17.12.2018 22:35:23

Epäviralliset tulokset luokittain, LYS-aika, luokka LYS 4 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Kärkinen
Tulokset 21 / 21
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 106 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 02:22:17 02:42:40
Sallinen Petri, Leino Eero, Kesti Katja, Nurminen Pekko
2. 109 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,21 Wind 328 SV HeiPS Kanninen Kauko 02:19:05 02:43:25
Varmanen Erkki, Kanninen Aulis, Kanninen Anne, Kukkonen Janina, Aho Lassi
3. 120 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SV LPS Kallio Teemu 02:16:44 02:43:53
Kallio Sami, Nevalainen Mikko, Snickeri Sami, Tsutsunen Santtu
4. 124 Aleksantra SWE-61 LYS 4 1,33 Dehler 38C SKV TePS Hotakainen Kai 02:14:53 02:49:41
Hotakainen Julius, Kämäri Mikko, Suikki Miska, Yrjölä Petri, Hotakainen Irja
5. 119 Lettu III FIN-9980 LYS 4 1,28 First 36,7 SGV HVS Lindholm Harri 02:20:48 02:51:29
Liisanantti Harri, Vuori Ykä, Lehtinen Kalevi, Tikkinen Kari
6. 114 Plan B FIN-10060 LYS 4 1,17 Elan 31 SKV APS Sipponen Jalmari 02:31:45 02:52:08
Jenkins Daniel, Lohtamo Tomi, Eerolainen Antti
7. 116 Junnu FIN-11144 LYS 4 1,21 J/80 SG HRV Rantanen Jani 02:28:27 02:52:47
Rantanen Tea, Rantanen Jenna, Rantanen Moona
8. 118 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,29 Dynamic-35 SGV JVS Lilja Ilkka 02:21:38 02:53:10
Elivuo Kari, Lilja Anssi, Puhalainen Mikko, Puhalainen Noa, Lilja Katri
9. 111 Kerttu FIN-844 LYS 4 1,20 J80 Sk TePS Hinskala Onni 02:30:27 02:53:50
Hinskala Juha, Heickell Iivari, Airola Atte, Airola Leevi
10. 117 Lola GBR-6966R LYS 4 1,26 X-362 Classic SGV APS Mäkinen Eerikki 02:27:09 02:56:05
Mäkinen Hannu, Mäkinen Ukko-Ville, Hult-Mäkinen Laura, Toivonen Juha, Nisula Ilkka
11. 107 Slipfree FIN-11819 LYS 4 1,22 Dufour 34 LR SGV JVS Välimäki Harri 02:31:23 02:56:40
Hannu Niemelä, Andersson Katarina, Kalle Kasurinen, Janne Pälvimäki, Jarkko Hinkkanen, Arttu Jokinen
12. 110 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 1,22 Finngulf 335 Mod SGV APS Tast Panu 02:31:28 02:56:45
Tast Silja, Tast Sofia, Tast Jonatan, Paavilainen Matti, Airola Niiles, Koskinen Tommi
13. 125 Damaris FIN-7009 LYS 4 1,17 Dehler 34 SV HeiPS Laine Esko 02:36:26 02:56:49
Laine Petteri, Kettula Jari, Halme Markus, Hämäläinen Harri, Gartman Atte
14. 121 Aava FIN-5905 LYS 4 1,23 Guyline 3800 SGV TaPs Yli-Rantala Marko 02:31:33 02:57:47
Dziadulewicz Paula, Valolahti Matti, Vainio Juha
15. 105 Juusiituu 10931 LYS 4 1,18 Finngulf 36 GKVS LPS Sorvali Jukka 02:37:58 02:59:22
Uoti Pekka, Sorvali Paula, Knuuttila Jani
16. 112 Descaro 11707 LYS 4 1,27 ILC 30 LPS Selin Jorma 02:32:21 03:02:10
Lindroos Pekka, Salonen Jouni, Wirtanen Jan
17. 123 Triton FIN 9938 LYS 4 1,24 Dufour 34 Performance SGV LPS Unelius Mikko 02:37:12 03:04:21
Malinen Timo, Malasto Harri, Taxell Kurt, Ristkari Yrjö, from New Zealand Mike
18. 115 Filao FIN-11887 LYS 4 1,21 Beneteau First 35s7 SGV TaPS Rellman Ismo 02:46:34 03:10:54
Rellman Johanna, Rellman Roope, Rellman Teemu, Hynninen Juha, Koivistoinen Aku
19. 122 Melina FIN-11346 LYS 4 1,24 Finngulf 331 SGV APS Hiltunen Juha 02:45:42 03:12:51
Kelppe Risto, Melanen Kari, Ojanen Asko, Saari Hannu
20. 113 Eiri Kehykset FIN-9871 LYS 4 1,24 3/4 ton SGKV TePS Leppänen Anni 02:47:41 03:14:50
Partanen Veera, Uuttu Martti, Aalto Ahti, Saarikko Miia, Miikkulainen Juha
21. 17 Albertina FIN-1 LYS 4 1,17 Avance 36 SV TePS Nikkanen Arto 02:57:12 03:17:35
Kronh Thomas, Ahava Pasi, Lehtinen Jukka, Nikkanen Iisa