19.10.2018 4:55:44

Epäviralliset tulokset, Ruori-kilpailu, reitti Päijännepurjehdus

Maali: Padasjoki
Tulokset 102 / 102
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka LYS Tyyppi SGV Seura Kippari Purj.aika LYS-aika
1. 133 Auvo FIN-10926 Urheiluveneet 1,47 Over 33 S- HeiPS Lehtinen Jyri 13:20:00 17:40:54
Lehtinen Harri, Hillberg Petri, Alitalo Tomi, Halmesuo Jari, Ryymin Mikko, Honkavaara Pekka, Ruusunen Teemu, Tuominen Tuukka, Heinonen Kim, Boman Mikko, Lehtinen Aaro, Ruusunen Teemu
2. 136 Flying By FIN-115 M Avoin luokka 1,42 Farrier F-31 -- JVS Vanhala Jari 14:46:24 18:47:45
Vanhala Aki, Toikkanen Mikko, Pudas Vesa
3. 137 Pii FIN-11 Avoin luokka 1,43 E Scow --- V-71 Raita Raimo 14:57:34 19:02:56
Myrskyranta Ari, Kulmala Mika, Tuuri Jaana
4. 124 Aleksantra SWE-61 LYS 4 1,33 Dehler 38C SKV TePS Hotakainen Kai 15:13:02 18:35:30
Hotakainen Julius, Kämäri Mikko, Suikki Miska, Yrjölä Petri, Hotakainen Irja
5. 130 Tigru FIN-10738 Urheiluveneet 1,37 Flying Tiger 10m Skv JVS Vartiainem Hannu 15:13:16 18:53:39
Haimi Paavo, Hokkanen Ville, Ruosteinen Miksu, Luumi Heikki,
6. 120 RoXina FIN-9699 LYS 4 1,24 X-332 SV LPS Kallio Teemu 15:18:01 17:55:57
Kallio Sami, Nevalainen Mikko, Snickeri Sami, Tsutsunen Santtu
7. 138 Melges FIN-670 Urheiluveneet 1,27 Melges 24 SK HSK Laiho Aki 15:23:50 18:17:19
Eloranta Eero, Siren Jukka, Hjelm Aku
8. 134 Alice FIN-150 Urheiluveneet 1,26 Lutra 25 S- SP Juva Ilkka 15:25:23 18:13:46
Ritala Markus, Ritala Miika, Idman Johan, Toivonen Tero
9. 109 Celavie FIN-8839 LYS 4 1,21 Wind 328 SV HeiPS Kanninen Kauko 15:31:31 17:53:08
Varmanen Erkki, Kanninen Aulis, Kanninen Anne, Kukkonen Janina, Aho Lassi
10. 132 Loiskis FIN-2 Urheiluveneet 1,45 E-Scow G- TPS Lumme Ilkka 15:40:15 19:53:29
Nikulainen Jukka, Koivunen Tuomas, Harka Henri
11. 119 Lettu III FIN-9980 LYS 4 1,28 First 36,7 SGV HVS Lindholm Harri 15:45:14 18:43:44
Liisanantti Harri, Vuori Ykä, Lehtinen Kalevi, Tikkinen Kari
12. 94 Hattiwatti FIN-3464 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGV JVS Ahola Kalle 15:52:03 17:32:16
Hämäläinen Heikki, Niskanen Timo, Leppänen Matti
13. 131 Patu FIN-289 Urheiluveneet 1,27 Melges 24 S TaPs Turunen Ville 16:02:24 18:55:53
Turunen Eemeli, Harju Joonas, Vaden Tere, Karjalainen Jussi
14. 118 DynaStar FIN-9983 LYS 4 1,29 Dynamic-35 SGV JVS Lilja Ilkka 16:03:35 19:07:02
Elivuo Kari, Lilja Anssi, Puhalainen Mikko, Puhalainen Noa, Lilja Katri
15. 110 Tikkunekku FIN-9820 LYS 4 1,22 Finngulf 335 Mod SGV APS Tast Panu 16:06:46 18:33:55
Tast Silja, Tast Sofia, Tast Jonatan, Paavilainen Matti, Airola Niiles, Koskinen Tommi
16. 112 Descaro 11707 LYS 4 1,27 ILC 30 LPS Selin Jorma 16:09:25 19:02:54
Lindroos Pekka, Salonen Jouni, Wirtanen Jan
17. 116 Junnu FIN-11144 LYS 4 1,21 J/80 SG HRV Rantanen Jani 16:09:59 18:31:36
Rantanen Tea, Rantanen Jenna, Rantanen Moona
18. 106 Accelerando FIN-5591 LYS 4 1,17 Still 900 SGV JVS Pöyhönen Markku 16:15:28 18:14:02
Sallinen Petri, Leino Eero, Kesti Katja, Nurminen Pekko
19. 114 Plan B FIN-10060 LYS 4 1,17 Elan 31 SKV APS Sipponen Jalmari 16:19:11 18:17:45
Jenkins Daniel, Lohtamo Tomi, Eerolainen Antti
20. 111 Kerttu FIN-844 LYS 4 1,20 J80 Sk TePS Hinskala Onni 16:35:05 18:51:05
Hinskala Juha, Heickell Iivari, Airola Atte, Airola Leevi
21. 101 Shango FIN-8875 LYS 3 1,14 X-79 SGK JVS Nurmi Tuomas 16:39:37 18:19:50
Nurmi Heikki, Kalo Ilkka, Aalto Otto
22. 117 Lola GBR-6966R LYS 4 1,26 X-362 Classic SGV APS Mäkinen Eerikki 16:41:43 19:30:06
Mäkinen Hannu, Mäkinen Ukko-Ville, Hult-Mäkinen Laura, Toivonen Juha, Nisula Ilkka
22. 107 Slipfree FIN-11819 LYS 4 1,22 Dufour 34 LR SGV JVS Välimäki Harri 16:41:43 19:08:52
Hannu Niemelä, Andersson Katarina, Kalle Kasurinen, Janne Pälvimäki, Jarkko Hinkkanen, Arttu Jokinen
24. 122 Melina FIN-11346 LYS 4 1,24 Finngulf 331 SGV APS Hiltunen Juha 17:03:37 19:41:33
Kelppe Risto, Melanen Kari, Ojanen Asko, Saari Hannu
25. 40 Karoliina FIN-1693 LYS 2 1,10 Hydro SGV HeiPS Ilola Heikki 17:09:42 18:23:53
Vesa Kukkonen, Matti Aaltonen, Jukka Hietanen, Essi Ilola, Miia Hietanen, Elisa Saarela
26. 98 New Deal FIN-6576 LYS 3 1,16 Inferno 31 SGV LPS Heikkilä Pasi 17:13:36 19:06:09
Mellanen Seppo, Mellanen Markku, Saarela Sami
27. 113 Eiri Kehykset FIN-9871 LYS 4 1,24 3/4 ton SGKV TePS Leppänen Anni 17:14:31 19:52:27
Partanen Veera, Uuttu Martti, Aalto Ahti, Saarikko Miia, Miikkulainen Juha
28. 95 Skywalker FIN-1629 LYS 3 1,13 FinnFlyer31 Cr SGV HeiPS Skyttä Vesa 17:15:27 18:49:20
Ylitalo Sauli, Ojala Petri, Ojala Heli
29. 125 Damaris FIN-7009 LYS 4 1,17 Dehler 34 SV HeiPS Laine Esko 17:16:54 19:15:28
Laine Petteri, Kettula Jari, Halme Markus, Hämäläinen Harri, Gartman Atte
30. 115 Filao FIN-11887 LYS 4 1,21 Beneteau First 35s7 SGV TaPS Rellman Ismo 17:17:59 19:39:36
Rellman Johanna, Rellman Roope, Rellman Teemu, Hynninen Juha, Koivistoinen Aku
31. 121 Aava FIN-5905 LYS 4 1,23 Guyline 3800 SGV TaPs Yli-Rantala Marko 17:20:40 19:53:15
Dziadulewicz Paula, Valolahti Matti, Vainio Juha
32. 100 Albertiina FIN-2289 LYS 3 1,14 Banner 28 Raser SGK LPS Mäkelä Eetu 17:23:50 19:04:03
Virintie Visa, Virintie Pasi, Virintie Heikki
33. 88 Medeia FIN-6599 LYS 3 1,12 Artina 29 SGV JVS Mäkelä Ilkka 17:24:15 18:51:41
Leskinen Harri, Linjama Urpo, Rihto Kimmo
34. 43 Mareye FIN-8221 LYS 2 1,10 Albin Alpha SGV JVS Lind Jorma 17:25:06 18:39:17
Siik Olli, Lind Jukka, Lind Heini
35. 87 Onff L-4390 LYS 3 1,13 H-323 SGV APS Rantala Börje 17:27:38 19:01:31
Backman Aki, Laakkonen Marko
36. 91 Nautilus FIN-9430 LYS 3 1,13 Millenium 311 -GV LPS Koiranen Risto 17:28:53 19:02:46
Alaja Pertti, Pöyry Jorma
37. 17 Albertina FIN-1 LYS 4 1,17 Avance 36 SV TePS Nikkanen Arto 17:31:58 19:30:32
Kronh Thomas, Ahava Pasi, Lehtinen Jukka, Nikkanen Iisa
38. 105 Juusiituu 10931 LYS 4 1,18 Finngulf 36 GKVS LPS Sorvali Jukka 17:32:50 19:37:18
Uoti Pekka, Sorvali Paula, Knuuttila Jani
39. 123 Triton FIN 9938 LYS 4 1,24 Dufour 34 Performance SGV LPS Unelius Mikko 17:34:33 20:12:29
Malinen Timo, Malasto Harri, Taxell Kurt, Ristkari Yrjö, from New Zealand Mike
40. 60 Stemma FIN-918 H-vene 1,07 H-vene S- JVS Koho Mikko 17:35:34 18:28:57
Kanninen Antti, Koho Heikki, Paatola Matti
41. 92 Carmencita FIN-4311 LYS 3 1,16 Maestro 35 SGV HVS Kalojärvi Juha 17:37:14 19:29:47
Sinivaara Mikko, Ruuth Jani, Reinikainen Mika, Autio Jouni, Dufva Kari
42. 89 Tiira FIN-3114 LYS 3 1,15 Siesta 32 SGV PP-SS Vavuli Timo 17:44:33 19:30:59
Päivärinne Panu, Westerlund Toni, Raskinen Kari, Salminen Pasi
43. 97 Lady Express II FIN-4091 LYS 3 1,13 H-323 SGV LPS Yrjölä Mikko 17:45:15 19:19:08
Laine Aki, Yrjölä Jukka
44. 93 Elina FIN-10938 LYS 3 1,14 Dufour 325 SGV JVS Kiiski Ari 17:46:34 19:26:47
Kiiski Anna, Kiiski Pirkko, Hyytiä Jukka
45. 84 Endeavour FIN-3472 LYS 3 1,13 Maestro 31C SGV LPS Nilsson Jesper 17:56:46 19:30:39
Nilsson Heli, Nilsson Jenny, Harju Matias, Harju Nina
46. 90 Papu FIN-8084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV HVS Kaijanen Sami 18:01:08 19:41:21
Kaijanen Emma, Kaijanen Liina, Kaijanen Marita, Kaijanen Mika
47. 99 Isola II FIN-084 LYS 3 1,14 Sunwind 30 SGV JVS Nieminen Niko-Mikko 18:03:52 19:44:05
Honkanen Tuomo, Tirronen Mika, Partanen Veli-Pekka, Hytönen Tuukka
48. 80 Marie FIN-9949 LYS 3 1,14 Bavaria 32 SGV JVS Vekkeli Jari 18:05:22 19:45:35
Vekkeli Hemmo, Viertola Arvo, Vekkeli Minka, Rowley Albert, Salmenkivi Ari
49. 73 Muru FIN-899 H-vene 1,07 H-vene S- LPS Boman Juhani 18:10:33 19:03:56
Utter Timo, , Salo Juhani
50. 46 Claudia FIN-960 LYS 2 1,09 Jon 30 SGV JVS Aartolahti Antti 18:10:50 19:18:13
Aartolahti Eeva, Keinonen Petri, Aartolahti-Tikkanen Susanna, Ala-Mononen Aleksi
51. 56 Burgundy IV FIN-15415 Lightning 1,00 Lightning TP Risto Pesola 18:11:45 18:11:45
Aalto Pyry, Kämäräinen Henri
52. 70 Julia / Autokoulu Juha FIN-907 H-vene 1,07 H S,K JVS Winqvist Stefan 18:14:01 19:07:24
Ahonen Juhani, Renvall Affe
53. 20 Toutain FIN-1907 LYS 1 1,01 Sonata 7 SG TePS Kaitila Ilkka 18:17:13 18:25:18
Kaitila Pentti, Mäkipää Veikko
54. 85 Naos FIN-11292 LYS 3 1,15 Beneteau Oceanis 34 SV LPS Kivistö Teemu 18:18:09 20:04:35
Kivistö Miikka, Tsutsunen Roope, Makkula Elis, Simola Valtteri, Simola Hugo
55. 82 Ensemble L-5901 LYS 3 1,15 Artina 33 SGV LPS Yrjölä Esa 18:18:44 20:05:10
Yrjölä Ville, Yrjölä Olli-Pekka, Yrjölä Raili, Suhonen Heini
56. 63 Ankanpoika 3 FIN-885 H-vene 1,07 H-vene LPS Salonen Jaakko 18:23:01 19:16:24
Poikolainen Juha, Eklund Juha,
57. 47 Burgundy III FIN-15331 Lightning 1,00 Lightning TP Pesola Sakari 18:27:40 18:27:40
Tolvanen Arttu, Partanen Janiina
58. 86 Team Morgan 3465 LYS 3 1,14 Inferno 29 SGK LPS Viljanen Panu 18:28:39 20:08:52
Wirta Mikko, Pöppönen Tony, Hämäläinen Tuomas
59. 68 Peppi FIN-917 H-vene 1,07 h vene s k HSK Sundbäck Rolf 18:29:01 19:22:24
Vappula Risto, Valkonen Pekka
60. 28 Mima 2 L-4611 LYS 1 1,06 Ohlson 29 SGV JäPS Raami Jorma 18:30:36 19:16:47
Raami Tuomo, Koskinen Lauri
61. 75 Banzay FIN-887 H-vene 1,07 H-vene LPS Heikkilä Matias 18:33:18 19:26:41
Salo Panu, Virtanen Kimi, Heikkilä Janne
62. 72 Elle FIN-728 H-vene 1,07 H - EMK Talvitie Henrikki 18:35:10 19:28:33
Talvitie Veikko, Talvitie Elsa
63. 74 Levikarikko FIN-847 H-vene 1,07 H T TPS Rinne Sakari 18:36:30 19:29:53
Mäki Veli-Pekka, Kataja Pauli, Lehtonen Aleksi
64. 66 For Sail FIN-863 H-vene 1,07 H SK JVS Karhusaari Vesa 18:38:08 19:31:31
Kolttola Jenna, , SuutariJääskö Eeli
65. 42 Anni FIN-7518 LYS 2 1,08 Maxi Fenix SGV AKPS Peltokorpi Päiviö 18:39:18 19:39:45
Partanen Pekka, Partanen Mikko, Keränen Juho
66. 36 Nina-Charlotta II FIN-1465 LYS 1 1,05 Finnflyer 27 SG- HeiPS Santala Juha 18:41:20 19:20:11
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
67. 71 Shaman FIN-540 H-vene 1,07 H-vene JVS Kolomainen Lauri 18:48:08 19:41:31
Tykkyläinen Sampo, Weckström Petteri
68. 76 Jias FIN-563 H-vene 1,07 H-vene S- HVS Kavén Jorma 18:49:01 19:42:24
Kavén Jouni, Halme Pyry, Lahdenne Antti
69. 83 Iltatähti FIN-6157 LYS 3 1,14 Elan 31 GV APS Lehtimäki Jukka 18:52:47 20:33:00
Hasari Antti, Kylä-Sipilä Marko, Päkkilä Jari
70. 64 Sarvipää FIN-208 H-vene 1,07 H-vene S HSK Nygård Leif 18:54:59 19:48:22
, Nygård Kai, Forsman Vincent
71. 23 Carusel FIN-6490 LYS 1 1,03 First 235 SG JäPS Tyllilä Kari 18:57:36 19:21:22
Sanaslahti Tuomo, Sillanpää Jarkko, Sillanpää Arttu
72. 55 Rox-Mary FIN-144 LYS 2 1,09 SK 22 SG- HeiPS Juha Peltonen 19:03:01 20:10:24
Turunen Risto, Kalso Seppo
73. 27 Eulalia FIN-1468 LYS 1 0,98 Misil II SG- APS Haapanen Jaakko 19:07:12 18:50:33
Hänninen Lauri, Soininvaara Mikko
74. 61 Ofelia FIN-475 H-vene 1,07 H-vene APS Erkola Pekka 19:11:01 20:04:24
Erkola Pekka, Erkola Jesse, Erkola Janni
75. 65 Vaakalintu FIN-182 H-vene 1,07 H S TePS Glans Ismo 19:20:13 20:13:36
Maja Patric, Järvinen Kari
76. 38 Paulina FIN-269 LYS 1 1,03 Hai SK LPS Nikander Pancho 19:24:35 19:48:21
Nikander Markus, Nikander Ulf
77. 41 Regina FIN-579 LYS 2 1,08 Botnia 6 SGV JVS Nieminen Jouko 19:27:44 20:28:11
Nieminen Jukka, Nieminen Mikko
78. 50 Filia FIN-3290 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV APS Niemelä Pasi 19:31:55 20:32:22
Niemelä Erja, Wahlman Elsa, Niemelä Aleksi, ,
79. 57 Porkkana Fin 14179 Lightning 1,00 Lightning Marjaniemen purjehtijat Rantanen Mikko 19:33:11 19:33:11
Schneider Kalle, Schneider Otto
80. 67 Hannibal FIN-64 H-vene 1,07 H-vene S, purjenumero 182 TePS Nousiainen Osmo 19:34:13 20:27:36
Toukkari Jari, Heinonen Hannu
81. 48 Sini FIN-14352 Lightning 1,00 kevyt TP Siira Veera 19:34:27 19:34:27
Siira Iida, Siira Sanni
82. 53 Sea Cloud FIN-2585 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SV LPS Anttila Juha 19:39:47 20:40:14
Anttila Heikki, Uusitalo Pekka, Mattila Olli
83. 69 Redtube FIN-765 H-vene 1,07 T52899 K, S JVS Aho Kari 19:46:09 20:39:32
Honkamäki Olli, Tarvonen Jenna
84. 44 Albatross FIN-1364 LYS 2 1,10 Targa 96 SGVK TePS Nuutinen Pekka 20:01:31 21:15:42
Nuutinen Aarne, Hyvönen Sami, Hyvönen Joni, Laukkanen Jari
85. 52 Rosita 42 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SGV PPPS Kuorikoski Joonas 20:02:31 21:02:58
Sainio Samuli, Peuranheimo Peik, Rytkönen Lauri, Kamaja Markus
86. 45 Aquarius L-2135 LYS 2 1,09 Targa 101 SGV LPS Seesvaara Pentti 20:05:21 21:12:44
Hannola Esa, Parikka Arto, Knuuttila Iska, Hannola Eetu
87. 49 Merengue FIN-3170 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SGV APS Koponen Jarmo 20:10:27 21:10:54
Markkanen Aatu, Leimio Jussi, Karjalainen Markus
88. 21 Trinity 324 LYS 1 1,00 Najad 34s GF LPS Makkula Emil 20:30:20 20:30:20
Niemi Andreas, Koskinen Veeti, Eskola Pekka, Poikolainen Markus, ,
89. 32 Tuulipursi L-3423 LYS 1 1,04 Finn 26 SV LPS Juhola Kristiina 20:31:34 21:02:57
Kotamaa Taina, Hinkkanen Tarja,
90. 51 Bertta FIN-2131 Finn Express 83 1,08 Finn Express 83 SGV JVS Niemi Reijo 20:44:46 21:45:13
Hintsa Kaapro, Niemi Esa, Hintsa Jari
91. 30 Fanny FIN-1138 LYS 1 1,03 Finn 26 SGV HVS Porkka Antti 20:45:25 21:09:11
Hakkarainen Antti, Ihamäki Jukka, Lahikainen Teemu
92. 29 Lilli FIN-9441 LYS 1 0,96 Mikro 550 S,K JVS Hintikka Mauri 21:14:37 20:40:37
Pohjola Kari, Timonen Matti
93. 31 Kaija FIN-4254 LYS 1 1,04 Finnflyer 27 SV PP-SS Kiviluoto Liisa 21:20:51 21:52:14
Lähde Annika, , Voutilainen Mikko, Mattila Tiina, Karjalainen Noora
94. 25 Beaulieu FIN-4486 LYS 1 1,02 Avance 245 S G K JVS Renlund Markku 21:31:45 21:47:45
Söderblom Raimo, Siekkinen Keijo
95. 33 Anina FIN-11797 LYS 1 0,99 Microtross SGK LäVe Linkopuu Tom 22:01:42 21:53:27
Karppinen Kimmo, Linkopuu Elina
96. 34 Serenel FIN-5703 LYS 1 1,04 Albin 78 Cirrus SGV JäPS Mäkinen Esa 22:06:11 22:37:34
Mäkinen Esa, Mäkinen Päivi, Mäkinen Antti-Mikko, Heikkilä Samuel
97. 22 Matilda II FIN-826 LYS 1 1,04 Shipman 28 GV RauV Suviola Teuvo 22:14:46 22:46:09
Suviola Irmeli, Suviola Juha, Suviola Anton
98. 26 Marita FIN-253 LYS 1 1,03 Hai SGK LPS Kuokkanen Eero 22:33:59 22:57:45
Lauttamus Riitta, Mäkelä Marketta
DNF 150 Foilin center Nacra 20 Avoin luokka 0,00 Nacra 20 HSK Samuli Leisti DNF
DNF 81 Allegria FIN-2442 LYS 3 1,15 Maestro 31 RC SGV JVS Strömmer Juho DNF
Wikgren Jan, Vesterinen Anton, Löfbacka Antti, Hämäläinen Rauli,
DNF 54 Santa Fe FIN-4075 LYS 2 1,09 Targa 101 SGV TePS Laukkanen Juha DNF
Laukkanen Miia, Itkonen Ville, Ahonen Pertti, Peltonen Pertti, Rautio Jarmo
DNF 37 Telkkä L-1446 LYS 1 1,03 Finn 26 SGF PP-SS Jani Heino DNF
Gale Henri, Sutinen Timo, Heino Jani, Nivala Iisakki, Argillander Janne