18.11.2019 6:37:03

Epäviralliset tulokset luokittain, purjehdittu aika, luokka H-vene (reitti Päijännepurjehdus (Lyhennetty))

Maali: Judinsalo
Tulokset 16 / 16
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 74 Stemma FIN-918 H-vene 1,07 H-vene S- JVS Koho Mikko 18:06:31 18:34:03
Saarikorpi Jukka, Koho Heikki, Paatola Matti
2. 78 Ankanpoika 3 FIN-885 H-vene 1,07 H-vene LPS Salonen Jaakko 19:01:02 19:28:34
Sandell Lasse, Väänänen Otto, Virtanen Lauri
3. 71 Oink FIN-728 H-vene 1,07 H-vene HSK Pentti Matti 19:27:41 19:55:13
Vuorjoki Petri, Karlsson Olli
4. 73 Shaman FIN-540 H-vene 1,07 H-vene SK JVS Kolomainen Lauri 20:02:04 20:29:36
Tykkyläinen Sampo, Weckström Petteri
5. 76 Peppi FIN-917 H-vene 1,07 H-vene SK HSK Sundbäck Rolf 20:10:09 20:37:41
Vappula Risto, Valkonen Pekka
6. 69 Muru FIN-899 H-vene 1,07 H-vene S-- LPS Boman Juhani 20:14:45 20:42:17
Saarinen Timo, Utter Timo, Salo Juhani
7. 72 Banzay FIN 887 H-vene 1,07 H-vene SVK Huusko Petri 20:15:32 20:43:04
Malinen Timo, Leinonen Jari
8. 75 For Sail FIN-863 H-vene 1,07 H SK JVS Karhusaari Vesa 20:18:34 20:46:06
SuutariJääskö Eeli, Lehtinen Esko
9. 67 Elle II FIN-866 H-vene 1,07 H-Vene EMK Talvitie Henrikki 20:25:09 20:52:41
Talvitie Jarno, Seppälä Jussi, Liden Sverker
10. 66 Minna FIN-31 H-vene 1,07 H-vene S- JVS Pekkarinen Raino 20:39:05 21:06:37
Salerto Sami, Taipale Terho
11. 79 Jias FIN-563 H-vene 1,07 H-vene S- HVS Kavén Jorma 21:04:23 21:31:55
Kavén Jouni, Halme Pyry
12. 82 Kajo L-528 H-vene 1,07 H S JVS Hilme Jarkko 21:39:54 22:07:26
Hilme Eeli, Hilme Vilma
13. 70 Tina L-61 H-vene 1,07 H SG LPS Hannola Eetu 24:42:50 25:10:22
Knuuttila Iska, Knuuttila Luukas
DNF 81 Hannibal FIN-64 H-vene 1,07 H-vene S, purjenumero 182 TePS Nousiainen Osmo DNF
Toukkari Jari, Klemettilä Veikko
DNF 68 Ofelia FIN-475 H-vene 1,07 H-vene APS Erkola Pekka DNF
Erkola Jesse, , Erkola Janni, Keinonen Antti
DNF 77 Zambeda FIN-490 H-vene 1,07 H-vene SK JVS Nivala Saima DNF
Teutari Hele, Jämsä Heidi, Turpeinen Maija