2.10.2022 22:03:28

Viralliset tulokset luokittain, FinR-aika, luokka FinR 4 (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 25 / 25
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi FinR Seura Kippari Purj.aika FinRating
1. 77 Plan B FIN-10060 FinR 4 Elan 31 0,9059 APS Sipponen Jalmari 08:47:14 08:14:00
Hiltunen Juha, Juden Topi, Sipponen Valtteri
2. 71 Das Boot FIN-11513 FinR 4 Salona 38R 1,0176 JVS Hinkkanen Jarkko 08:19:58 08:25:30
Hinkkanen Johanna, Hinkkanen Eetu, Niemelä Hannu, Aavisto Jari, Siik Olli, Lind Jorma
3. 76 Celavie FIN-8839 FinR 4 Wind 328 0,9501 HeiPS Kanninen Kauko 08:44:27 08:27:39
Varmanen Erkki, Kanninen Aulis, Kanninen Anne, Ylitalo Sauli, Aho Lassi
4. 78 Accelerando FIN-5591 FinR 4 Still 900 0,9036 JVS Pöyhönen Markku 09:04:27 08:30:19
Sallinen Petri, Kulonen Mervi, Pölkki Vesa, Leinonen Seppo
5. 72 RoXina FIN-9699 FinR 4 X-332 0,9572 LPS Kallio Teemu 08:45:57 08:31:38
Kallio Sami, Tsutsunen Santtu, Ojala Petri, Vilkman Joonas
6. 89 Slipfree FIN-11819 FinR 4 Dufour 34LR 0,9372 JVS Välimäki Harri 08:53:31 08:32:04
Pälvimäki Janne, Kasurinen Kalle, Ruuska Tommi, Ruosteinen Mixu, Aartolahti Antti
7. 87 Kerttu FIN-844 FinR 4 J80 0,9355 TePS Tommola Hannu 09:03:53 08:41:49
Niemelä Pasi, Rantanen Jani
8. 110 Aleksantra SWE-61 FinR 4 Dehler 38C 1,0275 TePS Hotakainen Kai 08:34:01 08:42:35
Hotakainen Irja, Tervakangas Konsta, Yrjölä Petri, Yrjölä Martin, Karttunen Taru
9. 105 EkoTeko FIN-11219 FinR 4 Seaquest 36 RP 1,0315 TaPS Valolahti Matti 08:37:51 08:47:37
Vainio Juha, Kahrola Saila, Nikula Helmi, Inkinen Mika
10. 79 Onff L-4390 FinR 4 H-323 0,9044 APS Rantala Börje 09:23:10 08:49:20
Backman Aki, Laakkonen Marko, Kähkönen Esa
11. 82 Echo FIN-47145 FinR 4 Impala 35 0,9099 APS Tast Panu 09:21:08 08:49:27
Paavilainen Matti, Ojala Heli, Kivisilta Kimmo
12. 115 Blueship FIN-8782 FinR 4 Finngulf 33 mod 0,9271 JVS silvonen markku 09:14:57 08:49:47
ahonen Jukka, dediu henri, Dediu horace, kilpiä jukka
13. 84 Lola of Cowes FIN-16966 FinR 4 X-362 Classic 0,9606 APS Mäkinen Eerikki 09:03:37 08:50:29
Hult-Mäkinen Laura, Mäkinen Ukko-Ville, Toivonen Juha, Toivonen Onni
14. 104 Albertiina FIN-2289 FinR 4 Banner 28 Raser 0,9058 LPS Mäkelä Eetu 09:23:59 08:50:42
Ojala Heikki, Virintie Pasi, Virintie Heikki
15. 80 Saphira FIN-128 FinR 4 SAFIR 0,9460 TePS Makkonen Hannu 09:09:53 08:51:37
Linkopuu Tom, Linkopuu Elina
16. 83 Filao FIN-11887 FinR 4 Beneteau First 35.7 0,9506 TaPS Rellman Ismo 09:09:06 08:52:28
Rellman Johanna, Rellman Roope, Viitala Veikka, Rajamäki Iina
17. 86 Lettu FIN-9980 FinR 4 First 36,7 1,0016 Teps Hinskala Juha 08:52:49 08:53:20
Hinskala Onni, Airola Atte, Airola Leevi, Von Bonsdorff Henrik
18. 70 Blue Venture FIN-9853 FinR 4 X-99 0,9839 HVS Porkka Antti 09:05:23 09:00:09
Ihamäki Jukka, Juntunen Raimo, Parkkinen Jarno, Parkkinen Jukka
19. 74 Isola II FIN-084 FinR 4 Sunwind 30 0,9231 JVS Nieminen Niko-Mikko 09:28:21 09:01:42
Honkanen Tuomo, Tirronen Mika, Partanen Veli-Pekka
20. 75 Carmencita FIN-4311 FinR 4 Maestro 35 0,9490 HVS Kalojärvi Juha 09:20:45 09:03:33
Sinivaara Mikko, Ruuth Jani, Reinikainen Mika, Autio Jouni
21. 85 Evita FIN-5877 FinR 4 Selection 37 0,9886 Pp-ss Lassila Ville 09:09:51 09:06:10
Wilhelms Martti, Kontula Martti, Metso Matti, Marttila Perttu, Jääskeläinen Jukka, Iitti Pietu
22. 109 New Deal FIN-6576 FinR 4 Inferno 31 0,9113 LPS Heikkilä Pasi 09:48:12 09:17:03
Mellanen Seppo, Mellanen Pekka, Lindroos Pekka, Haapanen Harry
23. 73 DynaStar FIN-9983 FinR 4 Dynamic-35 1,0259 JVS Lilja Ilkka 09:32:11 09:40:16
Elivuo Kari, Lilja Anssi, Lilja Ilari, Puhalainen Noa
24. 81 Aino FIN-3382 FinR 4 Guyline 95 0,9001 JVS Nurminen Juho 10:56:10 10:20:39
Nurminen Karoliina, Nurminen Pekko, Nurminen Eero, Airaksinen Jani
DNF 88 Riley L3791 FinR 4 First35 0,9701 LPS Harju Matias DNF
Harju Nina, Nilsson Heli, Nilsson Jesper, Ikävalko Sara, Nikander Pancho