19.10.2018 4:54:53

Epäviralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 4 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 21 / 21
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 120 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SV LPS Kallio Teemu 08:11:20 09:27:50
Kallio Sami, Nevalainen Mikko, Snickeri Sami, Tsutsunen Santtu
2. 109 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,21 Wind 328 SV HeiPS Kanninen Kauko 08:25:03 09:33:39
Varmanen Erkki, Kanninen Aulis, Kanninen Anne, Kukkonen Janina, Aho Lassi
3. 124 Aleksantra SWE-61 LYS 4 1,33 Dehler 38C SKV TePS Hotakainen Kai 07:56:31 09:34:35
Hotakainen Julius, Kämäri Mikko, Suikki Miska, Yrjölä Petri, Hotakainen Irja
4. 106 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 08:55:56 09:53:22
Sallinen Petri, Leino Eero, Kesti Katja, Nurminen Pekko
5. 119 Lettu III FIN-9980 LYS 4 1,28 First 36,7 SGV HVS Lindholm Harri 08:29:21 09:55:49
Liisanantti Harri, Vuori Ykä, Lehtinen Kalevi, Tikkinen Kari
6. 114 Plan B FIN-10060 LYS 4 1,17 Elan 31 SKV APS Sipponen Jalmari 09:02:50 10:00:16
Jenkins Daniel, Lohtamo Tomi, Eerolainen Antti
7. 110 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 1,22 Finngulf 335 Mod SGV APS Tast Panu 09:05:01 10:16:17
Tast Silja, Tast Sofia, Tast Jonatan, Paavilainen Matti, Airola Niiles, Koskinen Tommi
8. 112 Descaro 11707 LYS 4 1,27 ILC 30 LPS Selin Jorma 08:57:17 10:21:19
Lindroos Pekka, Salonen Jouni, Wirtanen Jan
9. 116 Junnu FIN-11144 LYS 4 1,21 J/80 SG HRV Rantanen Jani 09:25:59 10:34:35
Rantanen Tea, Rantanen Jenna, Rantanen Moona
10. 118 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,29 Dynamic-35 SGV JVS Lilja Ilkka 09:11:33 10:40:24
Elivuo Kari, Lilja Anssi, Puhalainen Mikko, Puhalainen Noa, Lilja Katri
11. 111 Kerttu FIN-844 LYS 4 1,20 J80 Sk TePS Hinskala Onni 09:49:20 10:55:12
Hinskala Juha, Heickell Iivari, Airola Atte, Airola Leevi
12. 125 Damaris FIN-7009 LYS 4 1,17 Dehler 34 SV HeiPS Laine Esko 10:03:33 11:00:59
Laine Petteri, Kettula Jari, Halme Markus, Hämäläinen Harri, Gartman Atte
13. 17 Albertina FIN-1 LYS 4 1,17 Avance 36 SV TePS Nikkanen Arto 10:14:16 11:11:42
Kronh Thomas, Ahava Pasi, Lehtinen Jukka, Nikkanen Iisa
14. 107 Slipfree FIN-11819 LYS 4 1,22 Dufour 34 LR SGV JVS Välimäki Harri 10:00:56 11:12:12
Hannu Niemelä, Andersson Katarina, Kalle Kasurinen, Janne Pälvimäki, Jarkko Hinkkanen, Arttu Jokinen
15. 121 Aava FIN-5905 LYS 4 1,23 Guyline 3800 SGV TaPs Yli-Rantala Marko 10:02:45 11:16:40
Dziadulewicz Paula, Valolahti Matti, Vainio Juha
16. 105 Juusiituu 10931 LYS 4 1,18 Finngulf 36 GKVS LPS Sorvali Jukka 10:18:58 11:19:16
Uoti Pekka, Sorvali Paula, Knuuttila Jani
17. 117 Lola GBR-6966R LYS 4 1,26 X-362 Classic SGV APS Mäkinen Eerikki 09:59:12 11:20:46
Mäkinen Hannu, Mäkinen Ukko-Ville, Hult-Mäkinen Laura, Toivonen Juha, Nisula Ilkka
18. 115 Filao FIN-11887 LYS 4 1,21 Beneteau First 35s7 SGV TaPS Rellman Ismo 10:12:10 11:20:46
Rellman Johanna, Rellman Roope, Rellman Teemu, Hynninen Juha, Koivistoinen Aku
19. 122 Melina FIN-11346 LYS 4 1,24 Finngulf 331 SGV APS Hiltunen Juha 10:06:40 11:23:10
Kelppe Risto, Melanen Kari, Ojanen Asko, Saari Hannu
20. 113 Eiri Kehykset FIN-9871 LYS 4 1,24 3/4 ton SGKV TePS Leppänen Anni 10:10:32 11:27:02
Partanen Veera, Uuttu Martti, Aalto Ahti, Saarikko Miia, Miikkulainen Juha
21. 123 Triton FIN 9938 LYS 4 1,24 Dufour 34 Performance SGV LPS Unelius Mikko 10:17:51 11:34:21
Malinen Timo, Malasto Harri, Taxell Kurt, Ristkari Yrjö, from New Zealand Mike