22.8.2017 15:54:39

Viralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Päijännepurjehdus

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 123 / 123
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 140 Auvo FIN-10926 Urheiluveneet 1,47 Over 33 S- HeiPS Lehtinen Jyri 06:53:23 09:07:55
Lehtinen Harri, Hillberg Petri, Alitalo Tomi, Halmesuo Jari, Ryymin Mikko, Honkavaara Pekka, Ruusunen Teemu, Tuominen Tuukka
2. 128 Tikru FIN-10737 Urheiluveneet 1,37 Flying Tiger Gk JVS Vartiainen Hannu 07:18:51 09:12:29
Haimi Paavo, Unelius Mikko, Ristkari Yrjö, Korkeila Jaakko, Luumi Heikki
3. 141 Flying By FIN-115 M Avoin luokka 1,42 Farrier F-31 -- JVS Vanhala Jari 07:21:04 09:25:31
Vanhala Aki, Toikkanen Mikko, Pudas Vesa, Vanhala Olli
4. 138 Pii FIN-11 Avoin luokka 0,00 E Scow --- V-71 Raita Raimo 07:31:07 --
Myrskyranta Ari, Kulmala Mika, Nurmela Juha
5. 127 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,21 Wind 328 SGV HeiPS Kanninen Kauko 07:38:30 08:51:31
Varmanen Erkki, Kanninen Aulis, Kanninen Anne, Kukkonen Janina, Aho Lassi
6. 121 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SV LPS Kallio Teemu 07:44:35 09:06:01
Kallio Sami, Nevalainen Mikko, Tsutsunen Santtu, Simola Valtteri, Vilkman Joonas
7. 137 Loiskis FIN-2 Urheiluveneet 1,45 E-Scow S- TPS Lumme Ilkka 07:53:51 10:04:26
Nikulainen Jukka, Koivunen Tuomas, Harka Henri
8. 135 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,29 Dynamic-35 SGV JVS Lilja Ilkka 07:59:33 09:34:08
Elivuo Kari, Lilja Ilari, Puhalainen Mikko, Puhalainen Noa
9. 100 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Hämäläinen Heikki 08:00:33 08:52:13
Ahola Kalle, Leppänen Matti, Lindström Riikka
10. 123 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 08:03:05 09:04:13
Sallinen Petri, Leino Eero, Pirinen Jeremias, Honkamäki Veijo
11. 133 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 1,22 Finngulf 335 Mod SGV APS Tast Panu 08:04:30 09:20:22
Tast Jonatan, Tast Silja, Tast Sofia, Paavilainen Matti, Bjurström Rike
12. 136 Descaro FIN-11707 LYS 4 1,27 ILC 30 SGV LPS Selin Jorma 08:06:50 09:36:17
Lindroos Pekka, Wirtanen Jan, Salonen Jouni, Bonsdorff Henry
13. 129 Junnu FIN-11144 Urheiluveneet 1,20 J/80 SG HRV Rantanen Jani 08:09:09 09:19:16
Rantanen Tea, Rantanen Jenna, Rantanen Moona
14. 126 Malla FIN-9174 LYS 4 1,22 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 08:12:35 09:28:27
Nieminen Ari, Kosloff Lauri, Kosloff Markku
15. 118 Filao FIN-11887 LYS 4 1,21 Beneteau First 35s7 SGV TaPS Rellman Ismo 08:12:48 09:25:49
Rellman Johanna, Rellman Roope, Rellman Teemu, Hynninen Juha, Vääriskoski Riku
16. 80 Ofelia FIN-475 Retkiluokka 1,08 H-vene SK HeiPS Laitinen Janne 08:15:31 08:46:41
Neffling Mia, Laitinen Essi
17. 125 Kerttu FIN-844 Urheiluveneet 1,19 J80 Sk TePS Hinskala Juha 08:15:49 09:23:00
Hinskala Onni, Heickell Iivari, Heickell Nestori, Heickell Arthur, Heickell Ida
18. 131 Blueship FIN-8782 LYS 4 1,19 Finngulf 33 (mod) SGV JVS Silvonen Markku 08:20:58 09:28:09
Ahonen Jukka, Kilpiä Jukka, Kilpiä Eetu, Kilpiä Jesse
19. 119 Damaris FIN-7009 LYS 4 1,17 Dehler 34 SV HeiPS Laine Esko 08:22:29 09:23:37
Laine Petteri, Kettula Jari, Halme Markus
20. 106 Skywalker FIN-1629 LYS 3 1,13 FinnFlyer31 Cr SGV HeiPS Skyttä Vesa 08:29:05 09:17:29
Ylitalo Sauli, Ojala Petri, Skyttä Juho
21. 96 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 SG JVS Sakari Nurmi 08:31:45 09:23:25
Nurmi Heikki, Aalto Otto, Paul Henrik
22. 122 Aava FIN 5905 LYS 4 1,23 Guyline 3800 SGV TaPS Valolahti Matti 08:32:17 09:50:58
Juha Vainio, Erkka Ikonen, Ville Salminen, Hanna Valolahti, Jukka Männikkö
23. 116 Squaw II FIN-10356 LYS 4 1,19 First 31.7 SV JVS Äystö Juha 08:36:04 09:43:15
Kivenniemi Antti, Jokinen Ari, Rihto Kimmo
24. 18 Albertina FIN-1 Retkiluokka 1,17 Avance 36 SV TePS Nikkanen Arto 08:37:16 09:38:24
25. 88 Albertiina FIN-2289 LYS 3 1,14 Banner 28 Raser SGK LPS Mäkelä Eetu 08:40:15 09:31:55
Virintie Visa, Virintie Pasi, Virintie Heikki
26. 120 Chip FIN-3674 LYS 4 1,17 Banner 23 racer LPS Eskola Pekka 08:41:24 09:42:32
Makkula Emil, Jokinen Tuomas, Poikolainen Juho, Poikolainen Markus, Koskinen Veeti
27. 109 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV JVS Mäkelä Ilkka 08:41:33 09:26:38
Leskinen Harri, Siik Olli, Kuisma Heikki
28. 130 Eiri Kehykset FIN-9871 LYS 4 1,24 3/4 ton SGKV TePS Leppänen Anni 08:41:48 10:03:14
Miikkulainen Juha, Ruuse Raido, Aalto Ahti, Kirjavainen Aki, Partanen Veera, Aalto Merja, Uuttu Martti
29. 77 Muru FIN-899 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Boman Juhani 08:44:29 09:15:39
Utter Timo, Saarinen Timo, Salo Juhani
30. 124 Slipfree FIN-11819 LYS 4 1,23 Dufour 34 LR SGV JVS Välimäki Harri 08:44:36 10:03:17
Jamppa Aavisto, Jarkko Hinkkanen, Kalle Kasurinen, Janne Pälvimäki, Mixu Ruosteinen, Lexa Lähteenmäki
31. 97 Carmencita FIN-4311 LYS 3 1,16 Maestro 35 SGV HVS Kalojärvi Juha 08:46:16 09:44:18
Sinivaara Mikko, Dufva Kari, Reinikainen Mika, Autio Jouni
32. 92 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SGV LPS Nilsson Jesper 08:47:22 09:35:46
Nilsson Heli, Nilsson Jenny, Harju Matias, Kiilholma Heikki, Kojo Riikka
33. 99 Onff L-4390 LYS 3 1,13 H-323 SGV APS Rantala Börje 08:47:33 09:35:57
Backman Aki, Laakkonen Marko
34. 139 Sigrid Augusta FIN-4001 Avoin luokka 1,24 Hurricane 900 SG- NJK Jönsson Jocce 08:48:16 10:09:42
Jönsson Jonas, Landell Kaj, Saastamoinen Sami
35. 65 Ankanpoika 3 FIN-885 H-vene 1,08 H-vene LPS Salonen Jaakko 08:48:44 09:19:54
Hillberg Ismo, Eklund Juha
36. 95 Elina FIN-10938 LYS 3 1,14 Dufour 325 SGV JVS Kiiski Ari 08:48:50 09:40:30
Kiiski Pirkko, Hyytiä Jukka, Hokkanen Ville
37. 91 Merisiili FIN-738 LYS 3 1,12 Albin Express SK APS Lusila Niilo 08:49:49 09:34:54
Huovinen Antti, Salo Markus, Nieminen Antti
38. 76 For Sail FIN-863 H-vene 1,08 H SK JVS Karhusaari Vesa 08:52:20 09:23:30
Taavitsainen Heikki, Koljander Roope, Suutari-Jääskö Eeli
39. 89 Vimma FIN-893 LYS 3 1,11 Albin Express SV APS Pynnönen Olli 08:52:36 09:34:18
Pynnönen Jukka, Pynnönen Markku
40. 104 Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SGV PP-SS Vavuli Timo 08:52:53 09:47:46
Päivärinne Panu, Kervinen Ykers, Salminen Pasi, Raskinen Kari
41. 132 l'Amie FIN-3969 LYS 4 1,20 CONTRAST 36 SGV TePS Ekholm Leif 08:53:35 10:03:42
Ekholm Johan, Roos Torsten, Kinnunen Sami
42. 85 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 08:57:10 09:55:12
Mellanen Seppo, Mellanen Markku, Hämäläinen Konsta
43. 87 Silver Moon II FIN-3992 LYS 3 1,13 H-323 SGK HVS Kavén Salla 08:58:12 09:46:36
Itkonen Kari, Hirvonen Ville, Lindström Annukka, Tommila Paula
44. 134 Blue Venture FIN-9853 LYS 4 1,25 X-99 SGKV JVS Harvia Timo 09:00:23 10:24:32
Pietikäinen Harri-Pekka, Niiranen Jarkko, Kangastupa Silja, Alonen Leena, Isosaari Maija, Laitinen Jari
45. 110 Charapita FIN-968 LYS 3 1,12 Albin Express SGF JVS Strömmer Juho 09:02:35 09:47:40
Wikgren Jan, Salonen Juho, Löfbacka Antti
46. 70 Stemma FIN-918 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Koho Mikko 09:02:54 09:34:04
Kanninen Antti, Koho Heikki, Paatola Matti
47. 67 Julia / Autokoulu Juha FIN-907 H-vene 1,08 H S,K JVS Ahonen Juhani 09:08:01 09:39:11
Niekka Ilkka, Keskinen Paavo
48. 115 Amoriina FIN-11391 LYS 4 1,24 Hanse 375 TePS Tommola Hannu 09:08:07 10:29:33
Tommola Raija, Saari Miia, Saari Joni, Lalu Jenni, Saari Arttu
49. 117 Juusiituu 10931 LYS 4 1,18 Finngulf 36 GKVS LPS Sorvali Jukka 09:15:04 10:19:15
Uoti Pekka, Sorvali Paula, Rajala Risto
50. 75 Levikarikko FIN-847 H-vene 1,08 H-vene TTPS Rinne Sakari 09:20:30 09:51:40
Momia Jyrki, Mäki Veli-Pekka, Tommila Jukka
51. 71 Banzay FIN-887 H-vene 1,08 H-vene LPS Heikkilä Matias 09:21:26 09:52:36
Salo Panu, Heikkilä Janne, Virtanen Kimi
52. 72 Sarvipää FIN-208 H-vene 1,08 H-vene S TePS Järvinen Janne 09:23:28 09:54:38
Järvinen Katariina, Ala-Paavola Tuure
53. 79 Minna FIN-744 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Pakkarinen Raino 09:25:03 09:56:13
Salerto Sami, Taipale Terho
54. 49 Karoliina FIN-1693 LYS 2 1,10 Hydro SGV HeiPS Ilola Heikki 09:26:04 10:04:19
Vesa Kukkonen, Matti Aaltonen, Jukka Hietanen, Essi Ilola, Miia Hietanen
55. 73 Elle FIN-728 H-vene 1,08 H S EMK Talvitie Henrikki 09:26:47 09:57:57
Talvitie Veikko, Rindell Jan
56. 82 Shaman 540 H-vene 1,08 H-vene JVS Lauri Kolomainen 09:28:31 09:59:41
Tykkyläinen Sampo, Rikama Essi
57. 90 Ellinora L-8003 LYS 3 1,13 Elan 33 SGV LPS Kukkonen Janne 09:31:45 10:20:09
Kukkonen Pertti, Valonen Hanna
58. 101 Papu FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV HVS Kaijanen Sami 09:32:51 10:24:31
Kaijanen Emma, Kaijanen Liina, Kaijanen Mika, Lidsle Christer
59. 86 Ensemble L-5901 LYS 3 1,15 Artina 33 SGV LPS Yrjölä Esa 09:34:03 10:28:56
Yrjölä Ville, Yrjölä Olli-Pekka, Yrjölä Mikko
60. 98 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,13 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto 09:34:51 10:23:15
Alaja Pertti, Pöyry Jorma
61. 142 Manta FIN M 122 Avoin luokka 0,00 Trimaran Dragonfly 25 SSS Tuominen Mauri 09:35:35 --
Salmio Risto, Tuominen Juhani
62. 94 Saphira FIN-128 LYS 3 1,16 SAFIR SGK TePS Makkonen Hannu 09:37:18 10:35:20
Itkonen Jukka, Makkonen Minna
63. 102 Marie FIN-9949 LYS 3 1,14 Bavaria 32 SGV JVS Vekkeli Jari 09:38:10 10:29:50
Vekkeli Hemmo, Viertola Arvo, Salmenkivi Ari, Laakkonen Simo
64. 78 Annika FIN-704 H-vene 1,08 H TaPS Turunen Ville 09:38:23 10:09:33
Turunen Eemeli, Vaden Tere, Harju Joonas
65. 74 Jias FIN-563 H-vene 1,08 H-vene S- HVS Kavén Jorma 09:38:39 10:09:49
Kavén Jouni, Halme Pyry, Lahdenne Antti
66. 93 Isola II FIN-084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV JVS Nieminen Niko-Mikko 09:43:39 10:35:19
Honkanen Tuomo, Tirronen Mika, Partanen Veli-Pekka, Ilmonen Mikko
67. 107 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 C&C 33 (Baltic 33) SV PP-SS Pöyhönen Jari 09:46:02 10:34:26
Juvonen Petri, Makkula Sami, Nippala Antti, Gale Henri, Mäkelä Juuso
68. 63 Katrina FIN-14530 Lightning 1,00 Lightning JVS Lehtinen Esko 09:48:00 09:48:00
Lehtinen Onni, Lihavainen Tuukka
69. 105 Naos FIN-11292 LYS 3 1,15 Beneteau Oceanis 34 SV LPS Kivistö Miikka 09:48:47 10:43:40
Kivistö Teemu, Tsutsunen Roope, Makkula Elis, Kivekäs Olivia, Kivi Linda
70. 60 Burgundy IV FIN-15415 Lightning 1,00 Lightning TP Pesola Sakari 09:52:51 09:52:51
Tolvanen Arttu, Siira Veera
71. 55 Munja Sun Ship II FIN-2744 LYS 2 1,08 Finn Express 83 SG- JVS Kemiläinen Erkki 09:55:32 10:26:42
Vallius Henry, Kemiläinen Tatu, Nyrönen Jouni, Kinnunen Ilkka
72. 41 Meritte FIN-6063 LYS 2 1,09 Sunwind 311 SGV APS Mäkinen Hannu 09:56:25 10:31:09
Mäkinen Eerikki, Mäkinen Ukko-Ville
73. 48 Vilana² FIN-10370 LYS 2 1,11 Bavaria 30 cr SV JVS Kautto Ari 10:00:23 10:42:05
Oinonen Timo, Juutilainen Kimmo, Liukkonen Jukka-Pekka, Kovanen Pauli
74. 62 Atsula FIN-12258 Lightning 1,00 Lightning SK- JVS Tulomäki Heikki 10:01:19 10:01:19
Juntunen Otto, Hautero Matti
75. 56 Filia FIN-3290 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV APS Niemelä Pasi 10:04:26 10:35:36
Niemelä Erja, Saarikko Mia, Wahlman Elsa, Niemelä Aleksi
76. 61 Nikea FIN-14364 Lightning 1,00 Lightning JVS Salminen Samppa J 10:07:41 10:07:41
Riepponen Marko, Riepponen Rene
77. 51 Regina FIN-579 LYS 2 1,08 Botnia 6 SGV JVS Nieminen Jouko 10:09:38 10:40:48
Nieminen Jukka, Jantunen Atte
78. 66 Vaakalintu FIN-182 H-vene 1,08 H S TePS Glans Ismo 10:10:59 10:42:09
Järvinen Kari, Järvinen Juha
79. 46 Claudia FIN-960 LYS 2 1,09 Jon 30 SGV JVS Aartolahti Antti 10:15:01 10:49:45
Aartolahti Eeva, Keinonen Petri, Keinonen Jussi, Aartolahti-Tikkanen Susanna
80. 44 Albatross FIN-1364 LYS 2 1,10 Targa 96 SGVK TePS Nuutinen Pekka 10:17:06 10:55:21
Nuutinen Aarne, Hyvönen Sami, Hyvönen Joni, Laukkanen Jari
81. 81 Kajo L-528 H-vene 1,08 H S JVS Hilme Jarkko 10:21:02 10:52:12
Karhinen Timo, Hilme Vilma, Hilme Olli
82. 103 Memories FIN-4235 LYS 3 1,13 H 323 SGV JVS Uvanto timo 10:21:36 11:10:00
Liuha Raine, Uvanto Salla-Riina, Järvinen Olli, Uvanto Juri, Uvanto Jose
83. 31 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Santala Juha 10:25:40 10:45:42
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu
84. 17 Tango L-2093 Retkiluokka 0,00 Maxi84 SGV TePS Seppälä Kari 10:32:51 --
Walve Janne, Kostiainen Olli
85. 27 Mima 2 L-4611 LYS 1 1,06 Ohlson 29 SGV JäPS Raami Jorma 10:35:31 10:59:20
Raami Jani, Raami Tuomo
86. 69 Redtube FIN-765 H-vene 1,05 T52899 K, S JVS Honkamäki Olli 10:42:22 11:02:24
Aho Kari, Lehtinen Jani
87. 26 Toutain FIN-1907 LYS 1 1,01 Sonata 7 SG TePS Kaitila Ilkka 10:43:16 10:47:26
Kaitila Pentti, Mäkipää Veikko
88. 143 Poco Loco 4338 LYS 4 1,21 Dehler 36 cws SGKV TaNS Särkinen Juha 10:45:25 11:58:26
Markkanen Juha, Järvenpää Jukka, Hanki Risto
89. 24 Carusel FIN-6490 LYS 1 1,04 First 235 SG JäPS Tyllilä Kari 10:45:36 11:01:47
Sanaslahti Tuomo, Sillanpää Jarkko
90. 68 Hannibal FIN-64 H-vene 1,08 H-vene S, purjenumero 182 TePS Nousiainen Osmo 10:45:43 11:16:53
Toukkari Jari, Heinonen Hannu
91. 58 Sea Cloud FIN-2585 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV LPS Anttila Juha 10:52:52 11:24:02
Knuttila Mikko, Uusitalo Pekka, Kaijanen Lasse
92. 28 Eulalia FIN-1468 LYS 1 0,98 Misil II SG- APS Haapanen Jaakko 10:56:09 10:47:34
Haapanen Mikko, Soininvaara Mikko
93. 42 Henriitta FIN-8324 LYS 2 1,09 Sunwind 311 GKV PPPS Wilén Jari 10:57:43 11:32:27
Wilen Jari, Oksanen Eero, Korhonen Risto, Korhonen Marika, Rios Rioyo Javier, Oksanen Mona, Suokas Noora
94. 45 Blanca FIN-7551 LYS 2 1,09 Inferno 28 GV LPS Puustinen Jukka 11:01:53 11:36:37
Parikka Ilari, Vaalama Juho, Paljakka Juha
95. 57 Bertta FIN-2131 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SGV JVS Niemi Reijo 11:02:39 11:33:49
Hintsa Jari, Niemi Esa
96. 23 Daphnia FIN-98 LYS 1 0,99 Hallberg P-28 SGF APS Melanen Kari 11:06:11 11:01:56
MELANEN TUIJA, NIEMINEN JUKKA, HOLLMÉN JYRI
97. 15 Anastasia L-3044 Retkiluokka 1,03 Guy 27 SGV JVS Heikkilä Ari 11:11:07 11:23:22
Heikkilä Samuel, Mäkinen Antti-Mikko, Heikkilä Pasi
98. 64 Judit Polgár 13561 Lightning 1,00 Lightning N Huuskonen Matti 11:12:01 11:12:01
Huuskonen Maija, Kemppainen Erkko, Sallinen Eeva
99. 108 Iltatähti FIN-6157 LYS 3 1,13 Elan 31 GV APS Lehtimäki Jukka 11:14:46 12:03:10
Hasari Antti, Kylä-Sipilä Marko
100. 59 Merengue FIN-3170 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SGV APS Koponen Jarmo 11:19:09 11:50:19
Laaksonen Jarkko, Markkanen Aatu
101. 33 Carina FIN-5033 LYS 1 1,03 Finn 26 7/8 SGV JVS Ritokallio Ilkka 11:19:52 11:32:07
Arminen Juha, Ritokallio Robert
102. 50 Aquarius L-2135 LYS 2 1,09 Targa 101 SGV LPS Seesvaara Pentti 11:25:40 12:00:24
Hannola Eetu, Krohn Thomas, Seesvaara Vesa, Ahava Pasi, Kunnari Anne
103. 34 Wanda FIN-1489 LYS 1 1,03 Finn 26 SGV JVS Tuominen Timo 11:37:19 11:49:34
Pakoma Paavo, Lehtinen Ari, Pakoma Kiira, Sillanpää Mikko
104. 38 Paulina FIN-269 Hai 1,03 Hai SK LPS Nikander Pancho 11:38:33 11:50:48
Ikävalko Sara, Halla-aho Inkeri
105. 14 Seilikki L-2546 Retkiluokka 0,00 GT kryssare GKF Hyppönen Pekka 11:52:01 --
Koskinen Teemu, Nikola Timo, Järvinen Hannu
106. 20 Fanny FIN-1138 LYS 1 1,03 Finn 26 SGV HVS Porkka Antti 11:58:23 12:10:38
Hakkarainen Antti, Ihamäki Jukka, Lehtinen Toni
107. 30 Tuulipursi L-3423 LYS 1 1,03 Finn 26 SGV LPS Juhola Kristiina 11:59:40 12:11:55
Kotamaa Taina, Hinkkanen Tarja, Turtiainen Mirkka
108. 21 Beaulieu FIN-4486 LYS 1 1,02 Avance 245 S G K JVS Renlund Markku 12:03:15 12:11:30
Söderblom Raimo, Lindfors Pirjo, Seppänen Anneli
109. 25 Kati Maria FIN-2182 LYS 1 1,03 avance 24 SGK JVS Liukkonen Jouni 12:03:16 12:15:31
Liukkonen Jouni, Jokela Ari, Hämäläinen Mika
110. 39 Nike FIN-270 Hai 1,03 Hai SK LPS Talvitie Jarno 12:09:47 12:22:02
Martikainen Mika, Virtanen Mikko
111. 29 Lilli FIN-9441 LYS 1 0,96 Mikro 550 S,K JVS Hintikka Mauri 12:17:50 12:00:18
Pohjola Kari, Pohjola Sonja
112. 16 Spica FIN-8684 Retkiluokka 1,01 Jeanneau Eolia 25 GF Keurusselän pursiseura Kippilä Tero 12:23:36 12:27:46
Kippilä Tero, Perttula Jukka, Kinnunen Risto, Söderlund Sami
113. 13 Pelagia FIN-6933 Retkiluokka 0,00 Lohi 34 SGF JVS Leinonen Seppo 12:27:04 --
Marola Juha, Juntunen Lassi, Mikkonen Kauko
114. 32 Kaija FIN-4254 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SV PP-SS Bondén Heidi 12:44:23 13:00:34
Kiviluoto Liisa, Lähde Annika, Dorsch Mari, Voutilainen Mikko, Voutilainen Laura
115. 22 Anina FIN-11797 LYS 1 0,99 Microtross SGK LäVe Linkopuu Tom 12:55:06 12:50:51
Karppinen Kimmo, Kirjasniemi Jussi
116. 47 Santa Fe FIN-4075 LYS 2 1,09 Targa 101 SGV TePS Laukkanen Juha 13:28:35 14:03:19
Laukkanen Miia, Itkonen Ville, Ahonen Pertti, Peltonen Pertti
117. 35 Telkkä L-1446 LYS 1 1,03 Finn 26 SGF PP-SS Heino Jani 13:31:32 13:43:47
Nivala Iisakki, Nieminen Tuukka, Tamminen Lasse, Sutinen Timo
118. 40 Alma FIN-10406 LYS 2 1,08 Bavaria 30cr SGF JäPS Kaukonen Pekka 15:48:57 16:20:07
Kaukonen Pekka, Rautiainen Ville, Kaukonen Konsta, Kotilainen Teemu
DNF 37 AnnSofie FIN-83 Hai 1,03 Hai SK TePS Jauhiainen Hannu DNF
Piela Ari, Kärnä Esa
DNS 11 Auriga FIN-9304 Retkiluokka 0,00 Jeanneau 36,2 GV JVS Lahti Juha DNS
Kiviniemi Ulla
DNF 10 Maria III L-4939 Retkiluokka 0,00 Jeanneau Espace 800 GKF JäPS Laaksonen Pekka DNF
Laaksonen Pekka, Bots Jan, Lähdesmäki Antti
DNS 36 Marita FIN-253 Hai 1,03 Hai Sgk SSP Kuokkanen Eero DNS
Lauttamus Riitta
DNS 12 Tiikelin Tassu FIN-8410 Retkiluokka 1,09 Sunwind 311 SGV PPPS Lepistö Harri DNS
Pantsu Juha, Ruusuvirta Tero, Uuttu Risto