15.12.2019 1:59:28

Epäviralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Päijännepurjehdus (Lyhennetty)

Maali: Judinsalo
Tulokset 110 / 110
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 120 Auvo FIN-10926 Urheiluveneet 1,47 Over 33 S- HeiPS Lehtinen Jyri 14:01:49 16:16:21
Lehtinen Harri, Hillberg Petri, Alitalo Tomi, Halmesuo Jari, Ryymin Mikko, Honkavaara Pekka, Rinkinen Mikko, Tuominen Tuukka, Heinonen Kim, Boman Mikko, ,
2. 121 Tigru Fin-10738 Urheiluveneet 1,37 Ft-10 G JVS Vartiainen Hannu 16:25:55 18:19:33
Hokkanen Ville, Niemelä Hannu, Haimi Paavo, Korkeila Jaakko, Kirjavainen Jukka
3. 19 Amoriina FIN-11391 Retkiluokka 1,24 Hanse 375 TePS Tommola Hannu 16:28:02 17:49:28
Tommola Raija, Saari Miia, Saari Joni, Ekqvist Ilpo
4. 118 Alice FIN-150 Urheiluveneet 1,26 Lutra 25 S- SP Juva Ilkka 16:42:22 18:09:11
Ritala Markus, Ritala Miika, Idman Johan, Voutilainen Kimmo
5. 122 Mimosa FIN-529 Urheiluveneet 1,27 Melges 24 SK ESF Mattsson Jan 16:50:27 18:19:54
Elo Joel, Lähteenkorva Otto, Tuominen Oula-Matti
6. 124 Pii FIN-11 Avoin luokka 1,45 E Scow ---- V-71 Raita Raimo 17:05:00 19:15:35
Myrskyranta Ari, Kulmala Mika, Nurmela Juha
7. 127 EkoTeko FIN-11219 LYS 4 1,32 Seaquest 36 RP SKV TaPS Valolahti Matti 17:23:14 19:05:14
Miikkulainen Juha, Vainio Juha, Kärnä Sampsa, Ikonen Erkka, Valolahti Hanna, Männikkö Jukka, Leppänen Anni,
8. 106 Shearlangstone IV FIN-10207 LYS 4 1,25 X-99 SV TePS von Bonsdorff Henrik 17:27:43 18:51:52
von Bondsdorff Anneli, Airola Leena, Bützow Anna, Airola Niiles, Bützow Ralf
9. 100 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SV LPS Kallio Teemu 17:32:10 18:53:36
Kallio Sami, Ojala Petri, Simola Valtteri, Tsutsunen Santtu, Tsutsunen Roope
10. 93 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Hämäläinen Heikki 17:44:37 18:36:17
Ahola Kalle, Niskanen Timo, Leppänen Matti
11. 115 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,21 Wind 328 SGV HeiPS Kanninen Kauko 17:58:30 19:11:31
Varmanen Erkki, Kanninen Aulis, Kanninen Anne, Kukkonen Janina, Aho Lassi
12. 74 Stemma FIN-918 H-vene 1,07 H-vene S- JVS Koho Mikko 18:06:31 18:34:03
Saarikorpi Jukka, Koho Heikki, Paatola Matti
13. 128 Slipfree FIN-11819 LYS 4 1,23 Dufour 34 LR SGV JVS Välimäki Harri 18:11:15 19:29:56
Pälvimäki Janne, Kasurinen Kalle, Ruosteinen Mixu, Aavisto Jamppa, Hinkkanen Jarkko
14. 116 Plan B FIN-10060 LYS 4 1,18 Elan 31 SGV APS Sipponen Jalmari 18:11:30 19:15:41
Lusila Niilo, Lohtamo Tomi, Eerolainen Antti, Suokas Juhani
15. 104 Descaro FIN-11707 LYS 4 1,27 ILC 30 SGV LPS Selin Jorma 18:27:22 19:56:49
Lindroos Pekka, Björklund Pekka, Viljakainen Simo
16. 108 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 1,22 Finngulf 335 Mod SGV APS Tast Panu 18:28:24 19:44:16
Tast Tuija, Tast Silja, Rantanen Jani, Rantanen Tea, Paavilainen Matti
17. 114 Aleksantra SWE-61 LYS 4 1,33 Dehler 38C SKV TePS Hotakainen Kai 18:30:53 20:15:17
Hotakainen Julius, Kämäri Mikko, Tervakangas Lauri, Yrjölä Petri, Skyttä Vesa
18. 123 Flying By FIN-115 M Avoin luokka 1,42 Farrier F-31 -- JVS Vanhala Jari 18:35:00 20:39:27
Vanhala Aki, Toikkanen Mikko, Pudas Vesa
19. 107 Kerttu FIN-844 LYS 4 1,20 J80 SK TePS Hinskala Onni 18:38:55 19:49:02
Hinskala Juha, Heickell Iivari, Airola Atte, Airola Leevi
20. 85 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SGV LPS Nilsson Jesper 18:44:03 19:32:27
Nilsson Heli, Nilsson Jenny, Harju Matias, Harju Nina
21. 90 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 S- JVS Nurmi Heikki 18:52:06 19:43:46
Nurmi Tuomas, Nurmi Sakari, , Aalto otto
22. 84 Albertiina FIN-2289 LYS 3 1,14 Banner 28 Raser SGK LPS Mäkelä Eetu 18:58:23 19:50:03
Virintie Visa, Virintie Pasi, Virintie Heikki, Virintie Annakaisa
23. 78 Ankanpoika 3 FIN-885 H-vene 1,07 H-vene LPS Salonen Jaakko 19:01:02 19:28:34
Sandell Lasse, Väänänen Otto, Virtanen Lauri
24. 98 Carmencita FIN-4311 LYS 3 1,16 Maestro 35 SGV HVS Kalojärvi Juha 19:07:40 20:05:42
Sinivaara Mikko, Ruuth Jani, Reinikainen Mika, Autio Jouni
25. 112 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 19:10:58 20:12:06
Sallinen Petri, Sivonen Tuija, Kesti Katja, Leino Eero
26. 111 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,32 Dynamic-35 SGV JVS Lilja Ilkka 19:12:46 20:54:46
Elivuo Kari, Lilja Lasse, Puhalainen Mikko, Puhalainen Noa
27. 110 Kulkuri FIN-742 Urheiluveneet 1,27 Melges 24 LPS Sorvali Jukka 19:21:13 20:50:40
Uoti Pekka, Rajala Risto, Nurminen Antti
28. 71 Oink FIN-728 H-vene 1,07 H-vene HSK Pentti Matti 19:27:41 19:55:13
Vuorjoki Petri, Karlsson Olli
29. 87 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV JVS Mäkelä Ilkka 19:31:22 20:16:27
Leskinen Harri, Linjama Urpo, Rihto Kimmo
30. 95 New Deal FIN-6567 LYS 3 1,16 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 19:57:13 20:55:15
Mellanen Seppo, Mellanen Markku, Saarela Sami, Granlund Markus
31. 91 Isola II FIN-084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV JVS Nieminen Niko-Mikko 20:01:56 20:53:36
Honkanen Tuomo, Tirronen Mika, Partanen Veli-Pekka, Floor Anton
32. 73 Shaman FIN-540 H-vene 1,07 H-vene SK JVS Kolomainen Lauri 20:02:04 20:29:36
Tykkyläinen Sampo, Weckström Petteri
33. 42 Karoliina FIN-1693 LYS 2 1,10 Hydro SGV HeiPS Ilola Heikki 20:06:13 20:44:28
Vesa Kukkonen, Matti Aaltonen, Jukka Hietanen, Essi Ilola, Miia Hietanen
34. 47 Vimma FIN-893 LYS 2 1,10 Albin Express SKV APS Pynnönen Olli 20:06:28 20:44:43
Pynnönen Markku, Pynnönen Jukka, Pynnönen Jari
35. 88 Onff L-4390 LYS 3 1,14 H-323 SGV APS Rantala Börje 20:07:23 20:59:03
Backman Aki, Laakkonen Marko, Kähkönen Esa
36. 86 Marie FIN-9949 LYS 3 1,15 Bavaria 32 SGV JVS Vekkeli Jari 20:08:55 21:03:48
Vekkeli Hemmo, Viertola Arvo, Vekkeli Minka, Miekkoniemi Mikko, Jääskeläinen Jukka
37. 76 Peppi FIN-917 H-vene 1,07 H-vene SK HSK Sundbäck Rolf 20:10:09 20:37:41
Vappula Risto, Valkonen Pekka
38. 69 Muru FIN-899 H-vene 1,07 H-vene S-- LPS Boman Juhani 20:14:45 20:42:17
Saarinen Timo, Utter Timo, Salo Juhani
39. 72 Banzay FIN 887 H-vene 1,07 H-vene SVK Huusko Petri 20:15:32 20:43:04
Malinen Timo, Leinonen Jari
40. 75 For Sail FIN-863 H-vene 1,07 H SK JVS Karhusaari Vesa 20:18:34 20:46:06
SuutariJääskö Eeli, Lehtinen Esko
41. 67 Elle II FIN-866 H-vene 1,07 H-Vene EMK Talvitie Henrikki 20:25:09 20:52:41
Talvitie Jarno, Seppälä Jussi, Liden Sverker
42. 66 Minna FIN-31 H-vene 1,07 H-vene S- JVS Pekkarinen Raino 20:39:05 21:06:37
Salerto Sami, Taipale Terho
43. 94 Augusta FIN-3517 LYS 3 1,14 Facil 30 SGV TePS Järvinen Janne 20:42:50 21:34:30
Järvinen Katariina, Saunamäki Mikko, Rajamäki Marko
44. 56 Bella Nova FIN-236 LYS 2 1,11 Albin Express SK BSS Kulju Kaj 20:45:39 21:27:21
Kulju Mikael, Nordgren Robert, Graeffe Mats
45. 57 Burgundy III FIN-15331 Lightning 1,00 Lightning TP Pesola Sakari 20:47:16 20:47:16
Tolvanen Arttu, Niemi Jukka
46. 24 Carusel FIN-6490 LYS 1 1,03 First 235 SG JäPS Tyllilä Kari 20:51:00 21:03:15
Sanaslahti Tuomo, Sillanpää Jarkko, Sillanpää Arttu
47. 46 Vilana² FIN-10370 LYS 2 1,11 Bavaria 30 cr SV JVS Kautto Ari 20:57:03 21:38:45
Oinonen Timo, Juutilainen Kimmo, Saarikoski Aarne, Anttila Tahvo
48. 59 Burgundy IV FIN-15415 Lightning 1,00 Lightning TP Laura Pesola 20:57:24 20:57:24
Björk Laura, Aro Meeri
49. 44 Mareye FIN-8221 LYS 2 1,10 Albin Alpha SGV JVS Lind Jorma 20:58:51 21:37:06
Siik Olli, Lind Jukka, Lind Heini
50. 41 Anni FIN-7518 LYS 2 1,07 Maxi Fenix SGV AKPS Peltokorpi Päiviö 21:02:15 21:29:47
Partanen Pekka, Partanen Mikko, Keränen Juho, Partanen Eero
51. 79 Jias FIN-563 H-vene 1,07 H-vene S- HVS Kavén Jorma 21:04:23 21:31:55
Kavén Jouni, Halme Pyry
52. 28 Toutain FIN-1907 LYS 1 1,01 Sonata 7 SG TePS Kaitila Ilkka 21:06:47 21:10:57
Kaitila Pentti, Mäkipää Veikko
53. 58 Judit Polgár 13561 Lightning 1,00 Lightning N Huuskonen Matti 21:07:20 21:07:20
Huuskonen Maija, Kaikkonen Noora, Ruotsalainen Mikko
54. 52 Burgundy II 650 LYS 2 1,10 Skippi 650 Cruiser K TP Pesola Risto 21:11:19 21:49:34
Aalto Matti, Aalto Pyry, Kämäräinen Henri
55. 33 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Santala Juha 21:24:35 21:44:37
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Kalle
56. 17 Nautilus FIN-9430 Retkiluokka 1,13 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto 21:32:19 22:20:43
Rusinen Lyyti, Koiranen Maria, Koiranen Marika, Ackermann Manuel
57. 82 Kajo L-528 H-vene 1,07 H S JVS Hilme Jarkko 21:39:54 22:07:26
Hilme Eeli, Hilme Vilma
58. 89 Ensemble L-5901 Retkiluokka 1,17 Artina 33 SGV LPS Yrjölä Esa 21:46:03 22:47:11
Yrjölä Ville, Yrjölä Olli-Pekka, Yrjölä Mikko
59. 50 Claudia FIN-960 LYS 2 1,09 Jon 30 SGV JVS Aartolahti Antti 21:54:00 22:28:44
Aartolahti Eeva, Keinonen Petri, Aartolahti-Tikkanen Susanna
60. 101 Melina FIN-11346 LYS 4 1,24 Finngulf 331 SGV APS Hiltunen Juha 21:54:36 23:16:02
Koskinen Tommi, Melanen Kari, Ojanen Asko, Niemelä Pasi
61. 21 Mima 2 L-4611 LYS 1 1,06 Ohlson 29 SGV JäPS Raami Jorma 22:02:11 22:26:00
Vihijärvi Kalle, Koskinen Lauri
62. 63 Rosita 42 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SGV PPPS Kuorikoski Joonas 22:23:17 22:54:27
Sainio Samuli, Saari Arttu, Rytkönen Lauri, Kamaja Markus
63. 109 Lola of Cowes FIN-16966 LYS 4 1,26 X-362 Classic SGV APS Mäkinen Eerikki 22:28:33 23:55:22
Hult-Mäkinen Laura, Mäkinen Ukko-Ville, Mäkinen Hannu, Virolainen Samuli
64. 22 Eulalia FIN-1468 LYS 1 0,98 Misil II SG- APS Haapanen Jaakko 22:33:29 22:24:54
Soininvaara Mikko, Soininvaara Siiri
65. 60 Sini FIN-14352 Lightning 1,00 Lightning TP Siira Sanni 22:35:55 22:35:55
Soukka Nico, Aromaa Pirita
66. 23 Tuulipursi L-3423 LYS 1 1,03 Finn 26 SV LPS Juhola Kristiina 22:46:23 22:58:38
Tamminen Taina, Hinkkanen Tarja,
67. 29 Fanny FIN-1138 LYS 1 1,03 Finn 26 SGV HVS Porkka Antti 23:12:44 23:24:59
Hakkarainen Antti, Ihamäki Jukka, Parkkinen Jarno
68. 26 Lilli FIN-9441 LYS 1 0,96 Mikro 550 S,K JVS Hintikka Mauri 23:23:59 23:06:27
Pohjola Kari, Kyrönviita Atso
69. 62 Sea Cloud FIN-2585 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV LPS Anttila Juha 23:37:06 24:08:16
Mattila Pertti, Uusitalo Pekka, Mattila Olli
70. 96 Aino FIN-3382 LYS 3 1,14 Guyline 95 SGV JVS Nurminen Pekko 24:21:39 25:13:19
Nurminen Karoliina, Nurminen Juho, Nurminen Eero, Pitkänen Ilari, Kylmälahti Elina, Kantola Senja
71. 61 Bertta 2131 Finn Express 83 1,08 Finn Express SGV JVS Niemi Reijo 24:35:13 25:06:23
Niemi Esa, Hintsa Jari, Hintsa Kaapro, Hyvönen Lassi
72. 70 Tina L-61 H-vene 1,07 H SG LPS Hannola Eetu 24:42:50 25:10:22
Knuuttila Iska, Knuuttila Luukas
73. 51 Henriitta FIN-8324 LYS 2 1,09 Sunwind 311 GV PPPS Wilén Jari 25:13:34 25:48:18
Hartikainen Janne, Oksanen Eero, Oksanen Miki
74. 30 Beaulieu FIN-4486 LYS 1 1,02 Avance 245 SGK JVS Renlund Markku 25:21:57 25:30:12
Kouba Thomas, Siekkinen Keijo
75. 35 Kaija FIN-4254 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SV PP-SS Bondén Heidi 25:39:37 25:55:48
Lähde Annika, Mansikkamäki Tiina, Ämmälä Lauri, Voutilainen Mikko
76. 45 Bellus FIN-10471 LYS 2 1,11 Bavaria 30 Cr SGV TePS Heinonen Hannu 25:46:50 26:28:32
Glans Ismo, Glans Greta, Kansonen Pertti, Pirkkalainen Minnaleena
77. 18 Frida FIN-8281 Retkiluokka 1,04 Albin 78 Cirrus SGKV JäPS Jokinen Mikko 26:01:19 26:17:30
Järvi Jani, Järvi Jaakko, Luoma Risto
78. 27 Yagal FIN-1601 LYS 1 1,04 Finn Flyer 27 SK PP-SS Argillander Janne 26:05:55 26:22:06
Argillander Janne, Salmensuu Eetu, Gale Henri, Heikkinen Henri, Laurell Miika
79. 13 Tango L-2093 Retkiluokka 0,00 Maxi84 SGV TePS Seppälä Kari 26:21:30 --
Pihlajasaari Juho, Kostiainen Olli, Seppälä Helena
DNF 125 Chip FIN-3674 LYS 4 1,17 Banner 23 racer LPS Niemi Andreas DNF
Makkula Emil, Eskola Pekka, Poikolainen Juho, Poikolainen Markus, Koskinen Veeti
DNF 102 Damaris FIN-7009 LYS 4 1,17 Dehler 34 SV HeiPS Laine Esko DNF
Laine Petteri, Liisanatti Harri, Rytkönen Risto
DNF 105 Evita FIN-5788 LYS 4 1,26 Selection 37 SGKF PP-SS Wilhelms Martti DNF
Wilhelms Amanda, Alanen Samuel, Äijänen Jakke, Mattila Jussi, Hietanen Mikko, Lassila Ville
DNF 113 Filao FIN-11887 LYS 4 1,21 Beneteau First 35.7 SGV TaPS Rellman Ismo DNF
Rellman Johanna, Rellman Roope, Rellman Teemu, Inget Helmi, Siik Kivi, Järvinen Aaro, Viitala Veikka
DNF 117 Fortuna FIN-328 Urheiluveneet 1,27 Melges24 OTPS Ylönen Jari DNF
Tulomäki Keijo, Heikkinen Kari-Pekka, Toivo Joni, Toivonen Erkki
DNF 119 Patu FIN-289 Urheiluveneet 1,27 Melges 24 S TaPS Turunen Ville DNF
Turunen Eemeli, Harju Joonas, Waden Tere,
DNF 129 Poco Loco 4338 LYS 4 1,21 Dehler 36 cws SGKV TaNS Särkinen Perttu DNF
Hanki Risto, Järvenpää Jukka, Markkanen Juho, Särkinen Juha, Markkanen Aleksi
DNF 92 Elina FIN-10938 LYS 3 1,14 Dufour 325 SGV JVS Kiiski Ari DNF
Kiiski Anna, Kiiski Pirkko, Janhonen Laura, Ylönen Olga
DNF 99 Team Morgan 3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGK LPS Viljanen Panu DNF
Wirta Mikko, Pöppönen Tony, Hyvärinen Erkka
DNF 97 Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SGV PP-SS Vavuli Timo DNF
Poutiainen Hannu, Westerlund Toni, Raskinen Kari, Salminen Pasi
DNF 81 Hannibal FIN-64 H-vene 1,07 H-vene S, purjenumero 182 TePS Nousiainen Osmo DNF
Toukkari Jari, Klemettilä Veikko
DNF 68 Ofelia FIN-475 H-vene 1,07 H-vene APS Erkola Pekka DNF
Erkola Jesse, , Erkola Janni, Keinonen Antti
DNF 77 Zambeda FIN-490 H-vene 1,07 H-vene SK JVS Nivala Saima DNF
Teutari Hele, Jämsä Heidi, Turpeinen Maija
DNF 53 Albatross FIN-1364 LYS 2 1,10 Targa 96 SGVK TePS Nuutinen Pekka DNF
Nuutinen Aarne, Hyvönen Sami, Hyvönen Joni, Laukkanen Jari
DNF 49 Aquarius L-2135 LYS 2 1,09 Targa 101 SGV APS Koponen Jarmo DNF
Seesvaara Pentti, Markkanen Aatu, Hahlomaa Tauno, Hannola Esa
DNF 55 Blåbär FIN-1039 LYS 2 1,11 Albin Express SK JVS Strömmer Juho DNF
Strömmer Juho, Wikgren Jan, Honkavaara Iida, Rantanen Mikko
DNF 40 Regina FIN-579 LYS 2 1,08 Botnia 6 SGV JVS Nieminen Jouko DNF
Nieminen Jukka, Nieminen Mikko
DNF 43 Rox-Mary FIN-144 LYS 2 1,09 SK 22 SG HeiPS Juha Peltonen DNF
Salminen Roope, Kalso Seppo
DNF 54 Santa Fe FIN-4075 LYS 2 1,09 Targa 101 SGV TePS Laukkanen Juha DNF
Laukkanen Miia, Itkonen Ville, Ahonen Pertti, Pajunen Joonas, Rautio Jarmo, Nieminen Janne
DNF 48 Sting 94 LYS 2 1,11 Albin Express S TePS Hyöky Göran DNF
Muuronen Tuulia, Muuronen Elias, Karhunen Ilkka
DNF 16 Aliida 11363 Retkiluokka 1,17 Jeanneau 33 i SGV TePS Junttila Hannu DNF
Rentola Maija, Junttila Janne, Paukku Sari, Laurila Mari, Laurila Aki
DNF 15 Arona KRL-1273 Retkiluokka 0,96 GT-kryssare SGKF KVS Mustapirtti Matti DNF
Hyytinen David, Orava Juha
DNF 10 Manta FIN-651 Retkiluokka 1,27 Melges 24 SK SSS Mauri Tuominen DNF
Salmio Risto, Salmio Harri
DNF 14 Marie FIN-5718 Retkiluokka 0,00 Jeanneau Eolia 25 GV LPS Petlin Jarmo DNF
Petlin Tuomas, Marttala Jukka, Rämö Ari
DNF 34 Marita FIN-253 Hai 1,03 Hai GK LPS Kuokkanen Eero DNF
Lauttamus Riitta, Mäkelä Marketta
DNF 25 Matilda II FIN-826 LYS 1 1,04 Shipman 28 GV RauV Suviola Teuvo DNF
Suviola Irmeli, Suviola Mikael, Suviola Helmi, Suviola Vilho
DNF 31 Nereida FIN-2981 LYS 1 1,02 Avance 245 SGV LPS Andersson Juha DNF
Kauhanen Jalmari, Peltomaa Teemu
DNF 12 Sagittarius 11 Retkiluokka 1,03 Maxi 77 SGF JVS Korhonen Henrik DNF
Puikkonen Peetu, Jäppinen Jaakko
DNF 32 Samanyolu 8526 LYS 1 0,98 X15737 Purjevene SK TePS Leimio Jussi DNF
Fuchs Bertold, Hasewinkel Volker
DNF 20 Sofia FIN-3419 Retkiluokka 1,03 Finn Express 741 SGKV TePS Perttilä Marko DNF
Perttilä Vilma, Hyttinen Mikko, Koskinen Atte
DNF 36 Wanda FIN-1489 LYS 1 1,03 Finn 26 SGV JVS Sillanpää Mikko DNF
Paloma Paavo, Lehtinen Ari, Kasurinen Kaisli