28.9.2021 17:07:16

Viralliset tulokset, Ruori-kilpailu, reitti Päijännepurjehdus

Maali: Padasjoki
Tulokset 82 / 82
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi FinR Seura Kippari Purj.aika tasoitettu aika
1. 112 Auvo FIN-10926 Urheiluveneet Over 33 1,2038 HeiPS Lehtinen Jyri 10:50:55 --
Lehtinen Harri, Honkavaara Pekka, Alitalo Tomi, Halmesuo Jari, Ryymin Mikko, Tuominen Tuukka, Heinonen Kim, Salo Panu
2. 118 Flying By FIN-115 M Avoin luokka Farrier F-31 0,0000 JVS Vanhala Jari 11:26:47 --
Toikkanen Mikko, Pudas Vesa
3. 107 Mimosa FIN-529 Urheiluveneet Melges 24 (mod) 0,9922 ESF Mattsson Jan 11:39:19 --
Leppänen Anni, Külaots Reino, Ahlnäs Karen
4. 115 Pii FIN-11 Avoin luokka E- Scow 0,0000 V-71 Raita Raimo 11:44:34 --
Myrskyranta Ari, Kulmala Mika, Nurmela Juha
5. 111 Tigru Fin-10738 Urheiluveneet Ft-10 1,1025 JVS Vartiainen Hannu 11:48:14 --
Hokkanen Ville, Ylönen Olga, Vanhala Aki, Korkeila Jaakko, Jokinen Ari
6. 68 Das Boot FIN-11513 FinR 4 Salona 38 1,0141 JVS Hinkkanen Jarkko 12:02:37 --
Hinkkanen Johanna, Hinkkanen Eetu, Juutilainen Kimmo, Niemelä Hannu, Aavisto Jari
7. 110 Eclipse FIN-12067 Urheiluveneet Farr 30 1,0562 Heips Hillberg Petri 12:31:30 --
Kirjavainen Jukka, Joona Riikka, Moliis Sanna, Haartti Julius, Lindblom William, Andersson Katariina
8. 54 Hattiwatti FIN-3464 FinR 3 Inferno 29 0,8921 JVS Ahola Kalle 12:53:55 --
Hämäläinen Heikki, , Lindström Riikka, Leppänen Matti
9. 73 Celavie FIN-8839 FinR 4 Wind 328 0,9505 HeiPS Kanninen Kauko 13:18:19 --
Varmanen Erkki, Kanninen Aulis, Kanninen Anne, Kukkonen Janina, Aho Lassi
10. 67 RoXina FIN-9699 FinR 4 X-332 0,9579 LPS Kallio Teemu 13:18:43 --
Kallio Sami, Tsutsunen Santtu, Tsutsunen Roope, Simola Valtteri
11. 117 Raili FIN-30 Avoin luokka 6mR 0,0000 HSS Korkman Kari 13:20:22 --
Lieto Jarmo, Kiho Jani, Nisunen Petteri, Solla Jaakob
12. 57 EkoTeko FIN-11219 FinR 4 Seaquest 36 RP 1,0391 TaPS Valolahti Matti 13:25:55 --
Miikkulainen Juha, Vainio Juha, Kahrola Saila, Nikula Helmi, Inkinen Mika, Selin Maria, Tarula Samuli
13. 106 Patu FIN-289 Urheiluveneet Melges 24 0,9976 TaPS Turunen Ville 13:26:08 --
Turunen Eemeli, Harju Joonas, Joutsen Jari, Tuominen Oula-Matti
14. 58 Namu FIN-742 Urheiluveneet Melges-24 0,9958 LPS Sorvali Jukka 13:27:57 --
Uoti Pekka, Tommola Tuomas
15. 75 Blue Venture FIN-9853 FinR 4 X-99 0,9863 HVS Porkka Antti 13:39:03 --
Ihamäki Jukka, Juntunen Raimo, Parkkinen Jarno, Parkkinen Jukka
16. 99 Stemma FIN-918 H-vene H-vene 0,8263 JVS Koho Mikko 13:42:54 --
Kanninen Antti, Koho Heikki, Paatola Matti
17. 72 Accelerando FIN-5591 FinR 4 Still 900 0,9227 JVS Pöyhönen Markku 13:43:41 --
Sallinen Petri, Kulonen Mervi, Riihonen Kauno, Kröger Veli-Pekka
18. 61 Slipfree FIN-11819 FinR 4 Dufour 34LR 0,9421 JVS Välimäki Harri 13:52:58 --
Pälvimäki Janne, Kasurinen Kalle, Ruuska Tommi, Aartolahti Antti
19. 64 Filao FIN-11887 FinR 4 Beneteau First 35.7 0,9474 TaPS Rellman Ismo 13:57:34 --
Rellman Johanna, Rellman Roope, Rellman Teemu, Tuomainen Niina, Viitala Veikka, Rajamäki Iina
20. 60 Blueship FIN-8782 FinR 4 Finngulf 33 (mod) 0,9228 JVS silvonen Markku 13:58:37 --
Dediu Horace, Eerola Hanna, Wikgren Jan,
21. 74 Shango FIN-8875 FinR 4 X-79 0,9025 JVS Nurmi Heikki 14:00:00 --
Nurmi Sakari, Nurmi Heikki, Aalto Otto
22. 100 Muru FIN-899 H-vene H-vene 0,8263 LPS Boman Juhani 14:01:33 --
Utter Timo, Saarinen Timo, Salo Juhani
23. 96 For Sail FIN-863 H-vene H 0,8263 JVS Karhusaari Vesa 14:03:40 --
Taavitsainen Heikki, Kolomainen Lauri
24. 104 Ankanpoika III FIN-855 H-vene H-vene 0,8263 Lahden purjehdusseura Salonen Jaakko 14:05:08 --
Virtanen Lauri, Virtanen Kimi, Alitalo Emppu
25. 35 Karoliina FIN-1693 FinR 2 Hydro 0,8592 HeiPS Ilola Heikki 14:09:11 --
Vesa Kukkonen, , Jukka Hietanen, Miia Hietanen
26. 78 Evita FIN-5788 FinR 4 Selection 37 0,9913 PP-SS Hietanen Mikko 14:10:18 --
Salonen Aleksi, Naukkarinen Siiri, Karsten Aimo, Marttila Perttu, Wilhelms Martti, Wilhelms Amanda, Niemelä Markus, ,
27. 47 Echo FIN-47145 FinR 3 Impala 35 0,8981 APS Tast Panu 14:12:26 --
Pakarinen Timo, Karevaara Marko, Eloranta Aki, Paavilainen Matti
28. 59 Elina FIN-10938 FinR 4 Dufour 325 0,9138 JVS Kiiski Ari 14:14:17 --
Kiiski Anna, Kiiski Pirkko, Janhonen Laura, Haimi Paavo
29. 66 Lola of Cowes FIN-16966 FinR 4 X-362 Classic 0,9880 APS Mäkinen Eerikki 14:15:35 --
Hult-Mäkinen Laura, Mäkinen Ukko-Ville, Mäkinen Hannu, Mäkinen Terttu
30. 109 J70 TAPS SAILING SENTER Gbr 128 Urheiluveneet J 70 0,9213 Taps Lähteenkorva Otto 14:28:01 --
Rajamäki Teemu, Isotalo Tero, Teräsmies Tommi
31. 56 Albertiina FIN-2289 FinR 4 Banner 28 Raser 0,9329 LPS Mäkelä Eetu 14:29:22 --
Virintie Annakaisa, Virintie Pasi, Virintie Heikki
32. 97 Lotus 2 Fin- 879 H-vene H vene 0,8263 Espoon Merenkävijät Valtari Kai 14:35:20 --
Valtari Jari, Eklund Henrik
33. 53 Skywalker FIN-1629 FinR 3 FinnFlyer31 Cr 0,8890 HeiPs Skyttä Vesa 14:38:08 --
Ylitalo Sauli, Ojala Petri, , Peltonen Juha
34. 113 Chip FIN-3674 Urheiluveneet Banner 23 racer 0,9446 LPS Makkula Emil 14:38:10 --
Niemi Andreas, Eskola Pekka, Riipinen Aleksi, Poikolainen Markus, Koskinen Veeti
35. 95 Elle II FIN-866 H-vene H-Vene 0,8263 EMK Talvitie Henrikki 14:40:45 --
Talvitie Jarno, Talvitie Elsa
36. 76 Riley L3791 FinR 4 First35 0,9706 LPS Harju Matias 14:51:17 --
Harju Nina, Nilsson Heli, Nilsson Jesper, Ikävalko Sara, Nikander Pancho
37. 63 Saphira FIN-128 FinR 4 SAFIR 0,9383 TePS Makkonen Hannu 14:54:54 --
Linkopuu Tom, , Linkopuu Elina
38. 84 Nikea FIN-14364 Lightning Lightning 1,0000 JVS Salminen Samppa J 14:57:01 --
Luumi Heikki, Ahola Janne
39. 77 Carmencita FIN-4311 FinR 4 Maestro 35 0,9485 HVS Kalojärvi Juha 14:58:47 --
Sinivaara Mikko, Ruuth Jani, Reinikainen Mika, Autio Jouni
40. 26 Nina-Charlotta II FIN-1465 FinR 2 Finnflyer 27 0,8228 HeiPS Santala Juha 15:04:02 --
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
41. 39 Anni FIN-7518 FinR 2 Maxi Fenix 0,8543 AKPS Peltokorpi Päiviö 15:04:22 --
Partanen Mikko, Keränen Juho, Partanen Eero
42. 101 jias fin-563 H-vene H-vene 0,8263 HVS kaven jorma 15:05:28 --
Kavén Jouni, Sikiö Timo
43. 83 Burgundy III FIN-15331 Lightning Lightning 1,0000 TP Pesola Sakari 15:07:36 --
Tolvanen Arttu, Kuisma Saara
44. 82 Burgundy IV FIN-15415 Lightning Lightning 1,0000 TP Risto Pesola 15:08:29 --
Kämäräinen Henri, Valonen Arttu
45. 62 New Deal FIN-6576 FinR 4 Inferno 31 0,9113 LPS Heikkilä Pasi 15:14:57 --
Mellanen Seppo, Mellanen Markku, Selin Jorma, Lindroos Pekka
46. 70 DynaStar FIN-9983 FinR 4 Dynamic-35 1,0195 JVS Lilja Ilkka 15:18:05 --
puhalainen mikko, Puhalainen Liisa, Puhalainen Mea, Puhalainen Noa, Lilja Ilari
47. 52 Onff L-4390 FinR 4 H-323 0,9119 APS Rantala Börje 15:27:06 --
Backman Aki, Laakkonen Marko, Kähkönen Esa
48. 71 Tiira FIN-3114 FinR 4 Siesta 32 0,9088 PP-SS Vavuli Timo 15:33:20 --
Poutiainen Hannu, Westerlund Toni, Raskinen Kari, Salminen Pasi
49. 81 Kikka 5552 Lightning Lightning 1,0000 WSF Pettersson Mikael 15:38:01 --
Niiranen Osmo, Virta Olli
50. 25 Toutain FIN-1907 FinR 1 Sonata 7 0,7525 TePS Kaitila Ilkka 15:43:16 --
Kaitila Pentti, Mäkipää Veikko
51. 79 Papu FIN8084 FinR 4 Sunwind 30 0,9216 HVS Kaijanen, Sami 15:44:37 --
Kaijanen Emma, Kaijanen Liina, Kotro Marita
52. 65 Aino FIN-3382 FinR 4 Guyline 95 0,9039 JVS Nurminen Juho 15:49:35 --
Nurminen Karoliina, Nurminen Pekko, Nurminen Eero, Airaksinen Jani, Kantola Eemeli,
53. 40 Munja sunship ll Fin2744 FinR 2 Finexpres83 0,8380 jvs Vallius Henry 15:52:20 --
Kemiläinen Erkki, Kemiläinen Aino, Vallius Linnea
54. 80 Gamma FIN-14638 Lightning Lightning 1,0000 TP Leppänen Arttu 15:56:16 --
Donner Julius, Bollström Joonas
55. 36 Yagal FIN-1601 FinR 2 Finn Flyer 27r 0,8381 PP-SS Argillander Janne 15:58:23 --
, Salmensuu Eetu, Gale Henri, Paloniitty Neea, Sinivaara Katariina
56. 98 Meri Kalhu FIN-548 H-vene H 0,8263 DMSK Lukkari Juha 16:07:34 --
Hakala Merja, Saari Mika
57. 51 Sting 94 FinR 3 Albin express 0,8609 Tehin pursiseura Muuronen Elias 16:11:56 --
Muuronen Elias, Hyöky Göran, Muuronen Esa, Hyöky Riina
58. 33 Regina FIN-579 FinR 2 Botnia 6 0,8577 JVS Nieminen Jouko 16:12:34 --
Nieminen Jukka, Nieminen Mikko
59. 49 Blanca FIN-7551 FinR 3 Inferno 28 0,8778 LPS Puustinen Marjaana 16:12:41 --
Lindström Annukka, Kavén Salla, Hirvonen Soili, Närkki Miia, Vartio Kaisa
60. 30 AnnSofie FIN 83 FinR 1 Hai 0,8059 TePS Jauhiainen Hannu 16:12:56 --
Piela Ari, Kärnä Esa
61. 48 Vilana² FIN-10370 FinR 3 Bavaria 30 cr 0,8816 JVS Kautto Ari 16:16:37 --
Oinonen Timo, Ala-Mononen Aleksi, Kovanen Pauli, Keinonen Matti
62. 108 No Worries FIN-11781 Urheiluveneet Phileas 5.70 open 0,8442 APS Arjanne Jyrki 16:21:10 --
Kariola Anssi, Pihlaja Kimmo
63. 29 Eulalia FIN-1468 FinR 1 Misil II 0,7936 APS Haapanen Jaakko 16:31:49 --
Haapanen Mikko, Soininvaara Mikko
64. 85 Lola L-12908 Lightning Lightning 1,0000 JVS Tuomas Nurmi 16:37:25 --
Lilja Henrik, Lilja Patrik
65. 91 Sea Cloud FIN-2585 Finn Express 83 Finn Express 83 0,8380 LPS Anttila Juha 16:53:22 --
Mattila Pertti, Uusitalo Pekka, Mattila Olli
66. 103 Minna FIN-638 H-vene H-vene 0,8263 JVS Pekkarinen Raino 16:53:37 --
Salerto Sami, Taipale Terho
67. 45 Sophie Fin-4729 FinR 4 Maxi Mixer 0,9189 JäPs Rantala Pekka 17:07:00 --
Rantala Taina, Vihijärvi Tuula, Vihijärvi Sakari
68. 37 Albatross FIN-1364 FinR 3 Targa 96 0,8620 TePS Nuutinen Pekka 17:26:26 --
Hyvönen Sami, Laukkanen Jari, Hyvönen Joni
69. 90 Nita FIN-2625 Finn Express 83 Finn Express 83 0,8380 JVS Jalli Ilari 17:52:18 --
Eloranta Sampsa, Jalli Ari, Eloranta Henri
70. 92 Bertta FIN 2131 Finn Express 83 Finn Express 83 0,8380 JVS Niemi Reijo 18:03:48 --
Hintsa Jari, Hintsa Kaapro
71. 44 Manatee (ex Eläköön) FIN-8486 Avoin luokka Artina 29 0,0000 Asikkalan pursiseura Erkola Pekka 18:12:12 --
Erkola Janni, Erkola Jesse, Keinonen Antti, Kunnas Nina
72. 86 Judit Polgár 13561 Lightning Lightning 1,0000 N Huuskonen Matti 18:15:01 --
, Ruotsalainen Minttu, Ruotsalainen Mikko
73. 87 Flüggå?nk?€chiœßøl?ên FIN 14352 Lightning Lightning 1,0000 Tuusulanjärven Purjehtijat RY Soukka Nico 18:40:21 --
Nieminen Jarkko, Cusack Johnny
74. 93 Rosita 42 Finn Express 83 Finn Express 83 0,8380 PPPS Kuorikoski Joonas 18:44:35 --
Peuranheimo Peik, Saari Arttu, Rytkönen Lauri
75. 28 Tuulipursi L-3423 FinR 1 Finn 26 0,7858 LPS Juhola Kristiina 18:53:48 --
Tamminen Taina, Hinkkanen Tarja, Strang Anna-stina
76. 27 Wanda FIN-1489 FinR 1 Finn 26 0,7858 JVS Sillanpää Mikko 19:36:46 --
, Pakoma Paavo, Pakoma Lauri, Kasurinen Kaisli
77. 46 Henriitta FIN-8324 FinR 3 Sunwind 311 0,8807 PPPS Wilén Jari 20:15:26 --
Hartikainen Janne, Oksanen Eero, Suokas Noora, Oksanen Mona
78. 38 Suvituuli FIN-744 FinR 2 Laxmarin 30 0,8511 LPS Tyyskä Jarno 21:33:38 --
Tyyskä Pia, Tyyskä Toni, Tyyskä Dan
79. 34 Matilda II FIN-826 FinR 2 Shipman 28 0,8400 RauV Suviola Teuvo 23:18:34 --
Suviola Irmeli, Suviola Mikael, Suviola Helmi, Suviola Vilho, Suviola Toivo
DNC 105 Aaltojen kukka FIN 12050 Urheiluveneet Omavalmiste 0,9164 JäPS Tyllilä Kari DNC
Sillanpää Jarkko, N N
DNS 160 Avenla Oy Urheiluveneet Avenla 0,0002 Oy Avenla DNS
DNC 50 Meritte FIN-6063 FinR 3 Sunwind 311 0,8807 APS Mäkinen Hannu DNC