13.7.2024 1.55.28

Epäviralliset tulokset, Ruori-kilpailu, reitti Päijännepurjehdus

Maali: Jyväskylä
Odotetaan 69
Sij Num Nimi Purjetunnus Luokka Tyyppi FinR Seura Kippari Purj.aika tasoitettu aika
- Aaltojen kukka FIN 12050 FinR 3 Omavalmiste 0,9124 JäPS Tyllilä Kari -- --
Sanaslahti Tuomo, N N
- Accelerando FIN 5591 FinR 3 Still 900 0,8995 JVS, Jyväskylän Veneseura Pöyhönen Markku -- --
- Albatross FIN 1364 FinR 2 Targa 96 (mod) 0,8653 tePS Nuutinen Pekka -- --
Hyvönen Sami, Hyvönen Joni, Laukkanen Jari
- Aleksantra SWE-61 FinR 4 Dehler 38C 1,0297 TePS Hotakainen Kai -- --
Hotakainen Irja, Tervakangas Lauri, Kämäri Mikko, Hotakainen Julius, Sandrén Marja
- ALICE FIN 150 Urheiluveneet Lutra 25 0,9984 SP, Salon Pursiseura Juva Ilkka -- --
Ritala Markus, Voutilainen Kimmo, Iidman Johan, Puumala Ilkka
- Ankanpoika 3 FIN 885 H-vene H - Vene 0,0000 LPS Salonen Jaakko -- --
- Anni FIN 7518 FinR 1 Maxi Fenix 0,8497 LVS Peltokorpi Päiviö -- --
Peltokorpi Joonas, Partanen Mikko, Partanen Eero
- Auvo 10926 Urheiluveneet Over33 1,1919 Heips Lehtinen Jyri -- --
Alitalo Tomi, Alitalo Emilia , Lyden Anssi, Heinonen Kimi, Ryymin Mikko , Baggström Chirster, Hendersson Anna, Halmessuo Jari , Shalin Patrik
- BEIWE FIN 960 H-vene H-vene 0,0000 JVS, Jyväskylän Veneseura Räisänen Peppiina -- --
- Bertta FIN 2131 FinR 1 Finn Express 83 0,8333 JVS, Jyväskylän Veneseura Niemi Reijo -- --
Hintsa Jari, Kirjalainen Toni
- Blåbär FIN-1039 FinR 2 Albin Express 0,8590 JVS Strömmer Juho -- --
Strömmer Juho, Nurmela Kirsikka, Wikgren Jan, Pollari Annukka
- Blue Venture FIN 9853 FinR 4 X-99 0,9877 Hollolan Veneseura Porkka Antti -- --
Ihamäki Jukka, Parkkinen Jukka, Laiho Toivo
- Burgundy III FIN-15331 Lightning Lightning 0,0000 TP Pesola Sakari -- --
Tolvanen Arttu, Kuisma Saara
- Carmencita FIN 4311 FinR 4 Maestro 35 0,9547 HVS Kalojärvi Juha- -- --
Sinivaara Mikko
- Celavie FIN-8839 FinR 4 Wind 328 0,9527 HeiPS, Heinolan Pursiseura Kanninen Kauko -- --
Kanninen Anne, Ilola Heikki, Ylitalo Sauli, Kanninen Aulis
- DAS BOOT FIN 11513 FinR 4 Salona 38R 1,0167 JVS, Jyväskylän Veneseura Hinkkanen Jarkko -- --
Niemelä Hannu, Hinkkanen Johanna, Hinkkanen Eetu, Siik Olli, Aavisto Jari
- DynaStar FIN 9983 FinR 4 Dynamic-35 1,0259 JVS, Jyväskylän Veneseura LILJA ILkka -- --
Lilja Ilari, Lilja Anssi, Lilja Lasse, Lilja Liisa, Puhalainen Mikko
- Echo FIN-47145 FinR 3 Impala 35 0,9150 APS Tast Panu -- --
Erämaa Heidi, Paavilainen Matti
- Eclipse FIN 12067 Urheiluveneet Farr 30 0,0000 HeiPS, Heinolan Pursiseura Hillberg Petri -- --
Kirjavainen Jukka, Andersson Katariina, Eskola Pekka, Hokkane Ville, Tyyskä Dan, Poikulainen Juho
- EkoTeko FIN-11219 FinR 4 Seaquest 36 RP 1,0458 TaPS Valolahti Matti -- --
Vainio Juha, Kahrola Saila, Nikula Helmi, Salmivalli Mika, Stenros Jan, Hakala Tommi
- Elina FIN 10938 FinR 3 Dufour 325 0,9114 Jyväskylän veneseura Kiiski Ari -- --
Kiiski Anna, Kiiski Pirkko, Janhonen Laura, Hyytiä Jukka, Kilpiä Jukka
- Evita FIN 5877 FinR 4 Selection 37 0,9934 PP-SS, Partiopurjehtijat Lassila Ville -- --
Niemelä Markus , Iitti Pietu
- Filao FIN-11887 FinR 4 Beneteau First 35.7 0,9545 TaPS Rellman Ismo -- --
Rellman Johanna, Rellman Roope, Rellman Teemu, Rajamäki Iina
- Flying By FIN 115 M Avoin luokka Farrier F-31 0,0000 JVS, Jyväskylän Veneseura Vanhala Jari -- --
Toikkanen Mikko, Pudas Vesa
- For Sail FIN -863 H-vene H 0,8166 Jyväskylän kilpapurjehtijat ry Karhusaari Vesa -- --
Suutari Jääskö Eeli
- Hattiwatti FIN-3464 FinR 3 Inferno 29 0,8936 JVS, Jyväskylän Veneseura Hämäläinen Heikki -- --
Ahola Kalle, Niskanen Timo, Leppänen Matti
- Helmi FIN-10245 FinR 3 Beneteau Oceanis 323 Clipper 0,9016 JVS, Jyväskylän Veneseura Hentunen Jukka-Pekka -- --
Korkeila Jaakko, Korkeila Rasmus , Unelius Mikko, Taxell Kurt
- Helmi FIN-3883 FinR 3 Artina 33 0,9124 APS MELANEN Kari -- --
Melanen Tuija, Hollmén Jyri, Nieminen Jukka, Nieminen Hallberg Jon, Rosenström Minna
- Huima FIN11439 FinR 3 Dehler 34 0,9299 TePS Laukkanen Antti -- --
Juujärvi Eeli, Juujärvi Joonas, Pietilä Juha, Somero Hertta, Aho Annika
- Isola II FIN-8120 FinR 3 Sunwind 30 0,9284 JVS Nieminen Niko-Mikko -- --
Honkanen Tuomo, Tirronen Mika, Partanen Veli-Pekka
- Josefiina 2 FIN-11398 FinR 3 Jeanneau Sun Odyssey 33iP 0,9318 Jvs Pälvimäki Janne -- --
Pälvimäki Virpi, Riihimäki Iiro, Tykkyläinen Sampo, Mattinen Jenni
- La Morra FIN-792 J70-luokka J70 0,9232 LPS Ässä Leevi -- --
Jurvanen Laura Jenna Ellinoora Alexandra Camilla
- La Storia 7277 FinR 4 Finngulf 36 0,9698 JVS Pukkala Juha -- --
Komulainen Salla, Nurminen Karoliina , Nurminen Pekko, Nurminen Juho, Nurminen Eero
- Lettu FIN-9980 FinR 4 First 36,7 1,0090 Teps Hinskala Juha -- --
Hinskala Onni
- Lola of Cowes FIN 16966 FinR 4 X-362 Classic 0,9698 APS, Asikkalan Pursiseura Mäkinen Eerikki -- --
Hut-Mäkinen Laura, Mäkine Ukko-Ville, Mäkinen Tuure, Toivonen Juha
- Lotus 2 Fin- 879 H-vene H vene 0,8166 Asikkalan Pursiseura Valtari Jari -- --
Valtari Kai, Eklund Henrik
- Merengue FIN-3170 FinR 1 Finn Express 83 0,0000 APS Koponen Jarmo -- --
Arrenius Paula, Koivumaa Vesa, Day Norman
- Merisiili FIN-738 FinR 2 Albin Express 0,8590 APS, Asikkalan Pursiseura Lusila Niilo -- --
Valonen Vesa, Rajala Joonas, Huovinen Antti
- Meritte FIN 6063 FinR 2 Sunwind 311 0,8796 Asikkalan Pursiseura Mäkinen Hannu -- --
Toivanen Hannu
- Mimosa FIN-529 Urheiluveneet Melges 24 (mod) 0,9954 NJK Mattsson Jan -- --
Leppänen Anni, Külaots Reino, Ahlnäs Karen
- Muru FIN 899 H-vene H-vene 0,0000 LPS Boman Juhani -- --
Saarinen Timo, Salo Juhani, Utter Timo
- New Deal FIN-6576 FinR 3 Inferno 31 0,0000 LPS Heikkilä Pasi -- --
Mellanen Seppo , Mellanen Markku
- Nina-Charlotta II FIN-1465 FinR 1 Finnflyer 27 0,8266 HeiPS Santala Juha -- --
Räisänen Olli, Räisänen Jukka, Santala Kalle
- Nita FIN 2625 FinR 1 Finn Express 83 0,0000 JVS, Jyväskylän Veneseura Jalli Ilari -- --
- Patu FIN-289 Urheiluveneet Melges 24 0,9916 TaPS Turunen Ville -- --
Eemeli Turunen, Harju Joonas, Tuominen Oula-Matti
- Pii FIN 11 Avoin luokka E-Scow 0,0000 Vene71 Raita Raimo -- --
Myrskyranta Ari, Nurmela Juha
- Plan B FIN-10060 FinR 3 Elan 31 0,9076 APS Sipponen Jalmari -- --
Sipponen Valtteri , Sipponen Viljami, Hiltunen Juha, Juden Topi, Lohtamo Tomi
- Riley FIN 3791 FinR 4 First35 0,0000 LPS, Lahden Purjehdusseura Harju Matias -- --
Harju Nina, Nilsson Jesper, Nilsson Heli, Puustinen Marjaana, Puustinen Jukka
- RoXina FIN 9699 FinR 4 X-332 0,0000 LPS, Lahden Purjehdusseura Kallio Teemu -- --
- Rozanne 2524 FinR 3 Sunwind 29 0,9050 Pohjoispäijänteen pursiseura Lehto Timo -- --
Lehto Timo, Lehto Teemu, Lehto Sami
- s/y Xardon FIN 11121 FinR 3 X-302 0,9195 Lahden Purjehdusseura Hirvonen Soili -- --
Hirvonen Ville, Hirvonen Heta, Hirvonen Hilla, Lindström Annukka , Lindström Rami, Lindström Luka
- Santa Fe FIN 4075 FinR 2 Targa 101 0,0000 KöyPS, Köyhien Pursiseura Laukkanen Juha -- --
Pajunen Joonas, Laukkanen Miia, Rautio Jarmo, Laukkanen Jasper
- Saphira FIN-128 FinR 3 SAFIR 0,9262 TePS Makkonen Hannu -- --
Linkopuu Tom, Linkopuu Elina
- Shango FIN-8875 FinR 3 X-79 0,8963 JVS Nurmi Heikki -- --
Nurmi Tuomas, Nurmi Sakari, Aalto Otto, Echevarria Roberto
- Slipfree FIN 11819 FinR 3 Dufour 34 LR 0,9463 JVS Harri Välimäki -- --
Kasurinen Kalle , Ruosteinen Mixu, Luumi Heikki, Ruuska Tommi
- Smaug FIN12129 FinR 2 First 18 SE 0,8669 LrPS john Ville -- --
John Elena, Häyrynen Elmer
- Solina FIN 2824 FinR 1 Finn Express 74 0,7837 JVS, Jyväskylän Veneseura Ålgars Oskari -- --
Ålgars Sakari, Ålgars Timo
- Sting SWE 94 FinR 2 Albin Express 0,8501 TeHi Elias Muuronen -- --
Nurmi Tuomas, lilja patrik, Lilja Henrik, Laitinen Tommi
- Taku GBR-1 J70-luokka J 70 0,0000 Tampereen Pursiseura Ry Lähteenkorva Otto -- --
Pohjalainen Sara, Rajala Anna, Arkko Meri-Tuulia
- Tilli FIN-916 H-vene H-vene 0,0000 LPS Salonen Tommi -- --
Kukkonen Pertti, Wartiovaara Jarkko
- Toutain FIN 1907 FinR 1 Sonata 7 0,7556 TePS Kaitila Ilkka -- --
Mäkipää Veikko, Asiala Mikko, Kaitila Elina
- Tuulahdus FIN-457 FinR 1 Joe-17 0,6826 N Kuusinen Juho -- --
Koistinen Peter, Kytönen Pyry
- Tuulia FIN-3275 FinR 1 Finn 26 7/8 0,8010 SSP Karjalainen Mikko -- --
Rantala Teemu, Kevarinmäki Tuomo, Tuominen Jere
- Ursula GBR-128 J70-luokka J70 0,9232 TaPS Kaivosoja Jyri -- --
Nousiainen Esa, Inget Helmi
- Västerås FIN-792 J70-luokka J70 0,0000 LPS Andersson Juha -- --
Alexandra, Valola Jonne, Kauhanen Jalmari
- VenHoo FIN-918 H-vene H-vene 0,8166 IiPS Koho Mikko -- --
Kanninen Antti, Koho Heikki, Paatola Matti
- Vilana² FIN 10370 FinR 3 Bavaria 30 cr 0,8815 JVS, Jyväskylän Veneseura Kautto Ari -- --
Oinonen Timo, Alamononen Aleksi, Keinonen Matti, Ylitolva Tony
- Vilma FIN-4345 FinR 3 Comfortina 32 0,8879 APS Teemu Harjukari -- --
Kilponen Tony, Järvenselkä Tatu
- Yagal FIN 1601 FinR 1 Finn Flyer 27 0,8342 PP-SS, Partiopurjehtijat Paloniitty Neea -- --
Salmensuu Eetu, Laurell Joni, Sinivaara Katariina