19.10.2018 4:55:02

Epäviralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 3 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 21 / 21
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 94 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Ahola Kalle 08:29:38 09:18:10
Hämäläinen Heikki, Niskanen Timo, Leppänen Matti
2. 101 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 SGK JVS Nurmi Tuomas 09:24:57 10:13:29
Nurmi Heikki, Kalo Ilkka, Aalto Otto
3. 88 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV JVS Mäkelä Ilkka 10:25:46 11:08:07
Leskinen Harri, Linjama Urpo, Rihto Kimmo
4. 98 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 10:18:59 11:13:30
Mellanen Seppo, Mellanen Markku, Saarela Sami
5. 95 Skywalker FIN-1629 LYS 3 1,13 FinnFlyer31 Cr SGV HeiPS Skyttä Vesa 10:29:58 11:15:26
Ylitalo Sauli, Ojala Petri, Ojala Heli
6. 93 Elina FIN-10938 LYS 3 1,14 Dufour 325 SGV JVS Kiiski Ari 10:27:35 11:16:07
Kiiski Anna, Kiiski Pirkko, Hyytiä Jukka
7. 100 Albertiina FIN-2289 LYS 3 1,14 Banner 28 Raser SGK LPS Mäkelä Eetu 10:30:59 11:19:31
Virintie Visa, Virintie Pasi, Virintie Heikki
8. 91 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,13 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto 10:35:22 11:20:50
Alaja Pertti, Pöyry Jorma
9. 97 Lady Express II FIN-4091 LYS 3 1,13 H-323 SGV LPS Yrjölä Mikko 10:37:35 11:23:03
Laine Aki, Yrjölä Jukka
10. 87 Onff L-4390 LYS 3 1,13 H-323 SGV APS Rantala Börje 10:41:45 11:27:13
Backman Aki, Laakkonen Marko
11. 90 Papu FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV HVS Kaijanen Sami 10:39:03 11:27:35
Kaijanen Emma, Kaijanen Liina, Kaijanen Marita, Kaijanen Mika
12. 92 Carmencita FIN-4311 LYS 3 1,16 Maestro 35 SGV HVS Kalojärvi Juha 10:34:45 11:29:16
Sinivaara Mikko, Ruuth Jani, Reinikainen Mika, Autio Jouni, Dufva Kari
13. 89 Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SGV PP-SS Vavuli Timo 10:38:19 11:29:52
Päivärinne Panu, Westerlund Toni, Raskinen Kari, Salminen Pasi
14. 99 Isola II FIN-084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV JVS Nieminen Niko-Mikko 10:41:31 11:30:03
Honkanen Tuomo, Tirronen Mika, Partanen Veli-Pekka, Hytönen Tuukka
15. 82 Ensemble L-5901 LYS 3 1,15 Artina 33 SGV LPS Yrjölä Esa 10:39:07 11:30:40
Yrjölä Ville, Yrjölä Olli-Pekka, Yrjölä Raili, Suhonen Heini
16. 84 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SGV LPS Nilsson Jesper 10:46:10 11:31:38
Nilsson Heli, Nilsson Jenny, Harju Matias, Harju Nina
17. 86 Team Morgan 3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGK LPS Viljanen Panu 10:45:53 11:34:25
Wirta Mikko, Pöppönen Tony, Hämäläinen Tuomas
18. 80 Marie FIN-9949 LYS 3 1,14 Bavaria 32 SGV JVS Vekkeli Jari 10:47:48 11:36:20
Vekkeli Hemmo, Viertola Arvo, Vekkeli Minka, Rowley Albert, Salmenkivi Ari
19. 85 Naos FIN-11292 LYS 3 1,15 Beneteau Oceanis 34 SV LPS Kivistö Teemu 10:51:27 11:43:00
Kivistö Miikka, Tsutsunen Roope, Makkula Elis, Simola Valtteri, Simola Hugo
20. 83 Iltatähti FIN-6157 LYS 3 1,14 Elan 31 GV APS Lehtimäki Jukka 10:56:17 11:44:49
Hasari Antti, Kylä-Sipilä Marko, Päkkilä Jari
DNF 81 Allegria FIN-2442 LYS 3 1,15 Maestro 31 RC SGV JVS Strömmer Juho DNF
Wikgren Jan, Vesterinen Anton, Löfbacka Antti, Hämäläinen Rauli,