17.12.2018 22:35:36

Epäviralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 3 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Kärkinen
Tulokset 21 / 21
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 94 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Ahola Kalle 02:37:25 02:54:38
Hämäläinen Heikki, Niskanen Timo, Leppänen Matti
2. 101 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 SGK JVS Nurmi Tuomas 02:40:18 02:57:31
Nurmi Heikki, Kalo Ilkka, Aalto Otto
3. 98 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 02:45:55 03:05:16
Mellanen Seppo, Mellanen Markku, Saarela Sami
4. 95 Skywalker FIN-1629 LYS 3 1,13 FinnFlyer31 Cr SGV HeiPS Skyttä Vesa 02:49:20 03:05:28
Ylitalo Sauli, Ojala Petri, Ojala Heli
5. 92 Carmencita FIN-4311 LYS 3 1,16 Maestro 35 SGV HVS Kalojärvi Juha 02:47:53 03:07:14
Sinivaara Mikko, Ruuth Jani, Reinikainen Mika, Autio Jouni, Dufva Kari
6. 88 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV JVS Mäkelä Ilkka 02:55:21 03:10:23
Leskinen Harri, Linjama Urpo, Rihto Kimmo
7. 100 Albertiina FIN-2289 LYS 3 1,14 Banner 28 Raser SGK LPS Mäkelä Eetu 03:00:38 03:17:51
Virintie Visa, Virintie Pasi, Virintie Heikki
8. 93 Elina FIN-10938 LYS 3 1,14 Dufour 325 SGV JVS Kiiski Ari 03:01:43 03:18:56
Kiiski Anna, Kiiski Pirkko, Hyytiä Jukka
9. 97 Lady Express II FIN-4091 LYS 3 1,13 H-323 SGV LPS Yrjölä Mikko 03:03:09 03:19:17
Laine Aki, Yrjölä Jukka
10. 89 Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SGV PP-SS Vavuli Timo 03:10:17 03:28:35
Päivärinne Panu, Westerlund Toni, Raskinen Kari, Salminen Pasi
11. 99 Isola II FIN-084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV JVS Nieminen Niko-Mikko 03:12:41 03:29:54
Honkanen Tuomo, Tirronen Mika, Partanen Veli-Pekka, Hytönen Tuukka
12. 86 Team Morgan 3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGK LPS Viljanen Panu 03:16:43 03:33:56
Wirta Mikko, Pöppönen Tony, Hämäläinen Tuomas
13. 80 Marie FIN-9949 LYS 3 1,14 Bavaria 32 SGV JVS Vekkeli Jari 03:18:26 03:35:39
Vekkeli Hemmo, Viertola Arvo, Vekkeli Minka, Rowley Albert, Salmenkivi Ari
14. 84 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SGV LPS Nilsson Jesper 03:23:35 03:39:43
Nilsson Heli, Nilsson Jenny, Harju Matias, Harju Nina
15. 87 Onff L-4390 LYS 3 1,13 H-323 SGV APS Rantala Börje 03:26:58 03:43:06
Backman Aki, Laakkonen Marko
16. 90 Papu FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV HVS Kaijanen Sami 03:27:37 03:44:50
Kaijanen Emma, Kaijanen Liina, Kaijanen Marita, Kaijanen Mika
17. 82 Ensemble L-5901 LYS 3 1,15 Artina 33 SGV LPS Yrjölä Esa 03:27:01 03:45:19
Yrjölä Ville, Yrjölä Olli-Pekka, Yrjölä Raili, Suhonen Heini
18. 91 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,13 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto 03:29:24 03:45:32
Alaja Pertti, Pöyry Jorma
19. 81 Allegria FIN-2442 LYS 3 1,15 Maestro 31 RC SGV JVS Strömmer Juho 03:27:54 03:46:12
Wikgren Jan, Vesterinen Anton, Löfbacka Antti, Hämäläinen Rauli,
20. 83 Iltatähti FIN-6157 LYS 3 1,14 Elan 31 GV APS Lehtimäki Jukka 03:29:37 03:46:50
Hasari Antti, Kylä-Sipilä Marko, Päkkilä Jari
21. 85 Naos FIN-11292 LYS 3 1,15 Beneteau Oceanis 34 SV LPS Kivistö Teemu 03:31:25 03:49:43
Kivistö Miikka, Tsutsunen Roope, Makkula Elis, Simola Valtteri, Simola Hugo