17.10.2017 16:23:45

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 4 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 20 / 20
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 127 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,21 Wind 328 SGV HeiPS Kanninen Kauko 07:38:30 08:51:31
Varmanen Erkki, Kanninen Aulis, Kanninen Anne, Kukkonen Janina, Aho Lassi
2. 123 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 08:03:05 09:04:13
Sallinen Petri, Leino Eero, Pirinen Jeremias, Honkamäki Veijo
3. 121 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SV LPS Kallio Teemu 07:44:35 09:06:01
Kallio Sami, Nevalainen Mikko, Tsutsunen Santtu, Simola Valtteri, Vilkman Joonas
4. 133 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 1,22 Finngulf 335 Mod SGV APS Tast Panu 08:04:30 09:20:22
Tast Jonatan, Tast Silja, Tast Sofia, Paavilainen Matti, Bjurström Rike
5. 119 Damaris FIN-7009 LYS 4 1,17 Dehler 34 SV HeiPS Laine Esko 08:22:29 09:23:37
Laine Petteri, Kettula Jari, Halme Markus
6. 118 Filao FIN-11887 LYS 4 1,21 Beneteau First 35s7 SGV TaPS Rellman Ismo 08:12:48 09:25:49
Rellman Johanna, Rellman Roope, Rellman Teemu, Hynninen Juha, Vääriskoski Riku
7. 131 Blueship FIN-8782 LYS 4 1,19 Finngulf 33 (mod) SGV JVS Silvonen Markku 08:20:58 09:28:09
Ahonen Jukka, Kilpiä Jukka, Kilpiä Eetu, Kilpiä Jesse
8. 126 Malla FIN-9174 LYS 4 1,22 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 08:12:35 09:28:27
Nieminen Ari, Kosloff Lauri, Kosloff Markku
9. 135 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,29 Dynamic-35 SGV JVS Lilja Ilkka 07:59:33 09:34:08
Elivuo Kari, Lilja Ilari, Puhalainen Mikko, Puhalainen Noa
10. 136 Descaro FIN-11707 LYS 4 1,27 ILC 30 SGV LPS Selin Jorma 08:06:50 09:36:17
Lindroos Pekka, Wirtanen Jan, Salonen Jouni, Bonsdorff Henry
11. 120 Chip FIN-3674 LYS 4 1,17 Banner 23 racer LPS Eskola Pekka 08:41:24 09:42:32
Makkula Emil, Jokinen Tuomas, Poikolainen Juho, Poikolainen Markus, Koskinen Veeti
12. 116 Squaw II FIN-10356 LYS 4 1,19 First 31.7 SV JVS Äystö Juha 08:36:04 09:43:15
Kivenniemi Antti, Jokinen Ari, Rihto Kimmo
13. 122 Aava FIN 5905 LYS 4 1,23 Guyline 3800 SGV TaPS Valolahti Matti 08:32:17 09:50:58
Juha Vainio, Erkka Ikonen, Ville Salminen, Hanna Valolahti, Jukka Männikkö
14. 130 Eiri Kehykset FIN-9871 LYS 4 1,24 3/4 ton SGKV TePS Leppänen Anni 08:41:48 10:03:14
Miikkulainen Juha, Ruuse Raido, Aalto Ahti, Kirjavainen Aki, Partanen Veera, Aalto Merja, Uuttu Martti
15. 124 Slipfree FIN-11819 LYS 4 1,23 Dufour 34 LR SGV JVS Välimäki Harri 08:44:36 10:03:17
Jamppa Aavisto, Jarkko Hinkkanen, Kalle Kasurinen, Janne Pälvimäki, Mixu Ruosteinen, Lexa Lähteenmäki
16. 132 l'Amie FIN-3969 LYS 4 1,20 CONTRAST 36 SGV TePS Ekholm Leif 08:53:35 10:03:42
Ekholm Johan, Roos Torsten, Kinnunen Sami
17. 117 Juusiituu 10931 LYS 4 1,18 Finngulf 36 GKVS LPS Sorvali Jukka 09:15:04 10:19:15
Uoti Pekka, Sorvali Paula, Rajala Risto
18. 134 Blue Venture FIN-9853 LYS 4 1,25 X-99 SGKV JVS Harvia Timo 09:00:23 10:24:32
Pietikäinen Harri-Pekka, Niiranen Jarkko, Kangastupa Silja, Alonen Leena, Isosaari Maija, Laitinen Jari
19. 115 Amoriina FIN-11391 LYS 4 1,24 Hanse 375 TePS Tommola Hannu 09:08:07 10:29:33
Tommola Raija, Saari Miia, Saari Joni, Lalu Jenni, Saari Arttu
20. 143 Poco Loco 4338 LYS 4 1,21 Dehler 36 cws SGKV TaNS Särkinen Juha 10:45:25 11:58:26
Markkanen Juha, Järvenpää Jukka, Hanki Risto