2.10.2022 21:28:52

Viralliset tulokset luokittain, kilpailunumeron mukaan, luokka Retkiluokka (reitti Päijännepurjehdus)

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 16 / 16
Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi FinR Seura Kippari Purj.aika tasoitettu aika
10 Marlena FIN-5438 Retkiluokka Sunwind 27 0,8166 Tehin Pursiseura Saunamäki Mikko 12:07:20 --
Saunamäki Marjo, Pennanen Markku
11 Salla 6159 Retkiluokka Jokker 27 0,0000 LPS Ahava Pasi 10:02:54 --
Ahava Vili, Krohn Thomas
12 Tango L-2093 Retkiluokka Maxi84 0,0000 TePS Seppälä Kari 11:05:36 --
Pihlajasaari Juho, Kostianen Jussi
13 Kikatella FIN-742 Retkiluokka Lohi 25 0,0000 Jyväskylän veneseura Ylänne Jari 10:14:18 --
Ylänne Jari, Ylänne Heikki, Kallio Eva
14 Ensemble L-5901 Retkiluokka Artina 33 0,0000 LPS Yrjölä Esa 09:30:14 --
Yrjölä Olli-Pekka, Yrjölä Mikko, Yrjölä Jukka
15 Sofia FIN-3419 Retkiluokka Finn Express 741 0,0000 TePS Perttilä Marko 11:52:30 --
Lehtinen Markku, Hyttinen Mikko
16 Rozanne FIN-2524 Retkiluokka Sunwind 29 0,9035 PPPS Lehto Timo 11:45:28 --
Lehto Teemu, Lehto Sami, Lehto Leo, Lehto Lenni, Ruusunen Jetro, Ruusunen Joonas
17 Charlotta S-1352 Retkiluokka Vindö 30 0,0000 Teps Nousiainen Osmo 12:09:28 --
Virtanen Lea, Kokko Seppo, Keinonen Petri
18 Hattrick Retkiluokka Finngulf 38 0,0000 JVS ja ASS Lajunen Heimo 08:41:26 --
Lajunen Akseli, Sinijärvi Markus, Lajunen Kimmo
19 Tuulia FIN-3275 Retkiluokka Finn 26 7/8 0,0000 SSP Karjalainen Mikko 10:26:12 --
Rantala Teemu, Kevarinmäki Tuomo, Tuominen Jere
20 Aulikki FIN-5309 Retkiluokka K46132 Avance 245 0,0000 Teps Lehti Outi 11:42:48 --
Lehti Julia, Lehti Cecilia, Tervo Tommi
21 Avalon FIN-6181 Retkiluokka First 305 0,0000 Taps Auvinen Jukka 10:57:09 --
Kuusinen Juho, Pöytälaakso Sirpa, Aalto Timo, Laivakoira Väinö
26 Akvarelli FIN-10261 Retkiluokka Bavaria 33 C 0,0000 LPS Mäkelä Kalle 10:16:52 --
Laakso Esko, Mattila Heikki, Huotari Pete, Puukko Timo
27 Cunning Stunts Retkiluokka Inferno 26 0,8862 HVS Sievänen Toni 10:16:58 --
Tapiola Anssi, Vekkeli Kimmo, Lindberg Jimi
28 Helmi FIN M-125 Retkiluokka Corsair 760 0,0000 SSS Tuominen Mauri DNS
Salmio Risto, Pietarinen Merja, Metsämeri Tuuli
37 Matilda II FIN-826 Retkiluokka Shipman 28 0,8373 RauV Suviola Teuvo DNF
Suviola Irmeli, Suviola Jari, Suviola Lumi, Suviola Miko