28.9.2021 16:21:31

Viralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Päijännepurjehdus

Väliaika: Kärkinen
Tulokset 17 / 95
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi FinR Seura Kippari Purj.aika tasoitettu aika
1. 112 Auvo FIN-10926 Urheiluveneet Over 33 1,2038 HeiPS Lehtinen Jyri 01:59:25 --
Lehtinen Harri, Honkavaara Pekka, Alitalo Tomi, Halmesuo Jari, Ryymin Mikko, Tuominen Tuukka, Heinonen Kim, Salo Panu
2. 115 Pii FIN-11 Avoin luokka E- Scow 0,0000 V-71 Raita Raimo 02:03:04 --
Myrskyranta Ari, Kulmala Mika, Nurmela Juha
3. 110 Eclipse FIN-12067 Urheiluveneet Farr 30 1,0562 Heips Hillberg Petri 02:03:45 --
Kirjavainen Jukka, Joona Riikka, Moliis Sanna, Haartti Julius, Lindblom William, Andersson Katariina
4. 68 Das Boot FIN-11513 FinR 4 Salona 38 1,0141 JVS Hinkkanen Jarkko 02:05:40 --
Hinkkanen Johanna, Hinkkanen Eetu, Juutilainen Kimmo, Niemelä Hannu, Aavisto Jari
5. 118 Flying By FIN-115 M Avoin luokka Farrier F-31 0,0000 JVS Vanhala Jari 02:08:30 --
Toikkanen Mikko, Pudas Vesa
6. 107 Mimosa FIN-529 Urheiluveneet Melges 24 (mod) 0,9922 ESF Mattsson Jan 02:11:13 --
Leppänen Anni, Külaots Reino, Ahlnäs Karen
7. 111 Tigru Fin-10738 Urheiluveneet Ft-10 1,1025 JVS Vartiainen Hannu 02:11:52 --
Hokkanen Ville, Ylönen Olga, Vanhala Aki, Korkeila Jaakko, Jokinen Ari
8. 116 Nevertheless 11739 Retkiluokka Bavaria 38 0,9001 JVS ja ASS Lajunen Heimo 02:24:55 --
Lajunen Akseli, Lajunen Samppa, Lajunen Olli, Lajunen Jarmo, Sinijärvi Markus
9. 47 Echo FIN-47145 FinR 3 Impala 35 0,8981 APS Tast Panu 02:33:18 --
Pakarinen Timo, Karevaara Marko, Eloranta Aki, Paavilainen Matti
10. 28 Tuulipursi L-3423 FinR 1 Finn 26 0,7858 LPS Juhola Kristiina 03:01:15 --
Tamminen Taina, Hinkkanen Tarja, Strang Anna-stina
11. 34 Matilda II FIN-826 FinR 2 Shipman 28 0,8400 RauV Suviola Teuvo 03:28:03 --
Suviola Irmeli, Suviola Mikael, Suviola Helmi, Suviola Vilho, Suviola Toivo
12. 14 Amoriina FIN-11391 Retkiluokka Hanse 375 0,9741 TePS Tommola Hannu 26:32:36 --
Tommola Raija, Saari Miia, Saari Joni
13. 13 Ensemble L-5901 Retkiluokka Artina 33 0,0000 LPS Yrjölä Esa 26:33:25 --
Yrjölä Ville, Yrjölä Olli-Pekka, Yrjölä Mikko, Yrjölä Jukka
DNC 105 Aaltojen kukka FIN 12050 Urheiluveneet Omavalmiste 0,9164 JäPS Tyllilä Kari DNC
Sillanpää Jarkko, N N
DNS 160 Avenla Oy Urheiluveneet Avenla 0,0002 Oy Avenla DNS
DNC 50 Meritte FIN-6063 FinR 3 Sunwind 311 0,8807 APS Mäkinen Hannu DNC
DNC 21 Nancy S-286 Retkiluokka Bianca 28 0,0000 Asikkalan pursiseura Parikka erno DNC
Hillu Mikko, Vainio Osmo
Odotetaan 78
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi FinR Seura Kippari Purj.aika tasoitettu aika
- 72 Accelerando FIN-5591 FinR 4 Still 900 0,9227 JVS Pöyhönen Markku -- --
Sallinen Petri, Kulonen Mervi, Riihonen Kauno, Kröger Veli-Pekka
- 65 Aino FIN-3382 FinR 4 Guyline 95 0,9039 JVS Nurminen Juho -- --
Nurminen Karoliina, Nurminen Pekko, Nurminen Eero, Airaksinen Jani, Kantola Eemeli,
- 37 Albatross FIN-1364 FinR 3 Targa 96 0,8620 TePS Nuutinen Pekka -- --
Hyvönen Sami, Laukkanen Jari, Hyvönen Joni
- 56 Albertiina FIN-2289 FinR 4 Banner 28 Raser 0,9329 LPS Mäkelä Eetu -- --
Virintie Annakaisa, Virintie Pasi, Virintie Heikki
- 12 Aliida Fin-11363 Retkiluokka Jeanneau 33 i 0,0000 Tps Junttila Hannu -- --
Laurila Mari, Laurila Aki, Rentola Maija
- 104 Ankanpoika III FIN-855 H-vene H-vene 0,8263 Lahden purjehdusseura Salonen Jaakko -- --
Virtanen Lauri, Virtanen Kimi, Alitalo Emppu
- 39 Anni FIN-7518 FinR 2 Maxi Fenix 0,8543 AKPS Peltokorpi Päiviö -- --
Partanen Mikko, Keränen Juho, Partanen Eero
- 30 AnnSofie FIN 83 FinR 1 Hai 0,8059 TePS Jauhiainen Hannu -- --
Piela Ari, Kärnä Esa
- 92 Bertta FIN 2131 Finn Express 83 Finn Express 83 0,8380 JVS Niemi Reijo -- --
Hintsa Jari, Hintsa Kaapro
- 49 Blanca FIN-7551 FinR 3 Inferno 28 0,8778 LPS Puustinen Marjaana -- --
Lindström Annukka, Kavén Salla, Hirvonen Soili, Närkki Miia, Vartio Kaisa
- 75 Blue Venture FIN-9853 FinR 4 X-99 0,9863 HVS Porkka Antti -- --
Ihamäki Jukka, Juntunen Raimo, Parkkinen Jarno, Parkkinen Jukka
- 60 Blueship FIN-8782 FinR 4 Finngulf 33 (mod) 0,9228 JVS silvonen Markku -- --
Dediu Horace, Eerola Hanna, Wikgren Jan,
- 83 Burgundy III FIN-15331 Lightning Lightning 1,0000 TP Pesola Sakari -- --
Tolvanen Arttu, Kuisma Saara
- 82 Burgundy IV FIN-15415 Lightning Lightning 1,0000 TP Risto Pesola -- --
Kämäräinen Henri, Valonen Arttu
- 77 Carmencita FIN-4311 FinR 4 Maestro 35 0,9485 HVS Kalojärvi Juha -- --
Sinivaara Mikko, Ruuth Jani, Reinikainen Mika, Autio Jouni
- 73 Celavie FIN-8839 FinR 4 Wind 328 0,9505 HeiPS Kanninen Kauko -- --
Varmanen Erkki, Kanninen Aulis, Kanninen Anne, Kukkonen Janina, Aho Lassi
- 15 Charlotta S-1352 Retkiluokka Vindö 30 0,0000 Teps Nousiainen Osmo -- --
Virtanen Lea, Kokko Seppo
- 113 Chip FIN-3674 Urheiluveneet Banner 23 racer 0,9446 LPS Makkula Emil -- --
Niemi Andreas, Eskola Pekka, Riipinen Aleksi, Poikolainen Markus, Koskinen Veeti
- 70 DynaStar FIN-9983 FinR 4 Dynamic-35 1,0195 JVS Lilja Ilkka -- --
puhalainen mikko, Puhalainen Liisa, Puhalainen Mea, Puhalainen Noa, Lilja Ilari
- 57 EkoTeko FIN-11219 FinR 4 Seaquest 36 RP 1,0391 TaPS Valolahti Matti -- --
Miikkulainen Juha, Vainio Juha, Kahrola Saila, Nikula Helmi, Inkinen Mika, Selin Maria, Tarula Samuli
- 59 Elina FIN-10938 FinR 4 Dufour 325 0,9138 JVS Kiiski Ari -- --
Kiiski Anna, Kiiski Pirkko, Janhonen Laura, Haimi Paavo
- 95 Elle II FIN-866 H-vene H-Vene 0,8263 EMK Talvitie Henrikki -- --
Talvitie Jarno, Talvitie Elsa
- 29 Eulalia FIN-1468 FinR 1 Misil II 0,7936 APS Haapanen Jaakko -- --
Haapanen Mikko, Soininvaara Mikko
- 78 Evita FIN-5788 FinR 4 Selection 37 0,9913 PP-SS Hietanen Mikko -- --
Salonen Aleksi, Naukkarinen Siiri, Karsten Aimo, Marttila Perttu, Wilhelms Martti, Wilhelms Amanda, Niemelä Markus, ,
- 64 Filao FIN-11887 FinR 4 Beneteau First 35.7 0,9474 TaPS Rellman Ismo -- --
Rellman Johanna, Rellman Roope, Rellman Teemu, Tuomainen Niina, Viitala Veikka, Rajamäki Iina
- 87 Flüggå?nk?€chiœßøl?ên FIN 14352 Lightning Lightning 1,0000 Tuusulanjärven Purjehtijat RY Soukka Nico -- --
Nieminen Jarkko, Cusack Johnny
- 96 For Sail FIN-863 H-vene H 0,8263 JVS Karhusaari Vesa -- --
Taavitsainen Heikki, Kolomainen Lauri
- 80 Gamma FIN-14638 Lightning Lightning 1,0000 TP Leppänen Arttu -- --
Donner Julius, Bollström Joonas
- 54 Hattiwatti FIN-3464 FinR 3 Inferno 29 0,8921 JVS Ahola Kalle -- --
Hämäläinen Heikki, , Lindström Riikka, Leppänen Matti
- 19 Helmi FIN M-125 Retkiluokka Corsair 760 0,0000 SSS Tuominen Mauri -- --
Salmio Risto, Tuominen Juhani, Tuominen Joel
- 46 Henriitta FIN-8324 FinR 3 Sunwind 311 0,8807 PPPS Wilén Jari -- --
Hartikainen Janne, Oksanen Eero, Suokas Noora, Oksanen Mona
- 109 J70 TAPS SAILING SENTER Gbr 128 Urheiluveneet J 70 0,9213 Taps Lähteenkorva Otto -- --
Rajamäki Teemu, Isotalo Tero, Teräsmies Tommi
- 101 jias fin-563 H-vene H-vene 0,8263 HVS kaven jorma -- --
Kavén Jouni, Sikiö Timo
- 86 Judit Polgár 13561 Lightning Lightning 1,0000 N Huuskonen Matti -- --
, Ruotsalainen Minttu, Ruotsalainen Mikko
- 35 Karoliina FIN-1693 FinR 2 Hydro 0,8592 HeiPS Ilola Heikki -- --
Vesa Kukkonen, , Jukka Hietanen, Miia Hietanen
- 81 Kikka 5552 Lightning Lightning 1,0000 WSF Pettersson Mikael -- --
Niiranen Osmo, Virta Olli
- 85 Lola L-12908 Lightning Lightning 1,0000 JVS Tuomas Nurmi -- --
Lilja Henrik, Lilja Patrik
- 66 Lola of Cowes FIN-16966 FinR 4 X-362 Classic 0,9880 APS Mäkinen Eerikki -- --
Hult-Mäkinen Laura, Mäkinen Ukko-Ville, Mäkinen Hannu, Mäkinen Terttu
- 97 Lotus 2 Fin- 879 H-vene H vene 0,8263 Espoon Merenkävijät Valtari Kai -- --
Valtari Jari, Eklund Henrik
- 44 Manatee (ex Eläköön) FIN-8486 Avoin luokka Artina 29 0,0000 Asikkalan pursiseura Erkola Pekka -- --
Erkola Janni, Erkola Jesse, Keinonen Antti, Kunnas Nina
- 98 Meri Kalhu FIN-548 H-vene H 0,8263 DMSK Lukkari Juha -- --
Hakala Merja, Saari Mika
- 103 Minna FIN-638 H-vene H-vene 0,8263 JVS Pekkarinen Raino -- --
Salerto Sami, Taipale Terho
- 40 Munja sunship ll Fin2744 FinR 2 Finexpres83 0,8380 jvs Vallius Henry -- --
Kemiläinen Erkki, Kemiläinen Aino, Vallius Linnea
- 100 Muru FIN-899 H-vene H-vene 0,8263 LPS Boman Juhani -- --
Utter Timo, Saarinen Timo, Salo Juhani
- 58 Namu FIN-742 Urheiluveneet Melges-24 0,9958 LPS Sorvali Jukka -- --
Uoti Pekka, Tommola Tuomas
- 62 New Deal FIN-6576 FinR 4 Inferno 31 0,9113 LPS Heikkilä Pasi -- --
Mellanen Seppo, Mellanen Markku, Selin Jorma, Lindroos Pekka
- 84 Nikea FIN-14364 Lightning Lightning 1,0000 JVS Salminen Samppa J -- --
Luumi Heikki, Ahola Janne
- 26 Nina-Charlotta II FIN-1465 FinR 2 Finnflyer 27 0,8228 HeiPS Santala Juha -- --
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
- 90 Nita FIN-2625 Finn Express 83 Finn Express 83 0,8380 JVS Jalli Ilari -- --
Eloranta Sampsa, Jalli Ari, Eloranta Henri
- 108 No Worries FIN-11781 Urheiluveneet Phileas 5.70 open 0,8442 APS Arjanne Jyrki -- --
Kariola Anssi, Pihlaja Kimmo
- 52 Onff L-4390 FinR 4 H-323 0,9119 APS Rantala Börje -- --
Backman Aki, Laakkonen Marko, Kähkönen Esa
- 79 Papu FIN8084 FinR 4 Sunwind 30 0,9216 HVS Kaijanen, Sami -- --
Kaijanen Emma, Kaijanen Liina, Kotro Marita
- 106 Patu FIN-289 Urheiluveneet Melges 24 0,9976 TaPS Turunen Ville -- --
Turunen Eemeli, Harju Joonas, Joutsen Jari, Tuominen Oula-Matti
- 11 Pelagia Fin6933 Retkiluokka Lohi34 1,1300 JVS Leinonen Sepppo -- --
Marola Juha, Almeida Pedro, Leinonen Niko
- 117 Raili FIN-30 Avoin luokka 6mR 0,0000 HSS Korkman Kari -- --
Lieto Jarmo, Kiho Jani, Nisunen Petteri, Solla Jaakob
- 33 Regina FIN-579 FinR 2 Botnia 6 0,8577 JVS Nieminen Jouko -- --
Nieminen Jukka, Nieminen Mikko
- 76 Riley L3791 FinR 4 First35 0,9706 LPS Harju Matias -- --
Harju Nina, Nilsson Heli, Nilsson Jesper, Ikävalko Sara, Nikander Pancho
- 93 Rosita 42 Finn Express 83 Finn Express 83 0,8380 PPPS Kuorikoski Joonas -- --
Peuranheimo Peik, Saari Arttu, Rytkönen Lauri
- 67 RoXina FIN-9699 FinR 4 X-332 0,9579 LPS Kallio Teemu -- --
Kallio Sami, Tsutsunen Santtu, Tsutsunen Roope, Simola Valtteri
- 17 Rozanne FIN-2524 Retkiluokka Sunwind 29 0,0000 PPPS Lehto Timo -- --
Lehto Teemu, Lehto Sami, Toukola Tommi
- 18 Salla 6159 Retkiluokka Jokker 27 0,0000 LPS Ahava Pasi -- --
Melanen Juhani, Krohn Thomas
- 63 Saphira FIN-128 FinR 4 SAFIR 0,9383 TePS Makkonen Hannu -- --
Linkopuu Tom, , Linkopuu Elina
- 91 Sea Cloud FIN-2585 Finn Express 83 Finn Express 83 0,8380 LPS Anttila Juha -- --
Mattila Pertti, Uusitalo Pekka, Mattila Olli
- 10 Selena FIN-6322 Retkiluokka Inferno 28 0,8778 TePS Glans Ismo -- --
Glans Greetta, Maja Patric, Touko Lotta
- 74 Shango FIN-8875 FinR 4 X-79 0,9025 JVS Nurmi Heikki -- --
Nurmi Sakari, Nurmi Heikki, Aalto Otto
- 53 Skywalker FIN-1629 FinR 3 FinnFlyer31 Cr 0,8890 HeiPs Skyttä Vesa -- --
Ylitalo Sauli, Ojala Petri, , Peltonen Juha
- 61 Slipfree FIN-11819 FinR 4 Dufour 34LR 0,9421 JVS Välimäki Harri -- --
Pälvimäki Janne, Kasurinen Kalle, Ruuska Tommi, Aartolahti Antti
- 20 Sofia FIN-3419 Retkiluokka Finn Express 741 0,0000 TePS Perttilä Marko -- --
Perttilä Vilma, Koskinen Atte, Lehtinen Markku
- 45 Sophie Fin-4729 FinR 4 Maxi Mixer 0,9189 JäPs Rantala Pekka -- --
Rantala Taina, Vihijärvi Tuula, Vihijärvi Sakari
- 99 Stemma FIN-918 H-vene H-vene 0,8263 JVS Koho Mikko -- --
Kanninen Antti, Koho Heikki, Paatola Matti
- 51 Sting 94 FinR 3 Albin express 0,8609 Tehin pursiseura Muuronen Elias -- --
Muuronen Elias, Hyöky Göran, Muuronen Esa, Hyöky Riina
- 38 Suvituuli FIN-744 FinR 2 Laxmarin 30 0,8511 LPS Tyyskä Jarno -- --
Tyyskä Pia, Tyyskä Toni, Tyyskä Dan
- 16 Tango L-2093 Retkiluokka Maxi84 0,0000 TePS Seppälä Kari -- --
Pihlajasaari Juho, Kostiainen Olli, Kostianen Jussi
- 71 Tiira FIN-3114 FinR 4 Siesta 32 0,9088 PP-SS Vavuli Timo -- --
Poutiainen Hannu, Westerlund Toni, Raskinen Kari, Salminen Pasi
- 25 Toutain FIN-1907 FinR 1 Sonata 7 0,7525 TePS Kaitila Ilkka -- --
Kaitila Pentti, Mäkipää Veikko
- 48 Vilana² FIN-10370 FinR 3 Bavaria 30 cr 0,8816 JVS Kautto Ari -- --
Oinonen Timo, Ala-Mononen Aleksi, Kovanen Pauli, Keinonen Matti
- 27 Wanda FIN-1489 FinR 1 Finn 26 0,7858 JVS Sillanpää Mikko -- --
, Pakoma Paavo, Pakoma Lauri, Kasurinen Kaisli
- 36 Yagal FIN-1601 FinR 2 Finn Flyer 27r 0,8381 PP-SS Argillander Janne -- --
, Salmensuu Eetu, Gale Henri, Paloniitty Neea, Sinivaara Katariina