21.8.2018 3:27:49

Epäviralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 4 (reitti Päijännepurjehdus)

Maali: Padasjoki
Tulokset 21 / 21
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 109 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,21 Wind 328 SV HeiPS Kanninen Kauko 15:31:31 17:53:08
Varmanen Erkki, Kanninen Aulis, Kanninen Anne, Kukkonen Janina, Aho Lassi
2. 120 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SV LPS Kallio Teemu 15:18:01 17:55:57
Kallio Sami, Nevalainen Mikko, Snickeri Sami, Tsutsunen Santtu
3. 106 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 16:15:28 18:14:02
Sallinen Petri, Leino Eero, Kesti Katja, Nurminen Pekko
4. 114 Plan B FIN-10060 LYS 4 1,17 Elan 31 SKV APS Sipponen Jalmari 16:19:11 18:17:45
Jenkins Daniel, Lohtamo Tomi, Eerolainen Antti
5. 116 Junnu FIN-11144 LYS 4 1,21 J/80 SG HRV Rantanen Jani 16:09:59 18:31:36
Rantanen Tea, Rantanen Jenna, Rantanen Moona
6. 110 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 1,22 Finngulf 335 Mod SGV APS Tast Panu 16:06:46 18:33:55
Tast Silja, Tast Sofia, Tast Jonatan, Paavilainen Matti, Airola Niiles, Koskinen Tommi
7. 124 Aleksantra SWE-61 LYS 4 1,33 Dehler 38C SKV TePS Hotakainen Kai 15:13:02 18:35:30
Hotakainen Julius, Kämäri Mikko, Suikki Miska, Yrjölä Petri, Hotakainen Irja
8. 119 Lettu III FIN-9980 LYS 4 1,28 First 36,7 SGV HVS Lindholm Harri 15:45:14 18:43:44
Liisanantti Harri, Vuori Ykä, Lehtinen Kalevi, Tikkinen Kari
9. 111 Kerttu FIN-844 LYS 4 1,20 J80 Sk TePS Hinskala Onni 16:35:05 18:51:05
Hinskala Juha, Heickell Iivari, Airola Atte, Airola Leevi
10. 112 Descaro 11707 LYS 4 1,27 ILC 30 LPS Selin Jorma 16:09:25 19:02:54
Lindroos Pekka, Salonen Jouni, Wirtanen Jan
11. 118 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,29 Dynamic-35 SGV JVS Lilja Ilkka 16:03:35 19:07:02
Elivuo Kari, Lilja Anssi, Puhalainen Mikko, Puhalainen Noa, Lilja Katri
12. 107 Slipfree FIN-11819 LYS 4 1,22 Dufour 34 LR SGV JVS Välimäki Harri 16:41:43 19:08:52
Hannu Niemelä, Andersson Katarina, Kalle Kasurinen, Janne Pälvimäki, Jarkko Hinkkanen, Arttu Jokinen
13. 125 Damaris FIN-7009 LYS 4 1,17 Dehler 34 SV HeiPS Laine Esko 17:16:54 19:15:28
Laine Petteri, Kettula Jari, Halme Markus, Hämäläinen Harri, Gartman Atte
14. 117 Lola GBR-6966R LYS 4 1,26 X-362 Classic SGV APS Mäkinen Eerikki 16:41:43 19:30:06
Mäkinen Hannu, Mäkinen Ukko-Ville, Hult-Mäkinen Laura, Toivonen Juha, Nisula Ilkka
15. 17 Albertina FIN-1 LYS 4 1,17 Avance 36 SV TePS Nikkanen Arto 17:31:58 19:30:32
Kronh Thomas, Ahava Pasi, Lehtinen Jukka, Nikkanen Iisa
16. 105 Juusiituu 10931 LYS 4 1,18 Finngulf 36 GKVS LPS Sorvali Jukka 17:32:50 19:37:18
Uoti Pekka, Sorvali Paula, Knuuttila Jani
17. 115 Filao FIN-11887 LYS 4 1,21 Beneteau First 35s7 SGV TaPS Rellman Ismo 17:17:59 19:39:36
Rellman Johanna, Rellman Roope, Rellman Teemu, Hynninen Juha, Koivistoinen Aku
18. 122 Melina FIN-11346 LYS 4 1,24 Finngulf 331 SGV APS Hiltunen Juha 17:03:37 19:41:33
Kelppe Risto, Melanen Kari, Ojanen Asko, Saari Hannu
19. 113 Eiri Kehykset FIN-9871 LYS 4 1,24 3/4 ton SGKV TePS Leppänen Anni 17:14:31 19:52:27
Partanen Veera, Uuttu Martti, Aalto Ahti, Saarikko Miia, Miikkulainen Juha
20. 121 Aava FIN-5905 LYS 4 1,23 Guyline 3800 SGV TaPs Yli-Rantala Marko 17:20:40 19:53:15
Dziadulewicz Paula, Valolahti Matti, Vainio Juha
21. 123 Triton FIN 9938 LYS 4 1,24 Dufour 34 Performance SGV LPS Unelius Mikko 17:34:33 20:12:29
Malinen Timo, Malasto Harri, Taxell Kurt, Ristkari Yrjö, from New Zealand Mike