28.9.2021 15:52:23

Viralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Päijännepurjehdus

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 95 / 95
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi FinR Seura Kippari Purj.aika tasoitettu aika
1. 112 Auvo FIN-10926 Urheiluveneet Over 33 1,2038 HeiPS Lehtinen Jyri 05:06:31 --
Lehtinen Harri, Honkavaara Pekka, Alitalo Tomi, Halmesuo Jari, Ryymin Mikko, Tuominen Tuukka, Heinonen Kim, Salo Panu
2. 118 Flying By FIN-115 M Avoin luokka Farrier F-31 0,0000 JVS Vanhala Jari 05:16:29 --
Toikkanen Mikko, Pudas Vesa
3. 115 Pii FIN-11 Avoin luokka E- Scow 0,0000 V-71 Raita Raimo 05:20:19 --
Myrskyranta Ari, Kulmala Mika, Nurmela Juha
4. 68 Das Boot FIN-11513 FinR 4 Salona 38 1,0141 JVS Hinkkanen Jarkko 05:20:25 --
Hinkkanen Johanna, Hinkkanen Eetu, Juutilainen Kimmo, Niemelä Hannu, Aavisto Jari
5. 107 Mimosa FIN-529 Urheiluveneet Melges 24 (mod) 0,9922 ESF Mattsson Jan 05:28:57 --
Leppänen Anni, Külaots Reino, Ahlnäs Karen
6. 111 Tigru Fin-10738 Urheiluveneet Ft-10 1,1025 JVS Vartiainen Hannu 05:40:46 --
Hokkanen Ville, Ylönen Olga, Vanhala Aki, Korkeila Jaakko, Jokinen Ari
7. 110 Eclipse FIN-12067 Urheiluveneet Farr 30 1,0562 Heips Hillberg Petri 05:51:37 --
Kirjavainen Jukka, Joona Riikka, Moliis Sanna, Haartti Julius, Lindblom William, Andersson Katariina
8. 57 EkoTeko FIN-11219 FinR 4 Seaquest 36 RP 1,0391 TaPS Valolahti Matti 06:01:23 --
Miikkulainen Juha, Vainio Juha, Kahrola Saila, Nikula Helmi, Inkinen Mika, Selin Maria, Tarula Samuli
9. 54 Hattiwatti FIN-3464 FinR 3 Inferno 29 0,8921 JVS Ahola Kalle 06:05:30 --
Hämäläinen Heikki, , Lindström Riikka, Leppänen Matti
10. 73 Celavie FIN-8839 FinR 4 Wind 328 0,9505 HeiPS Kanninen Kauko 06:19:25 --
Varmanen Erkki, Kanninen Aulis, Kanninen Anne, Kukkonen Janina, Aho Lassi
11. 117 Raili FIN-30 Avoin luokka 6mR 0,0000 HSS Korkman Kari 06:22:00 --
Lieto Jarmo, Kiho Jani, Nisunen Petteri, Solla Jaakob
12. 99 Stemma FIN-918 H-vene H-vene 0,8263 JVS Koho Mikko 06:23:07 --
Kanninen Antti, Koho Heikki, Paatola Matti
13. 67 RoXina FIN-9699 FinR 4 X-332 0,9579 LPS Kallio Teemu 06:23:57 --
Kallio Sami, Tsutsunen Santtu, Tsutsunen Roope, Simola Valtteri
14. 35 Karoliina FIN-1693 FinR 2 Hydro 0,8592 HeiPS Ilola Heikki 06:24:45 --
Vesa Kukkonen, , Jukka Hietanen, Miia Hietanen
15. 96 For Sail FIN-863 H-vene H 0,8263 JVS Karhusaari Vesa 06:27:55 --
Taavitsainen Heikki, Kolomainen Lauri
16. 104 Ankanpoika III FIN-855 H-vene H-vene 0,8263 Lahden purjehdusseura Salonen Jaakko 06:28:22 --
Virtanen Lauri, Virtanen Kimi, Alitalo Emppu
17. 100 Muru FIN-899 H-vene H-vene 0,8263 LPS Boman Juhani 06:28:35 --
Utter Timo, Saarinen Timo, Salo Juhani
18. 75 Blue Venture FIN-9853 FinR 4 X-99 0,9863 HVS Porkka Antti 06:31:50 --
Ihamäki Jukka, Juntunen Raimo, Parkkinen Jarno, Parkkinen Jukka
19. 97 Lotus 2 Fin- 879 H-vene H vene 0,8263 Espoon Merenkävijät Valtari Kai 06:33:14 --
Valtari Jari, Eklund Henrik
20. 47 Echo FIN-47145 FinR 3 Impala 35 0,8981 APS Tast Panu 06:35:45 --
Pakarinen Timo, Karevaara Marko, Eloranta Aki, Paavilainen Matti
21. 95 Elle II FIN-866 H-vene H-Vene 0,8263 EMK Talvitie Henrikki 06:35:51 --
Talvitie Jarno, Talvitie Elsa
22. 116 Nevertheless 11739 Retkiluokka Bavaria 38 0,9001 JVS ja ASS Lajunen Heimo 06:42:13 --
Lajunen Akseli, Lajunen Samppa, Lajunen Olli, Lajunen Jarmo, Sinijärvi Markus
23. 64 Filao FIN-11887 FinR 4 Beneteau First 35.7 0,9474 TaPS Rellman Ismo 06:43:40 --
Rellman Johanna, Rellman Roope, Rellman Teemu, Tuomainen Niina, Viitala Veikka, Rajamäki Iina
24. 106 Patu FIN-289 Urheiluveneet Melges 24 0,9976 TaPS Turunen Ville 06:45:00 --
Turunen Eemeli, Harju Joonas, Joutsen Jari, Tuominen Oula-Matti
25. 58 Namu FIN-742 Urheiluveneet Melges-24 0,9958 LPS Sorvali Jukka 06:47:57 --
Uoti Pekka, Tommola Tuomas
26. 72 Accelerando FIN-5591 FinR 4 Still 900 0,9227 JVS Pöyhönen Markku 06:49:51 --
Sallinen Petri, Kulonen Mervi, Riihonen Kauno, Kröger Veli-Pekka
27. 78 Evita FIN-5788 FinR 4 Selection 37 0,9913 PP-SS Hietanen Mikko 06:49:58 --
Salonen Aleksi, Naukkarinen Siiri, Karsten Aimo, Marttila Perttu, Wilhelms Martti, Wilhelms Amanda, Niemelä Markus, ,
28. 101 jias fin-563 H-vene H-vene 0,8263 HVS kaven jorma 06:50:01 --
Kavén Jouni, Sikiö Timo
29. 60 Blueship FIN-8782 FinR 4 Finngulf 33 (mod) 0,9228 JVS silvonen Markku 06:50:32 --
Dediu Horace, Eerola Hanna, Wikgren Jan,
30. 74 Shango FIN-8875 FinR 4 X-79 0,9025 JVS Nurmi Heikki 06:51:39 --
Nurmi Sakari, Nurmi Heikki, Aalto Otto
31. 59 Elina FIN-10938 FinR 4 Dufour 325 0,9138 JVS Kiiski Ari 06:51:54 --
Kiiski Anna, Kiiski Pirkko, Janhonen Laura, Haimi Paavo
32. 61 Slipfree FIN-11819 FinR 4 Dufour 34LR 0,9421 JVS Välimäki Harri 06:52:38 --
Pälvimäki Janne, Kasurinen Kalle, Ruuska Tommi, Aartolahti Antti
33. 26 Nina-Charlotta II FIN-1465 FinR 2 Finnflyer 27 0,8228 HeiPS Santala Juha 06:53:06 --
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
34. 66 Lola of Cowes FIN-16966 FinR 4 X-362 Classic 0,9880 APS Mäkinen Eerikki 06:56:38 --
Hult-Mäkinen Laura, Mäkinen Ukko-Ville, Mäkinen Hannu, Mäkinen Terttu
35. 76 Riley L3791 FinR 4 First35 0,9706 LPS Harju Matias 06:56:58 --
Harju Nina, Nilsson Heli, Nilsson Jesper, Ikävalko Sara, Nikander Pancho
36. 84 Nikea FIN-14364 Lightning Lightning 1,0000 JVS Salminen Samppa J 06:57:12 --
Luumi Heikki, Ahola Janne
37. 63 Saphira FIN-128 FinR 4 SAFIR 0,9383 TePS Makkonen Hannu 06:57:57 --
Linkopuu Tom, , Linkopuu Elina
38. 82 Burgundy IV FIN-15415 Lightning Lightning 1,0000 TP Risto Pesola 06:58:01 --
Kämäräinen Henri, Valonen Arttu
39. 19 Helmi FIN M-125 Retkiluokka Corsair 760 0,0000 SSS Tuominen Mauri 06:58:51 --
Salmio Risto, Tuominen Juhani, Tuominen Joel
40. 83 Burgundy III FIN-15331 Lightning Lightning 1,0000 TP Pesola Sakari 06:59:20 --
Tolvanen Arttu, Kuisma Saara
41. 39 Anni FIN-7518 FinR 2 Maxi Fenix 0,8543 AKPS Peltokorpi Päiviö 06:59:31 --
Partanen Mikko, Keränen Juho, Partanen Eero
42. 77 Carmencita FIN-4311 FinR 4 Maestro 35 0,9485 HVS Kalojärvi Juha 06:59:44 --
Sinivaara Mikko, Ruuth Jani, Reinikainen Mika, Autio Jouni
43. 113 Chip FIN-3674 Urheiluveneet Banner 23 racer 0,9446 LPS Makkula Emil 07:00:52 --
Niemi Andreas, Eskola Pekka, Riipinen Aleksi, Poikolainen Markus, Koskinen Veeti
44. 56 Albertiina FIN-2289 FinR 4 Banner 28 Raser 0,9329 LPS Mäkelä Eetu 07:00:56 --
Virintie Annakaisa, Virintie Pasi, Virintie Heikki
45. 109 J70 TAPS SAILING SENTER Gbr 128 Urheiluveneet J 70 0,9213 Taps Lähteenkorva Otto 07:02:59 --
Rajamäki Teemu, Isotalo Tero, Teräsmies Tommi
46. 13 Ensemble L-5901 Retkiluokka Artina 33 0,0000 LPS Yrjölä Esa 07:03:09 --
Yrjölä Ville, Yrjölä Olli-Pekka, Yrjölä Mikko, Yrjölä Jukka
47. 62 New Deal FIN-6576 FinR 4 Inferno 31 0,9113 LPS Heikkilä Pasi 07:04:36 --
Mellanen Seppo, Mellanen Markku, Selin Jorma, Lindroos Pekka
48. 71 Tiira FIN-3114 FinR 4 Siesta 32 0,9088 PP-SS Vavuli Timo 07:05:05 --
Poutiainen Hannu, Westerlund Toni, Raskinen Kari, Salminen Pasi
49. 52 Onff L-4390 FinR 4 H-323 0,9119 APS Rantala Börje 07:05:27 --
Backman Aki, Laakkonen Marko, Kähkönen Esa
50. 18 Salla 6159 Retkiluokka Jokker 27 0,0000 LPS Ahava Pasi 07:06:22 --
Melanen Juhani, Krohn Thomas
51. 14 Amoriina FIN-11391 Retkiluokka Hanse 375 0,9741 TePS Tommola Hannu 07:07:24 --
Tommola Raija, Saari Miia, Saari Joni
52. 70 DynaStar FIN-9983 FinR 4 Dynamic-35 1,0195 JVS Lilja Ilkka 07:09:08 --
puhalainen mikko, Puhalainen Liisa, Puhalainen Mea, Puhalainen Noa, Lilja Ilari
53. 80 Gamma FIN-14638 Lightning Lightning 1,0000 TP Leppänen Arttu 07:10:41 --
Donner Julius, Bollström Joonas
54. 79 Papu FIN8084 FinR 4 Sunwind 30 0,9216 HVS Kaijanen, Sami 07:11:03 --
Kaijanen Emma, Kaijanen Liina, Kotro Marita
55. 53 Skywalker FIN-1629 FinR 3 FinnFlyer31 Cr 0,8890 HeiPs Skyttä Vesa 07:12:24 --
Ylitalo Sauli, Ojala Petri, , Peltonen Juha
56. 40 Munja sunship ll Fin2744 FinR 2 Finexpres83 0,8380 jvs Vallius Henry 07:16:09 --
Kemiläinen Erkki, Kemiläinen Aino, Vallius Linnea
57. 81 Kikka 5552 Lightning Lightning 1,0000 WSF Pettersson Mikael 07:17:56 --
Niiranen Osmo, Virta Olli
58. 25 Toutain FIN-1907 FinR 1 Sonata 7 0,7525 TePS Kaitila Ilkka 07:18:12 --
Kaitila Pentti, Mäkipää Veikko
59. 30 AnnSofie FIN 83 FinR 1 Hai 0,8059 TePS Jauhiainen Hannu 07:18:46 --
Piela Ari, Kärnä Esa
60. 12 Aliida Fin-11363 Retkiluokka Jeanneau 33 i 0,0000 Tps Junttila Hannu 07:20:00 --
Laurila Mari, Laurila Aki, Rentola Maija
61. 36 Yagal FIN-1601 FinR 2 Finn Flyer 27r 0,8381 PP-SS Argillander Janne 07:21:09 --
, Salmensuu Eetu, Gale Henri, Paloniitty Neea, Sinivaara Katariina
62. 98 Meri Kalhu FIN-548 H-vene H 0,8263 DMSK Lukkari Juha 07:22:01 --
Hakala Merja, Saari Mika
63. 65 Aino FIN-3382 FinR 4 Guyline 95 0,9039 JVS Nurminen Juho 07:24:49 --
Nurminen Karoliina, Nurminen Pekko, Nurminen Eero, Airaksinen Jani, Kantola Eemeli,
64. 85 Lola L-12908 Lightning Lightning 1,0000 JVS Tuomas Nurmi 07:28:14 --
Lilja Henrik, Lilja Patrik
65. 33 Regina FIN-579 FinR 2 Botnia 6 0,8577 JVS Nieminen Jouko 07:29:15 --
Nieminen Jukka, Nieminen Mikko
66. 51 Sting 94 FinR 3 Albin express 0,8609 Tehin pursiseura Muuronen Elias 07:35:03 --
Muuronen Elias, Hyöky Göran, Muuronen Esa, Hyöky Riina
67. 29 Eulalia FIN-1468 FinR 1 Misil II 0,7936 APS Haapanen Jaakko 07:37:33 --
Haapanen Mikko, Soininvaara Mikko
68. 108 No Worries FIN-11781 Urheiluveneet Phileas 5.70 open 0,8442 APS Arjanne Jyrki 07:38:19 --
Kariola Anssi, Pihlaja Kimmo
69. 49 Blanca FIN-7551 FinR 3 Inferno 28 0,8778 LPS Puustinen Marjaana 07:42:14 --
Lindström Annukka, Kavén Salla, Hirvonen Soili, Närkki Miia, Vartio Kaisa
70. 48 Vilana² FIN-10370 FinR 3 Bavaria 30 cr 0,8816 JVS Kautto Ari 07:45:13 --
Oinonen Timo, Ala-Mononen Aleksi, Kovanen Pauli, Keinonen Matti
71. 37 Albatross FIN-1364 FinR 3 Targa 96 0,8620 TePS Nuutinen Pekka 07:48:23 --
Hyvönen Sami, Laukkanen Jari, Hyvönen Joni
72. 91 Sea Cloud FIN-2585 Finn Express 83 Finn Express 83 0,8380 LPS Anttila Juha 07:52:06 --
Mattila Pertti, Uusitalo Pekka, Mattila Olli
73. 103 Minna FIN-638 H-vene H-vene 0,8263 JVS Pekkarinen Raino 07:52:31 --
Salerto Sami, Taipale Terho
74. 10 Selena FIN-6322 Retkiluokka Inferno 28 0,8778 TePS Glans Ismo 08:10:42 --
Glans Greetta, Maja Patric, Touko Lotta
75. 28 Tuulipursi L-3423 FinR 1 Finn 26 0,7858 LPS Juhola Kristiina 08:20:09 --
Tamminen Taina, Hinkkanen Tarja, Strang Anna-stina
76. 45 Sophie Fin-4729 FinR 4 Maxi Mixer 0,9189 JäPs Rantala Pekka 08:22:23 --
Rantala Taina, Vihijärvi Tuula, Vihijärvi Sakari
77. 86 Judit Polgár 13561 Lightning Lightning 1,0000 N Huuskonen Matti 08:22:40 --
, Ruotsalainen Minttu, Ruotsalainen Mikko
78. 90 Nita FIN-2625 Finn Express 83 Finn Express 83 0,8380 JVS Jalli Ilari 08:23:55 --
Eloranta Sampsa, Jalli Ari, Eloranta Henri
79. 92 Bertta FIN 2131 Finn Express 83 Finn Express 83 0,8380 JVS Niemi Reijo 08:25:11 --
Hintsa Jari, Hintsa Kaapro
80. 44 Manatee (ex Eläköön) FIN-8486 Avoin luokka Artina 29 0,0000 Asikkalan pursiseura Erkola Pekka 08:27:55 --
Erkola Janni, Erkola Jesse, Keinonen Antti, Kunnas Nina
81. 87 Flüggå?nk?€chiœßøl?ên FIN 14352 Lightning Lightning 1,0000 Tuusulanjärven Purjehtijat RY Soukka Nico 08:52:20 --
Nieminen Jarkko, Cusack Johnny
82. 17 Rozanne FIN-2524 Retkiluokka Sunwind 29 0,0000 PPPS Lehto Timo 08:53:50 --
Lehto Teemu, Lehto Sami, Toukola Tommi
83. 93 Rosita 42 Finn Express 83 Finn Express 83 0,8380 PPPS Kuorikoski Joonas 08:57:05 --
Peuranheimo Peik, Saari Arttu, Rytkönen Lauri
84. 46 Henriitta FIN-8324 FinR 3 Sunwind 311 0,8807 PPPS Wilén Jari 09:02:06 --
Hartikainen Janne, Oksanen Eero, Suokas Noora, Oksanen Mona
85. 38 Suvituuli FIN-744 FinR 2 Laxmarin 30 0,8511 LPS Tyyskä Jarno 09:07:58 --
Tyyskä Pia, Tyyskä Toni, Tyyskä Dan
86. 15 Charlotta S-1352 Retkiluokka Vindö 30 0,0000 Teps Nousiainen Osmo 09:10:34 --
Virtanen Lea, Kokko Seppo
87. 16 Tango L-2093 Retkiluokka Maxi84 0,0000 TePS Seppälä Kari 09:11:18 --
Pihlajasaari Juho, Kostiainen Olli, Kostianen Jussi
88. 34 Matilda II FIN-826 FinR 2 Shipman 28 0,8400 RauV Suviola Teuvo 09:46:00 --
Suviola Irmeli, Suviola Mikael, Suviola Helmi, Suviola Vilho, Suviola Toivo
89. 21 Nancy S-286 Retkiluokka Bianca 28 0,0000 Asikkalan pursiseura Parikka erno 09:46:27 --
Hillu Mikko, Vainio Osmo
90. 27 Wanda FIN-1489 FinR 1 Finn 26 0,7858 JVS Sillanpää Mikko 09:51:51 --
, Pakoma Paavo, Pakoma Lauri, Kasurinen Kaisli
91. 20 Sofia FIN-3419 Retkiluokka Finn Express 741 0,0000 TePS Perttilä Marko 10:09:25 --
Perttilä Vilma, Koskinen Atte, Lehtinen Markku
92. 11 Pelagia Fin6933 Retkiluokka Lohi34 1,1300 JVS Leinonen Sepppo 10:15:05 --
Marola Juha, Almeida Pedro, Leinonen Niko
DNC 105 Aaltojen kukka FIN 12050 Urheiluveneet Omavalmiste 0,9164 JäPS Tyllilä Kari DNC
Sillanpää Jarkko, N N
DNS 160 Avenla Oy Urheiluveneet Avenla 0,0002 Oy Avenla DNS
DNC 50 Meritte FIN-6063 FinR 3 Sunwind 311 0,8807 APS Mäkinen Hannu DNC