28.9.2021 15:55:46

Viralliset tulokset luokittain, FinR-aika, luokka FinR 4 (reitti Päijännepurjehdus)

Maali: Padasjoki
Tulokset 24 / 24
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi FinR Seura Kippari Purj.aika FinRating
1. 68 Das Boot FIN-11513 FinR 4 Salona 38 1,0141 JVS Hinkkanen Jarkko 12:02:37 12:11:31
Hinkkanen Johanna, Hinkkanen Eetu, Juutilainen Kimmo, Niemelä Hannu, Aavisto Jari
2. 73 Celavie FIN-8839 FinR 4 Wind 328 0,9505 HeiPS Kanninen Kauko 13:18:19 12:44:59
Varmanen Erkki, Kanninen Aulis, Kanninen Anne, Kukkonen Janina, Aho Lassi
3. 72 Accelerando FIN-5591 FinR 4 Still 900 0,9227 JVS Pöyhönen Markku 13:43:41 12:50:04
Sallinen Petri, Kulonen Mervi, Riihonen Kauno, Kröger Veli-Pekka
4. 67 RoXina FIN-9699 FinR 4 X-332 0,9579 LPS Kallio Teemu 13:18:43 12:50:35
Kallio Sami, Tsutsunen Santtu, Tsutsunen Roope, Simola Valtteri
5. 74 Shango FIN-8875 FinR 4 X-79 0,9025 JVS Nurmi Heikki 14:00:00 12:50:52
Nurmi Sakari, Nurmi Heikki, Aalto Otto
6. 60 Blueship FIN-8782 FinR 4 Finngulf 33 (mod) 0,9228 JVS silvonen Markku 13:58:37 13:05:05
Dediu Horace, Eerola Hanna, Wikgren Jan,
7. 61 Slipfree FIN-11819 FinR 4 Dufour 34LR 0,9421 JVS Välimäki Harri 13:52:58 13:13:38
Pälvimäki Janne, Kasurinen Kalle, Ruuska Tommi, Aartolahti Antti
8. 59 Elina FIN-10938 FinR 4 Dufour 325 0,9138 JVS Kiiski Ari 14:14:17 13:13:55
Kiiski Anna, Kiiski Pirkko, Janhonen Laura, Haimi Paavo
9. 64 Filao FIN-11887 FinR 4 Beneteau First 35.7 0,9474 TaPS Rellman Ismo 13:57:34 13:22:02
Rellman Johanna, Rellman Roope, Rellman Teemu, Tuomainen Niina, Viitala Veikka, Rajamäki Iina
10. 75 Blue Venture FIN-9853 FinR 4 X-99 0,9863 HVS Porkka Antti 13:39:03 13:30:10
Ihamäki Jukka, Juntunen Raimo, Parkkinen Jarno, Parkkinen Jukka
11. 56 Albertiina FIN-2289 FinR 4 Banner 28 Raser 0,9329 LPS Mäkelä Eetu 14:29:22 13:43:20
Virintie Annakaisa, Virintie Pasi, Virintie Heikki
12. 57 EkoTeko FIN-11219 FinR 4 Seaquest 36 RP 1,0391 TaPS Valolahti Matti 13:25:55 13:50:00
Miikkulainen Juha, Vainio Juha, Kahrola Saila, Nikula Helmi, Inkinen Mika, Selin Maria, Tarula Samuli
13. 78 Evita FIN-5788 FinR 4 Selection 37 0,9913 PP-SS Hietanen Mikko 14:10:18 14:04:41
Salonen Aleksi, Naukkarinen Siiri, Karsten Aimo, Marttila Perttu, Wilhelms Martti, Wilhelms Amanda, Niemelä Markus, ,
14. 66 Lola of Cowes FIN-16966 FinR 4 X-362 Classic 0,9880 APS Mäkinen Eerikki 14:15:35 14:07:49
Hult-Mäkinen Laura, Mäkinen Ukko-Ville, Mäkinen Hannu, Mäkinen Terttu
15. 62 New Deal FIN-6576 FinR 4 Inferno 31 0,9113 LPS Heikkilä Pasi 15:14:57 14:12:39
Mellanen Seppo, Mellanen Markku, Selin Jorma, Lindroos Pekka
16. 63 Saphira FIN-128 FinR 4 SAFIR 0,9383 TePS Makkonen Hannu 14:54:54 14:12:49
Linkopuu Tom, , Linkopuu Elina
17. 77 Carmencita FIN-4311 FinR 4 Maestro 35 0,9485 HVS Kalojärvi Juha 14:58:47 14:24:02
Sinivaara Mikko, Ruuth Jani, Reinikainen Mika, Autio Jouni
18. 52 Onff L-4390 FinR 4 H-323 0,9119 APS Rantala Börje 15:27:06 14:25:16
Backman Aki, Laakkonen Marko, Kähkönen Esa
19. 71 Tiira FIN-3114 FinR 4 Siesta 32 0,9088 PP-SS Vavuli Timo 15:33:20 14:29:06
Poutiainen Hannu, Westerlund Toni, Raskinen Kari, Salminen Pasi
20. 76 Riley L3791 FinR 4 First35 0,9706 LPS Harju Matias 14:51:17 14:31:54
Harju Nina, Nilsson Heli, Nilsson Jesper, Ikävalko Sara, Nikander Pancho
21. 65 Aino FIN-3382 FinR 4 Guyline 95 0,9039 JVS Nurminen Juho 15:49:35 14:41:32
Nurminen Karoliina, Nurminen Pekko, Nurminen Eero, Airaksinen Jani, Kantola Eemeli,
22. 79 Papu FIN8084 FinR 4 Sunwind 30 0,9216 HVS Kaijanen, Sami 15:44:37 14:50:10
Kaijanen Emma, Kaijanen Liina, Kotro Marita
23. 70 DynaStar FIN-9983 FinR 4 Dynamic-35 1,0195 JVS Lilja Ilkka 15:18:05 15:30:19
puhalainen mikko, Puhalainen Liisa, Puhalainen Mea, Puhalainen Noa, Lilja Ilari
24. 45 Sophie Fin-4729 FinR 4 Maxi Mixer 0,9189 JäPs Rantala Pekka 17:07:00 16:10:31
Rantala Taina, Vihijärvi Tuula, Vihijärvi Sakari