2.10.2022 22:16:59

Viralliset tulokset luokittain, kilpailunumeron mukaan, luokka Retkiluokka (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Ykskoivu
Tulokset 13 / 16
Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi FinR Seura Kippari Purj.aika tasoitettu aika
10 Marlena FIN-5438 Retkiluokka Sunwind 27 0,8166 Tehin Pursiseura Saunamäki Mikko 01:35:52 --
Saunamäki Marjo, Pennanen Markku
12 Tango L-2093 Retkiluokka Maxi84 0,0000 TePS Seppälä Kari 01:34:58 --
Pihlajasaari Juho, Kostianen Jussi
13 Kikatella FIN-742 Retkiluokka Lohi 25 0,0000 Jyväskylän veneseura Ylänne Jari 01:27:22 --
Ylänne Jari, Ylänne Heikki, Kallio Eva
14 Ensemble L-5901 Retkiluokka Artina 33 0,0000 LPS Yrjölä Esa 01:19:24 --
Yrjölä Olli-Pekka, Yrjölä Mikko, Yrjölä Jukka
15 Sofia FIN-3419 Retkiluokka Finn Express 741 0,0000 TePS Perttilä Marko 01:49:35 --
Lehtinen Markku, Hyttinen Mikko
18 Hattrick Retkiluokka Finngulf 38 0,0000 JVS ja ASS Lajunen Heimo 01:11:36 --
Lajunen Akseli, Sinijärvi Markus, Lajunen Kimmo
19 Tuulia FIN-3275 Retkiluokka Finn 26 7/8 0,0000 SSP Karjalainen Mikko 01:29:20 --
Rantala Teemu, Kevarinmäki Tuomo, Tuominen Jere
20 Aulikki FIN-5309 Retkiluokka K46132 Avance 245 0,0000 Teps Lehti Outi 01:44:02 --
Lehti Julia, Lehti Cecilia, Tervo Tommi
21 Avalon FIN-6181 Retkiluokka First 305 0,0000 Taps Auvinen Jukka 01:32:49 --
Kuusinen Juho, Pöytälaakso Sirpa, Aalto Timo, Laivakoira Väinö
26 Akvarelli FIN-10261 Retkiluokka Bavaria 33 C 0,0000 LPS Mäkelä Kalle 01:28:19 --
Laakso Esko, Mattila Heikki, Huotari Pete, Puukko Timo
27 Cunning Stunts Retkiluokka Inferno 26 0,8862 HVS Sievänen Toni 01:27:51 --
Tapiola Anssi, Vekkeli Kimmo, Lindberg Jimi
28 Helmi FIN M-125 Retkiluokka Corsair 760 0,0000 SSS Tuominen Mauri DNS
Salmio Risto, Pietarinen Merja, Metsämeri Tuuli
37 Matilda II FIN-826 Retkiluokka Shipman 28 0,8373 RauV Suviola Teuvo DNF
Suviola Irmeli, Suviola Jari, Suviola Lumi, Suviola Miko
Odotetaan 3
Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi FinR Seura Kippari Purj.aika tasoitettu aika
11 Salla 6159 Retkiluokka Jokker 27 0,0000 LPS Ahava Pasi -- --
Ahava Vili, Krohn Thomas
16 Rozanne FIN-2524 Retkiluokka Sunwind 29 0,9035 PPPS Lehto Timo -- --
Lehto Teemu, Lehto Sami, Lehto Leo, Lehto Lenni, Ruusunen Jetro, Ruusunen Joonas
17 Charlotta S-1352 Retkiluokka Vindö 30 0,0000 Teps Nousiainen Osmo -- --
Virtanen Lea, Kokko Seppo, Keinonen Petri