22.8.2017 15:52:18

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 3 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 26 / 26
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 100 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Hämäläinen Heikki 08:00:33 08:52:13
Ahola Kalle, Leppänen Matti, Lindström Riikka
2. 106 Skywalker FIN-1629 LYS 3 1,13 FinnFlyer31 Cr SGV HeiPS Skyttä Vesa 08:29:05 09:17:29
Ylitalo Sauli, Ojala Petri, Skyttä Juho
3. 96 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 SG JVS Sakari Nurmi 08:31:45 09:23:25
Nurmi Heikki, Aalto Otto, Paul Henrik
4. 109 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV JVS Mäkelä Ilkka 08:41:33 09:26:38
Leskinen Harri, Siik Olli, Kuisma Heikki
5. 88 Albertiina FIN-2289 LYS 3 1,14 Banner 28 Raser SGK LPS Mäkelä Eetu 08:40:15 09:31:55
Virintie Visa, Virintie Pasi, Virintie Heikki
6. 89 Vimma FIN-893 LYS 3 1,11 Albin Express SV APS Pynnönen Olli 08:52:36 09:34:18
Pynnönen Jukka, Pynnönen Markku
7. 91 Merisiili FIN-738 LYS 3 1,12 Albin Express SK APS Lusila Niilo 08:49:49 09:34:54
Huovinen Antti, Salo Markus, Nieminen Antti
8. 92 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SGV LPS Nilsson Jesper 08:47:22 09:35:46
Nilsson Heli, Nilsson Jenny, Harju Matias, Kiilholma Heikki, Kojo Riikka
9. 99 Onff L-4390 LYS 3 1,13 H-323 SGV APS Rantala Börje 08:47:33 09:35:57
Backman Aki, Laakkonen Marko
10. 95 Elina FIN-10938 LYS 3 1,14 Dufour 325 SGV JVS Kiiski Ari 08:48:50 09:40:30
Kiiski Pirkko, Hyytiä Jukka, Hokkanen Ville
11. 97 Carmencita FIN-4311 LYS 3 1,16 Maestro 35 SGV HVS Kalojärvi Juha 08:46:16 09:44:18
Sinivaara Mikko, Dufva Kari, Reinikainen Mika, Autio Jouni
12. 87 Silver Moon II FIN-3992 LYS 3 1,13 H-323 SGK HVS Kavén Salla 08:58:12 09:46:36
Itkonen Kari, Hirvonen Ville, Lindström Annukka, Tommila Paula
13. 110 Charapita FIN-968 LYS 3 1,12 Albin Express SGF JVS Strömmer Juho 09:02:35 09:47:40
Wikgren Jan, Salonen Juho, Löfbacka Antti
14. 104 Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SGV PP-SS Vavuli Timo 08:52:53 09:47:46
Päivärinne Panu, Kervinen Ykers, Salminen Pasi, Raskinen Kari
15. 85 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 08:57:10 09:55:12
Mellanen Seppo, Mellanen Markku, Hämäläinen Konsta
16. 90 Ellinora L-8003 LYS 3 1,13 Elan 33 SGV LPS Kukkonen Janne 09:31:45 10:20:09
Kukkonen Pertti, Valonen Hanna
17. 98 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,13 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto 09:34:51 10:23:15
Alaja Pertti, Pöyry Jorma
18. 101 Papu FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV HVS Kaijanen Sami 09:32:51 10:24:31
Kaijanen Emma, Kaijanen Liina, Kaijanen Mika, Lidsle Christer
19. 86 Ensemble L-5901 LYS 3 1,15 Artina 33 SGV LPS Yrjölä Esa 09:34:03 10:28:56
Yrjölä Ville, Yrjölä Olli-Pekka, Yrjölä Mikko
20. 102 Marie FIN-9949 LYS 3 1,14 Bavaria 32 SGV JVS Vekkeli Jari 09:38:10 10:29:50
Vekkeli Hemmo, Viertola Arvo, Salmenkivi Ari, Laakkonen Simo
21. 107 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 C&C 33 (Baltic 33) SV PP-SS Pöyhönen Jari 09:46:02 10:34:26
Juvonen Petri, Makkula Sami, Nippala Antti, Gale Henri, Mäkelä Juuso
22. 93 Isola II FIN-084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV JVS Nieminen Niko-Mikko 09:43:39 10:35:19
Honkanen Tuomo, Tirronen Mika, Partanen Veli-Pekka, Ilmonen Mikko
23. 94 Saphira FIN-128 LYS 3 1,16 SAFIR SGK TePS Makkonen Hannu 09:37:18 10:35:20
Itkonen Jukka, Makkonen Minna
24. 105 Naos FIN-11292 LYS 3 1,15 Beneteau Oceanis 34 SV LPS Kivistö Miikka 09:48:47 10:43:40
Kivistö Teemu, Tsutsunen Roope, Makkula Elis, Kivekäs Olivia, Kivi Linda
25. 103 Memories FIN-4235 LYS 3 1,13 H 323 SGV JVS Uvanto timo 10:21:36 11:10:00
Liuha Raine, Uvanto Salla-Riina, Järvinen Olli, Uvanto Juri, Uvanto Jose
26. 108 Iltatähti FIN-6157 LYS 3 1,13 Elan 31 GV APS Lehtimäki Jukka 11:14:46 12:03:10
Hasari Antti, Kylä-Sipilä Marko