17.10.2017 16:20:20

Viralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Päijännepurjehdus

Väliaika: Kärkinen
Tulokset 123 / 123
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 140 Auvo FIN-10926 Urheiluveneet 1,47 Over 33 S- HeiPS Lehtinen Jyri 11:31:29 15:07:32
Lehtinen Harri, Hillberg Petri, Alitalo Tomi, Halmesuo Jari, Ryymin Mikko, Honkavaara Pekka, Ruusunen Teemu, Tuominen Tuukka
2. 128 Tikru FIN-10737 Urheiluveneet 1,37 Flying Tiger Gk JVS Vartiainen Hannu 12:35:04 15:37:34
Haimi Paavo, Unelius Mikko, Ristkari Yrjö, Korkeila Jaakko, Luumi Heikki
3. 141 Flying By FIN-115 M Avoin luokka 1,42 Farrier F-31 -- JVS Vanhala Jari 12:48:46 16:08:38
Vanhala Aki, Toikkanen Mikko, Pudas Vesa, Vanhala Olli
4. 127 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,21 Wind 328 SGV HeiPS Kanninen Kauko 13:00:01 14:57:18
Varmanen Erkki, Kanninen Aulis, Kanninen Anne, Kukkonen Janina, Aho Lassi
5. 138 Pii FIN-11 Avoin luokka 0,00 E Scow --- V-71 Raita Raimo 13:02:01 --
Myrskyranta Ari, Kulmala Mika, Nurmela Juha
6. 121 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SV LPS Kallio Teemu 13:27:22 15:38:09
Kallio Sami, Nevalainen Mikko, Tsutsunen Santtu, Simola Valtteri, Vilkman Joonas
7. 100 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Hämäläinen Heikki 13:32:28 14:55:27
Ahola Kalle, Leppänen Matti, Lindström Riikka
8. 137 Loiskis FIN-2 Urheiluveneet 1,45 E-Scow S- TPS Lumme Ilkka 13:46:59 17:16:42
Nikulainen Jukka, Koivunen Tuomas, Harka Henri
9. 123 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 13:58:20 15:36:31
Sallinen Petri, Leino Eero, Pirinen Jeremias, Honkamäki Veijo
10. 135 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,29 Dynamic-35 SGV JVS Lilja Ilkka 14:09:54 16:41:49
Elivuo Kari, Lilja Ilari, Puhalainen Mikko, Puhalainen Noa
11. 129 Junnu FIN-11144 Urheiluveneet 1,20 J/80 SG HRV Rantanen Jani 14:12:38 16:05:16
Rantanen Tea, Rantanen Jenna, Rantanen Moona
12. 133 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 1,22 Finngulf 335 Mod SGV APS Tast Panu 14:13:08 16:14:59
Tast Jonatan, Tast Silja, Tast Sofia, Paavilainen Matti, Bjurström Rike
13. 136 Descaro FIN-11707 LYS 4 1,27 ILC 30 SGV LPS Selin Jorma 14:22:36 16:46:16
Lindroos Pekka, Wirtanen Jan, Salonen Jouni, Bonsdorff Henry
14. 126 Malla FIN-9174 LYS 4 1,22 Finngulf 335 SGV JVS Nieminen Pentti 14:42:17 16:44:08
Nieminen Ari, Kosloff Lauri, Kosloff Markku
15. 125 Kerttu FIN-844 Urheiluveneet 1,19 J80 Sk TePS Hinskala Juha 14:48:24 16:36:18
Hinskala Onni, Heickell Iivari, Heickell Nestori, Heickell Arthur, Heickell Ida
16. 96 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 SG JVS Sakari Nurmi 14:52:06 16:15:05
Nurmi Heikki, Aalto Otto, Paul Henrik
17. 106 Skywalker FIN-1629 LYS 3 1,13 FinnFlyer31 Cr SGV HeiPS Skyttä Vesa 14:53:57 16:11:41
Ylitalo Sauli, Ojala Petri, Skyttä Juho
18. 80 Ofelia FIN-475 Retkiluokka 1,08 H-vene SK HeiPS Laitinen Janne 15:05:44 15:55:47
Neffling Mia, Laitinen Essi
19. 88 Albertiina FIN-2289 LYS 3 1,14 Banner 28 Raser SGK LPS Mäkelä Eetu 15:17:24 16:40:23
Virintie Visa, Virintie Pasi, Virintie Heikki
20. 77 Muru FIN-899 H-vene 1,08 H-vene S- LPS Boman Juhani 15:21:05 16:11:08
Utter Timo, Saarinen Timo, Salo Juhani
21. 91 Merisiili FIN-738 LYS 3 1,12 Albin Express SK APS Lusila Niilo 15:39:45 16:52:09
Huovinen Antti, Salo Markus, Nieminen Antti
22. 70 Stemma FIN-918 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Koho Mikko 15:42:58 16:33:01
Kanninen Antti, Koho Heikki, Paatola Matti
23. 65 Ankanpoika 3 FIN-885 H-vene 1,08 H-vene LPS Salonen Jaakko 15:44:15 16:34:18
Hillberg Ismo, Eklund Juha
24. 118 Filao FIN-11887 LYS 4 1,21 Beneteau First 35s7 SGV TaPS Rellman Ismo 15:46:24 17:43:41
Rellman Johanna, Rellman Roope, Rellman Teemu, Hynninen Juha, Vääriskoski Riku
25. 76 For Sail FIN-863 H-vene 1,08 H SK JVS Karhusaari Vesa 15:46:44 16:36:47
Taavitsainen Heikki, Koljander Roope, Suutari-Jääskö Eeli
26. 18 Albertina FIN-1 Retkiluokka 1,17 Avance 36 SV TePS Nikkanen Arto 15:47:23 17:25:34
27. 119 Damaris FIN-7009 LYS 4 1,17 Dehler 34 SV HeiPS Laine Esko 15:50:56 17:29:07
Laine Petteri, Kettula Jari, Halme Markus
28. 67 Julia / Autokoulu Juha FIN-907 H-vene 1,08 H S,K JVS Ahonen Juhani 15:52:04 16:42:07
Niekka Ilkka, Keskinen Paavo
29. 120 Chip FIN-3674 LYS 4 1,17 Banner 23 racer LPS Eskola Pekka 16:02:46 17:40:57
Makkula Emil, Jokinen Tuomas, Poikolainen Juho, Poikolainen Markus, Koskinen Veeti
30. 124 Slipfree FIN-11819 LYS 4 1,23 Dufour 34 LR SGV JVS Välimäki Harri 16:04:00 18:10:22
Jamppa Aavisto, Jarkko Hinkkanen, Kalle Kasurinen, Janne Pälvimäki, Mixu Ruosteinen, Lexa Lähteenmäki
31. 97 Carmencita FIN-4311 LYS 3 1,16 Maestro 35 SGV HVS Kalojärvi Juha 16:09:39 17:42:51
Sinivaara Mikko, Dufva Kari, Reinikainen Mika, Autio Jouni
32. 122 Aava FIN 5905 LYS 4 1,23 Guyline 3800 SGV TaPS Valolahti Matti 16:14:34 18:20:56
Juha Vainio, Erkka Ikonen, Ville Salminen, Hanna Valolahti, Jukka Männikkö
33. 116 Squaw II FIN-10356 LYS 4 1,19 First 31.7 SV JVS Äystö Juha 16:15:17 18:03:11
Kivenniemi Antti, Jokinen Ari, Rihto Kimmo
34. 49 Karoliina FIN-1693 LYS 2 1,10 Hydro SGV HeiPS Ilola Heikki 16:17:33 17:18:59
Vesa Kukkonen, Matti Aaltonen, Jukka Hietanen, Essi Ilola, Miia Hietanen
35. 109 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV JVS Mäkelä Ilkka 16:21:33 17:33:57
Leskinen Harri, Siik Olli, Kuisma Heikki
36. 130 Eiri Kehykset FIN-9871 LYS 4 1,24 3/4 ton SGKV TePS Leppänen Anni 16:23:22 18:34:09
Miikkulainen Juha, Ruuse Raido, Aalto Ahti, Kirjavainen Aki, Partanen Veera, Aalto Merja, Uuttu Martti
37. 134 Blue Venture FIN-9853 LYS 4 1,25 X-99 SGKV JVS Harvia Timo 16:28:42 18:43:51
Pietikäinen Harri-Pekka, Niiranen Jarkko, Kangastupa Silja, Alonen Leena, Isosaari Maija, Laitinen Jari
38. 89 Vimma FIN-893 LYS 3 1,11 Albin Express SV APS Pynnönen Olli 16:30:12 17:37:10
Pynnönen Jukka, Pynnönen Markku
39. 92 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SGV LPS Nilsson Jesper 16:37:27 17:55:11
Nilsson Heli, Nilsson Jenny, Harju Matias, Kiilholma Heikki, Kojo Riikka
40. 99 Onff L-4390 LYS 3 1,13 H-323 SGV APS Rantala Börje 16:39:27 17:57:11
Backman Aki, Laakkonen Marko
41. 95 Elina FIN-10938 LYS 3 1,14 Dufour 325 SGV JVS Kiiski Ari 16:47:28 18:10:27
Kiiski Pirkko, Hyytiä Jukka, Hokkanen Ville
42. 87 Silver Moon II FIN-3992 LYS 3 1,13 H-323 SGK HVS Kavén Salla 16:52:05 18:09:49
Itkonen Kari, Hirvonen Ville, Lindström Annukka, Tommila Paula
43. 71 Banzay FIN-887 H-vene 1,08 H-vene LPS Heikkilä Matias 16:52:12 17:42:15
Salo Panu, Heikkilä Janne, Virtanen Kimi
44. 104 Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SGV PP-SS Vavuli Timo 16:58:27 18:26:35
Päivärinne Panu, Kervinen Ykers, Salminen Pasi, Raskinen Kari
45. 85 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 16:59:08 18:32:20
Mellanen Seppo, Mellanen Markku, Hämäläinen Konsta
46. 139 Sigrid Augusta FIN-4001 Avoin luokka 1,24 Hurricane 900 SG- NJK Jönsson Jocce 17:04:00 19:14:47
Jönsson Jonas, Landell Kaj, Saastamoinen Sami
47. 73 Elle FIN-728 H-vene 1,08 H S EMK Talvitie Henrikki 17:07:16 17:57:19
Talvitie Veikko, Rindell Jan
48. 132 l'Amie FIN-3969 LYS 4 1,20 CONTRAST 36 SGV TePS Ekholm Leif 17:12:42 19:05:20
Ekholm Johan, Roos Torsten, Kinnunen Sami
49. 75 Levikarikko FIN-847 H-vene 1,08 H-vene TTPS Rinne Sakari 17:14:30 18:04:33
Momia Jyrki, Mäki Veli-Pekka, Tommila Jukka
50. 79 Minna FIN-744 H-vene 1,08 H-vene S- JVS Pakkarinen Raino 17:23:04 18:13:07
Salerto Sami, Taipale Terho
51. 74 Jias FIN-563 H-vene 1,08 H-vene S- HVS Kavén Jorma 17:25:02 18:15:05
Kavén Jouni, Halme Pyry, Lahdenne Antti
52. 72 Sarvipää FIN-208 H-vene 1,08 H-vene S TePS Järvinen Janne 17:28:19 18:18:22
Järvinen Katariina, Ala-Paavola Tuure
53. 78 Annika FIN-704 H-vene 1,08 H TaPS Turunen Ville 17:28:41 18:18:44
Turunen Eemeli, Vaden Tere, Harju Joonas
54. 110 Charapita FIN-968 LYS 3 1,12 Albin Express SGF JVS Strömmer Juho 17:29:00 18:41:24
Wikgren Jan, Salonen Juho, Löfbacka Antti
55. 82 Shaman 540 H-vene 1,08 H-vene JVS Lauri Kolomainen 17:29:47 18:19:50
Tykkyläinen Sampo, Rikama Essi
56. 98 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,13 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto 17:30:44 18:48:28
Alaja Pertti, Pöyry Jorma
57. 117 Juusiituu 10931 LYS 4 1,18 Finngulf 36 GKVS LPS Sorvali Jukka 17:37:15 19:20:20
Uoti Pekka, Sorvali Paula, Rajala Risto
58. 63 Katrina FIN-14530 Lightning 1,00 Lightning JVS Lehtinen Esko 17:38:53 17:38:53
Lehtinen Onni, Lihavainen Tuukka
59. 115 Amoriina FIN-11391 LYS 4 1,24 Hanse 375 TePS Tommola Hannu 17:39:31 19:50:18
Tommola Raija, Saari Miia, Saari Joni, Lalu Jenni, Saari Arttu
60. 90 Ellinora L-8003 LYS 3 1,13 Elan 33 SGV LPS Kukkonen Janne 17:41:50 18:59:34
Kukkonen Pertti, Valonen Hanna
61. 94 Saphira FIN-128 LYS 3 1,16 SAFIR SGK TePS Makkonen Hannu 17:45:07 19:18:19
Itkonen Jukka, Makkonen Minna
62. 101 Papu FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV HVS Kaijanen Sami 17:46:11 19:09:10
Kaijanen Emma, Kaijanen Liina, Kaijanen Mika, Lidsle Christer
63. 60 Burgundy IV FIN-15415 Lightning 1,00 Lightning TP Pesola Sakari 17:48:54 17:48:54
Tolvanen Arttu, Siira Veera
64. 41 Meritte FIN-6063 LYS 2 1,09 Sunwind 311 SGV APS Mäkinen Hannu 17:50:32 18:46:20
Mäkinen Eerikki, Mäkinen Ukko-Ville
65. 55 Munja Sun Ship II FIN-2744 LYS 2 1,08 Finn Express 83 SG- JVS Kemiläinen Erkki 17:57:59 18:48:02
Vallius Henry, Kemiläinen Tatu, Nyrönen Jouni, Kinnunen Ilkka
66. 86 Ensemble L-5901 LYS 3 1,15 Artina 33 SGV LPS Yrjölä Esa 18:03:04 19:31:12
Yrjölä Ville, Yrjölä Olli-Pekka, Yrjölä Mikko
67. 48 Vilana² FIN-10370 LYS 2 1,11 Bavaria 30 cr SV JVS Kautto Ari 18:05:42 19:12:40
Oinonen Timo, Juutilainen Kimmo, Liukkonen Jukka-Pekka, Kovanen Pauli
68. 107 Baltic Maid FIN-808 LYS 3 1,13 C&C 33 (Baltic 33) SV PP-SS Pöyhönen Jari 18:09:18 19:27:02
Juvonen Petri, Makkula Sami, Nippala Antti, Gale Henri, Mäkelä Juuso
69. 102 Marie FIN-9949 LYS 3 1,14 Bavaria 32 SGV JVS Vekkeli Jari 18:10:40 19:33:39
Vekkeli Hemmo, Viertola Arvo, Salmenkivi Ari, Laakkonen Simo
70. 93 Isola II FIN-084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV JVS Nieminen Niko-Mikko 18:18:52 19:41:51
Honkanen Tuomo, Tirronen Mika, Partanen Veli-Pekka, Ilmonen Mikko
71. 105 Naos FIN-11292 LYS 3 1,15 Beneteau Oceanis 34 SV LPS Kivistö Miikka 18:20:28 19:48:36
Kivistö Teemu, Tsutsunen Roope, Makkula Elis, Kivekäs Olivia, Kivi Linda
72. 31 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Santala Juha 18:24:25 18:56:36
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu
73. 26 Toutain FIN-1907 LYS 1 1,01 Sonata 7 SG TePS Kaitila Ilkka 18:25:00 18:31:41
Kaitila Pentti, Mäkipää Veikko
74. 103 Memories FIN-4235 LYS 3 1,13 H 323 SGV JVS Uvanto timo 18:26:12 19:43:56
Liuha Raine, Uvanto Salla-Riina, Järvinen Olli, Uvanto Juri, Uvanto Jose
75. 61 Nikea FIN-14364 Lightning 1,00 Lightning JVS Salminen Samppa J 18:27:16 18:27:16
Riepponen Marko, Riepponen Rene
76. 66 Vaakalintu FIN-182 H-vene 1,08 H S TePS Glans Ismo 18:36:44 19:26:47
Järvinen Kari, Järvinen Juha
77. 62 Atsula FIN-12258 Lightning 1,00 Lightning SK- JVS Tulomäki Heikki 18:37:25 18:37:25
Juntunen Otto, Hautero Matti
78. 81 Kajo L-528 H-vene 1,08 H S JVS Hilme Jarkko 18:45:25 19:35:28
Karhinen Timo, Hilme Vilma, Hilme Olli
79. 46 Claudia FIN-960 LYS 2 1,09 Jon 30 SGV JVS Aartolahti Antti 18:49:45 19:45:33
Aartolahti Eeva, Keinonen Petri, Keinonen Jussi, Aartolahti-Tikkanen Susanna
80. 68 Hannibal FIN-64 H-vene 1,08 H-vene S, purjenumero 182 TePS Nousiainen Osmo 19:01:02 19:51:05
Toukkari Jari, Heinonen Hannu
81. 56 Filia FIN-3290 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV APS Niemelä Pasi 19:04:38 19:54:41
Niemelä Erja, Saarikko Mia, Wahlman Elsa, Niemelä Aleksi
82. 51 Regina FIN-579 LYS 2 1,08 Botnia 6 SGV JVS Nieminen Jouko 19:10:42 20:00:45
Nieminen Jukka, Jantunen Atte
83. 24 Carusel FIN-6490 LYS 1 1,04 First 235 SG JäPS Tyllilä Kari 19:12:47 19:38:46
Sanaslahti Tuomo, Sillanpää Jarkko
84. 42 Henriitta FIN-8324 LYS 2 1,09 Sunwind 311 GKV PPPS Wilén Jari 19:23:04 20:18:52
Wilen Jari, Oksanen Eero, Korhonen Risto, Korhonen Marika, Rios Rioyo Javier, Oksanen Mona, Suokas Noora
85. 69 Redtube FIN-765 H-vene 1,05 T52899 K, S JVS Honkamäki Olli 19:26:19 19:58:30
Aho Kari, Lehtinen Jani
86. 58 Sea Cloud FIN-2585 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV LPS Anttila Juha 19:27:00 20:17:03
Knuttila Mikko, Uusitalo Pekka, Kaijanen Lasse
87. 44 Albatross FIN-1364 LYS 2 1,10 Targa 96 SGVK TePS Nuutinen Pekka 19:27:22 20:28:48
Nuutinen Aarne, Hyvönen Sami, Hyvönen Joni, Laukkanen Jari
88. 45 Blanca FIN-7551 LYS 2 1,09 Inferno 28 GV LPS Puustinen Jukka 19:27:49 20:23:37
Parikka Ilari, Vaalama Juho, Paljakka Juha
89. 28 Eulalia FIN-1468 LYS 1 0,98 Misil II SG- APS Haapanen Jaakko 19:33:21 19:19:34
Haapanen Mikko, Soininvaara Mikko
90. 57 Bertta FIN-2131 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SGV JVS Niemi Reijo 19:35:19 20:25:22
Hintsa Jari, Niemi Esa
91. 27 Mima 2 L-4611 LYS 1 1,06 Ohlson 29 SGV JäPS Raami Jorma 19:38:40 20:16:55
Raami Jani, Raami Tuomo
92. 33 Carina FIN-5033 LYS 1 1,03 Finn 26 7/8 SGV JVS Ritokallio Ilkka 19:53:08 20:12:49
Arminen Juha, Ritokallio Robert
93. 38 Paulina FIN-269 Hai 1,03 Hai SK LPS Nikander Pancho 19:55:57 20:15:38
Ikävalko Sara, Halla-aho Inkeri
94. 108 Iltatähti FIN-6157 LYS 3 1,13 Elan 31 GV APS Lehtimäki Jukka 20:06:45 21:24:29
Hasari Antti, Kylä-Sipilä Marko
95. 143 Poco Loco 4338 LYS 4 1,21 Dehler 36 cws SGKV TaNS Särkinen Juha 20:23:18 22:20:35
Markkanen Juha, Järvenpää Jukka, Hanki Risto
96. 34 Wanda FIN-1489 LYS 1 1,03 Finn 26 SGV JVS Tuominen Timo 20:27:39 20:47:20
Pakoma Paavo, Lehtinen Ari, Pakoma Kiira, Sillanpää Mikko
97. 17 Tango L-2093 Retkiluokka 0,00 Maxi84 SGV TePS Seppälä Kari 20:31:01 --
Walve Janne, Kostiainen Olli
98. 23 Daphnia FIN-98 LYS 1 0,99 Hallberg P-28 SGF APS Melanen Kari 20:40:53 20:34:03
MELANEN TUIJA, NIEMINEN JUKKA, HOLLMÉN JYRI
99. 64 Judit Polgár 13561 Lightning 1,00 Lightning N Huuskonen Matti 20:54:49 20:54:49
Huuskonen Maija, Kemppainen Erkko, Sallinen Eeva
100. 30 Tuulipursi L-3423 LYS 1 1,03 Finn 26 SGV LPS Juhola Kristiina 21:09:05 21:28:46
Kotamaa Taina, Hinkkanen Tarja, Turtiainen Mirkka
101. 59 Merengue FIN-3170 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SGV APS Koponen Jarmo 21:12:12 22:02:15
Laaksonen Jarkko, Markkanen Aatu
102. 50 Aquarius L-2135 LYS 2 1,09 Targa 101 SGV LPS Seesvaara Pentti 21:25:51 22:21:39
Hannola Eetu, Krohn Thomas, Seesvaara Vesa, Ahava Pasi, Kunnari Anne
103. 25 Kati Maria FIN-2182 LYS 1 1,03 avance 24 SGK JVS Liukkonen Jouni 21:26:07 21:45:48
Liukkonen Jouni, Jokela Ari, Hämäläinen Mika
104. 15 Anastasia L-3044 Retkiluokka 1,03 Guy 27 SGV JVS Heikkilä Ari 21:47:00 22:06:41
Heikkilä Samuel, Mäkinen Antti-Mikko, Heikkilä Pasi
105. 21 Beaulieu FIN-4486 LYS 1 1,02 Avance 245 S G K JVS Renlund Markku 21:50:49 22:04:04
Söderblom Raimo, Lindfors Pirjo, Seppänen Anneli
106. 29 Lilli FIN-9441 LYS 1 0,96 Mikro 550 S,K JVS Hintikka Mauri 22:43:50 22:15:41
Pohjola Kari, Pohjola Sonja
107. 20 Fanny FIN-1138 LYS 1 1,03 Finn 26 SGV HVS Porkka Antti 22:48:56 23:08:37
Hakkarainen Antti, Ihamäki Jukka, Lehtinen Toni
108. 32 Kaija FIN-4254 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SV PP-SS Bondén Heidi 22:53:31 23:19:30
Kiviluoto Liisa, Lähde Annika, Dorsch Mari, Voutilainen Mikko, Voutilainen Laura
109. 22 Anina FIN-11797 LYS 1 0,99 Microtross SGK LäVe Linkopuu Tom 23:00:08 22:53:18
Karppinen Kimmo, Kirjasniemi Jussi
110. 47 Santa Fe FIN-4075 LYS 2 1,09 Targa 101 SGV TePS Laukkanen Juha 23:59:59 24:55:47
Laukkanen Miia, Itkonen Ville, Ahonen Pertti, Peltonen Pertti
111. 14 Seilikki L-2546 Retkiluokka 0,00 GT kryssare GKF Hyppönen Pekka 24:24:44 --
Koskinen Teemu, Nikola Timo, Järvinen Hannu
112. 13 Pelagia FIN-6933 Retkiluokka 0,00 Lohi 34 SGF JVS Leinonen Seppo 24:27:29 --
Marola Juha, Juntunen Lassi, Mikkonen Kauko
113. 16 Spica FIN-8684 Retkiluokka 1,01 Jeanneau Eolia 25 GF Keurusselän pursiseura Kippilä Tero 24:28:49 24:35:30
Kippilä Tero, Perttula Jukka, Kinnunen Risto, Söderlund Sami
114. 35 Telkkä L-1446 LYS 1 1,03 Finn 26 SGF PP-SS Heino Jani 24:37:13 24:56:54
Nivala Iisakki, Nieminen Tuukka, Tamminen Lasse, Sutinen Timo
DNF 131 Blueship FIN-8782 LYS 4 1,19 Finngulf 33 (mod) SGV JVS Silvonen Markku DNF
Ahonen Jukka, Kilpiä Jukka, Kilpiä Eetu, Kilpiä Jesse
DNF 142 Manta FIN M 122 Avoin luokka 0,00 Trimaran Dragonfly 25 SSS Tuominen Mauri DNF
Salmio Risto, Tuominen Juhani
DNF 40 Alma FIN-10406 LYS 2 1,08 Bavaria 30cr SGF JäPS Kaukonen Pekka DNF
Kaukonen Pekka, Rautiainen Ville, Kaukonen Konsta, Kotilainen Teemu
DNF 37 AnnSofie FIN-83 Hai 1,03 Hai SK TePS Jauhiainen Hannu DNF
Piela Ari, Kärnä Esa
DNS 11 Auriga FIN-9304 Retkiluokka 0,00 Jeanneau 36,2 GV JVS Lahti Juha DNS
Kiviniemi Ulla
DNF 10 Maria III L-4939 Retkiluokka 0,00 Jeanneau Espace 800 GKF JäPS Laaksonen Pekka DNF
Laaksonen Pekka, Bots Jan, Lähdesmäki Antti
DNS 36 Marita FIN-253 Hai 1,03 Hai Sgk SSP Kuokkanen Eero DNS
Lauttamus Riitta
DNF 39 Nike FIN-270 Hai 1,03 Hai SK LPS Talvitie Jarno DNF
Martikainen Mika, Virtanen Mikko
DNS 12 Tiikelin Tassu FIN-8410 Retkiluokka 1,09 Sunwind 311 SGV PPPS Lepistö Harri DNS
Pantsu Juha, Ruusuvirta Tero, Uuttu Risto