9.12.2022 1:27:54

Viralliset tulokset, Ruori-kilpailu, reitti Päijännepurjehdus

Maali: Padasjoki
Tulokset 83 / 83
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi FinR Seura Kippari Purj.aika tasoitettu aika
1. 90 Eclipse FIN-12067 Urheiluveneet Farr 30 1,0553 Heips Hillberg Petri 12:56:43 --
Kirjavainen Jukka, Andersson Katariina, Kalliomäki Janne, Lundström Petter, Stenroos Maria, Eskola Pekka
2. 98 Pii FIN 11 Avoin luokka E-Scow 0,0000 V-71 Raita Raimo 13:01:52 --
Myrskyranta Ari, Nurmela Juha, Kulmala Mika
3. 71 Das Boot FIN-11513 FinR 4 Salona 38R 1,0176 JVS Hinkkanen Jarkko 13:31:10 --
Hinkkanen Johanna, Hinkkanen Eetu, Niemelä Hannu, Aavisto Jari, Siik Olli, Lind Jorma
4. 110 Aleksantra SWE-61 FinR 4 Dehler 38C 1,0275 TePS Hotakainen Kai 13:45:00 --
Hotakainen Irja, Tervakangas Konsta, Yrjölä Petri, Yrjölä Martin, Karttunen Taru
5. 92 Mimosa FIN-529 Urheiluveneet Melges 24 (mod) 1,0034 ESF Mattsson Jan 13:48:45 --
Leppänen Anni, Külaots Reino, Ahlnäs Karen
6. 60 Hattiwatti FIN-3464 FinR 3 Inferno 29 0,8895 JVS Hämäläinen Heikki 13:56:57 --
Ahola Kalle, Leppänen Matti
7. 105 EkoTeko FIN-11219 FinR 4 Seaquest 36 RP 1,0315 TaPS Valolahti Matti 14:07:19 --
Vainio Juha, Kahrola Saila, Nikula Helmi, Inkinen Mika
8. 102 Tigru Fin-10738 Urheiluveneet Ft-10 1,1017 JVS Vartiainen Hannu 14:24:52 --
Jokinen Ari, Korkeila Jaakko, Hirvensalo Ari, Korkeila Rasmus, Räisänen Peppiina
9. 76 Celavie FIN-8839 FinR 4 Wind 328 0,9501 HeiPS Kanninen Kauko 14:25:52 --
Varmanen Erkki, Kanninen Aulis, Kanninen Anne, Ylitalo Sauli, Aho Lassi
10. 72 RoXina FIN-9699 FinR 4 X-332 0,9572 LPS Kallio Teemu 14:27:17 --
Kallio Sami, Tsutsunen Santtu, Ojala Petri, Vilkman Joonas
11. 96 Patu FIN-289 Urheiluveneet Melges 24 0,9987 TaPS Turunen Ville 14:29:10 --
Turunen Eemeli, Harju Joonas, Tuominen Oula-Matti
12. 77 Plan B FIN-10060 FinR 4 Elan 31 0,9059 APS Sipponen Jalmari 14:34:15 --
Hiltunen Juha, Juden Topi, Sipponen Valtteri
13. 64 TaraComplex6 FIN-53 FinR 3 5.5 M 0,8967 LPS Juhonen Roope 14:34:17 --
Heikkilä Janne, Puuperä marianna,
14. 101 RePeto FIN-59 Urheiluveneet Beneteau 25 Platu 0,9276 NJK Astrom Peik 14:38:45 --
Tuompo Joonas, Uusivirta Heidi, Pasik Michal
15. 95 Alice FIN-150 Urheiluveneet Lutra 25 0,9960 SP Juva Ilkka 14:39:44 --
Ritala Markus, Ritala Miika, Idman Johan, Voutilainen Kimmo
16. 86 Lettu FIN-9980 FinR 4 First 36,7 1,0016 Teps Hinskala Juha 14:40:10 --
Hinskala Onni, Airola Atte, Airola Leevi, Von Bonsdorff Henrik
17. 99 Namu FIN-253 Urheiluveneet Melges-24 0,9987 LPS Sorvali Jukka 14:44:27 --
Uoti Pekka, Tommola Tuomas
18. 89 Slipfree FIN-11819 FinR 4 Dufour 34LR 0,9372 JVS Välimäki Harri 14:45:36 --
Pälvimäki Janne, Kasurinen Kalle, Ruuska Tommi, Ruosteinen Mixu, Aartolahti Antti
19. 87 Kerttu FIN-844 FinR 4 J80 0,9355 TePS Tommola Hannu 14:49:29 --
Niemelä Pasi, Rantanen Jani
20. 70 Blue Venture FIN-9853 FinR 4 X-99 0,9839 HVS Porkka Antti 14:56:57 --
Ihamäki Jukka, Juntunen Raimo, Parkkinen Jarno, Parkkinen Jukka
21. 84 Lola of Cowes FIN-16966 FinR 4 X-362 Classic 0,9606 APS Mäkinen Eerikki 14:57:38 --
Hult-Mäkinen Laura, Mäkinen Ukko-Ville, Toivonen Juha, Toivonen Onni
22. 61 Shango FIN-8875 FinR 3 X-79 0,8970 JVS Nurmi Heikki 14:58:21 --
Nurmi Sakari, Nurmi Heikki, Aalto Otto, Echevarria Roberto
23. 78 Accelerando FIN-5591 FinR 4 Still 900 0,9036 JVS Pöyhönen Markku 14:58:45 --
Sallinen Petri, Kulonen Mervi, Pölkki Vesa, Leinonen Seppo
24. 53 Stemma FIN-918 H-vene H-vene 0,8199 JVS Koho Mikko 15:02:15 --
Kanninen Antti, Koho Heikki, Paatola Matti
25. 83 Filao FIN-11887 FinR 4 Beneteau First 35.7 0,9506 TaPS Rellman Ismo 15:07:41 --
Rellman Johanna, Rellman Roope, Viitala Veikka, Rajamäki Iina
26. 91 J70 TAPS SAILING SENTER Gbr 128 Urheiluveneet J 70 0,9221 Taps Lähteenkorva Otto 15:19:41 --
Lehtonen Antti, Isotalo Tero, Lehtonen Karo
27. 85 Evita FIN-5877 FinR 4 Selection 37 0,9886 Pp-ss Lassila Ville 15:20:22 --
Wilhelms Martti, Kontula Martti, Metso Matti, Marttila Perttu, Jääskeläinen Jukka, Iitti Pietu
28. 75 Carmencita FIN-4311 FinR 4 Maestro 35 0,9490 HVS Kalojärvi Juha 15:24:55 --
Sinivaara Mikko, Ruuth Jani, Reinikainen Mika, Autio Jouni
29. 31 Merisiili FIN-738 FinR 2 Albin Express 0,8589 APS Lusila Niilo 15:26:21 --
Huovinen Antti, Salo Markus, Valonen Vesa
30. 82 Echo FIN-47145 FinR 4 Impala 35 0,9099 APS Tast Panu 15:27:17 --
Paavilainen Matti, Ojala Heli, Kivisilta Kimmo
31. 104 Albertiina FIN-2289 FinR 4 Banner 28 Raser 0,9058 LPS Mäkelä Eetu 15:28:33 --
Ojala Heikki, Virintie Pasi, Virintie Heikki
32. 94 Ursula GBR -1 Urheiluveneet J 70 0,9221 SC Tampereen Pursiseura Rajamäki Teemu 15:28:57 --
Pohjalainen Sara, Kalliomäki Mikko, Nousiainen Esa
33. 73 DynaStar FIN-9983 FinR 4 Dynamic-35 1,0259 JVS Lilja Ilkka 15:29:34 --
Elivuo Kari, Lilja Anssi, Lilja Ilari, Puhalainen Noa
34. 115 Blueship FIN-8782 FinR 4 Finngulf 33 mod 0,9271 JVS silvonen markku 15:31:01 --
ahonen Jukka, dediu henri, Dediu horace, kilpiä jukka
35. 50 Ankanpoika 3 Fin - 885 H-vene H - Vene 0,8199 LPS Salonen Jaakko 15:32:22 --
Virtanen Kimi, Sandell Jussi, Nyman Aksel
36. 54 Elle II FIN-866 H-vene H-Vene 0,8199 LPS Talvitie Henrikki 15:32:23 --
Talvitie Veikko, Kytönen Petteri
37. 51 Muru FIN-899 H-vene H-vene 0,8199 LPS Boman Juhani 15:38:38 --
Utter Timo, Salo Juhani, Sandell Lasse
38. 39 Blåbär FIN-1039 FinR 2 Albin Express 0,8589 JVS Strömmer Juho 15:38:42 --
Strömmer Juho, Wikgren Jan, Nurmela Kirsikka, Saarikoski Olli, Saarikoski Kaarlo
39. 24 Nina-Charlotta II FIN-1465 FinR 1 Finnflyer 27 0,8183 HeiPS Santala Juha 15:39:46 --
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
40. 79 Onff L-4390 FinR 4 H-323 0,9044 APS Rantala Börje 15:42:02 --
Backman Aki, Laakkonen Marko, Kähkönen Esa
41. 38 Celeste FIN -296 FinR 2 Albin Express 0,8589 LPS Sahiluoto Ahti 15:42:36 --
Peippo Paavo, Malmström Kari
42. 55 Cascade FIN-961 H-vene H-vene 0,8199 JVS Winqvist Stefan 15:52:10 --
Ahonen Juha, Renvall Alf
43. 74 Isola II FIN-084 FinR 4 Sunwind 30 0,9231 JVS Nieminen Niko-Mikko 15:55:21 --
Honkanen Tuomo, Tirronen Mika, Partanen Veli-Pekka
44. 42 Burgundy III FIN-15331 Lightning Lightning 0,0000 TP Pesola Sakari 15:56:09 --
Tolvanen Arttu, Kuisma Saara
45. 80 Saphira FIN-128 FinR 4 SAFIR 0,9460 TePS Makkonen Hannu 15:57:41 --
Linkopuu Tom, Linkopuu Elina
46. 22 Toutain FIN-1907 FinR 1 Sonata 7 0,7549 TePS Kaitila Ilkka 15:58:24 --
Asiala Mikko, Mäkipää Veikko
47. 106 Nike FIN-270 H-vene Hai 0,8199 LPS Talvitie Jarno 15:59:23 --
Martikainen Mika, Kotro Juha-Pekka
48. 30 Anni FIN-7518 FinR 2 Maxi Fenix 0,8504 LVS Peltokorpi Päiviö 16:06:58 --
Partanen Mikko, Haataja Matti, Peltokorpi Lotta
49. 33 Karoliina FIN-1693 FinR 2 Hydro 0,8555 HeiPS Ilola Heikki 16:08:07 --
Vesa Kukkonen, Jukka Hietanen, Miia Hietanen, Aaltonen Matti, Ilola Essi
50. 107 Sting 94 FinR 2 Albin express 0,8589 Tehin pursiseura Muuronen Elias 16:09:58 --
Lilja Patrik, Lilja Henrik, Nurmi Tuomas
51. 111 ForSail FIN-863 H-vene H 0,8199 JVS Karhusaari Vesa 16:10:56 --
SuutariJääskö Eeli, Kolmoinen Lauri
52. 109 New Deal FIN-6576 FinR 4 Inferno 31 0,9113 LPS Heikkilä Pasi 16:17:02 --
Mellanen Seppo, Mellanen Pekka, Lindroos Pekka, Haapanen Harry
53. 34 Vimma FIN-893 FinR 2 Albin Express 0,8528 APS Pynnönen Jukka 16:19:10 --
Pynnönen Markku, Pynnönen Jari, Pynnönen Mirja, Pynnönen Kati, Karjalainen Liia
54. 56 Elvis FIN-465 H-vene H-vene 0,8199 LPS Olli Kyyhkynen 16:25:55 --
Leinonen Jari, Liisanantti Harri
55. 66 Vilana² FIN-10370 FinR 3 Bavaria 30 cr 0,8766 JVS Kautto Ari 16:49:17 --
Ylitolva Tony, Alamononen Aleksi, Keinonen Matti, Leppänen Antti,
56. 41 Gamma FIN-14638 Lightning Lightning 0,0000 TP Leppänen Arttu 16:52:39 --
Saarni Aleksi, Björkestam Julia
57. 49 BURDUNGY IV FIN-15415 Lightning Lightning 0,0000 tp bollström joonas 17:02:51 --
Laurila Oskari, Kortelainen Tatu
58. 67 Kesäheila H-vene A60574 0,8199 Lahden purjehdusseura Uimonen Viiri 17:15:51 --
Ollberg Liisa, Uimonen Teemu, Haapanen Kuutti
59. 116 Hempukka FIN-718 H-vene H-vene 0,8199 Veli-Matti Lepistö 17:17:30 --
Pasini Marco, Ahonen Kimmo
60. 112 Wakan Tanka FIN-14406 Lightning Lightning 0,0000 Kaplas Jari 17:40:45 --
Belov Vladimir, Saavalainen Tiina
61. 44 Porkkana Fin 14179 Lightning Lightning 0,0000 Marjaniemen purjehtijat Rantanen Mikko 17:45:34 --
Mattila Jukka, Mattila Max
62. 35 Augusta NF 9777 FinR 2 NF-30 0,8583 Ala-Keiteleen pursiseura Pekonen Samu 17:52:05 --
Eskelinen Laura, Hannula Tero, Kentta Matti
63. 47 Mariet 2002 Finn Express 83 FE83 0,8324 Lehtola Akseli 17:54:46 --
Laasasenaho Ida, Lius Jarmo, Mäkinen Hannu
64. 36 Albatross FIN-1364 FinR 2 Targa 96 (mod) 0,8597 TePS Nuutinen Pekka 17:58:55 --
Hyvönen Sami, Hyvönen Joni, Laukkanen Jari, Nuutinen Aarne
65. 48 Sea Cloud FIN-2585 Finn Express 83 Finn Express 83 0,8324 LPS Anttila Juha 18:07:42 --
Uusitalo Pekka, Mattila Olli, Mattila Pepe
66. 97 Ellinora L-8003 Avoin luokka Elan 33 0,0000 HKVP Kukkonen Janne 18:20:39 --
Kukkonen Pertti, Kukkonen Hanna, Salonen Tommi, Kukkonen Anni
67. 40 Yagal FIN-1601 FinR 2 Finn Flyer 27r 0,8319 PP-SS Argillander Janne 18:32:25 --
Salmensuu Eetu, Gale Henri, Paloniitty Neea, Laurell Joni
68. 81 Aino FIN-3382 FinR 4 Guyline 95 0,9001 JVS Nurminen Juho 18:33:23 --
Nurminen Karoliina, Nurminen Pekko, Nurminen Eero, Airaksinen Jani
69. 46 Merengue FIN-3170 Finn Express 83 Finn Express 83 0,8324 APS Koponen Jarmo 18:37:27 --
Arrenius Paula, Markkanen Aatu
70. 113 Flüggå?nk?€chiœßøl?ên FIN 14352 Lightning Lightning 0,0000 Tuusulanjärven Purjehtijat RY Soukka Nico 18:59:19 --
Aalto Esko, Kokko Petri
71. 23 Tuulipursi L-3423 FinR 1 Finn 26 0,7975 LPS Juhola Kristiina 19:06:21 --
Mäki Kati, TuelIn Linn, Tamminen Taina
72. 45 Bertta FIN 2131 Finn Express 83 Finn Express 83 0,8324 JVS Niemi Reijo 19:20:48 --
Hintsa Jari, Hintsa Kaapro
73. 93 Aaltojen kukka FIN 12050 Urheiluveneet Omavalmiste 0,9072 JäPS Tyllilä Kari 19:31:34 --
Sanaslahti Tuomo, Sillanpää Arttu, Sillanpää Jarkko
74. 114 Judit Polgár 13561 Lightning Lightning 0,0000 N Huuskonen Matti 19:35:04 --
Huuskonen Maija, Ruotsalainen Mikko, Reinman Valtteri
75. 65 Santa Fe FIN-4075 FinR 3 Targa 101 0,8990 KöyPS Laukkanen Juha 22:21:11 --
Laukkanen Miia, , Peltonen Pertti, Pajunen Joonas, Rautio Jarmo, Itkonen Ville,
76. 25 Telkkä FIN-1446 FinR 1 FIN 26 0,7801 Partiopurjehtijat Sutinen Timo 22:37:24 --
Nivala Iisakki, Herola Matti, Kinnunen Topi
DNF 100 Auvo FIN-10926 Urheiluveneet Over 33 1,3285 HeiPS Lehtinen Jyri DNF
Lyden Anssi, Baggström Christer, Alitalo Tomi, Halmesuo Jari, Ryymin Mikko, Alitalo Emilia, Heinonen Kim, Rinkinen Mikko
DNF 88 Riley L3791 FinR 4 First35 0,9701 LPS Harju Matias DNF
Harju Nina, Nilsson Heli, Nilsson Jesper, Ikävalko Sara, Nikander Pancho
DNS 63 Meritte FIN-6063 FinR 3 Sunwind 311 0,8780 APS Mäkinen Hannu DNS
DNF 62 Selena FIN-6322 FinR 3 Inferno 28 0,8750 TePS Glans Ismo DNF
Glans Greetta, Kansonen Pertti, Maja Patric, Pirkkalainen minnaleena
DNS 57 Lotus 2 Fin- 879 H-vene H vene 0,8199 Espoon Merenkävijät Valtari Kai DNS
Valtari Jari, Eklund Henrik
DNF 108 Suvituuli FIN-744 FinR 2 Laxmarin 30 0,8513 LPS Tyyskä Jarno DNF
Tyyskä Pia, Tyyskä Dan, Tyyskä Robert, Simola Hugo
DNF 32 Manatee FIN-8486 FinR 1 Artina 29 0,8094 Asikkalan pursiseura Erkola Pekka DNF
Erkola Janni, Erkola Jesse, Keinonen Antti,