18.11.2019 6:49:52

Epäviralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 4 (reitti Päijännepurjehdus (Lyhennetty))

Maali: Judinsalo
Tulokset 19 / 19
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 106 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 4 1,25 X-99 SV TePS von Bonsdorff Henrik 17:27:43 18:51:52
von Bondsdorff Anneli, Airola Leena, Bützow Anna, Airola Niiles, Bützow Ralf
2. 100 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SV LPS Kallio Teemu 17:32:10 18:53:36
Kallio Sami, Ojala Petri, Simola Valtteri, Tsutsunen Santtu, Tsutsunen Roope
3. 127 EkoTeko FIN-11219 LYS 4 1,32 Seaquest 36 RP SKV TaPS Valolahti Matti 17:23:14 19:05:14
Miikkulainen Juha, Vainio Juha, Kärnä Sampsa, Ikonen Erkka, Valolahti Hanna, Männikkö Jukka, Leppänen Anni,
4. 115 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,21 Wind 328 SGV HeiPS Kanninen Kauko 17:58:30 19:11:31
Varmanen Erkki, Kanninen Aulis, Kanninen Anne, Kukkonen Janina, Aho Lassi
5. 116 Plan B FIN-10060 LYS 4 1,18 Elan 31 SGV APS Sipponen Jalmari 18:11:30 19:15:41
Lusila Niilo, Lohtamo Tomi, Eerolainen Antti, Suokas Juhani
6. 128 Slipfree FIN-11819 LYS 4 1,23 Dufour 34 LR SGV JVS Välimäki Harri 18:11:15 19:29:56
Pälvimäki Janne, Kasurinen Kalle, Ruosteinen Mixu, Aavisto Jamppa, Hinkkanen Jarkko
7. 108 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 1,22 Finngulf 335 Mod SGV APS Tast Panu 18:28:24 19:44:16
Tast Tuija, Tast Silja, Rantanen Jani, Rantanen Tea, Paavilainen Matti
8. 107 Kerttu FIN-844 LYS 4 1,20 J80 SK TePS Hinskala Onni 18:38:55 19:49:02
Hinskala Juha, Heickell Iivari, Airola Atte, Airola Leevi
9. 104 Descaro FIN-11707 LYS 4 1,27 ILC 30 SGV LPS Selin Jorma 18:27:22 19:56:49
Lindroos Pekka, Björklund Pekka, Viljakainen Simo
10. 112 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 19:10:58 20:12:06
Sallinen Petri, Sivonen Tuija, Kesti Katja, Leino Eero
11. 114 Aleksantra SWE-61 LYS 4 1,33 Dehler 38C SKV TePS Hotakainen Kai 18:30:53 20:15:17
Hotakainen Julius, Kämäri Mikko, Tervakangas Lauri, Yrjölä Petri, Skyttä Vesa
12. 111 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,32 Dynamic-35 SGV JVS Lilja Ilkka 19:12:46 20:54:46
Elivuo Kari, Lilja Lasse, Puhalainen Mikko, Puhalainen Noa
13. 101 Melina FIN-11346 LYS 4 1,24 Finngulf 331 SGV APS Hiltunen Juha 21:54:36 23:16:02
Koskinen Tommi, Melanen Kari, Ojanen Asko, Niemelä Pasi
14. 109 Lola of Cowes FIN-16966 LYS 4 1,26 X-362 Classic SGV APS Mäkinen Eerikki 22:28:33 23:55:22
Hult-Mäkinen Laura, Mäkinen Ukko-Ville, Mäkinen Hannu, Virolainen Samuli
DNF 125 Chip FIN-3674 LYS 4 1,17 Banner 23 racer LPS Niemi Andreas DNF
Makkula Emil, Eskola Pekka, Poikolainen Juho, Poikolainen Markus, Koskinen Veeti
DNF 102 Damaris FIN-7009 LYS 4 1,17 Dehler 34 SV HeiPS Laine Esko DNF
Laine Petteri, Liisanatti Harri, Rytkönen Risto
DNF 113 Filao FIN-11887 LYS 4 1,21 Beneteau First 35.7 SGV TaPS Rellman Ismo DNF
Rellman Johanna, Rellman Roope, Rellman Teemu, Inget Helmi, Siik Kivi, Järvinen Aaro, Viitala Veikka
DNF 129 Poco Loco 4338 LYS 4 1,21 Dehler 36 cws SGKV TaNS Särkinen Perttu DNF
Hanki Risto, Järvenpää Jukka, Markkanen Juho, Särkinen Juha, Markkanen Aleksi
DNF 105 Evita FIN-5788 LYS 4 1,26 Selection 37 SGKF PP-SS Wilhelms Martti DNF
Wilhelms Amanda, Alanen Samuel, Äijänen Jakke, Mattila Jussi, Hietanen Mikko, Lassila Ville