2.10.2022 21:45:57

Viralliset tulokset, purjehdittu aika, reitti Päijännepurjehdus

Väliaika: Judinsalo
Tulokset 99 / 99
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi FinR Seura Kippari Purj.aika tasoitettu aika
1. 100 Auvo FIN-10926 Urheiluveneet Over 33 1,3285 HeiPS Lehtinen Jyri 07:37:26 --
Lyden Anssi, Baggström Christer, Alitalo Tomi, Halmesuo Jari, Ryymin Mikko, Alitalo Emilia, Heinonen Kim, Rinkinen Mikko
2. 90 Eclipse FIN-12067 Urheiluveneet Farr 30 1,0553 Heips Hillberg Petri 07:44:22 --
Kirjavainen Jukka, Andersson Katariina, Kalliomäki Janne, Lundström Petter, Stenroos Maria, Eskola Pekka
3. 98 Pii FIN 11 Avoin luokka E-Scow 0,0000 V-71 Raita Raimo 08:08:42 --
Myrskyranta Ari, Nurmela Juha, Kulmala Mika
4. 71 Das Boot FIN-11513 FinR 4 Salona 38R 1,0176 JVS Hinkkanen Jarkko 08:19:58 --
Hinkkanen Johanna, Hinkkanen Eetu, Niemelä Hannu, Aavisto Jari, Siik Olli, Lind Jorma
5. 60 Hattiwatti FIN-3464 FinR 3 Inferno 29 0,8895 JVS Hämäläinen Heikki 08:23:58 --
Ahola Kalle, Leppänen Matti
6. 92 Mimosa FIN-529 Urheiluveneet Melges 24 (mod) 1,0034 ESF Mattsson Jan 08:33:05 --
Leppänen Anni, Külaots Reino, Ahlnäs Karen
7. 110 Aleksantra SWE-61 FinR 4 Dehler 38C 1,0275 TePS Hotakainen Kai 08:34:01 --
Hotakainen Irja, Tervakangas Konsta, Yrjölä Petri, Yrjölä Martin, Karttunen Taru
8. 105 EkoTeko FIN-11219 FinR 4 Seaquest 36 RP 1,0315 TaPS Valolahti Matti 08:37:51 --
Vainio Juha, Kahrola Saila, Nikula Helmi, Inkinen Mika
9. 18 Hattrick Retkiluokka Finngulf 38 0,0000 JVS ja ASS Lajunen Heimo 08:41:26 --
Lajunen Akseli, Sinijärvi Markus, Lajunen Kimmo
10. 76 Celavie FIN-8839 FinR 4 Wind 328 0,9501 HeiPS Kanninen Kauko 08:44:27 --
Varmanen Erkki, Kanninen Aulis, Kanninen Anne, Ylitalo Sauli, Aho Lassi
11. 96 Patu FIN-289 Urheiluveneet Melges 24 0,9987 TaPS Turunen Ville 08:44:56 --
Turunen Eemeli, Harju Joonas, Tuominen Oula-Matti
12. 72 RoXina FIN-9699 FinR 4 X-332 0,9572 LPS Kallio Teemu 08:45:57 --
Kallio Sami, Tsutsunen Santtu, Ojala Petri, Vilkman Joonas
13. 77 Plan B FIN-10060 FinR 4 Elan 31 0,9059 APS Sipponen Jalmari 08:47:14 --
Hiltunen Juha, Juden Topi, Sipponen Valtteri
14. 102 Tigru Fin-10738 Urheiluveneet Ft-10 1,1017 JVS Vartiainen Hannu 08:47:49 --
Jokinen Ari, Korkeila Jaakko, Hirvensalo Ari, Korkeila Rasmus, Räisänen Peppiina
15. 64 TaraComplex6 FIN-53 FinR 3 5.5 M 0,8967 LPS Juhonen Roope 08:50:49 --
Heikkilä Janne, Puuperä marianna,
16. 95 Alice FIN-150 Urheiluveneet Lutra 25 0,9960 SP Juva Ilkka 08:51:57 --
Ritala Markus, Ritala Miika, Idman Johan, Voutilainen Kimmo
17. 86 Lettu FIN-9980 FinR 4 First 36,7 1,0016 Teps Hinskala Juha 08:52:49 --
Hinskala Onni, Airola Atte, Airola Leevi, Von Bonsdorff Henrik
18. 99 Namu FIN-253 Urheiluveneet Melges-24 0,9987 LPS Sorvali Jukka 08:53:04 --
Uoti Pekka, Tommola Tuomas
19. 89 Slipfree FIN-11819 FinR 4 Dufour 34LR 0,9372 JVS Välimäki Harri 08:53:31 --
Pälvimäki Janne, Kasurinen Kalle, Ruuska Tommi, Ruosteinen Mixu, Aartolahti Antti
20. 101 RePeto FIN-59 Urheiluveneet Beneteau 25 Platu 0,9276 NJK Astrom Peik 08:53:57 --
Tuompo Joonas, Uusivirta Heidi, Pasik Michal
21. 61 Shango FIN-8875 FinR 3 X-79 0,8970 JVS Nurmi Heikki 09:01:19 --
Nurmi Sakari, Nurmi Heikki, Aalto Otto, Echevarria Roberto
22. 84 Lola of Cowes FIN-16966 FinR 4 X-362 Classic 0,9606 APS Mäkinen Eerikki 09:03:37 --
Hult-Mäkinen Laura, Mäkinen Ukko-Ville, Toivonen Juha, Toivonen Onni
23. 87 Kerttu FIN-844 FinR 4 J80 0,9355 TePS Tommola Hannu 09:03:53 --
Niemelä Pasi, Rantanen Jani
24. 78 Accelerando FIN-5591 FinR 4 Still 900 0,9036 JVS Pöyhönen Markku 09:04:27 --
Sallinen Petri, Kulonen Mervi, Pölkki Vesa, Leinonen Seppo
25. 70 Blue Venture FIN-9853 FinR 4 X-99 0,9839 HVS Porkka Antti 09:05:23 --
Ihamäki Jukka, Juntunen Raimo, Parkkinen Jarno, Parkkinen Jukka
26. 53 Stemma FIN-918 H-vene H-vene 0,8199 JVS Koho Mikko 09:05:56 --
Kanninen Antti, Koho Heikki, Paatola Matti
27. 83 Filao FIN-11887 FinR 4 Beneteau First 35.7 0,9506 TaPS Rellman Ismo 09:09:06 --
Rellman Johanna, Rellman Roope, Viitala Veikka, Rajamäki Iina
28. 85 Evita FIN-5877 FinR 4 Selection 37 0,9886 Pp-ss Lassila Ville 09:09:51 --
Wilhelms Martti, Kontula Martti, Metso Matti, Marttila Perttu, Jääskeläinen Jukka, Iitti Pietu
29. 80 Saphira FIN-128 FinR 4 SAFIR 0,9460 TePS Makkonen Hannu 09:09:53 --
Linkopuu Tom, Linkopuu Elina
30. 106 Nike FIN-270 H-vene Hai 0,8199 LPS Talvitie Jarno 09:13:20 --
Martikainen Mika, Kotro Juha-Pekka
31. 24 Nina-Charlotta II FIN-1465 FinR 1 Finnflyer 27 0,8183 HeiPS Santala Juha 09:13:33 --
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Räisänen Hannu, Santala Kalle
32. 94 Ursula GBR -1 Urheiluveneet J 70 0,9221 SC Tampereen Pursiseura Rajamäki Teemu 09:13:42 --
Pohjalainen Sara, Kalliomäki Mikko, Nousiainen Esa
33. 115 Blueship FIN-8782 FinR 4 Finngulf 33 mod 0,9271 JVS silvonen markku 09:14:57 --
ahonen Jukka, dediu henri, Dediu horace, kilpiä jukka
34. 22 Toutain FIN-1907 FinR 1 Sonata 7 0,7549 TePS Kaitila Ilkka 09:18:01 --
Asiala Mikko, Mäkipää Veikko
35. 91 J70 TAPS SAILING SENTER Gbr 128 Urheiluveneet J 70 0,9221 Taps Lähteenkorva Otto 09:19:11 --
Lehtonen Antti, Isotalo Tero, Lehtonen Karo
36. 50 Ankanpoika 3 Fin - 885 H-vene H - Vene 0,8199 LPS Salonen Jaakko 09:19:26 --
Virtanen Kimi, Sandell Jussi, Nyman Aksel
37. 54 Elle II FIN-866 H-vene H-Vene 0,8199 LPS Talvitie Henrikki 09:20:40 --
Talvitie Veikko, Kytönen Petteri
38. 75 Carmencita FIN-4311 FinR 4 Maestro 35 0,9490 HVS Kalojärvi Juha 09:20:45 --
Sinivaara Mikko, Ruuth Jani, Reinikainen Mika, Autio Jouni
39. 82 Echo FIN-47145 FinR 4 Impala 35 0,9099 APS Tast Panu 09:21:08 --
Paavilainen Matti, Ojala Heli, Kivisilta Kimmo
40. 79 Onff L-4390 FinR 4 H-323 0,9044 APS Rantala Börje 09:23:10 --
Backman Aki, Laakkonen Marko, Kähkönen Esa
41. 104 Albertiina FIN-2289 FinR 4 Banner 28 Raser 0,9058 LPS Mäkelä Eetu 09:23:59 --
Ojala Heikki, Virintie Pasi, Virintie Heikki
42. 51 Muru FIN-899 H-vene H-vene 0,8199 LPS Boman Juhani 09:25:06 --
Utter Timo, Salo Juhani, Sandell Lasse
43. 31 Merisiili FIN-738 FinR 2 Albin Express 0,8589 APS Lusila Niilo 09:27:19 --
Huovinen Antti, Salo Markus, Valonen Vesa
44. 74 Isola II FIN-084 FinR 4 Sunwind 30 0,9231 JVS Nieminen Niko-Mikko 09:28:21 --
Honkanen Tuomo, Tirronen Mika, Partanen Veli-Pekka
45. 14 Ensemble L-5901 Retkiluokka Artina 33 0,0000 LPS Yrjölä Esa 09:30:14 --
Yrjölä Olli-Pekka, Yrjölä Mikko, Yrjölä Jukka
46. 73 DynaStar FIN-9983 FinR 4 Dynamic-35 1,0259 JVS Lilja Ilkka 09:32:11 --
Elivuo Kari, Lilja Anssi, Lilja Ilari, Puhalainen Noa
47. 39 Blåbär FIN-1039 FinR 2 Albin Express 0,8589 JVS Strömmer Juho 09:32:46 --
Strömmer Juho, Wikgren Jan, Nurmela Kirsikka, Saarikoski Olli, Saarikoski Kaarlo
48. 55 Cascade FIN-961 H-vene H-vene 0,8199 JVS Winqvist Stefan 09:34:02 --
Ahonen Juha, Renvall Alf
49. 38 Celeste FIN -296 FinR 2 Albin Express 0,8589 LPS Sahiluoto Ahti 09:34:39 --
Peippo Paavo, Malmström Kari
50. 42 Burgundy III FIN-15331 Lightning Lightning 0,0000 TP Pesola Sakari 09:34:52 --
Tolvanen Arttu, Kuisma Saara
51. 30 Anni FIN-7518 FinR 2 Maxi Fenix 0,8504 LVS Peltokorpi Päiviö 09:45:33 --
Partanen Mikko, Haataja Matti, Peltokorpi Lotta
52. 111 ForSail FIN-863 H-vene H 0,8199 JVS Karhusaari Vesa 09:45:51 --
SuutariJääskö Eeli, Kolmoinen Lauri
53. 109 New Deal FIN-6576 FinR 4 Inferno 31 0,9113 LPS Heikkilä Pasi 09:48:12 --
Mellanen Seppo, Mellanen Pekka, Lindroos Pekka, Haapanen Harry
54. 34 Vimma FIN-893 FinR 2 Albin Express 0,8528 APS Pynnönen Jukka 09:48:19 --
Pynnönen Markku, Pynnönen Jari, Pynnönen Mirja, Pynnönen Kati, Karjalainen Liia
55. 107 Sting 94 FinR 2 Albin express 0,8589 Tehin pursiseura Muuronen Elias 09:49:07 --
Lilja Patrik, Lilja Henrik, Nurmi Tuomas
56. 33 Karoliina FIN-1693 FinR 2 Hydro 0,8555 HeiPS Ilola Heikki 09:55:01 --
Vesa Kukkonen, Jukka Hietanen, Miia Hietanen, Aaltonen Matti, Ilola Essi
57. 56 Elvis FIN-465 H-vene H-vene 0,8199 LPS Olli Kyyhkynen 09:59:15 --
Leinonen Jari, Liisanantti Harri
58. 11 Salla 6159 Retkiluokka Jokker 27 0,0000 LPS Ahava Pasi 10:02:54 --
Ahava Vili, Krohn Thomas
59. 66 Vilana² FIN-10370 FinR 3 Bavaria 30 cr 0,8766 JVS Kautto Ari 10:03:13 --
Ylitolva Tony, Alamononen Aleksi, Keinonen Matti, Leppänen Antti,
60. 41 Gamma FIN-14638 Lightning Lightning 0,0000 TP Leppänen Arttu 10:11:02 --
Saarni Aleksi, Björkestam Julia
61. 13 Kikatella FIN-742 Retkiluokka Lohi 25 0,0000 Jyväskylän veneseura Ylänne Jari 10:14:18 --
Ylänne Jari, Ylänne Heikki, Kallio Eva
62. 26 Akvarelli FIN-10261 Retkiluokka Bavaria 33 C 0,0000 LPS Mäkelä Kalle 10:16:52 --
Laakso Esko, Mattila Heikki, Huotari Pete, Puukko Timo
63. 27 Cunning Stunts Retkiluokka Inferno 26 0,8862 HVS Sievänen Toni 10:16:58 --
Tapiola Anssi, Vekkeli Kimmo, Lindberg Jimi
64. 116 Hempukka FIN-718 H-vene H-vene 0,8199 Veli-Matti Lepistö 10:18:18 --
Pasini Marco, Ahonen Kimmo
65. 35 Augusta NF 9777 FinR 2 NF-30 0,8583 Ala-Keiteleen pursiseura Pekonen Samu 10:19:01 --
Eskelinen Laura, Hannula Tero, Kentta Matti
66. 49 BURDUNGY IV FIN-15415 Lightning Lightning 0,0000 tp bollström joonas 10:21:37 --
Laurila Oskari, Kortelainen Tatu
67. 67 Kesäheila H-vene A60574 0,8199 Lahden purjehdusseura Uimonen Viiri 10:22:11 --
Ollberg Liisa, Uimonen Teemu, Haapanen Kuutti
68. 19 Tuulia FIN-3275 Retkiluokka Finn 26 7/8 0,0000 SSP Karjalainen Mikko 10:26:12 --
Rantala Teemu, Kevarinmäki Tuomo, Tuominen Jere
69. 40 Yagal FIN-1601 FinR 2 Finn Flyer 27r 0,8319 PP-SS Argillander Janne 10:36:45 --
Salmensuu Eetu, Gale Henri, Paloniitty Neea, Laurell Joni
70. 47 Mariet 2002 Finn Express 83 FE83 0,8324 Lehtola Akseli 10:37:45 --
Laasasenaho Ida, Lius Jarmo, Mäkinen Hannu
71. 44 Porkkana Fin 14179 Lightning Lightning 0,0000 Marjaniemen purjehtijat Rantanen Mikko 10:41:17 --
Mattila Jukka, Mattila Max
72. 112 Wakan Tanka FIN-14406 Lightning Lightning 0,0000 Kaplas Jari 10:54:24 --
Belov Vladimir, Saavalainen Tiina
73. 81 Aino FIN-3382 FinR 4 Guyline 95 0,9001 JVS Nurminen Juho 10:56:10 --
Nurminen Karoliina, Nurminen Pekko, Nurminen Eero, Airaksinen Jani
74. 21 Avalon FIN-6181 Retkiluokka First 305 0,0000 Taps Auvinen Jukka 10:57:09 --
Kuusinen Juho, Pöytälaakso Sirpa, Aalto Timo, Laivakoira Väinö
75. 46 Merengue FIN-3170 Finn Express 83 Finn Express 83 0,8324 APS Koponen Jarmo 10:58:30 --
Arrenius Paula, Markkanen Aatu
76. 48 Sea Cloud FIN-2585 Finn Express 83 Finn Express 83 0,8324 LPS Anttila Juha 10:59:03 --
Uusitalo Pekka, Mattila Olli, Mattila Pepe
77. 36 Albatross FIN-1364 FinR 2 Targa 96 (mod) 0,8597 TePS Nuutinen Pekka 11:00:08 --
Hyvönen Sami, Hyvönen Joni, Laukkanen Jari, Nuutinen Aarne
78. 113 Flüggå?nk?€chiœßøl?ên FIN 14352 Lightning Lightning 0,0000 Tuusulanjärven Purjehtijat RY Soukka Nico 11:02:54 --
Aalto Esko, Kokko Petri
79. 97 Ellinora L-8003 Avoin luokka Elan 33 0,0000 HKVP Kukkonen Janne 11:05:08 --
Kukkonen Pertti, Kukkonen Hanna, Salonen Tommi, Kukkonen Anni
80. 12 Tango L-2093 Retkiluokka Maxi84 0,0000 TePS Seppälä Kari 11:05:36 --
Pihlajasaari Juho, Kostianen Jussi
81. 23 Tuulipursi L-3423 FinR 1 Finn 26 0,7975 LPS Juhola Kristiina 11:05:54 --
Mäki Kati, TuelIn Linn, Tamminen Taina
82. 114 Judit Polgár 13561 Lightning Lightning 0,0000 N Huuskonen Matti 11:15:27 --
Huuskonen Maija, Ruotsalainen Mikko, Reinman Valtteri
83. 32 Manatee FIN-8486 FinR 1 Artina 29 0,8094 Asikkalan pursiseura Erkola Pekka 11:15:39 --
Erkola Janni, Erkola Jesse, Keinonen Antti,
84. 93 Aaltojen kukka FIN 12050 Urheiluveneet Omavalmiste 0,9072 JäPS Tyllilä Kari 11:18:35 --
Sanaslahti Tuomo, Sillanpää Arttu, Sillanpää Jarkko
85. 45 Bertta FIN 2131 Finn Express 83 Finn Express 83 0,8324 JVS Niemi Reijo 11:19:43 --
Hintsa Jari, Hintsa Kaapro
86. 20 Aulikki FIN-5309 Retkiluokka K46132 Avance 245 0,0000 Teps Lehti Outi 11:42:48 --
Lehti Julia, Lehti Cecilia, Tervo Tommi
87. 16 Rozanne FIN-2524 Retkiluokka Sunwind 29 0,9035 PPPS Lehto Timo 11:45:28 --
Lehto Teemu, Lehto Sami, Lehto Leo, Lehto Lenni, Ruusunen Jetro, Ruusunen Joonas
88. 15 Sofia FIN-3419 Retkiluokka Finn Express 741 0,0000 TePS Perttilä Marko 11:52:30 --
Lehtinen Markku, Hyttinen Mikko
89. 10 Marlena FIN-5438 Retkiluokka Sunwind 27 0,8166 Tehin Pursiseura Saunamäki Mikko 12:07:20 --
Saunamäki Marjo, Pennanen Markku
90. 17 Charlotta S-1352 Retkiluokka Vindö 30 0,0000 Teps Nousiainen Osmo 12:09:28 --
Virtanen Lea, Kokko Seppo, Keinonen Petri
91. 25 Telkkä FIN-1446 FinR 1 FIN 26 0,7801 Partiopurjehtijat Sutinen Timo 12:45:00 --
Nivala Iisakki, Herola Matti, Kinnunen Topi
92. 65 Santa Fe FIN-4075 FinR 3 Targa 101 0,8990 KöyPS Laukkanen Juha 13:45:00 --
Laukkanen Miia, , Peltonen Pertti, Pajunen Joonas, Rautio Jarmo, Itkonen Ville,
DNF 88 Riley L3791 FinR 4 First35 0,9701 LPS Harju Matias DNF
Harju Nina, Nilsson Heli, Nilsson Jesper, Ikävalko Sara, Nikander Pancho
DNS 63 Meritte FIN-6063 FinR 3 Sunwind 311 0,8780 APS Mäkinen Hannu DNS
DNF 62 Selena FIN-6322 FinR 3 Inferno 28 0,8750 TePS Glans Ismo DNF
Glans Greetta, Kansonen Pertti, Maja Patric, Pirkkalainen minnaleena
DNS 57 Lotus 2 Fin- 879 H-vene H vene 0,8199 Espoon Merenkävijät Valtari Kai DNS
Valtari Jari, Eklund Henrik
DNF 108 Suvituuli FIN-744 FinR 2 Laxmarin 30 0,8513 LPS Tyyskä Jarno DNF
Tyyskä Pia, Tyyskä Dan, Tyyskä Robert, Simola Hugo
DNS 28 Helmi FIN M-125 Retkiluokka Corsair 760 0,0000 SSS Tuominen Mauri DNS
Salmio Risto, Pietarinen Merja, Metsämeri Tuuli
DNF 37 Matilda II FIN-826 Retkiluokka Shipman 28 0,8373 RauV Suviola Teuvo DNF
Suviola Irmeli, Suviola Jari, Suviola Lumi, Suviola Miko