16.9.2019 2:16:50

Epäviralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 2 (reitti Päijännepurjehdus (Lyhennetty))

Maali: Judinsalo
Tulokset 17 / 17
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 42 Karoliina FIN-1693 LYS 2 1,10 Hydro SGV HeiPS Ilola Heikki 20:06:13 20:44:28
Vesa Kukkonen, Matti Aaltonen, Jukka Hietanen, Essi Ilola, Miia Hietanen
2. 47 Vimma FIN-893 LYS 2 1,10 Albin Express SKV APS Pynnönen Olli 20:06:28 20:44:43
Pynnönen Markku, Pynnönen Jukka, Pynnönen Jari
3. 56 Bella Nova FIN-236 LYS 2 1,11 Albin Express SK BSS Kulju Kaj 20:45:39 21:27:21
Kulju Mikael, Nordgren Robert, Graeffe Mats
4. 41 Anni FIN-7518 LYS 2 1,07 Maxi Fenix SGV AKPS Peltokorpi Päiviö 21:02:15 21:29:47
Partanen Pekka, Partanen Mikko, Keränen Juho, Partanen Eero
5. 44 Mareye FIN-8221 LYS 2 1,10 Albin Alpha SGV JVS Lind Jorma 20:58:51 21:37:06
Siik Olli, Lind Jukka, Lind Heini
6. 46 Vilana² FIN-10370 LYS 2 1,11 Bavaria 30 cr SV JVS Kautto Ari 20:57:03 21:38:45
Oinonen Timo, Juutilainen Kimmo, Saarikoski Aarne, Anttila Tahvo
7. 52 Burgundy II 650 LYS 2 1,10 Skippi 650 Cruiser K TP Pesola Risto 21:11:19 21:49:34
Aalto Matti, Aalto Pyry, Kämäräinen Henri
8. 50 Claudia FIN-960 LYS 2 1,09 Jon 30 SGV JVS Aartolahti Antti 21:54:00 22:28:44
Aartolahti Eeva, Keinonen Petri, Aartolahti-Tikkanen Susanna
9. 51 Henriitta FIN-8324 LYS 2 1,09 Sunwind 311 GV PPPS Wilén Jari 25:13:34 25:48:18
Hartikainen Janne, Oksanen Eero, Oksanen Miki
10. 45 Bellus FIN-10471 LYS 2 1,11 Bavaria 30 Cr SGV TePS Heinonen Hannu 25:46:50 26:28:32
Glans Ismo, Glans Greta, Kansonen Pertti, Pirkkalainen Minnaleena
DNF 40 Regina FIN-579 LYS 2 1,08 Botnia 6 SGV JVS Nieminen Jouko DNF
Nieminen Jukka, Nieminen Mikko
DNF 49 Aquarius L-2135 LYS 2 1,09 Targa 101 SGV APS Koponen Jarmo DNF
Seesvaara Pentti, Markkanen Aatu, Hahlomaa Tauno, Hannola Esa
DNF 43 Rox-Mary FIN-144 LYS 2 1,09 SK 22 SG HeiPS Juha Peltonen DNF
Salminen Roope, Kalso Seppo
DNF 54 Santa Fe FIN-4075 LYS 2 1,09 Targa 101 SGV TePS Laukkanen Juha DNF
Laukkanen Miia, Itkonen Ville, Ahonen Pertti, Pajunen Joonas, Rautio Jarmo, Nieminen Janne
DNF 53 Albatross FIN-1364 LYS 2 1,10 Targa 96 SGVK TePS Nuutinen Pekka DNF
Nuutinen Aarne, Hyvönen Sami, Hyvönen Joni, Laukkanen Jari
DNF 55 Blåbär FIN-1039 LYS 2 1,11 Albin Express SK JVS Strömmer Juho DNF
Strömmer Juho, Wikgren Jan, Honkavaara Iida, Rantanen Mikko
DNF 48 Sting 94 LYS 2 1,11 Albin Express S TePS Hyöky Göran DNF
Muuronen Tuulia, Muuronen Elias, Karhunen Ilkka