2.10.2022 21:26:00

Viralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Päijännepurjehdus

Väliaika: Ykskoivu
Tulokset 45 / 99
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi FinR Seura Kippari Purj.aika tasoitettu aika
1. 90 Eclipse FIN-12067 Urheiluveneet Farr 30 1,0553 Heips Hillberg Petri 01:08:17 --
Kirjavainen Jukka, Andersson Katariina, Kalliomäki Janne, Lundström Petter, Stenroos Maria, Eskola Pekka
2. 71 Das Boot FIN-11513 FinR 4 Salona 38R 1,0176 JVS Hinkkanen Jarkko 01:10:48 --
Hinkkanen Johanna, Hinkkanen Eetu, Niemelä Hannu, Aavisto Jari, Siik Olli, Lind Jorma
3. 102 Tigru Fin-10738 Urheiluveneet Ft-10 1,1017 JVS Vartiainen Hannu 01:11:10 --
Jokinen Ari, Korkeila Jaakko, Hirvensalo Ari, Korkeila Rasmus, Räisänen Peppiina
4. 18 Hattrick Retkiluokka Finngulf 38 0,0000 JVS ja ASS Lajunen Heimo 01:11:36 --
Lajunen Akseli, Sinijärvi Markus, Lajunen Kimmo
5. 110 Aleksantra SWE-61 FinR 4 Dehler 38C 1,0275 TePS Hotakainen Kai 01:11:49 --
Hotakainen Irja, Tervakangas Konsta, Yrjölä Petri, Yrjölä Martin, Karttunen Taru
6. 60 Hattiwatti FIN-3464 FinR 3 Inferno 29 0,8895 JVS Hämäläinen Heikki 01:12:05 --
Ahola Kalle, Leppänen Matti
7. 101 RePeto FIN-59 Urheiluveneet Beneteau 25 Platu 0,9276 NJK Astrom Peik 01:12:43 --
Tuompo Joonas, Uusivirta Heidi, Pasik Michal
8. 72 RoXina FIN-9699 FinR 4 X-332 0,9572 LPS Kallio Teemu 01:13:21 --
Kallio Sami, Tsutsunen Santtu, Ojala Petri, Vilkman Joonas
9. 86 Lettu FIN-9980 FinR 4 First 36,7 1,0016 Teps Hinskala Juha 01:14:31 --
Hinskala Onni, Airola Atte, Airola Leevi, Von Bonsdorff Henrik
10. 96 Patu FIN-289 Urheiluveneet Melges 24 0,9987 TaPS Turunen Ville 01:15:24 --
Turunen Eemeli, Harju Joonas, Tuominen Oula-Matti
11. 70 Blue Venture FIN-9853 FinR 4 X-99 0,9839 HVS Porkka Antti 01:15:54 --
Ihamäki Jukka, Juntunen Raimo, Parkkinen Jarno, Parkkinen Jukka
12. 54 Elle II FIN-866 H-vene H-Vene 0,8199 LPS Talvitie Henrikki 01:17:00 --
Talvitie Veikko, Kytönen Petteri
13. 61 Shango FIN-8875 FinR 3 X-79 0,8970 JVS Nurmi Heikki 01:17:23 --
Nurmi Sakari, Nurmi Heikki, Aalto Otto, Echevarria Roberto
14. 14 Ensemble L-5901 Retkiluokka Artina 33 0,0000 LPS Yrjölä Esa 01:19:24 --
Yrjölä Olli-Pekka, Yrjölä Mikko, Yrjölä Jukka
15. 85 Evita FIN-5877 FinR 4 Selection 37 0,9886 Pp-ss Lassila Ville 01:20:30 --
Wilhelms Martti, Kontula Martti, Metso Matti, Marttila Perttu, Jääskeläinen Jukka, Iitti Pietu
16. 67 Kesäheila H-vene A60574 0,8199 Lahden purjehdusseura Uimonen Viiri 01:22:21 --
Ollberg Liisa, Uimonen Teemu, Haapanen Kuutti
17. 39 Blåbär FIN-1039 FinR 2 Albin Express 0,8589 JVS Strömmer Juho 01:23:54 --
Strömmer Juho, Wikgren Jan, Nurmela Kirsikka, Saarikoski Olli, Saarikoski Kaarlo
18. 83 Filao FIN-11887 FinR 4 Beneteau First 35.7 0,9506 TaPS Rellman Ismo 01:23:57 --
Rellman Johanna, Rellman Roope, Viitala Veikka, Rajamäki Iina
19. 82 Echo FIN-47145 FinR 4 Impala 35 0,9099 APS Tast Panu 01:26:11 --
Paavilainen Matti, Ojala Heli, Kivisilta Kimmo
20. 13 Kikatella FIN-742 Retkiluokka Lohi 25 0,0000 Jyväskylän veneseura Ylänne Jari 01:27:22 --
Ylänne Jari, Ylänne Heikki, Kallio Eva
21. 27 Cunning Stunts Retkiluokka Inferno 26 0,8862 HVS Sievänen Toni 01:27:51 --
Tapiola Anssi, Vekkeli Kimmo, Lindberg Jimi
21. 34 Vimma FIN-893 FinR 2 Albin Express 0,8528 APS Pynnönen Jukka 01:27:51 --
Pynnönen Markku, Pynnönen Jari, Pynnönen Mirja, Pynnönen Kati, Karjalainen Liia
23. 32 Manatee FIN-8486 FinR 1 Artina 29 0,8094 Asikkalan pursiseura Erkola Pekka 01:28:13 --
Erkola Janni, Erkola Jesse, Keinonen Antti,
24. 26 Akvarelli FIN-10261 Retkiluokka Bavaria 33 C 0,0000 LPS Mäkelä Kalle 01:28:19 --
Laakso Esko, Mattila Heikki, Huotari Pete, Puukko Timo
25. 19 Tuulia FIN-3275 Retkiluokka Finn 26 7/8 0,0000 SSP Karjalainen Mikko 01:29:20 --
Rantala Teemu, Kevarinmäki Tuomo, Tuominen Jere
26. 40 Yagal FIN-1601 FinR 2 Finn Flyer 27r 0,8319 PP-SS Argillander Janne 01:31:54 --
Salmensuu Eetu, Gale Henri, Paloniitty Neea, Laurell Joni
27. 21 Avalon FIN-6181 Retkiluokka First 305 0,0000 Taps Auvinen Jukka 01:32:49 --
Kuusinen Juho, Pöytälaakso Sirpa, Aalto Timo, Laivakoira Väinö
28. 97 Ellinora L-8003 Avoin luokka Elan 33 0,0000 HKVP Kukkonen Janne 01:33:20 --
Kukkonen Pertti, Kukkonen Hanna, Salonen Tommi, Kukkonen Anni
29. 81 Aino FIN-3382 FinR 4 Guyline 95 0,9001 JVS Nurminen Juho 01:34:15 --
Nurminen Karoliina, Nurminen Pekko, Nurminen Eero, Airaksinen Jani
30. 47 Mariet 2002 Finn Express 83 FE83 0,8324 Lehtola Akseli 01:34:32 --
Laasasenaho Ida, Lius Jarmo, Mäkinen Hannu
31. 12 Tango L-2093 Retkiluokka Maxi84 0,0000 TePS Seppälä Kari 01:34:58 --
Pihlajasaari Juho, Kostianen Jussi
32. 23 Tuulipursi L-3423 FinR 1 Finn 26 0,7975 LPS Juhola Kristiina 01:35:18 --
Mäki Kati, TuelIn Linn, Tamminen Taina
33. 10 Marlena FIN-5438 Retkiluokka Sunwind 27 0,8166 Tehin Pursiseura Saunamäki Mikko 01:35:52 --
Saunamäki Marjo, Pennanen Markku
34. 46 Merengue FIN-3170 Finn Express 83 Finn Express 83 0,8324 APS Koponen Jarmo 01:37:36 --
Arrenius Paula, Markkanen Aatu
35. 108 Suvituuli FIN-744 FinR 2 Laxmarin 30 0,8513 LPS Tyyskä Jarno 01:42:36 --
Tyyskä Pia, Tyyskä Dan, Tyyskä Robert, Simola Hugo
36. 20 Aulikki FIN-5309 Retkiluokka K46132 Avance 245 0,0000 Teps Lehti Outi 01:44:02 --
Lehti Julia, Lehti Cecilia, Tervo Tommi
37. 25 Telkkä FIN-1446 FinR 1 FIN 26 0,7801 Partiopurjehtijat Sutinen Timo 01:47:38 --
Nivala Iisakki, Herola Matti, Kinnunen Topi
38. 15 Sofia FIN-3419 Retkiluokka Finn Express 741 0,0000 TePS Perttilä Marko 01:49:35 --
Lehtinen Markku, Hyttinen Mikko
DNF 100 Auvo FIN-10926 Urheiluveneet Over 33 1,3285 HeiPS Lehtinen Jyri DNF
Lyden Anssi, Baggström Christer, Alitalo Tomi, Halmesuo Jari, Ryymin Mikko, Alitalo Emilia, Heinonen Kim, Rinkinen Mikko
DNF 88 Riley L3791 FinR 4 First35 0,9701 LPS Harju Matias DNF
Harju Nina, Nilsson Heli, Nilsson Jesper, Ikävalko Sara, Nikander Pancho
DNS 63 Meritte FIN-6063 FinR 3 Sunwind 311 0,8780 APS Mäkinen Hannu DNS
DNF 62 Selena FIN-6322 FinR 3 Inferno 28 0,8750 TePS Glans Ismo DNF
Glans Greetta, Kansonen Pertti, Maja Patric, Pirkkalainen minnaleena
DNS 57 Lotus 2 Fin- 879 H-vene H vene 0,8199 Espoon Merenkävijät Valtari Kai DNS
Valtari Jari, Eklund Henrik
DNS 28 Helmi FIN M-125 Retkiluokka Corsair 760 0,0000 SSS Tuominen Mauri DNS
Salmio Risto, Pietarinen Merja, Metsämeri Tuuli
DNF 37 Matilda II FIN-826 Retkiluokka Shipman 28 0,8373 RauV Suviola Teuvo DNF
Suviola Irmeli, Suviola Jari, Suviola Lumi, Suviola Miko
Odotetaan 54
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi FinR Seura Kippari Purj.aika tasoitettu aika
- 93 Aaltojen kukka FIN 12050 Urheiluveneet Omavalmiste 0,9072 JäPS Tyllilä Kari -- --
Sanaslahti Tuomo, Sillanpää Arttu, Sillanpää Jarkko
- 78 Accelerando FIN-5591 FinR 4 Still 900 0,9036 JVS Pöyhönen Markku -- --
Sallinen Petri, Kulonen Mervi, Pölkki Vesa, Leinonen Seppo
- 36 Albatross FIN-1364 FinR 2 Targa 96 (mod) 0,8597 TePS Nuutinen Pekka -- --
Hyvönen Sami, Hyvönen Joni, Laukkanen Jari, Nuutinen Aarne
- 104 Albertiina FIN-2289 FinR 4 Banner 28 Raser 0,9058 LPS Mäkelä Eetu -- --
Ojala Heikki, Virintie Pasi, Virintie Heikki
- 95 Alice FIN-150 Urheiluveneet Lutra 25 0,9960 SP Juva Ilkka -- --
Ritala Markus, Ritala Miika, Idman Johan, Voutilainen Kimmo
- 50 Ankanpoika 3 Fin - 885 H-vene H - Vene 0,8199 LPS Salonen Jaakko -- --
Virtanen Kimi, Sandell Jussi, Nyman Aksel
- 30 Anni FIN-7518 FinR 2 Maxi Fenix 0,8504 LVS Peltokorpi Päiviö -- --
Partanen Mikko, Haataja Matti, Peltokorpi Lotta
- 35 Augusta NF 9777 FinR 2 NF-30 0,8583 Ala-Keiteleen pursiseura Pekonen Samu -- --
Eskelinen Laura, Hannula Tero, Kentta Matti
- 45 Bertta FIN 2131 Finn Express 83 Finn Express 83 0,8324 JVS Niemi Reijo -- --
Hintsa Jari, Hintsa Kaapro
- 115 Blueship FIN-8782 FinR 4 Finngulf 33 mod 0,9271 JVS silvonen markku -- --
ahonen Jukka, dediu henri, Dediu horace, kilpiä jukka
- 49 BURDUNGY IV FIN-15415 Lightning Lightning 0,0000 tp bollström joonas -- --
Laurila Oskari, Kortelainen Tatu
- 42 Burgundy III FIN-15331 Lightning Lightning 0,0000 TP Pesola Sakari -- --
Tolvanen Arttu, Kuisma Saara
- 75 Carmencita FIN-4311 FinR 4 Maestro 35 0,9490 HVS Kalojärvi Juha -- --
Sinivaara Mikko, Ruuth Jani, Reinikainen Mika, Autio Jouni
- 55 Cascade FIN-961 H-vene H-vene 0,8199 JVS Winqvist Stefan -- --
Ahonen Juha, Renvall Alf
- 76 Celavie FIN-8839 FinR 4 Wind 328 0,9501 HeiPS Kanninen Kauko -- --
Varmanen Erkki, Kanninen Aulis, Kanninen Anne, Ylitalo Sauli, Aho Lassi
- 38 Celeste FIN -296 FinR 2 Albin Express 0,8589 LPS Sahiluoto Ahti -- --
Peippo Paavo, Malmström Kari
- 17 Charlotta S-1352 Retkiluokka Vindö 30 0,0000 Teps Nousiainen Osmo -- --
Virtanen Lea, Kokko Seppo, Keinonen Petri
- 73 DynaStar FIN-9983 FinR 4 Dynamic-35 1,0259 JVS Lilja Ilkka -- --
Elivuo Kari, Lilja Anssi, Lilja Ilari, Puhalainen Noa
- 105 EkoTeko FIN-11219 FinR 4 Seaquest 36 RP 1,0315 TaPS Valolahti Matti -- --
Vainio Juha, Kahrola Saila, Nikula Helmi, Inkinen Mika
- 56 Elvis FIN-465 H-vene H-vene 0,8199 LPS Olli Kyyhkynen -- --
Leinonen Jari, Liisanantti Harri
- 113 Flüggå?nk?€chiœßøl?ên FIN 14352 Lightning Lightning 0,0000 Tuusulanjärven Purjehtijat RY Soukka Nico -- --
Aalto Esko, Kokko Petri
- 111 ForSail FIN-863 H-vene H 0,8199 JVS Karhusaari Vesa -- --
SuutariJääskö Eeli, Kolmoinen Lauri
- 41 Gamma FIN-14638 Lightning Lightning 0,0000 TP Leppänen Arttu -- --
Saarni Aleksi, Björkestam Julia
- 116 Hempukka FIN-718 H-vene H-vene 0,8199 Veli-Matti Lepistö -- --
Pasini Marco, Ahonen Kimmo
- 74 Isola II FIN-084 FinR 4 Sunwind 30 0,9231 JVS Nieminen Niko-Mikko -- --
Honkanen Tuomo, Tirronen Mika, Partanen Veli-Pekka
- 91 J70 TAPS SAILING SENTER Gbr 128 Urheiluveneet J 70 0,9221 Taps Lähteenkorva Otto -- --
Lehtonen Antti, Isotalo Tero, Lehtonen Karo
- 114 Judit Polgár 13561 Lightning Lightning 0,0000 N Huuskonen Matti -- --
Huuskonen Maija, Ruotsalainen Mikko, Reinman Valtteri
- 33 Karoliina FIN-1693 FinR 2 Hydro 0,8555 HeiPS Ilola Heikki -- --
Vesa Kukkonen, Jukka Hietanen, Miia Hietanen, Aaltonen Matti, Ilola Essi
- 87 Kerttu FIN-844 FinR 4 J80 0,9355 TePS Tommola Hannu -- --
Niemelä Pasi, Rantanen Jani
- 84 Lola of Cowes FIN-16966 FinR 4 X-362 Classic 0,9606 APS Mäkinen Eerikki -- --
Hult-Mäkinen Laura, Mäkinen Ukko-Ville, Toivonen Juha, Toivonen Onni
- 31 Merisiili FIN-738 FinR 2 Albin Express 0,8589 APS Lusila Niilo -- --
Huovinen Antti, Salo Markus, Valonen Vesa
- 92 Mimosa FIN-529 Urheiluveneet Melges 24 (mod) 1,0034 ESF Mattsson Jan -- --
Leppänen Anni, Külaots Reino, Ahlnäs Karen
- 51 Muru FIN-899 H-vene H-vene 0,8199 LPS Boman Juhani -- --
Utter Timo, Salo Juhani, Sandell Lasse
- 99 Namu FIN-253 Urheiluveneet Melges-24 0,9987 LPS Sorvali Jukka -- --
Uoti Pekka, Tommola Tuomas
- 109 New Deal FIN-6576 FinR 4 Inferno 31 0,9113 LPS Heikkilä Pasi -- --
Mellanen Seppo, Mellanen Pekka, Lindroos Pekka, Haapanen Harry
- 106 Nike FIN-270 H-vene Hai 0,8199 LPS Talvitie Jarno -- --
Martikainen Mika, Kotro Juha-Pekka
- 24 Nina-Charlotta II FIN-1465 FinR 1 Finnflyer 27 0,8183 HeiPS Santala Juha -- --
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
- 79 Onff L-4390 FinR 4 H-323 0,9044 APS Rantala Börje -- --
Backman Aki, Laakkonen Marko, Kähkönen Esa
- 98 Pii FIN 11 Avoin luokka E-Scow 0,0000 V-71 Raita Raimo -- --
Myrskyranta Ari, Nurmela Juha, Kulmala Mika
- 77 Plan B FIN-10060 FinR 4 Elan 31 0,9059 APS Sipponen Jalmari -- --
Hiltunen Juha, Juden Topi, Sipponen Valtteri
- 44 Porkkana Fin 14179 Lightning Lightning 0,0000 Marjaniemen purjehtijat Rantanen Mikko -- --
Mattila Jukka, Mattila Max
- 16 Rozanne FIN-2524 Retkiluokka Sunwind 29 0,9035 PPPS Lehto Timo -- --
Lehto Teemu, Lehto Sami, Lehto Leo, Lehto Lenni, Ruusunen Jetro, Ruusunen Joonas
- 11 Salla 6159 Retkiluokka Jokker 27 0,0000 LPS Ahava Pasi -- --
Ahava Vili, Krohn Thomas
- 65 Santa Fe FIN-4075 FinR 3 Targa 101 0,8990 KöyPS Laukkanen Juha -- --
Laukkanen Miia, , Peltonen Pertti, Pajunen Joonas, Rautio Jarmo, Itkonen Ville,
- 80 Saphira FIN-128 FinR 4 SAFIR 0,9460 TePS Makkonen Hannu -- --
Linkopuu Tom, Linkopuu Elina
- 48 Sea Cloud FIN-2585 Finn Express 83 Finn Express 83 0,8324 LPS Anttila Juha -- --
Uusitalo Pekka, Mattila Olli, Mattila Pepe
- 89 Slipfree FIN-11819 FinR 4 Dufour 34LR 0,9372 JVS Välimäki Harri -- --
Pälvimäki Janne, Kasurinen Kalle, Ruuska Tommi, Ruosteinen Mixu, Aartolahti Antti
- 53 Stemma FIN-918 H-vene H-vene 0,8199 JVS Koho Mikko -- --
Kanninen Antti, Koho Heikki, Paatola Matti
- 107 Sting 94 FinR 2 Albin express 0,8589 Tehin pursiseura Muuronen Elias -- --
Lilja Patrik, Lilja Henrik, Nurmi Tuomas
- 64 TaraComplex6 FIN-53 FinR 3 5.5 M 0,8967 LPS Juhonen Roope -- --
Heikkilä Janne, Puuperä marianna,
- 22 Toutain FIN-1907 FinR 1 Sonata 7 0,7549 TePS Kaitila Ilkka -- --
Asiala Mikko, Mäkipää Veikko
- 94 Ursula GBR -1 Urheiluveneet J 70 0,9221 SC Tampereen Pursiseura Rajamäki Teemu -- --
Pohjalainen Sara, Kalliomäki Mikko, Nousiainen Esa
- 66 Vilana² FIN-10370 FinR 3 Bavaria 30 cr 0,8766 JVS Kautto Ari -- --
Ylitolva Tony, Alamononen Aleksi, Keinonen Matti, Leppänen Antti,
- 112 Wakan Tanka FIN-14406 Lightning Lightning 0,0000 Kaplas Jari -- --
Belov Vladimir, Saavalainen Tiina