21.8.2018 3:29:35

Epäviralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Päijännepurjehdus

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 109 / 109
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 133 Auvo FIN-10926 Urheiluveneet 1,47 Over 33 S- HeiPS Lehtinen Jyri 06:16:55 08:23:17
Lehtinen Harri, Hillberg Petri, Alitalo Tomi, Halmesuo Jari, Ryymin Mikko, Honkavaara Pekka, Ruusunen Teemu, Tuominen Tuukka, Heinonen Kim, Boman Mikko, Lehtinen Aaro, Ruusunen Teemu
2. 136 Flying By FIN-115 M Avoin luokka 1,42 Farrier F-31 -- JVS Vanhala Jari 07:45:37 09:42:31
Vanhala Aki, Toikkanen Mikko, Pudas Vesa
3. 137 Pii FIN-11 Avoin luokka 1,43 E Scow --- V-71 Raita Raimo 07:47:55 09:46:46
Myrskyranta Ari, Kulmala Mika, Tuuri Jaana
4. 124 Aleksantra SWE-61 LYS 4 1,33 Dehler 38C SKV TePS Hotakainen Kai 07:56:31 09:34:35
Hotakainen Julius, Kämäri Mikko, Suikki Miska, Yrjölä Petri, Hotakainen Irja
5. 120 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SV LPS Kallio Teemu 08:11:20 09:27:50
Kallio Sami, Nevalainen Mikko, Snickeri Sami, Tsutsunen Santtu
6. 134 Alice FIN-150 Urheiluveneet 1,26 Lutra 25 S- SP Juva Ilkka 08:18:38 09:40:12
Ritala Markus, Ritala Miika, Idman Johan, Toivonen Tero
7. 130 Tigru FIN-10738 Urheiluveneet 1,37 Flying Tiger 10m Skv JVS Vartiainem Hannu 08:22:41 10:09:26
Haimi Paavo, Hokkanen Ville, Ruosteinen Miksu, Luumi Heikki,
8. 109 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,21 Wind 328 SV HeiPS Kanninen Kauko 08:25:03 09:33:39
Varmanen Erkki, Kanninen Aulis, Kanninen Anne, Kukkonen Janina, Aho Lassi
9. 119 Lettu III FIN-9980 LYS 4 1,28 First 36,7 SGV HVS Lindholm Harri 08:29:21 09:55:49
Liisanantti Harri, Vuori Ykä, Lehtinen Kalevi, Tikkinen Kari
10. 94 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Ahola Kalle 08:29:38 09:18:10
Hämäläinen Heikki, Niskanen Timo, Leppänen Matti
11. 16 Manta FIN-651 Retkiluokka 1,27 Melges 24 SK SSS Mauri Tuominen 08:30:43 09:54:45
Salmio Risto, Tuominen Juhani, Meyer-Arnold Rolf
12. 138 Melges FIN-670 Urheiluveneet 1,27 Melges 24 SK HSK Laiho Aki 08:32:58 09:57:00
Eloranta Eero, Siren Jukka, Hjelm Aku
13. 106 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 08:55:56 09:53:22
Sallinen Petri, Leino Eero, Kesti Katja, Nurminen Pekko
14. 112 Descaro 11707 LYS 4 1,27 ILC 30 LPS Selin Jorma 08:57:17 10:21:19
Lindroos Pekka, Salonen Jouni, Wirtanen Jan
15. 131 Patu FIN-289 Urheiluveneet 1,27 Melges 24 S TaPs Turunen Ville 08:57:24 10:21:26
Turunen Eemeli, Harju Joonas, Vaden Tere, Karjalainen Jussi
16. 132 Loiskis FIN-2 Urheiluveneet 1,45 E-Scow G- TPS Lumme Ilkka 08:57:54 11:00:34
Nikulainen Jukka, Koivunen Tuomas, Harka Henri
17. 114 Plan B FIN-10060 LYS 4 1,17 Elan 31 SKV APS Sipponen Jalmari 09:02:50 10:00:16
Jenkins Daniel, Lohtamo Tomi, Eerolainen Antti
18. 110 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 1,22 Finngulf 335 Mod SGV APS Tast Panu 09:05:01 10:16:17
Tast Silja, Tast Sofia, Tast Jonatan, Paavilainen Matti, Airola Niiles, Koskinen Tommi
19. 40 Karoliina FIN-1693 LYS 2 1,10 Hydro SGV HeiPS Ilola Heikki 09:07:46 09:43:42
Vesa Kukkonen, Matti Aaltonen, Jukka Hietanen, Essi Ilola, Miia Hietanen, Elisa Saarela
20. 12 Amoriina FIN-11391 Retkiluokka 1,24 Hanse 375 TePS Tommola Hannu 09:09:03 10:25:33
Tommola Raija, Saari Miia, Saari Joni
21. 118 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,29 Dynamic-35 SGV JVS Lilja Ilkka 09:11:33 10:40:24
Elivuo Kari, Lilja Anssi, Puhalainen Mikko, Puhalainen Noa, Lilja Katri
22. 43 Mareye FIN-8221 LYS 2 1,10 Albin Alpha SGV JVS Lind Jorma 09:19:22 09:55:18
Siik Olli, Lind Jukka, Lind Heini
23. 101 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 SGK JVS Nurmi Tuomas 09:24:57 10:13:29
Nurmi Heikki, Kalo Ilkka, Aalto Otto
24. 116 Junnu FIN-11144 LYS 4 1,21 J/80 SG HRV Rantanen Jani 09:25:59 10:34:35
Rantanen Tea, Rantanen Jenna, Rantanen Moona
25. 46 Claudia FIN-960 LYS 2 1,09 Jon 30 SGV JVS Aartolahti Antti 09:42:53 10:15:31
Aartolahti Eeva, Keinonen Petri, Aartolahti-Tikkanen Susanna, Ala-Mononen Aleksi
26. 111 Kerttu FIN-844 LYS 4 1,20 J80 Sk TePS Hinskala Onni 09:49:20 10:55:12
Hinskala Juha, Heickell Iivari, Airola Atte, Airola Leevi
27. 117 Lola GBR-6966R LYS 4 1,26 X-362 Classic SGV APS Mäkinen Eerikki 09:59:12 11:20:46
Mäkinen Hannu, Mäkinen Ukko-Ville, Hult-Mäkinen Laura, Toivonen Juha, Nisula Ilkka
28. 107 Slipfree FIN-11819 LYS 4 1,22 Dufour 34 LR SGV JVS Välimäki Harri 10:00:56 11:12:12
Hannu Niemelä, Andersson Katarina, Kalle Kasurinen, Janne Pälvimäki, Jarkko Hinkkanen, Arttu Jokinen
29. 121 Aava FIN-5905 LYS 4 1,23 Guyline 3800 SGV TaPs Yli-Rantala Marko 10:02:45 11:16:40
Dziadulewicz Paula, Valolahti Matti, Vainio Juha
30. 125 Damaris FIN-7009 LYS 4 1,17 Dehler 34 SV HeiPS Laine Esko 10:03:33 11:00:59
Laine Petteri, Kettula Jari, Halme Markus, Hämäläinen Harri, Gartman Atte
30. 60 Stemma FIN-918 H-vene 1,07 H-vene S- JVS Koho Mikko 10:03:33 10:29:24
Kanninen Antti, Koho Heikki, Paatola Matti
32. 20 Toutain FIN-1907 LYS 1 1,01 Sonata 7 SG TePS Kaitila Ilkka 10:04:15 10:08:10
Kaitila Pentti, Mäkipää Veikko
33. 28 Mima 2 L-4611 LYS 1 1,06 Ohlson 29 SGV JäPS Raami Jorma 10:05:33 10:27:55
Raami Tuomo, Koskinen Lauri
34. 122 Melina FIN-11346 LYS 4 1,24 Finngulf 331 SGV APS Hiltunen Juha 10:06:40 11:23:10
Kelppe Risto, Melanen Kari, Ojanen Asko, Saari Hannu
35. 36 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Santala Juha 10:09:18 10:28:07
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
36. 113 Eiri Kehykset FIN-9871 LYS 4 1,24 3/4 ton SGKV TePS Leppänen Anni 10:10:32 11:27:02
Partanen Veera, Uuttu Martti, Aalto Ahti, Saarikko Miia, Miikkulainen Juha
37. 115 Filao FIN-11887 LYS 4 1,21 Beneteau First 35s7 SGV TaPS Rellman Ismo 10:12:10 11:20:46
Rellman Johanna, Rellman Roope, Rellman Teemu, Hynninen Juha, Koivistoinen Aku
38. 56 Burgundy IV FIN-15415 Lightning 1,00 Lightning TP Risto Pesola 10:14:12 10:14:12
Aalto Pyry, Kämäräinen Henri
39. 17 Albertina FIN-1 LYS 4 1,17 Avance 36 SV TePS Nikkanen Arto 10:14:16 11:11:42
Kronh Thomas, Ahava Pasi, Lehtinen Jukka, Nikkanen Iisa
40. 42 Anni FIN-7518 LYS 2 1,08 Maxi Fenix SGV AKPS Peltokorpi Päiviö 10:16:28 10:45:45
Partanen Pekka, Partanen Mikko, Keränen Juho
41. 123 Triton FIN 9938 LYS 4 1,24 Dufour 34 Performance SGV LPS Unelius Mikko 10:17:51 11:34:21
Malinen Timo, Malasto Harri, Taxell Kurt, Ristkari Yrjö, from New Zealand Mike
42. 105 Juusiituu 10931 LYS 4 1,18 Finngulf 36 GKVS LPS Sorvali Jukka 10:18:58 11:19:16
Uoti Pekka, Sorvali Paula, Knuuttila Jani
43. 98 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 10:18:59 11:13:30
Mellanen Seppo, Mellanen Markku, Saarela Sami
44. 88 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV JVS Mäkelä Ilkka 10:25:46 11:08:07
Leskinen Harri, Linjama Urpo, Rihto Kimmo
45. 93 Elina FIN-10938 LYS 3 1,14 Dufour 325 SGV JVS Kiiski Ari 10:27:35 11:16:07
Kiiski Anna, Kiiski Pirkko, Hyytiä Jukka
46. 95 Skywalker FIN-1629 LYS 3 1,13 FinnFlyer31 Cr SGV HeiPS Skyttä Vesa 10:29:58 11:15:26
Ylitalo Sauli, Ojala Petri, Ojala Heli
47. 100 Albertiina FIN-2289 LYS 3 1,14 Banner 28 Raser SGK LPS Mäkelä Eetu 10:30:59 11:19:31
Virintie Visa, Virintie Pasi, Virintie Heikki
48. 92 Carmencita FIN-4311 LYS 3 1,16 Maestro 35 SGV HVS Kalojärvi Juha 10:34:45 11:29:16
Sinivaara Mikko, Ruuth Jani, Reinikainen Mika, Autio Jouni, Dufva Kari
49. 91 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,13 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto 10:35:22 11:20:50
Alaja Pertti, Pöyry Jorma
50. 97 Lady Express II FIN-4091 LYS 3 1,13 H-323 SGV LPS Yrjölä Mikko 10:37:35 11:23:03
Laine Aki, Yrjölä Jukka
51. 89 Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SGV PP-SS Vavuli Timo 10:38:19 11:29:52
Päivärinne Panu, Westerlund Toni, Raskinen Kari, Salminen Pasi
52. 90 Papu FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV HVS Kaijanen Sami 10:39:03 11:27:35
Kaijanen Emma, Kaijanen Liina, Kaijanen Marita, Kaijanen Mika
53. 82 Ensemble L-5901 LYS 3 1,15 Artina 33 SGV LPS Yrjölä Esa 10:39:07 11:30:40
Yrjölä Ville, Yrjölä Olli-Pekka, Yrjölä Raili, Suhonen Heini
54. 47 Burgundy III FIN-15331 Lightning 1,00 Lightning TP Pesola Sakari 10:40:31 10:40:31
Tolvanen Arttu, Partanen Janiina
55. 99 Isola II FIN-084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV JVS Nieminen Niko-Mikko 10:41:31 11:30:03
Honkanen Tuomo, Tirronen Mika, Partanen Veli-Pekka, Hytönen Tuukka
56. 87 Onff L-4390 LYS 3 1,13 H-323 SGV APS Rantala Börje 10:41:45 11:27:13
Backman Aki, Laakkonen Marko
57. 86 Team Morgan 3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGK LPS Viljanen Panu 10:45:53 11:34:25
Wirta Mikko, Pöppönen Tony, Hämäläinen Tuomas
58. 84 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SGV LPS Nilsson Jesper 10:46:10 11:31:38
Nilsson Heli, Nilsson Jenny, Harju Matias, Harju Nina
59. 80 Marie FIN-9949 LYS 3 1,14 Bavaria 32 SGV JVS Vekkeli Jari 10:47:48 11:36:20
Vekkeli Hemmo, Viertola Arvo, Vekkeli Minka, Rowley Albert, Salmenkivi Ari
60. 73 Muru FIN-899 H-vene 1,07 H-vene S- LPS Boman Juhani 10:50:40 11:16:31
Utter Timo, , Salo Juhani
61. 85 Naos FIN-11292 LYS 3 1,15 Beneteau Oceanis 34 SV LPS Kivistö Teemu 10:51:27 11:43:00
Kivistö Miikka, Tsutsunen Roope, Makkula Elis, Simola Valtteri, Simola Hugo
62. 63 Ankanpoika 3 FIN-885 H-vene 1,07 H-vene LPS Salonen Jaakko 10:52:19 11:18:10
Poikolainen Juha, Eklund Juha,
63. 27 Eulalia FIN-1468 LYS 1 0,98 Misil II SG- APS Haapanen Jaakko 10:53:14 10:45:10
Hänninen Lauri, Soininvaara Mikko
64. 83 Iltatähti FIN-6157 LYS 3 1,14 Elan 31 GV APS Lehtimäki Jukka 10:56:17 11:44:49
Hasari Antti, Kylä-Sipilä Marko, Päkkilä Jari
65. 70 Julia / Autokoulu Juha FIN-907 H-vene 1,07 H S,K JVS Winqvist Stefan 11:02:42 11:28:33
Ahonen Juhani, Renvall Affe
66. 75 Banzay FIN-887 H-vene 1,07 H-vene LPS Heikkilä Matias 11:03:14 11:29:05
Salo Panu, Virtanen Kimi, Heikkilä Janne
67. 72 Elle FIN-728 H-vene 1,07 H - EMK Talvitie Henrikki 11:03:19 11:29:10
Talvitie Veikko, Talvitie Elsa
68. 23 Carusel FIN-6490 LYS 1 1,03 First 235 SG JäPS Tyllilä Kari 11:06:21 11:17:52
Sanaslahti Tuomo, Sillanpää Jarkko, Sillanpää Arttu
69. 66 For Sail FIN-863 H-vene 1,07 H SK JVS Karhusaari Vesa 11:08:57 11:34:48
Kolttola Jenna, , SuutariJääskö Eeli
70. 68 Peppi FIN-917 H-vene 1,07 h vene s k HSK Sundbäck Rolf 11:10:49 11:36:40
Vappula Risto, Valkonen Pekka
71. 64 Sarvipää FIN-208 H-vene 1,07 H-vene S HSK Nygård Leif 11:11:08 11:36:59
, Nygård Kai, Forsman Vincent
72. 61 Ofelia FIN-475 H-vene 1,07 H-vene APS Erkola Pekka 11:14:00 11:39:51
Erkola Pekka, Erkola Jesse, Erkola Janni
73. 76 Jias FIN-563 H-vene 1,07 H-vene S- HVS Kavén Jorma 11:15:17 11:41:08
Kavén Jouni, Halme Pyry, Lahdenne Antti
74. 74 Levikarikko FIN-847 H-vene 1,07 H T TPS Rinne Sakari 11:15:23 11:41:14
Mäki Veli-Pekka, Kataja Pauli, Lehtonen Aleksi
75. 71 Shaman FIN-540 H-vene 1,07 H-vene JVS Kolomainen Lauri 11:15:57 11:41:48
Tykkyläinen Sampo, Weckström Petteri
76. 65 Vaakalintu FIN-182 H-vene 1,07 H S TePS Glans Ismo 11:20:20 11:46:11
Maja Patric, Järvinen Kari
77. 38 Paulina FIN-269 LYS 1 1,03 Hai SK LPS Nikander Pancho 11:24:24 11:35:55
Nikander Markus, Nikander Ulf
78. 67 Hannibal FIN-64 H-vene 1,07 H-vene S, purjenumero 182 TePS Nousiainen Osmo 11:25:35 11:51:26
Toukkari Jari, Heinonen Hannu
79. 69 Redtube FIN-765 H-vene 1,07 T52899 K, S JVS Aho Kari 11:30:30 11:56:21
Honkamäki Olli, Tarvonen Jenna
80. 57 Porkkana Fin 14179 Lightning 1,00 Lightning Marjaniemen purjehtijat Rantanen Mikko 11:38:23 11:38:23
Schneider Kalle, Schneider Otto
81. 50 Filia FIN-3290 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV APS Niemelä Pasi 11:44:48 12:14:05
Niemelä Erja, Wahlman Elsa, Niemelä Aleksi, ,
82. 55 Rox-Mary FIN-144 LYS 2 1,09 SK 22 SG- HeiPS Juha Peltonen 11:45:44 12:18:22
Turunen Risto, Kalso Seppo
83. 48 Sini FIN-14352 Lightning 1,00 kevyt TP Siira Veera 11:50:09 11:50:09
Siira Iida, Siira Sanni
84. 41 Regina FIN-579 LYS 2 1,08 Botnia 6 SGV JVS Nieminen Jouko 11:51:44 12:21:01
Nieminen Jukka, Nieminen Mikko
85. 53 Sea Cloud FIN-2585 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV LPS Anttila Juha 11:54:05 12:23:22
Anttila Heikki, Uusitalo Pekka, Mattila Olli
86. 44 Albatross FIN-1364 LYS 2 1,10 Targa 96 SGVK TePS Nuutinen Pekka 11:55:21 12:31:17
Nuutinen Aarne, Hyvönen Sami, Hyvönen Joni, Laukkanen Jari
87. 52 Rosita 42 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SGV PPPS Kuorikoski Joonas 11:57:18 12:26:35
Sainio Samuli, Peuranheimo Peik, Rytkönen Lauri, Kamaja Markus
88. 45 Aquarius L-2135 LYS 2 1,09 Targa 101 SGV LPS Seesvaara Pentti 11:57:28 12:30:06
Hannola Esa, Parikka Arto, Knuuttila Iska, Hannola Eetu
89. 51 Bertta FIN-2131 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SGV JVS Niemi Reijo 12:00:24 12:29:41
Hintsa Kaapro, Niemi Esa, Hintsa Jari
90. 49 Merengue FIN-3170 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SGV APS Koponen Jarmo 12:03:51 12:33:08
Markkanen Aatu, Leimio Jussi, Karjalainen Markus
91. 32 Tuulipursi L-3423 LYS 1 1,04 Finn 26 SV LPS Juhola Kristiina 12:17:15 12:32:27
Kotamaa Taina, Hinkkanen Tarja,
92. 30 Fanny FIN-1138 LYS 1 1,03 Finn 26 SGV HVS Porkka Antti 12:20:45 12:32:16
Hakkarainen Antti, Ihamäki Jukka, Lahikainen Teemu
93. 15 Auriga FIN-9304 Retkiluokka 0,00 Jeanneau 36,2 GV JVS Lahti Juha 12:22:42 --
Kiviniemi Ulla, Kiviniemi Mari
94. 25 Beaulieu FIN-4486 LYS 1 1,02 Avance 245 S G K JVS Renlund Markku 12:22:44 12:30:29
Söderblom Raimo, Siekkinen Keijo
95. 29 Lilli FIN-9441 LYS 1 0,96 Mikro 550 S,K JVS Hintikka Mauri 12:23:47 12:07:19
Pohjola Kari, Timonen Matti
96. 126 Aliida 11363 Retkiluokka 1,17 Jeanneau 33 i SGV TePS Junttila Hannu 12:23:53 13:21:19
Haukilahti Kristiina, Junttila Janne, Laurila Mari
97. 13 Tango L-2093 Retkiluokka 0,00 Maxi84 GV TePS Seppälä Kari 12:27:36 --
Vinblad Marko, Kostiainen Olli, Seppälä Helena
98. 34 Serenel FIN-5703 LYS 1 1,04 Albin 78 Cirrus SGV JäPS Mäkinen Esa 12:30:34 12:45:46
Mäkinen Esa, Mäkinen Päivi, Mäkinen Antti-Mikko, Heikkilä Samuel
99. 21 Trinity 324 LYS 1 1,00 Najad 34s GF LPS Makkula Emil 12:33:02 12:33:02
Niemi Andreas, Koskinen Veeti, Eskola Pekka, Poikolainen Markus, ,
100. 31 Kaija FIN-4254 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SV PP-SS Kiviluoto Liisa 12:34:34 12:49:46
Lähde Annika, , Voutilainen Mikko, Mattila Tiina, Karjalainen Noora
101. 37 Telkkä L-1446 LYS 1 1,03 Finn 26 SGF PP-SS Jani Heino 12:34:41 12:46:12
Gale Henri, Sutinen Timo, Heino Jani, Nivala Iisakki, Argillander Janne
102. 10 Marie FIN-5718 Retkiluokka 0,00 Jeanneau Eolia 25 GV LPS Petlin Jarmo 12:36:29 --
Petlin Tuomas, Paavilainen Arto, Rämö Ari
103. 22 Matilda II FIN-826 LYS 1 1,04 Shipman 28 GV RauV Suviola Teuvo 12:36:48 12:52:00
Suviola Irmeli, Suviola Juha, Suviola Anton
104. 33 Anina FIN-11797 LYS 1 0,99 Microtross SGK LäVe Linkopuu Tom 12:39:14 12:35:14
Karppinen Kimmo, Linkopuu Elina
105. 11 Spica FIN-8684 Retkiluokka 1,01 Jeanneau Eolia 25 GF keurusselän pursiseura Kippilä Tero 12:40:25 12:44:20
Perttula Jukka, Kinnunen Risto, Kallio Jussi
106. 26 Marita FIN-253 LYS 1 1,03 Hai SGK LPS Kuokkanen Eero 12:46:47 12:58:18
Lauttamus Riitta, Mäkelä Marketta
DNF 150 Foilin center Nacra 20 Avoin luokka 0,00 Nacra 20 HSK Samuli Leisti DNF
DNF 81 Allegria FIN-2442 LYS 3 1,15 Maestro 31 RC SGV JVS Strömmer Juho DNF
Wikgren Jan, Vesterinen Anton, Löfbacka Antti, Hämäläinen Rauli,
DNF 54 Santa Fe FIN-4075 LYS 2 1,09 Targa 101 SGV TePS Laukkanen Juha DNF
Laukkanen Miia, Itkonen Ville, Ahonen Pertti, Peltonen Pertti, Rautio Jarmo