala Olli
6. 137 Loiskis FIN-2 Urheiluveneet 1,45 E-Scow S- TPS Lumme Ilkka 01:04:28 01:28:12
Nikulainen Jukka, Koivunen Tuomas, Harka Henri
7. 121 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SV LPS Kallio Teemu 01:05:02 01:19:50
Kallio Sami, Nevalainen Mikko, Tsutsunen Santtu, Simola Valtteri, Vilkman Joonas
8. 135 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,29 Dynamic-35 SGV JVS Lilja Ilkka 01:05:07 01:22:19
Elivuo Kari, Lilja Ilari, Puhalainen Mikko, Puhalainen Noa
9. 127 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,21 Wind 328 SGV HeiPS Kanninen Kauko 01:05:21 01:18:38
Varmanen Erkki, Kanninen Aulis, Kanninen Anne, Kukkonen Janina, Aho Lassi
10. 96 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 SG JVS Sakari Nurmi 01:07:48 01:17:12
Nurmi Heikki, Aalto Otto, Paul Henrik
11. 139 Sigrid Augusta FIN-4001 Avoin luokka 1,24 Hurricane 900 SG- NJK Jönsson Jocce 01:07:57 01:22:45
Jönsson Jonas, Landell Kaj, Saastamoinen Sami
12. 136 Descaro FIN-11707 LYS 4 1,27 ILC 30 SGV LPS Selin Jorma 01:08:08 01:24:24
Lindroos Pekka, Wirtanen Jan, Salonen Jouni, Bonsdorff Henry
13. 129 Junnu FIN-11144 Urheiluveneet 1,20 J/80 SG HRV Rantanen Jani 01:09:13 01:21:58
Rantanen Tea, Rantanen Jenna, Rantanen Moona
14. 125 Kerttu FIN-844 Urheiluveneet 1,19 J80 Sk TePS Hinskala Juha 01:09:38 01:21:51
Hinskala Onni, Heickell Iivari, Heickell Nestori, Heickell Arthur, Heickell Ida
15. 131 Blueship FIN-8782 LYS 4 1,19 Finngulf 33 (mod) SGV JVS Silvonen Markku 01:09:44 01:21:57
Ahonen Jukka, Kilpiä Jukka, Kilpiä Eetu, Kilpiä Jesse
16. 133 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 1,22 Finngulf 335 Mod SGV APS Tast Panu 01:10:00 01:23:48
Tast Jonatan, Tast Silja, Tast Sofia, Paavilainen Matti, Bjurström Rike
17. 97 Carmencita FIN-4311 LYS 3 1,16 Maestro 35 SGV HVS Kalojärvi Juha 01:10:14 01:20:47
Sinivaara Mikko, Dufva Kari, Reinikainen Mika, Autio Jouni
18. 106 Skywalker FIN-1629 LYS 3 1,13 FinnFlyer31 Cr SGV HeiPS Skyttä Vesa 01:10:48 01:19:36
Ylitalo Sauli, Ojala Petri, Skyttä Juho
19. 95 Elina FIN-10938 LYS 3 1,14 Dufour 325 SGV JVS Kiiski Ari 01:10:54 01:20:18
Kiiski Pirkko, Hyytiä Jukka, Hokkanen Ville
20. 124 Slipfree FIN-11819 LYS 4 1,23 Dufour 34 LR SGV JVS Välimäki Harri 01:11:02 01:25:20
Jamppa Aavisto, Jarkko Hinkkanen, Kalle Kasurinen, Janne Pälvimäki, Mixu Ruosteinen, Lexa Lähteenmäki
21. 126 Malla FIN-9174 LYS 4 1,22 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 01:11:15 01:25:03
Nieminen Ari, Kosloff Lauri, Kosloff Markku
22. 88 Albertiina FIN-2289 LYS 3 1,14 Banner 28 Raser SGK LPS Mäkelä Eetu 01:11:24 01:20:48
Virintie Visa, Virintie Pasi, Virintie Heikki
23. 118 Filao FIN-11887 LYS 4 1,21 Beneteau First 35s7 SGV TaPS Rellman Ismo 01:11:26 01:24:43
Rellman Johanna, Rellman Roope, Rellman Teemu, Hynninen Juha, Vääriskoski Riku
24. 123 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 01:11:36 01:22:43
Sallinen Petri, Leino Eero, Pirinen Jeremias, Honkamäki Veijo
25. 109 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV JVS Mäkelä Ilkka 01:12:07 01:20:19
Leskinen Harri, Siik Olli, Kuisma Heikki
26. 91 Merisiili FIN-738 LYS 3 1,12 Albin Express SK APS Lusila Niilo 01:13:19 01:21:31
Huovinen Antti, Salo Markus, Nieminen Antti
27. 92 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SGV LPS Nilsson Jesper 01:13:38 01:22:26
Nilsson Heli, Nilsson Jenny, Harju Matias, Kiilholma Heikki, Kojo Riikka
28. 99 Onff L-4390 LYS 3 1,13 H-323 SGV APS Rantala Börje 01:14:29 01:23:17
Backman Aki, Laakkonen Marko
29. 77 Muru FIN-899 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Boman Juhani 01:14:45 01:20:25
Utter Timo, Saarinen Timo, Salo Juhani
30. 87 Silver Moon II FIN-3992 LYS 3 1,13 H-323 SGK HVS Kavén Salla 01:14:48 01:23:36
Itkonen Kari, Hirvonen Ville, Lindström Annukka, Tommila Paula
31. 71 Banzay FIN-887 H-vene 1,08 H-vene LPS Heikkilä Matias 01:14:57 01:20:37
Salo Panu, Heikkilä Janne, Virtanen Kimi
32. 70 Stemma FIN-918 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Koho Mikko 01:14:59 01:20:39
Kanninen Antti, Koho Heikki, Paatola Matti
33. 65 Ankanpoika 3 FIN-885 H-vene 1,08 H-vene LPS Salonen Jaakko 01:15:27 01:21:07
Hillberg Ismo, Eklund Juha
34. 110 Charapita FIN-968 LYS 3 1,12 Albin Express SGF JVS Strömmer Juho 01:15:30 01:23:42
Wikgren Jan, Salonen Juho, Löfbacka Antti
35. 85 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 01:15:33 01:26:06
Mellanen Seppo, Mellanen Markku, Hämäläinen Konsta
36. 119 Damaris FIN-7009 LYS 4 1,17 Dehler 34 SV HeiPS Laine Esko 01:15:46 01:26:53
Laine Petteri, Kettula Jari, Halme Markus
37. 120 Chip FIN-3674 LYS 4 1,17 Banner 23 racer LPS Eskola Pekka 01:15:53 01:27:00
Makkula Emil, Jokinen Tuomas, Poikolainen Juho, Poikolainen Markus, Koskinen Veeti
37. 76 For Sail FIN-863 H-vene 1,08 H SK JVS Karhusaari Vesa 01:15:53 01:21:33
Taavitsainen Heikki, Koljander Roope, Suutari-Jääskö Eeli
39. 90 Ellinora L-8003 LYS 3 1,13 Elan 33 SGV LPS Kukkonen Janne 01:16:00 01:24:48
Kukkonen Pertti, Valonen Hanna
40. 122 Aava FIN 5905 LYS 4 1,23 Guyline 3800 SGV TaPS Valolahti Matti 01:16:21 01:30:39
Juha Vainio, Erkka Ikonen, Ville Salminen, Hanna Valolahti, Jukka Männikkö
41. 89 Vimma FIN-893 LYS 3 1,11 Albin Express SV APS Pynnönen Olli 01:16:25 01:24:00
Pynnönen Jukka, Pynnönen Markku
42. 134 Blue Venture FIN-9853 LYS 4 1,25 X-99 SGKV JVS Harvia Timo 01:16:29 01:31:47
Pietikäinen Harri-Pekka, Niiranen Jarkko, Kangastupa Silja, Alonen Leena, Isosaari Maija, Laitinen Jari
43. 101 Papu FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV HVS Kaijanen Sami 01:16:32 01:25:56
Kaijanen Emma, Kaijanen Liina, Kaijanen Mika, Lidsle Christer
44. 104 Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SGV PP-SS Vavuli Timo 01:16:39 01:26:38
Päivärinne Panu, Kervinen Ykers, Salminen Pasi, Raskinen Kari
45. 67 Julia / Autokoulu Juha FIN-907 H-vene 1,08 H S,K JVS Ahonen Juhani 01:16:40 01:22:20
Niekka Ilkka, Keskinen Paavo
46. 142 Manta FIN M 122 Avoin luokka 0,00 Trimaran Dragonfly 25 SSS Tuominen Mauri 01:16:57 --
Salmio Risto, Tuominen Juhani
47. 75 Levikarikko FIN-847 H-vene 1,08 H-vene TTPS Rinne Sakari 01:17:03 01:22:43
Momia Jyrki, Mäki Veli-Pekka, Tommila Jukka
48. 73 Elle FIN-728 H-vene 1,08 H S EMK Talvitie Henrikki 01:17:10 01:22:50
Talvitie Veikko, Rindell Jan
49. 86 Ensemble L-5901 LYS 3 1,15 Artina 33 SGV LPS Yrjölä Esa 01:17:16 01:27:15
Yrjölä Ville, Yrjölä Olli-Pekka, Yrjölä Mikko
50. 116 Squaw II FIN-10356 LYS 4 1,19 First 31.7 SV JVS Äystö Juha 01:17:28 01:29:41
Kivenniemi Antti, Jokinen Ari, Rihto Kimmo
51. 130 Eiri Kehykset FIN-9871 LYS 4 1,24 3/4 ton SGKV TePS Leppänen Anni 01:17:49 01:32:37
Miikkulainen Juha, Ruuse Raido, Aalto Ahti, Kirjavainen Aki, Partanen Veera, Aalto Merja, Uuttu Martti
52. 132 l'Amie FIN-3969 LYS 4 1,20 CONTRAST 36 SGV TePS Ekholm Leif 01:18:28 01:31:13
Ekholm Johan, Roos Torsten, Kinnunen Sami
53. 103 Memories FIN-4235 LYS 3 1,13 H 323 SGV JVS Uvanto timo 01:19:41 01:28:29
Liuha Raine, Uvanto Salla-Riina, Järvinen Olli, Uvanto Juri, Uvanto Jose
54. 79 Minna FIN-744 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Pakkarinen Raino 01:20:21 01:26:01
Salerto Sami, Taipale Terho
55. 94 Saphira FIN-128 LYS 3 1,16 SAFIR SGK TePS Makkonen Hannu 01:20:47 01:31:20
Itkonen Jukka, Makkonen Minna
56. 102 Marie FIN-9949 LYS 3 1,14 Bavaria 32 SGV JVS Vekkeli Jari 01:20:55 01:30:19
Vekkeli Hemmo, Viertola Arvo, Salmenkivi Ari, Laakkonen Simo
57. 82 Shaman 540 H-vene 1,08 H-vene JVS Lauri Kolomainen 01:21:15 01:26:55
Tykkyläinen Sampo, Rikama Essi
58. 74 Jias FIN-563 H-vene 1,08 H-vene S- HVS Kavén Jorma 01:21:35 01:27:15
Kavén Jouni, Halme Pyry, Lahdenne Antti
59. 78 Annika FIN-704 H-vene 1,08 H TaPS Turunen Ville 01:21:48 01:27:28
Turunen Eemeli, Vaden Tere, Harju Joonas
60. 72 Sarvipää FIN-208 H-vene 1,08 H-vene S TePS Järvinen Janne 01:22:03 01:27:43
Järvinen Katariina, Ala-Paavola Tuure
61. 98 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,13 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto 01:22:15 01:31:03
Alaja Pertti, Pöyry Jorma
62. 93 Isola II FIN-084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV JVS Nieminen Niko-Mikko 01:22:22 01:31:46
Honkanen Tuomo, Tirronen Mika, Partanen Veli-Pekka, Ilmonen Mikko
63. 117 Juusiituu 10931 LYS 4 1,18 Finngulf 36 GKVS LPS Sorvali Jukka 01:23:10 01:34:50
Uoti Pekka, Sorvali Paula, Rajala Risto
64. 143 Poco Loco 4338 LYS 4 1,21 Dehler 36 cws SGKV TaNS Särkinen Juha 01:25:11 01:38:28
Markkanen Juha, Järvenpää Jukka, Hanki Risto
65. 115 Amoriina FIN-11391 LYS 4 1,24 Hanse 375 TePS Tommola Hannu 01:25:24 01:40:12
Tommola Raija, Saari Miia, Saari Joni, Lalu Jenni, Saari Arttu
66. 108 Iltatähti FIN-6157 LYS 3 1,13 Elan 31 GV APS Lehtimäki Jukka 01:26:29 01:35:17
Hasari Antti, Kylä-Sipilä Marko
67. 107 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 C&C 33 (Baltic 33) SV PP-SS Pöyhönen Jari 01:26:51 01:35:39
Juvonen Petri, Makkula Sami, Nippala Antti, Gale Henri, Mäkelä Juuso
68. 105 Naos FIN-11292 LYS 3 1,15 Beneteau Oceanis 34 SV LPS Kivistö Miikka 01:26:56 01:36:55
Kivistö Teemu, Tsutsunen Roope, Makkula Elis, Kivekäs Olivia, Kivi Linda
69. 81 Kajo L-528 H-vene 1,08 H S JVS Hilme Jarkko 01:27:18 01:32:58
Karhinen Timo, Hilme Vilma, Hilme Olli
70. 66 Vaakalintu FIN-182 H-vene 1,08 H S TePS Glans Ismo 01:31:57 01:37:37
Järvinen Kari, Järvinen Juha
71. 68 Hannibal FIN-64 H-vene 1,08 H-vene S, purjenumero 182 TePS Nousiainen Osmo 01:32:11 01:37:51
Toukkari Jari, Heinonen Hannu
72. 41 Meritte FIN-6063 LYS 2 1,09 Sunwind 311 SGV APS Mäkinen Hannu 01:34:24 01:40:43
Mäkinen Eerikki, Mäkinen Ukko-Ville
73. 63 Katrina FIN-14530 Lightning 1,00 Lightning JVS Lehtinen Esko 01:34:37 01:34:37
Lehtinen Onni, Lihavainen Tuukka
74. 49 Karoliina FIN-1693 LYS 2 1,10 Hydro SGV HeiPS Ilola Heikki 01:34:57 01:41:54
Vesa Kukkonen, Matti Aaltonen, Jukka Hietanen, Essi Ilola, Miia Hietanen
75. 61 Nikea FIN-14364 Lightning 1,00 Lightning JVS Salminen Samppa J 01:35:56 01:35:56
Riepponen Marko, Riepponen Rene
76. 69 Redtube FIN-765 H-vene 1,05 T52899 K, S JVS Honkamäki Olli 01:36:31 01:40:10
Aho Kari, Lehtinen Jani
77. 44 Albatross FIN-1364 LYS 2 1,10 Targa 96 SGVK TePS Nuutinen Pekka 01:38:35 01:45:32
Nuutinen Aarne, Hyvönen Sami, Hyvönen Joni, Laukkanen Jari
78. 62 Atsula FIN-12258 Lightning 1,00 Lightning SK- JVS Tulomäki Heikki 01:38:57 01:38:57
Juntunen Otto, Hautero Matti
79. 56 Filia FIN-3290 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV APS Niemelä Pasi 01:41:08 01:46:48
Niemelä Erja, Saarikko Mia, Wahlman Elsa, Niemelä Aleksi
80. 55 Munja Sun Ship II FIN-2744 LYS 2 1,08 Finn Express 83 SG- JVS Kemiläinen Erkki 01:41:24 01:47:04
Vallius Henry, Kemiläinen Tatu, Nyrönen Jouni, Kinnunen Ilkka
81. 60 Burgundy IV FIN-15415 Lightning 1,00 Lightning TP Pesola Sakari 01:42:08 01:42:08
Tolvanen Arttu, Siira Veera
82. 46 Claudia FIN-960 LYS 2 1,09 Jon 30 SGV JVS Aartolahti Antti 01:42:42 01:49:01
Aartolahti Eeva, Keinonen Petri, Keinonen Jussi, Aartolahti-Tikkanen Susanna
82. 51 Regina FIN-579 LYS 2 1,08 Botnia 6 SGV JVS Nieminen Jouko 01:42:42 01:48:22
Nieminen Jukka, Jantunen Atte
84. 48 Vilana² FIN-10370 LYS 2 1,11 Bavaria 30 cr SV JVS Kautto Ari 01:43:29 01:51:04
Oinonen Timo, Juutilainen Kimmo, Liukkonen Jukka-Pekka, Kovanen Pauli
85. 57 Bertta FIN-2131 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SGV JVS Niemi Reijo 01:43:32 01:49:12
Hintsa Jari, Niemi Esa
86. 64 Judit Polgár 13561 Lightning 1,00 Lightning N Huuskonen Matti 01:43:49 01:43:49
Huuskonen Maija, Kemppainen Erkko, Sallinen Eeva
87. 31 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Santala Juha 01:46:56 01:50:35
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu
88. 45 Blanca FIN-7551 LYS 2 1,09 Inferno 28 GV LPS Puustinen Jukka 01:47:24 01:53:43
Parikka Ilari, Vaalama Juho, Paljakka Juha
89. 59 Merengue FIN-3170 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SGV APS Koponen Jarmo 01:51:58 01:57:38
Laaksonen Jarkko, Markkanen Aatu
90. 50 Aquarius L-2135 LYS 2 1,09 Targa 101 SGV LPS Seesvaara Pentti 01:53:26 01:59:45
Hannola Eetu, Krohn Thomas, Seesvaara Vesa, Ahava Pasi, Kunnari Anne
91. 26 Toutain FIN-1907 LYS 1 1,01 Sonata 7 SG TePS Kaitila Ilkka 01:54:00 01:54:45
Kaitila Pentti, Mäkipää Veikko
92. 24 Carusel FIN-6490 LYS 1 1,04 First 235 SG JäPS Tyllilä Kari 01:54:32 01:57:29
Sanaslahti Tuomo, Sillanpää Jarkko
93. 58 Sea Cloud FIN-2585 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV LPS Anttila Juha 01:55:47 02:01:27
Knuttila Mikko, Uusitalo Pekka, Kaijanen Lasse
94. 42 Henriitta FIN-8324 LYS 2 1,09 Sunwind 311 GKV PPPS Wilén Jari 02:01:08 02:07:27
Wilen Jari, Oksanen Eero, Korhonen Risto, Korhonen Marika, Rios Rioyo Javier, Oksanen Mona, Suokas Noora
95. 47 Santa Fe FIN-4075 LYS 2 1,09 Targa 101 SGV TePS Laukkanen Juha 02:01:47 02:08:06
Laukkanen Miia, Itkonen Ville, Ahonen Pertti, Peltonen Pertti
96. 40 Alma FIN-10406 LYS 2 1,08 Bavaria 30cr SGF JäPS Kaukonen Pekka 02:03:50 02:09:30
Kaukonen Pekka, Rautiainen Ville, Kaukonen Konsta, Kotilainen Teemu
97. 27 Mima 2 L-4611 LYS 1 1,06 Ohlson 29 SGV JäPS Raami Jorma 02:05:03 02:09:23
Raami Jani, Raami Tuomo
98. 37 AnnSofie FIN-83 Hai 1,03 Hai SK TePS Jauhiainen Hannu 02:06:08 02:08:22
Piela Ari, Kärnä Esa
99. 29 Lilli FIN-9441 LYS 1 0,96 Mikro 550 S,K JVS Hintikka Mauri 02:06:54 02:03:43
Pohjola Kari, Pohjola Sonja
100. 22 Anina FIN-11797 LYS 1 0,99 Microtross SGK LäVe Linkopuu Tom 02:08:23 02:07:37
Karppinen Kimmo, Kirjasniemi Jussi
101. 23 Daphnia FIN-98 LYS 1 0,99 Hallberg P-28 SGF APS Melanen Kari 02:09:23 02:08:37
MELANEN TUIJA, NIEMINEN JUKKA, HOLLMÉN JYRI
102. 30 Tuulipursi L-3423 LYS 1 1,03 Finn 26 SGV LPS Juhola Kristiina 02:10:48 02:13:02
Kotamaa Taina, Hinkkanen Tarja, Turtiainen Mirkka
103. 28 Eulalia FIN-1468 LYS 1 0,98 Misil II SG- APS Haapanen Jaakko 02:11:10 02:09:36
Haapanen Mikko, Soininvaara Mikko
104. 25 Kati Maria FIN-2182 LYS 1 1,03 avance 24 SGK JVS Liukkonen Jouni 02:12:37 02:14:51
Liukkonen Jouni, Jokela Ari, Hämäläinen Mika
105. 34 Wanda FIN-1489 LYS 1 1,03 Finn 26 SGV JVS Tuominen Timo 02:12:47 02:15:01
Pakoma Paavo, Lehtinen Ari, Pakoma Kiira, Sillanpää Mikko
106. 20 Fanny FIN-1138 LYS 1 1,03 Finn 26 SGV HVS Porkka Antti 02:12:52 02:15:06
Hakkarainen Antti, Ihamäki Jukka, Lehtinen Toni
107. 38 Paulina FIN-269 Hai 1,03 Hai SK LPS Nikander Pancho 02:13:25 02:15:39
Ikävalko Sara, Halla-aho Inkeri
108. 33 Carina FIN-5033 LYS 1 1,03 Finn 26 7/8 SGV JVS Ritokallio Ilkka 02:16:56 02:19:10
Arminen Juha, Ritokallio Robert
109. 39 Nike FIN-270 Hai 1,03 Hai SK LPS Talvitie Jarno 02:18:05 02:20:19
Martikainen Mika, Virtanen Mikko
110. 13 Pelagia FIN-6933 Retkiluokka 0,00 Lohi 34 SGF JVS Leinonen Seppo 02:21:53 --
Marola Juha, Juntunen Lassi, Mikkonen Kauko
111. 35 Telkkä L-1446 LYS 1 1,03 Finn 26 SGF PP-SS Heino Jani 02:25:49 02:28:03
Nivala Iisakki, Nieminen Tuukka, Tamminen Lasse, Sutinen Timo
112. 21 Beaulieu FIN-4486 LYS 1 1,02 Avance 245 S G K JVS Renlund Markku 02:29:40 02:31:10
Söderblom Raimo, Lindfors Pirjo, Seppänen Anneli
113. 32 Kaija FIN-4254 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SV PP-SS Bondén Heidi 02:34:56 02:37:53
Kiviluoto Liisa, Lähde Annika, Dorsch Mari, Voutilainen Mikko, Voutilainen Laura
114. 10 Maria III L-4939 Retkiluokka 0,00 Jeanneau Espace 800 GKF JäPS Laaksonen Pekka 02:42:05 --
Laaksonen Pekka, Bots Jan, Lähdesmäki Antti
115. 14 Seilikki L-2546 Retkiluokka 0,00 GT kryssare GKF Hyppönen Pekka 02:43:00 --
Koskinen Teemu, Nikola Timo, Järvinen Hannu
116. 80 Ofelia FIN-475 Retkiluokka 1,08 H-vene SK HeiPS Laitinen Janne 02:45:00 02:50:40
Neffling Mia, Laitinen Essi
117. 18 Albertina FIN-1 Retkiluokka 1,17 Avance 36 SV TePS Nikkanen Arto 03:10:00 03:21:07
118. 17 Tango L-2093 Retkiluokka 0,00 Maxi84 SGV TePS Seppälä Kari 03:11:00 --
Walve Janne, Kostiainen Olli
119. 16 Spica FIN-8684 Retkiluokka 1,01 Jeanneau Eolia 25 GF Keurusselän pursiseura Kippilä Tero 03:23:00 03:23:45
Kippilä Tero, Perttula Jukka, Kinnunen Risto, Söderlund Sami
120. 15 Anastasia L-3044 Retkiluokka 1,03 Guy 27 SGV JVS Heikkilä Ari 03:26:00 03:28:14
Heikkilä Samuel, Mäkinen Antti-Mikko, Heikkilä Pasi
DNS 11 Auriga FIN-9304 Retkiluokka 0,00 Jeanneau 36,2 GV JVS Lahti Juha DNS
Kiviniemi Ulla
DNS 36 Marita FIN-253 Hai 1,03 Hai Sgk SSP Kuokkanen Eero DNS
Lauttamus Riitta
DNS 12 Tiikelin Tassu FIN-8410 Retkiluokka 1,09 Sunwind 311 SGV PPPS Lepistö Harri DNS
Pantsu Juha, Ruusuvirta Tero, Uuttu Risto