17.10.2017 16:22:56

Viralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 3 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Kärkinen
Tulokset 26 / 26
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 100 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Hämäläinen Heikki 13:32:28 14:55:27
Ahola Kalle, Leppänen Matti, Lindström Riikka
2. 106 Skywalker FIN-1629 LYS 3 1,13 FinnFlyer31 Cr SGV HeiPS Skyttä Vesa 14:53:57 16:11:41
Ylitalo Sauli, Ojala Petri, Skyttä Juho
3. 96 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 SG JVS Sakari Nurmi 14:52:06 16:15:05
Nurmi Heikki, Aalto Otto, Paul Henrik
4. 88 Albertiina FIN-2289 LYS 3 1,14 Banner 28 Raser SGK LPS Mäkelä Eetu 15:17:24 16:40:23
Virintie Visa, Virintie Pasi, Virintie Heikki
5. 91 Merisiili FIN-738 LYS 3 1,12 Albin Express SK APS Lusila Niilo 15:39:45 16:52:09
Huovinen Antti, Salo Markus, Nieminen Antti
6. 109 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV JVS Mäkelä Ilkka 16:21:33 17:33:57
Leskinen Harri, Siik Olli, Kuisma Heikki
7. 89 Vimma FIN-893 LYS 3 1,11 Albin Express SV APS Pynnönen Olli 16:30:12 17:37:10
Pynnönen Jukka, Pynnönen Markku
8. 97 Carmencita FIN-4311 LYS 3 1,16 Maestro 35 SGV HVS Kalojärvi Juha 16:09:39 17:42:51
Sinivaara Mikko, Dufva Kari, Reinikainen Mika, Autio Jouni
9. 92 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SGV LPS Nilsson Jesper 16:37:27 17:55:11
Nilsson Heli, Nilsson Jenny, Harju Matias, Kiilholma Heikki, Kojo Riikka
10. 99 Onff L-4390 LYS 3 1,13 H-323 SGV APS Rantala Börje 16:39:27 17:57:11
Backman Aki, Laakkonen Marko
11. 87 Silver Moon II FIN-3992 LYS 3 1,13 H-323 SGK HVS Kavén Salla 16:52:05 18:09:49
Itkonen Kari, Hirvonen Ville, Lindström Annukka, Tommila Paula
12. 95 Elina FIN-10938 LYS 3 1,14 Dufour 325 SGV JVS Kiiski Ari 16:47:28 18:10:27
Kiiski Pirkko, Hyytiä Jukka, Hokkanen Ville
13. 104 Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SGV PP-SS Vavuli Timo 16:58:27 18:26:35
Päivärinne Panu, Kervinen Ykers, Salminen Pasi, Raskinen Kari
14. 85 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 16:59:08 18:32:20
Mellanen Seppo, Mellanen Markku, Hämäläinen Konsta
15. 110 Charapita FIN-968 LYS 3 1,12 Albin Express SGF JVS Strömmer Juho 17:29:00 18:41:24
Wikgren Jan, Salonen Juho, Löfbacka Antti
16. 98 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,13 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto 17:30:44 18:48:28
Alaja Pertti, Pöyry Jorma
17. 90 Ellinora L-8003 LYS 3 1,13 Elan 33 SGV LPS Kukkonen Janne 17:41:50 18:59:34
Kukkonen Pertti, Valonen Hanna
18. 101 Papu FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV HVS Kaijanen Sami 17:46:11 19:09:10
Kaijanen Emma, Kaijanen Liina, Kaijanen Mika, Lidsle Christer
19. 94 Saphira FIN-128 LYS 3 1,16 SAFIR SGK TePS Makkonen Hannu 17:45:07 19:18:19
Itkonen Jukka, Makkonen Minna
20. 107 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 C&C 33 (Baltic 33) SV PP-SS Pöyhönen Jari 18:09:18 19:27:02
Juvonen Petri, Makkula Sami, Nippala Antti, Gale Henri, Mäkelä Juuso
21. 86 Ensemble L-5901 LYS 3 1,15 Artina 33 SGV LPS Yrjölä Esa 18:03:04 19:31:12
Yrjölä Ville, Yrjölä Olli-Pekka, Yrjölä Mikko
22. 102 Marie FIN-9949 LYS 3 1,14 Bavaria 32 SGV JVS Vekkeli Jari 18:10:40 19:33:39
Vekkeli Hemmo, Viertola Arvo, Salmenkivi Ari, Laakkonen Simo
23. 93 Isola II FIN-084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV JVS Nieminen Niko-Mikko 18:18:52 19:41:51
Honkanen Tuomo, Tirronen Mika, Partanen Veli-Pekka, Ilmonen Mikko
24. 103 Memories FIN-4235 LYS 3 1,13 H 323 SGV JVS Uvanto timo 18:26:12 19:43:56
Liuha Raine, Uvanto Salla-Riina, Järvinen Olli, Uvanto Juri, Uvanto Jose
25. 105 Naos FIN-11292 LYS 3 1,15 Beneteau Oceanis 34 SV LPS Kivistö Miikka 18:20:28 19:48:36
Kivistö Teemu, Tsutsunen Roope, Makkula Elis, Kivekäs Olivia, Kivi Linda
26. 108 Iltatähti FIN-6157 LYS 3 1,13 Elan 31 GV APS Lehtimäki Jukka 20:06:45 21:24:29
Hasari Antti, Kylä-Sipilä Marko