19.10.2018 4:54:51

Epäviralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Päijännepurjehdus

Väliaika: Kärkinen
Tulokset 109 / 109
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 150 Foilin center Nacra 20 Avoin luokka 0,00 Nacra 20 HSK Samuli Leisti 02:00:22 --
2. 133 Auvo FIN-10926 Urheiluveneet 1,47 Over 33 S- HeiPS Lehtinen Jyri 02:03:46 02:48:37
Lehtinen Harri, Hillberg Petri, Alitalo Tomi, Halmesuo Jari, Ryymin Mikko, Honkavaara Pekka, Ruusunen Teemu, Tuominen Tuukka, Heinonen Kim, Boman Mikko, Lehtinen Aaro, Ruusunen Teemu
3. 130 Tigru FIN-10738 Urheiluveneet 1,37 Flying Tiger 10m Skv JVS Vartiainem Hannu 02:11:31 02:49:24
Haimi Paavo, Hokkanen Ville, Ruosteinen Miksu, Luumi Heikki,
4. 137 Pii FIN-11 Avoin luokka 1,43 E Scow --- V-71 Raita Raimo 02:11:48 02:53:58
Myrskyranta Ari, Kulmala Mika, Tuuri Jaana
5. 136 Flying By FIN-115 M Avoin luokka 1,42 Farrier F-31 -- JVS Vanhala Jari 02:14:38 02:56:07
Vanhala Aki, Toikkanen Mikko, Pudas Vesa
6. 124 Aleksantra SWE-61 LYS 4 1,33 Dehler 38C SKV TePS Hotakainen Kai 02:14:53 02:49:41
Hotakainen Julius, Kämäri Mikko, Suikki Miska, Yrjölä Petri, Hotakainen Irja
7. 120 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SV LPS Kallio Teemu 02:16:44 02:43:53
Kallio Sami, Nevalainen Mikko, Snickeri Sami, Tsutsunen Santtu
8. 132 Loiskis FIN-2 Urheiluveneet 1,45 E-Scow G- TPS Lumme Ilkka 02:17:21 03:00:53
Nikulainen Jukka, Koivunen Tuomas, Harka Henri
9. 109 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,21 Wind 328 SV HeiPS Kanninen Kauko 02:19:05 02:43:25
Varmanen Erkki, Kanninen Aulis, Kanninen Anne, Kukkonen Janina, Aho Lassi
10. 119 Lettu III FIN-9980 LYS 4 1,28 First 36,7 SGV HVS Lindholm Harri 02:20:48 02:51:29
Liisanantti Harri, Vuori Ykä, Lehtinen Kalevi, Tikkinen Kari
11. 131 Patu FIN-289 Urheiluveneet 1,27 Melges 24 S TaPs Turunen Ville 02:21:26 02:51:15
Turunen Eemeli, Harju Joonas, Vaden Tere, Karjalainen Jussi
12. 118 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,29 Dynamic-35 SGV JVS Lilja Ilkka 02:21:38 02:53:10
Elivuo Kari, Lilja Anssi, Puhalainen Mikko, Puhalainen Noa, Lilja Katri
13. 106 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 02:22:17 02:42:40
Sallinen Petri, Leino Eero, Kesti Katja, Nurminen Pekko
14. 134 Alice FIN-150 Urheiluveneet 1,26 Lutra 25 S- SP Juva Ilkka 02:26:32 02:55:28
Ritala Markus, Ritala Miika, Idman Johan, Toivonen Tero
15. 117 Lola GBR-6966R LYS 4 1,26 X-362 Classic SGV APS Mäkinen Eerikki 02:27:09 02:56:05
Mäkinen Hannu, Mäkinen Ukko-Ville, Hult-Mäkinen Laura, Toivonen Juha, Nisula Ilkka
16. 116 Junnu FIN-11144 LYS 4 1,21 J/80 SG HRV Rantanen Jani 02:28:27 02:52:47
Rantanen Tea, Rantanen Jenna, Rantanen Moona
17. 138 Melges FIN-670 Urheiluveneet 1,27 Melges 24 SK HSK Laiho Aki 02:30:13 03:00:02
Eloranta Eero, Siren Jukka, Hjelm Aku
18. 111 Kerttu FIN-844 LYS 4 1,20 J80 Sk TePS Hinskala Onni 02:30:27 02:53:50
Hinskala Juha, Heickell Iivari, Airola Atte, Airola Leevi
19. 107 Slipfree FIN-11819 LYS 4 1,22 Dufour 34 LR SGV JVS Välimäki Harri 02:31:23 02:56:40
Hannu Niemelä, Andersson Katarina, Kalle Kasurinen, Janne Pälvimäki, Jarkko Hinkkanen, Arttu Jokinen
20. 110 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 1,22 Finngulf 335 Mod SGV APS Tast Panu 02:31:28 02:56:45
Tast Silja, Tast Sofia, Tast Jonatan, Paavilainen Matti, Airola Niiles, Koskinen Tommi
21. 121 Aava FIN-5905 LYS 4 1,23 Guyline 3800 SGV TaPs Yli-Rantala Marko 02:31:33 02:57:47
Dziadulewicz Paula, Valolahti Matti, Vainio Juha
22. 114 Plan B FIN-10060 LYS 4 1,17 Elan 31 SKV APS Sipponen Jalmari 02:31:45 02:52:08
Jenkins Daniel, Lohtamo Tomi, Eerolainen Antti
23. 112 Descaro 11707 LYS 4 1,27 ILC 30 LPS Selin Jorma 02:32:21 03:02:10
Lindroos Pekka, Salonen Jouni, Wirtanen Jan
24. 125 Damaris FIN-7009 LYS 4 1,17 Dehler 34 SV HeiPS Laine Esko 02:36:26 02:56:49
Laine Petteri, Kettula Jari, Halme Markus, Hämäläinen Harri, Gartman Atte
25. 123 Triton FIN 9938 LYS 4 1,24 Dufour 34 Performance SGV LPS Unelius Mikko 02:37:12 03:04:21
Malinen Timo, Malasto Harri, Taxell Kurt, Ristkari Yrjö, from New Zealand Mike
26. 94 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Ahola Kalle 02:37:25 02:54:38
Hämäläinen Heikki, Niskanen Timo, Leppänen Matti
27. 105 Juusiituu 10931 LYS 4 1,18 Finngulf 36 GKVS LPS Sorvali Jukka 02:37:58 02:59:22
Uoti Pekka, Sorvali Paula, Knuuttila Jani
28. 101 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 SGK JVS Nurmi Tuomas 02:40:18 02:57:31
Nurmi Heikki, Kalo Ilkka, Aalto Otto
29. 122 Melina FIN-11346 LYS 4 1,24 Finngulf 331 SGV APS Hiltunen Juha 02:45:42 03:12:51
Kelppe Risto, Melanen Kari, Ojanen Asko, Saari Hannu
30. 98 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 02:45:55 03:05:16
Mellanen Seppo, Mellanen Markku, Saarela Sami
31. 115 Filao FIN-11887 LYS 4 1,21 Beneteau First 35s7 SGV TaPS Rellman Ismo 02:46:34 03:10:54
Rellman Johanna, Rellman Roope, Rellman Teemu, Hynninen Juha, Koivistoinen Aku
32. 113 Eiri Kehykset FIN-9871 LYS 4 1,24 3/4 ton SGKV TePS Leppänen Anni 02:47:41 03:14:50
Partanen Veera, Uuttu Martti, Aalto Ahti, Saarikko Miia, Miikkulainen Juha
33. 92 Carmencita FIN-4311 LYS 3 1,16 Maestro 35 SGV HVS Kalojärvi Juha 02:47:53 03:07:14
Sinivaara Mikko, Ruuth Jani, Reinikainen Mika, Autio Jouni, Dufva Kari
34. 95 Skywalker FIN-1629 LYS 3 1,13 FinnFlyer31 Cr SGV HeiPS Skyttä Vesa 02:49:20 03:05:28
Ylitalo Sauli, Ojala Petri, Ojala Heli
35. 40 Karoliina FIN-1693 LYS 2 1,10 Hydro SGV HeiPS Ilola Heikki 02:51:26 03:04:11
Vesa Kukkonen, Matti Aaltonen, Jukka Hietanen, Essi Ilola, Miia Hietanen, Elisa Saarela
36. 75 Banzay FIN-887 H-vene 1,07 H-vene LPS Heikkilä Matias 02:54:16 03:03:27
Salo Panu, Virtanen Kimi, Heikkilä Janne
37. 63 Ankanpoika 3 FIN-885 H-vene 1,07 H-vene LPS Salonen Jaakko 02:54:31 03:03:42
Poikolainen Juha, Eklund Juha,
38. 43 Mareye FIN-8221 LYS 2 1,10 Albin Alpha SGV JVS Lind Jorma 02:54:52 03:07:37
Siik Olli, Lind Jukka, Lind Heini
39. 88 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV JVS Mäkelä Ilkka 02:55:21 03:10:23
Leskinen Harri, Linjama Urpo, Rihto Kimmo
40. 74 Levikarikko FIN-847 H-vene 1,07 H T TPS Rinne Sakari 02:55:47 03:04:58
Mäki Veli-Pekka, Kataja Pauli, Lehtonen Aleksi
41. 17 Albertina FIN-1 LYS 4 1,17 Avance 36 SV TePS Nikkanen Arto 02:57:12 03:17:35
Kronh Thomas, Ahava Pasi, Lehtinen Jukka, Nikkanen Iisa
42. 73 Muru FIN-899 H-vene 1,07 H-vene S- LPS Boman Juhani 02:58:51 03:08:02
Utter Timo, , Salo Juhani
43. 42 Anni FIN-7518 LYS 2 1,08 Maxi Fenix SGV AKPS Peltokorpi Päiviö 03:00:36 03:10:59
Partanen Pekka, Partanen Mikko, Keränen Juho
44. 100 Albertiina FIN-2289 LYS 3 1,14 Banner 28 Raser SGK LPS Mäkelä Eetu 03:00:38 03:17:51
Virintie Visa, Virintie Pasi, Virintie Heikki
45. 93 Elina FIN-10938 LYS 3 1,14 Dufour 325 SGV JVS Kiiski Ari 03:01:43 03:18:56
Kiiski Anna, Kiiski Pirkko, Hyytiä Jukka
46. 60 Stemma FIN-918 H-vene 1,07 H-vene S- JVS Koho Mikko 03:01:46 03:10:57
Kanninen Antti, Koho Heikki, Paatola Matti
47. 68 Peppi FIN-917 H-vene 1,07 h vene s k HSK Sundbäck Rolf 03:03:03 03:12:14
Vappula Risto, Valkonen Pekka
48. 72 Elle FIN-728 H-vene 1,07 H - EMK Talvitie Henrikki 03:03:04 03:12:15
Talvitie Veikko, Talvitie Elsa
49. 97 Lady Express II FIN-4091 LYS 3 1,13 H-323 SGV LPS Yrjölä Mikko 03:03:09 03:19:17
Laine Aki, Yrjölä Jukka
50. 66 For Sail FIN-863 H-vene 1,07 H SK JVS Karhusaari Vesa 03:06:25 03:15:36
Kolttola Jenna, , SuutariJääskö Eeli
51. 47 Burgundy III FIN-15331 Lightning 1,00 Lightning TP Pesola Sakari 03:06:34 03:06:34
Tolvanen Arttu, Partanen Janiina
52. 57 Porkkana Fin 14179 Lightning 1,00 Lightning Marjaniemen purjehtijat Rantanen Mikko 03:06:43 03:06:43
Schneider Kalle, Schneider Otto
53. 70 Julia / Autokoulu Juha FIN-907 H-vene 1,07 H S,K JVS Winqvist Stefan 03:07:05 03:16:16
Ahonen Juhani, Renvall Affe
54. 46 Claudia FIN-960 LYS 2 1,09 Jon 30 SGV JVS Aartolahti Antti 03:07:30 03:19:05
Aartolahti Eeva, Keinonen Petri, Aartolahti-Tikkanen Susanna, Ala-Mononen Aleksi
55. 71 Shaman FIN-540 H-vene 1,07 H-vene JVS Kolomainen Lauri 03:07:45 03:16:56
Tykkyläinen Sampo, Weckström Petteri
56. 56 Burgundy IV FIN-15415 Lightning 1,00 Lightning TP Risto Pesola 03:09:23 03:09:23
Aalto Pyry, Kämäräinen Henri
57. 76 Jias FIN-563 H-vene 1,07 H-vene S- HVS Kavén Jorma 03:09:37 03:18:48
Kavén Jouni, Halme Pyry, Lahdenne Antti
58. 89 Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SGV PP-SS Vavuli Timo 03:10:17 03:28:35
Päivärinne Panu, Westerlund Toni, Raskinen Kari, Salminen Pasi
59. 99 Isola II FIN-084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV JVS Nieminen Niko-Mikko 03:12:41 03:29:54
Honkanen Tuomo, Tirronen Mika, Partanen Veli-Pekka, Hytönen Tuukka
60. 86 Team Morgan 3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGK LPS Viljanen Panu 03:16:43 03:33:56
Wirta Mikko, Pöppönen Tony, Hämäläinen Tuomas
61. 80 Marie FIN-9949 LYS 3 1,14 Bavaria 32 SGV JVS Vekkeli Jari 03:18:26 03:35:39
Vekkeli Hemmo, Viertola Arvo, Vekkeli Minka, Rowley Albert, Salmenkivi Ari
62. 65 Vaakalintu FIN-182 H-vene 1,07 H S TePS Glans Ismo 03:19:08 03:28:19
Maja Patric, Järvinen Kari
63. 50 Filia FIN-3290 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV APS Niemelä Pasi 03:19:09 03:29:32
Niemelä Erja, Wahlman Elsa, Niemelä Aleksi, ,
64. 67 Hannibal FIN-64 H-vene 1,07 H-vene S, purjenumero 182 TePS Nousiainen Osmo 03:19:11 03:28:22
Toukkari Jari, Heinonen Hannu
65. 61 Ofelia FIN-475 H-vene 1,07 H-vene APS Erkola Pekka 03:19:13 03:28:24
Erkola Pekka, Erkola Jesse, Erkola Janni
66. 16 Manta FIN-651 Retkiluokka 1,27 Melges 24 SK SSS Mauri Tuominen 03:19:59 03:49:48
Salmio Risto, Tuominen Juhani, Meyer-Arnold Rolf
67. 48 Sini FIN-14352 Lightning 1,00 kevyt TP Siira Veera 03:20:28 03:20:28
Siira Iida, Siira Sanni
68. 64 Sarvipää FIN-208 H-vene 1,07 H-vene S HSK Nygård Leif 03:21:07 03:30:18
, Nygård Kai, Forsman Vincent
69. 44 Albatross FIN-1364 LYS 2 1,10 Targa 96 SGVK TePS Nuutinen Pekka 03:21:16 03:34:01
Nuutinen Aarne, Hyvönen Sami, Hyvönen Joni, Laukkanen Jari
70. 12 Amoriina FIN-11391 Retkiluokka 1,24 Hanse 375 TePS Tommola Hannu 03:22:14 03:49:23
Tommola Raija, Saari Miia, Saari Joni
71. 36 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Santala Juha 03:22:24 03:29:05
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
72. 20 Toutain FIN-1907 LYS 1 1,01 Sonata 7 SG TePS Kaitila Ilkka 03:22:35 03:23:58
Kaitila Pentti, Mäkipää Veikko
73. 28 Mima 2 L-4611 LYS 1 1,06 Ohlson 29 SGV JäPS Raami Jorma 03:23:07 03:31:03
Raami Tuomo, Koskinen Lauri
74. 84 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SGV LPS Nilsson Jesper 03:23:35 03:39:43
Nilsson Heli, Nilsson Jenny, Harju Matias, Harju Nina
75. 23 Carusel FIN-6490 LYS 1 1,03 First 235 SG JäPS Tyllilä Kari 03:24:08 03:28:13
Sanaslahti Tuomo, Sillanpää Jarkko, Sillanpää Arttu
76. 38 Paulina FIN-269 LYS 1 1,03 Hai SK LPS Nikander Pancho 03:24:48 03:28:53
Nikander Markus, Nikander Ulf
77. 27 Eulalia FIN-1468 LYS 1 0,98 Misil II SG- APS Haapanen Jaakko 03:25:26 03:22:34
Hänninen Lauri, Soininvaara Mikko
78. 41 Regina FIN-579 LYS 2 1,08 Botnia 6 SGV JVS Nieminen Jouko 03:25:31 03:35:54
Nieminen Jukka, Nieminen Mikko
79. 55 Rox-Mary FIN-144 LYS 2 1,09 SK 22 SG- HeiPS Juha Peltonen 03:26:17 03:37:52
Turunen Risto, Kalso Seppo
80. 53 Sea Cloud FIN-2585 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV LPS Anttila Juha 03:26:56 03:37:19
Anttila Heikki, Uusitalo Pekka, Mattila Olli
81. 87 Onff L-4390 LYS 3 1,13 H-323 SGV APS Rantala Börje 03:26:58 03:43:06
Backman Aki, Laakkonen Marko
82. 82 Ensemble L-5901 LYS 3 1,15 Artina 33 SGV LPS Yrjölä Esa 03:27:01 03:45:19
Yrjölä Ville, Yrjölä Olli-Pekka, Yrjölä Raili, Suhonen Heini
83. 90 Papu FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV HVS Kaijanen Sami 03:27:37 03:44:50
Kaijanen Emma, Kaijanen Liina, Kaijanen Marita, Kaijanen Mika
84. 81 Allegria FIN-2442 LYS 3 1,15 Maestro 31 RC SGV JVS Strömmer Juho 03:27:54 03:46:12
Wikgren Jan, Vesterinen Anton, Löfbacka Antti, Hämäläinen Rauli,
85. 91 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,13 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto 03:29:24 03:45:32
Alaja Pertti, Pöyry Jorma
86. 83 Iltatähti FIN-6157 LYS 3 1,14 Elan 31 GV APS Lehtimäki Jukka 03:29:37 03:46:50
Hasari Antti, Kylä-Sipilä Marko, Päkkilä Jari
87. 34 Serenel FIN-5703 LYS 1 1,04 Albin 78 Cirrus SGV JäPS Mäkinen Esa 03:31:00 03:36:24
Mäkinen Esa, Mäkinen Päivi, Mäkinen Antti-Mikko, Heikkilä Samuel
88. 21 Trinity 324 LYS 1 1,00 Najad 34s GF LPS Makkula Emil 03:31:17 03:31:17
Niemi Andreas, Koskinen Veeti, Eskola Pekka, Poikolainen Markus, ,
89. 85 Naos FIN-11292 LYS 3 1,15 Beneteau Oceanis 34 SV LPS Kivistö Teemu 03:31:25 03:49:43
Kivistö Miikka, Tsutsunen Roope, Makkula Elis, Simola Valtteri, Simola Hugo
90. 30 Fanny FIN-1138 LYS 1 1,03 Finn 26 SGV HVS Porkka Antti 03:31:55 03:36:00
Hakkarainen Antti, Ihamäki Jukka, Lahikainen Teemu
91. 29 Lilli FIN-9441 LYS 1 0,96 Mikro 550 S,K JVS Hintikka Mauri 03:33:46 03:27:55
Pohjola Kari, Timonen Matti
92. 32 Tuulipursi L-3423 LYS 1 1,04 Finn 26 SV LPS Juhola Kristiina 03:33:48 03:39:12
Kotamaa Taina, Hinkkanen Tarja,
93. 69 Redtube FIN-765 H-vene 1,07 T52899 K, S JVS Aho Kari 03:36:47 03:45:58
Honkamäki Olli, Tarvonen Jenna
94. 54 Santa Fe FIN-4075 LYS 2 1,09 Targa 101 SGV TePS Laukkanen Juha 03:36:50 03:48:25
Laukkanen Miia, Itkonen Ville, Ahonen Pertti, Peltonen Pertti, Rautio Jarmo
95. 52 Rosita 42 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SGV PPPS Kuorikoski Joonas 03:38:19 03:48:42
Sainio Samuli, Peuranheimo Peik, Rytkönen Lauri, Kamaja Markus
96. 126 Aliida 11363 Retkiluokka 1,17 Jeanneau 33 i SGV TePS Junttila Hannu 03:39:35 03:59:58
Haukilahti Kristiina, Junttila Janne, Laurila Mari
97. 49 Merengue FIN-3170 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SGV APS Koponen Jarmo 03:40:23 03:50:46
Markkanen Aatu, Leimio Jussi, Karjalainen Markus
98. 25 Beaulieu FIN-4486 LYS 1 1,02 Avance 245 S G K JVS Renlund Markku 03:40:39 03:43:24
Söderblom Raimo, Siekkinen Keijo
99. 13 Tango L-2093 Retkiluokka 0,00 Maxi84 GV TePS Seppälä Kari 03:41:22 --
Vinblad Marko, Kostiainen Olli, Seppälä Helena
100. 37 Telkkä L-1446 LYS 1 1,03 Finn 26 SGF PP-SS Jani Heino 03:44:09 03:48:14
Gale Henri, Sutinen Timo, Heino Jani, Nivala Iisakki, Argillander Janne
101. 33 Anina FIN-11797 LYS 1 0,99 Microtross SGK LäVe Linkopuu Tom 03:44:38 03:43:13
Karppinen Kimmo, Linkopuu Elina
102. 15 Auriga FIN-9304 Retkiluokka 0,00 Jeanneau 36,2 GV JVS Lahti Juha 03:47:13 --
Kiviniemi Ulla, Kiviniemi Mari
103. 31 Kaija FIN-4254 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SV PP-SS Kiviluoto Liisa 03:47:39 03:53:03
Lähde Annika, , Voutilainen Mikko, Mattila Tiina, Karjalainen Noora
104. 22 Matilda II FIN-826 LYS 1 1,04 Shipman 28 GV RauV Suviola Teuvo 03:48:33 03:53:57
Suviola Irmeli, Suviola Juha, Suviola Anton
105. 45 Aquarius L-2135 LYS 2 1,09 Targa 101 SGV LPS Seesvaara Pentti 03:49:57 04:01:32
Hannola Esa, Parikka Arto, Knuuttila Iska, Hannola Eetu
106. 10 Marie FIN-5718 Retkiluokka 0,00 Jeanneau Eolia 25 GV LPS Petlin Jarmo 03:52:38 --
Petlin Tuomas, Paavilainen Arto, Rämö Ari
107. 26 Marita FIN-253 LYS 1 1,03 Hai SGK LPS Kuokkanen Eero 03:57:52 04:01:57
Lauttamus Riitta, Mäkelä Marketta
108. 11 Spica FIN-8684 Retkiluokka 1,01 Jeanneau Eolia 25 GF keurusselän pursiseura Kippilä Tero 03:59:57 04:01:20
Perttula Jukka, Kinnunen Risto, Kallio Jussi
109. 51 Bertta FIN-2131 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SGV JVS Niemi Reijo 04:01:41 04:12:04
Hintsa Kaapro, Niemi Esa, Hintsa Jari