2.10.2022 21:18:47

Viralliset tulokset luokittain, FinR-aika, luokka FinR 4 (reitti Päijännepurjehdus)

Maali: Padasjoki
Tulokset 25 / 25
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi FinR Seura Kippari Purj.aika FinRating
1. 77 Plan B FIN-10060 FinR 4 Elan 31 0,9059 APS Sipponen Jalmari 14:34:15 13:27:46
Hiltunen Juha, Juden Topi, Sipponen Valtteri
2. 71 Das Boot FIN-11513 FinR 4 Salona 38R 1,0176 JVS Hinkkanen Jarkko 13:31:10 13:42:14
Hinkkanen Johanna, Hinkkanen Eetu, Niemelä Hannu, Aavisto Jari, Siik Olli, Lind Jorma
3. 78 Accelerando FIN-5591 FinR 4 Still 900 0,9036 JVS Pöyhönen Markku 14:58:45 13:50:28
Sallinen Petri, Kulonen Mervi, Pölkki Vesa, Leinonen Seppo
4. 76 Celavie FIN-8839 FinR 4 Wind 328 0,9501 HeiPS Kanninen Kauko 14:25:52 13:52:15
Varmanen Erkki, Kanninen Aulis, Kanninen Anne, Ylitalo Sauli, Aho Lassi
5. 72 RoXina FIN-9699 FinR 4 X-332 0,9572 LPS Kallio Teemu 14:27:17 13:58:40
Kallio Sami, Tsutsunen Santtu, Ojala Petri, Vilkman Joonas
6. 110 Aleksantra SWE-61 FinR 4 Dehler 38C 1,0275 TePS Hotakainen Kai 13:45:00 14:02:08
Hotakainen Irja, Tervakangas Konsta, Yrjölä Petri, Yrjölä Martin, Karttunen Taru
7. 89 Slipfree FIN-11819 FinR 4 Dufour 34LR 0,9372 JVS Välimäki Harri 14:45:36 14:02:43
Pälvimäki Janne, Kasurinen Kalle, Ruuska Tommi, Ruosteinen Mixu, Aartolahti Antti
8. 87 Kerttu FIN-844 FinR 4 J80 0,9355 TePS Tommola Hannu 14:49:29 14:05:21
Niemelä Pasi, Rantanen Jani
9. 104 Albertiina FIN-2289 FinR 4 Banner 28 Raser 0,9058 LPS Mäkelä Eetu 15:28:33 14:22:00
Ojala Heikki, Virintie Pasi, Virintie Heikki
10. 82 Echo FIN-47145 FinR 4 Impala 35 0,9099 APS Tast Panu 15:27:17 14:23:55
Paavilainen Matti, Ojala Heli, Kivisilta Kimmo
11. 105 EkoTeko FIN-11219 FinR 4 Seaquest 36 RP 1,0315 TaPS Valolahti Matti 14:07:19 14:26:52
Vainio Juha, Kahrola Saila, Nikula Helmi, Inkinen Mika
12. 84 Lola of Cowes FIN-16966 FinR 4 X-362 Classic 0,9606 APS Mäkinen Eerikki 14:57:38 14:31:23
Hult-Mäkinen Laura, Mäkinen Ukko-Ville, Toivonen Juha, Toivonen Onni
13. 79 Onff L-4390 FinR 4 H-323 0,9044 APS Rantala Börje 15:42:02 14:34:23
Backman Aki, Laakkonen Marko, Kähkönen Esa
14. 83 Filao FIN-11887 FinR 4 Beneteau First 35.7 0,9506 TaPS Rellman Ismo 15:07:41 14:34:25
Rellman Johanna, Rellman Roope, Viitala Veikka, Rajamäki Iina
15. 115 Blueship FIN-8782 FinR 4 Finngulf 33 mod 0,9271 JVS silvonen markku 15:31:01 14:40:42
ahonen Jukka, dediu henri, Dediu horace, kilpiä jukka
16. 86 Lettu FIN-9980 FinR 4 First 36,7 1,0016 Teps Hinskala Juha 14:40:10 14:41:11
Hinskala Onni, Airola Atte, Airola Leevi, Von Bonsdorff Henrik
17. 70 Blue Venture FIN-9853 FinR 4 X-99 0,9839 HVS Porkka Antti 14:56:57 14:46:29
Ihamäki Jukka, Juntunen Raimo, Parkkinen Jarno, Parkkinen Jukka
18. 75 Carmencita FIN-4311 FinR 4 Maestro 35 0,9490 HVS Kalojärvi Juha 15:24:55 14:50:31
Sinivaara Mikko, Ruuth Jani, Reinikainen Mika, Autio Jouni
19. 74 Isola II FIN-084 FinR 4 Sunwind 30 0,9231 JVS Nieminen Niko-Mikko 15:55:21 15:02:02
Honkanen Tuomo, Tirronen Mika, Partanen Veli-Pekka
20. 85 Evita FIN-5877 FinR 4 Selection 37 0,9886 Pp-ss Lassila Ville 15:20:22 15:12:59
Wilhelms Martti, Kontula Martti, Metso Matti, Marttila Perttu, Jääskeläinen Jukka, Iitti Pietu
21. 109 New Deal FIN-6576 FinR 4 Inferno 31 0,9113 LPS Heikkilä Pasi 16:17:02 15:14:44
Mellanen Seppo, Mellanen Pekka, Lindroos Pekka, Haapanen Harry
22. 80 Saphira FIN-128 FinR 4 SAFIR 0,9460 TePS Makkonen Hannu 15:57:41 15:21:09
Linkopuu Tom, Linkopuu Elina
23. 73 DynaStar FIN-9983 FinR 4 Dynamic-35 1,0259 JVS Lilja Ilkka 15:29:34 15:45:43
Elivuo Kari, Lilja Anssi, Lilja Ilari, Puhalainen Noa
24. 81 Aino FIN-3382 FinR 4 Guyline 95 0,9001 JVS Nurminen Juho 18:33:23 17:22:21
Nurminen Karoliina, Nurminen Pekko, Nurminen Eero, Airaksinen Jani
DNF 88 Riley L3791 FinR 4 First35 0,9701 LPS Harju Matias DNF
Harju Nina, Nilsson Heli, Nilsson Jesper, Ikävalko Sara, Nikander Pancho